דילוג לתוכן

4000 דונם להלאמה בגוש עציון: שני עמים אומללים, שתי הנהגות מושחתות

ספטמבר 1, 2014

ההחלטה של ממשלת נתניהו להלאים 4000 דונם של "אדמות מדינה" בגוש עציון היא עוד סימן קל של פאניקה. מהפאניקות הרגילות של בנימין נתניהו, אנטי-מנהיג עם ותק, פוליטיקאי שהאופק המדיני הרחוק ביותר מבחינתו היא הקדנציה הבאה (שלו) כראש ממשלה, זה ותו-לא.

אין לו שום בשורה לעמו. הבשורות שלו הן כולן לעצמו ולמקורביו: מטוס להוד כהונתו, ארמון ממשלתי להוד מעלתו,  תשלום הוצאות הארמון הפרטי שלו בקיסריה על חשבון המדינה, מיליארדר-הימורים אמריקאי שמתחזק אותו בעזרת עיחון מטעם, קיום משטר כלכלי של גזל ורמיה בתוככי ישראל, שבו משאביהם ופרי עבודתם של תשעה עשירונים באוכלוסיה הישראלית זורמים לכיסיו המתפוצצים מרוב שטרות של החזירון העליון.

ראש ממשלה נתניהו: ניהול הסכסוך

ראש ממשלה נתניהו: ניהול הסכסוך

על החלטת ההלאמה של 4000 הדונמים מתנוסס חותמו של שר ההתנחלויות אורי אריאל. (עכשיו טוענים שנתניהו ויעלון עשו פה תרגיל בדווקאות ל"בית היהודי" של אריאל/בנט)

זוהי גירסה נוספת של שימוש ב"מפעל ההתנחלות" בתור נשק מדיני.

 

כמו ההכרזות החוזרות ונשנות על הקמת אותן דירות  ברמת שלמה בירושלים, או ההכרזות השבות מדי פעם על הבניה  בשטח שבין ירושלים ומעלה אדומים (E1). שוב ושוב מתברר שאותן דירות מועלות למכרז פעם אחר פעם, משום שבעצם אין להן קונים. ההכרזות רק משמשות מכשיר פוליטי, כדי לטרפד את עבודתו של שליח או שר אמריקאי כזה או אחר, או כדי להעניש לכאורה את אבו-מאזן על איזה צעד טיפשי שלו באו"ם – ולמעשה לתת בידו איל ניגוח נגד נתניהו וממשלתו.

זה ותו-לא.

 

נתניהו מעניק לאבו מאזן מכשיר חד, כדי שיעזור לו בעבודה.

יפנצ'ר את גלגליה האחוריים של מכונית ההסכם והשלום, בעוד נתניהו מפנצ'ר את גכלגליה הקדמיים.

או להיפך.

תרגילים שמטרתם להבהיר שלא יהיה מו"מ להסדר כלשהו כל עוד נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל.

עכשיו מכוונים התרגילים האלה כלפי מהלכים ותקוות של פוליטיקאים כמו הנשיא המצרי א-סיסי והנסיכים הסעודים המבקשים להריץ את התהליך המדיני היחיד שיש לו סיכוי: היוזמה הסעודית. נתניהו חושב שהתרגילים האלה יכולים לסייע לו לחלוף על פני השנתיים-שלוש הבאות בדרכו לקדנציה הבאה.

נתניהו אינו חושב על ניצול מצבים פוליטיים משבריים כדי להועיל לעם בישראל. הוא חושב על הדרכים לניצול המצבים האלה כך שהוא וחבריו לדעה ולעושר בחזירון העליון יפיקו מהם תועלת.

*****

השאלה אם יש או היה בכוחו של צה"ל "למוטט את החמאס" אינה רלוונטית כלל כל עוד נתניהו הוא ראש ממשלת ישראל, וזה מסיבה פשוטה.

משום שנתניהו מעוניין בהמשך שלטון החמאס ברצועת עזה.

היו כמה שאמרו את הדברים במהלך המלחמה בעזה. הבולט ביניהם היה הח"כ איש קדימה ישראל חסון, מי שהיה המשנה לראש השב"כ.  הוא שב ואמר את הדברים בכל כלי תקשורת שהיה מוכן להגיש לו מקרופון או לצטט אותו בכתב – והוא צדק, כמובן.

לפני ימים אחדים אישר את הדברים דרור אידר, כותב מאמרים ב"ישראל היום" וממחברי הנאומים של שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שהוא משת"פ של נתניהו באותו מדיניות חסרת-דרך וחסרת ערך.

ניהול הסכסוך.

המדיניות שתשאיר את החמאס ואת הארגונים האחרים חמושים ושולטים ברצועת עזה, כמו שרוצים גם חאלד משעל, איראן, קטאר וטורקיה, מוכנים לשגר טיל, רקטה או פצמ"ר בכל רגע שיעלה הרצון מלפניהם.

החזקת החמאס על כס השלטון  בעזה היא אינטרס מובנה וראשון במעלה של נתניהו, וילכו לעזאזל, מבחינתו, תושבי עוטף וחוטף עזה, וכל שאר האזורים שיחטפו את טילי החמאס בסיבוב הבא. מבחינתו של נתניהו אין חשיבות "אסטרטגית" להרוגים, לפצועים ולנכים, לסבל הכבד של האוכלוסיה, לנזקים הכלכליים. כל אלה באים והולכים. הם קורים לאנשים אחרים.

העיקר מבחינתו שיימשך המהלך של הזמן החולף ללא מעש, ללא תוחלת וללא תכלית מלבד אחת – היא עצמה.

הזמן החולף.

העיקר שבינתיים אין מדינה פלשתינית.

זו התורה שלמד בנימין נתניהו מיצחק שמיר.

כל עוד החמאס שולט  בעזה, אפשר להמשיך ולסכסך בינו ובין הרשות הפלשתינית בגדה. כל עוד שולטת בעזה כת דתית קנאית ורצחנית – כמה יותר קנאית וכמה יותר ורצחנית עדיף – אין טעם שיהיה וגם לא יכול להיות הסכם עם הפלשתינים.

*****

אין טעם לכעוס יותר מדי על נתניהו ועל ממשלתו.

מהעבר השני של המתרס, בצד הפלשתיני, יש לו שני תאומים סיאמיים:

הרשות הפלשתינית והחמאס.

אבו מאזן ועיסמאיל הנייה, או חאלד משעל. תאומיהם של בנימין נתניהו ובוגי יעלון.

גם הם בטוחים שהזמן עובד לטובתם. גם הם דוגלים ב"ניהול הסכסוך", שהם קוראים לו "תורת השלבים". גם להם לא אכפת כלל מגורלם המר של בני  עמם החיים עימנו היום, ובטח לא ממה שקורה לישראלים שמעבר לגבול. גם הם רואים בעם הפשוט פיונים הניתנים להקרבה על המגרש האסטרטגי שבו הזמן חולף בלי תוחלת ובלי תכלית, מלבד אלה שלהם ושל החזירון העליון שלהם. גם הם חיים טוב מאוד, כמו החזירון העליון בישראל. מבול של דולרים ואירו זורם לכיסיהם העמוקים ללא-תחתית. יש להם ארמונות פה ומעבר לים. יש להם מטוסים נוחים שיובילו אותם מבור שומן לקערת דבש.

 

יו"ר אבו מאזן: תורת השלבים

יו"ר אבו מאזן: תורת השלבים

חבורות-חבורות של לא-מנהיגים מושחתים, עלובים, פוליטיקאים סוג ג' ובני אדם סוג ט'.

אילו היה לפלשתינים מנהיג אמיתי, אחד מסוגו של אנוואר אל סאדאת, אחד שמבקש את טובת בני עמו, ולא מפריע לו שתוך כך יהנו גם הישראלים – היה נתניהו מטואטא מן השלטון תיק-תק. היה נמצא מיד מנחם בגין בן זמננו.

אילו היה בישראל מנהיג המבקש שלום, הוא היה יכול לדבר אל העם הפלשתיני שמעבר לגבול מעל לראשיהם של מנהיגיו המושחתים,  לחשוף את פשעיהם, לתאר בצורה ריאלית את האלטרנטיבות,.  הפלשתינים היו נפטרים מיד מהחבורה המושחתת  של הרשות והחמאס כאחד. היה נמצא לפלשתינים אנוואר אל-סאדאת שהיה מביא להם שלום.

אבל זה מה יש. נתניהו, בוגי יעלון, אבו מאזן, חאלד משעל.

זאת האמת. אין שום עובדה שתוכלו להצביע עליה, שתעמוד בניגוד ובסתירה לתיאור הזה של המערכת הפוליטית באזור.

שני עמים אומללים.

שתי הנהגות סוג ג', מושחתות ורקובות.

והתקשורת משרתת אותם, כמו הפוליטיקה, כמו האקדמאים, כמו הרבנים והקאדים.

*****

באשר לתקשורת הפלשתינית, ברצועה או בגדה, פני הדברים גלויים וידועים. התקשורת שם היא כולה ממשלתית, כולה בידי השלטון. קני רובים מכוונים שם אל ראשי העיתונאים. גם אם ירצו, הם אינם יכולים לספר לעם האומלל את האמת על הנהגתו המפקירה אותו לנפשו. ממלאת אותו בתקוות שווא שלא יתממשו לעולם, לחזור לבית ביפו או לכפר שנשארו ממנו רק גדרות הצבר.

בישראל זה קצת יותר מורכב. הפוליטיקה והתקשורת בעיקרם מחולקים לשניים. החלק האחד משרת את השלטון הישראלי. החלק השני משרת את ההנהגה הפלשתינית ואת מחרחרי המלחמה במערב.

זה מה שעושה עיתון "הארץ". לפי העיתון הזה יש אשם אחד בכך שאין התקדמות לשלום: נתניהו וממשלתו, וכמובן העם בישראל, שהוא ימני קיצוני וגזעני. אילו היו הדברים תלויים באבו-מאזן, ואפילו בחמאס, כבר מזמן היה פה שלום לפי העיתון הזה לאנשים חושבים.

עיתון של שקרים ושקרנים.

זה מה שעושים גם לא מעט עיתונאים ב"ידיעות אחרונות" ובכלי תקשורת אחרים, בגלל מלחמתם הנואשת נגד "ישראל היום". ברוב איוולתם נדמה להם שהשקרים שלהם בקשר לפלשתינים הזכים פוגעים בנתניהו, בעוד שהם עוזרים לו.

זה מה שעושים זהבה גלאון ומפלגתה באותה שיטה. לפי מרצ, נתניהו הוא האשם הבלעדי. בכל הזדמנות רצה זהבה אל אבו-מאזן כדי לשחרר ממנו איזו הצהרה שאם רוצים מאוד, אפשר להבין אותה כרמז מסויים ועקיף לנכונותו  של המנהיג הפלשתיני הדגול הזה להתקדם במו"מ.

זה אבו-מאזן עם נאום המלחמה באו"ם שכתב לו אחמד טיבי. זה אבו-מאזן שעכשיו מנסה עוד תרגיל או"מי במסגרת "תורת השלבים". זהו אבו מאזן שאינו יודע שיש דבר כזה עם יהודי.

מה הפלא? המוני פעילים במפלגתה של גלאון, כולל חשובים מאוד, מקבלים משכורת, ריטיינר או תשלום על הדפסת פוסטרים  להפגנה התורנית, מהקרנות האירו-אמריקאיות המחרחרות פה מלחמה, ועסוקות בהכפשת ישראל ובשקרים לטובת הפלשתינים.

זה מה שעושים עיתונאים מסוגו של רביב דרוקר. לכאורה עיתונאי ישר, חרוץ ואמין, ולמעשה מחרחר מלחמה, מנכ"ל של "התנועה לחופש המידע" הממומנת  על ידי "הקרן החדשה לישראל".

תפקידו בכוח: לטעון שאילו היה הדבר תלוי באבו מאזן ובפלשתינים, כבר מזמן היה פה שלום.

אפשר להאמין לו בעניין הזה כפי שאפשר להאמין לו כשהוא יושב באולפן של ערוץ 10 ומסביר את הנתונים שהעלה התחקיר של "התנועה" שלו (בעצם עמותה במימון  "הקרן החדשה לישראל"), בלי להגיד מילה וחצי מילה על הקשר שבין לבין.

בין כס המנכ"ל ב"תנועה" ובין הפה המברבר של הפרשן בערוץ 10.

איפה הגילוי הנאות כשצריכים אותו.

זה מה שעושים המוני בלוגרים ברשת, משרתים של ספסר המט"ח ג'ורג' סורוס, של קרן פורד המקדמת את ה-BDS מתוך ישראל, של קרן האחים רוקפלר שבראש מעייניה שמירה על מחירי נפט בשמיים.  שכירי לשון ומקלדת של מוסדות דת אנטישמיים.

תקראו את "מגאפון", את "שיחה מקומית", או את "החברים של ג'ורג'" ומיד תתברר לכם התמונה השקרית, החד צדדית: ישראל החטאה, הפלשתינים הזכים.

כזב על גבי שקר על גבי המון בדותות.

אפסים אינטלקטואלים. פסולת מוסרית.

יש לכל אלה  חשיבות רבה, כי הם "האליבי" של הימין הפלשתיני, והם ה"הביאס קורפוס" – הראייה מהשטח, לכל הקואליציה האיסלמיסטית-שמאלניסטית-ניאו-נאצית באירופה. כל אלה האומרים:

"מה אתם רוצים מאיתנו? אפילו הישראלים אומרים שישראל אשמה!"

והם כמובן גם חיוניים מבחינתו של הימין התומך בנתניהו. הם חיוניים להמשך המלחמה, ולכן הם חיוניים למדיניות "ניהול הסכסוך" שהיא מדיניות "תורת השלבים" של ההנהגה הפלשתינית הרקובה.

ולכן אל דאגה: שום דבר רע לא הולך לקרות לעמותות השמאל. שום דבר לא הולך להגביל את הקרנות האנטישמיות התומכות בהם. צריך שניים לטנגו, ואלה הם השניים.

זהו בדיוק המצב.

שני עמים אומללים, הנתונים בידי שתי הנהגות מושחתות והמשת"פים שלהן בתקשורת ובחזירון העליון.

אז מה אפשר לעשות?

להביא את הדברים  כהווייתם לידיעת שני העמים האומללים.

אור השמש מחטא.

 

 

 

 

 

 

One Comment
 1. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  תודה על המאמר והניתוח הנכון של הדברים .יש לי רק בעיה בקשר

  ל"דבר האחר" העליון .שאפשר לקשור אותו לכל דבר ממה שקורה

  כאן . כתוב מאמר מיוחד לנושא ובכל פעם תציע אותו במראה מקום.

  לשם יעילות ,תציין שהוא היום קטן (חזירון) עם פוטנציאל לגדול .

  אגב ,את החזיר ברא השם, עבור הצמחונים .כחיית מחמד.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: