דילוג לתוכן

המכניקה של השקר/ האפסים האינטלקטואלים והפסולת המוסרית של השמאל המזוייף

אוגוסט 28, 2014

בינתיים נראה שהפסקת האש שורדת, כך שאפשר לוותר על תיאור הקרבות, על מתן עצות חינם לגנרלים ולפוליטיקאים ועל הבעת צער על האבדות הרגילות שסובלים הפיונים המקומיים  בתקופת מלחמה.

ואם תסלחו לי גם אמנע מהוויכוח החשוב בשאלה מי ניצח, מי הפסיד וכמה. גם לא אסכם בכל הצניעות האפשרית (כדרכי) את פועלי הרב בתחום הכתיבה הפובליציסטית בתקופת המלחמה, לא אהלל את הישגי האדירים תוך העלמת  טעויותי הקטנ-טנ-נות. אדחה גם את הטיפול החשוב בשאלת המלחמה שאחרי המלחמה, האופק המדיני החדש וסיכויי השרדותו הפוליטית של ב. נתניהו.

פשוט אחזור לאחד מענייני הדיומא המעסיקים אותי הרבה בבלוג הזה.

כלומר – ילקוט הכזבים של השמאל המזוייף (ובאותה הזדמנות – גם הימין הקיצוני).

הטכניקות של השקר – טיעונים כוזבים

בטכניקה של השקר הפוליטי (ובכלל) כבר הרביתי לעסוק בבלוג הזה. מניתי, ביארתי ונתתי דוגמאות לשימוש הנרחב שעושים במערכת הפוליטית-חברתית בטיעונים הכוזבים למיניהם:

הטיעון בשם המסכנות: אכלו לי שתו לי ולכן מגיע לי (טיעון מרכזי של ילידים פלשתינים או  אורחים לא קרואים מסודן וכל מי שבאמצע, הם ובמיוחד תומכיהם הגזעניים המעמידים פני הומניסטים וליברלים. ומהצד השני הטיעון בשם  השואה  היהודית המתיר לנו לעשות קצת זוועות לזולתנו).

הטיעון בשם הסמכות: אלוהים או אללה או המנהיג או מרקס או הרב או הקאדי  אמר ולכן הכל מותר (משמש בהרחבה קנאים דתיים, קנאים ימניים, קנאים מהשמאל).

הטיעון בשם המקל-הכוח: אני חזק ואתה חלש, ולכן מותר לי לעשות לך מה שאני רוצה (האחרון ששמעתי בעניין היה המשפטן המומחה למידתיות, הפרופסור ויליאם שייבס, שהתמנה לעמוד בראש ועדת החקירה שתבדוק את פשעי ישראל בעזה, והסביר לפני כמה ימים בראיון לערוץ 2, בלי להתבלבל,  שמה שהוא מבקש לעשות לישראל זה לגיטימי, כי היא חלשה יותר מארה"ב או מרוסיה שהן אולי פושעות יותר גדולות,  אבל הן חזקות ויש להן מושב במועצת הביטחון ולכן אין סיכוי ששייבס הצדיק  יעמוד בראש ועדת חקירה שתחקור את פשעיהן. עוד משפטן שבא לסדר לנו  צדק בתור נבל ברשות הסכינאות).

וכן הטיעון בשם הבורות: מכיוון שאינך יכול להוכיח שאני טועה, סימן שאני צודק, או הטיעון לגופו של הטוען – אתה בעצמך שקרן, או הטיעון בשם הסיניליות , כלומר השיכחה הנוחה, ועוד כמה מסוגם.

אך  הפעם ארחיב קצת את היריעה מעבר לטכניקה של הכזב, השקר, והפסולת המוסרית שמאחורי הטיעונים הרגילים של השמאל המזוייף.

הפעם אעסוק לא בטכניקה אלא במכניקה של הכזבים ושל הצביעות המוסרית.

המכניקה של השקר –  זיופה של התשתית העובדתית

המאמר או הפוסט הרגיל של מטיף המוסר  בנוי כך:

1. תשתית עובדתית שממנה ברור מיהו הרע והחוטא בסיפור.

2. גינויים מוסריים לחוטאים, כולל אזהרה מפני עונש כבד או אף קריאה לביצוע גזר הדין שפסק לחוטאים  איש המוסר הנעלה (למשל היתר לזריקת אבנים, לרצח נערים, לירי טילים).

אגב,  אין שום דבר רע כשלעצמו במבנה הזה של הטיעון הפוליטי-מוסרי.

אלמלא שתי עובדות מצערות:

1. שבתיאור התשתית העובדתית משתמש השמאלן המצוי בשני שקרים קבועים, שכתוצאה מהם הופכת התשתית העובדתית למסכת שקרים.

2. שכדי לייצר את הגינוי המוסרי משתמש השמאלן המצוי בשני סוגים של העמדת פנים צבועה.

הנה שני סוגי השקרים:

1. תמיד-תמיד תמצאו אצל הטוען מהשמאל המזוייף הגזמה, לפעמים פרועה, בתיאור הפשעים והעוולות של הצד הישראלי-יהודי, כולל ביטויים הבאים לתאר את הפשעים האלה: מבחינת  השמאלן-השקרן מבצעים היהודים/ישראלים פשעים חמורים שהתואר המתאים להם לקוח מהשדה הנאצי או הפאשיסטי או מינימום האפרדהיידיסטי.

2. תמיד-תמיד יועלמו, יוכחשו או יטושטשו פשעים מקבילים או אף גרועים מהם של הצד השני. השקרן הרווח משמאל לעולם יתייחס אל הצד הפלשתיני שבסכסוך באחת משלוש הצורות הבאות:

1. או שהפלשתינים יוצאים אצל השקרן משמאל בתור מלאכים שוחרי שלום, שכל חפצם בחיים מאז ומעולם היה והינו לכונן לעצמם מדינה עצמאית ומשגשגת שתחייה בשלום לצידה של מדינת ישראל, זה ותו לא. מעולם לא היתה אמנה פלשתינית. מעולם לא היתה אמנת החמאס. מעולם לא נאם ערפאת בערבית במסגד ביוהנסבורג בערבית על המהלך להשמדת ישראל מיד אחרי שדיבר באנגלית באוסלו על "שלום של אמיצים".

2. לחלופין מתוארים פשעיהם של הפלשתינים בהקשר של הסכסוך כמינוריים, מקריים, לא שיטתיים, סתמיים – ותמיד-תמיד ניתנים להסבר, להבנה ולהצדקה לפי הטיעון בשם המסכנות בדמותו המדעיסטית: כי הם כבושים, כי הם עולם שלישי, סיבות סוציולוגיות, פוסט-קולוניאליסטיות, ובכל מקרה טובלות באיזה "איזם" או באיזו "לוגיה". ומכל מקום תמיד צצה גזענותם של השמאלנים החביבים שלנו, שמבחינתם שכנינו הפלשתינים הם ערבים מפגרים שאינם אחראים למעשיהם.

3. האפשרות השלישית היא הרווחת ביותר בעולם הטיעונים של השמאלני המזוייף- התעלמות גמורה מהצד הערבי לסכסוך, ממעשיו או מדבריו. הם לא בעסק. מצד אחד היהודים/ישראלים המרושעים – ומהצד השני – אוויר. זוהי השיטה שנוקטים, תתפלאו, הישרים שבין השמאלנים, אלה  שאינם רוצים להסתבך ביותר מדי שקרים, ולכן  פשוט מתעלמים מן הפלשתינים ומעלליהם.

*****
וכך נוצרת בדרכי רמייה התשתית העובדתית השקרית במאמר או בפוסט של מטיף המוסר הרגיל של השמאל המזוייף (אל תאמינו לי. נא לבדוק את ההבחנה מיד בפייס או באחד האתרים ברשת על המאמר הראשון שתמצאו):

צד אחד – היהודי – תמיד פושע נורא.

צד שני, הפלשתיני – תמיד  מלאך צחור כנף, או לחילופין פושע זוטר או לחילופי חילופין פאנטום עלום.

*****

20140828_131131

מתוך מאמר של יוסי קליין היום ב"הארץ". קליין היה העורך שלי ב"חדשות" וזכור לי כאיש סביר, חביב וחייכן, רחוק מאוד מהדמות המצטיירת לאחרונה במאמריו בעיתונו, כמין גדעון לוי לעניים. שימו לב לדבריו פה על השנאה הגזענית של בני עמו לערבים ועל הקשר שבין גזענות ונדל"ן. ובכן, למרבית הפלצות, דווקא נערך סקר משווה, הבודק את  הגזענות אצל יהודים וערבים בישראל דרך הנכונות של בני שני העמים לסבול לידם שכנים ממיעוטים ומגדרים שונים.  הסקר פורסם ב-2010 על ידי המכון הישראלי לדמוקרטיה שערך אותו. משום מה ניסו להעלים את הסקר ואת תוצאותיו הברורות  בעיתונו של קליין, ודחקו אותו ל"דה מרקר" הכלכלי (בגלל שמדובר בנדל"ן, אולי?) וגם נתנו לו כותרות וכותרות משנה מטעות ביותר. מכל מקום די ברור שקליין עוסק בהעצמה אדירה של החטא היהודי, העלמה של הגזענות הפלשתינית הגדולה שבעתיים, כדי שיוכל לעסוק בתחביב הבזוי של מטיפי המוסר מהשמאל המזוייף.

grafisr2010

כפי שאפשר לראות בגרף, שיעור הגזענות הגבוה ביותר בציבור היהודי – נגד משפחה ערבית שתגור בשכנותם – מגיע ל-46%,  בעוד ששיעור הגזענות הנמוך ביותר בציבור הערבי – נגד משפחה של עובדים זרים – הוא 48%.  מכאן שאפשר לומר ששיעור הגזענות הגבוה ביותר בציבור היהודי, הוא נמוך יותר משיעור הגזענות הנמוך ביותר בציבור הערבי. וכמו כן: 50% מהערבים מתנגדים למשפחה יהודית בשכנותם.  תוצאה הגרועה ב-8.5% מהגזענות האנטי-ערבית במגזר היהודי. ואילו האחוזים המצטברים של הגזענות הערבית – 573%, גבוהים פי 2.37 מאחוזי הגזענות המצטברים באוכלוסיה היהודית – 237%.  

———————————————————————————————————————————

זייפנות של צבועים:  מוסר הנביאים ליהודים, טיעונים להקלה בעונש לערבים

ועכשיו אנו מגיעים לשלב ב' של הטיעון הכוזב, זה שבו נביא הזעם הנעלה והנישא מהשמאל המזוייף מטיף מוסר לעם שלמרגלותיו.

ובדיוק כמו שכדי לייצר את התשתית העובדתית השקרית עושים  השקרנים משמאל או מימין שימוש בקנה-מידה שונה כשהם באים לבחון את מעשי שני הצדדים, כך משתמשים בשלב הזה, שלב הגינויים, בשיטת המוסר הכפול.

על פי משנתו המוסרית של הצבוע מהשמאל המזוייף, אנו חיים בעולם אידיאלי. עולם שבו שוררים חוקי מוסר נעלים וצודקים, שבו כו-כולם נוהגים על פיהם. עולם שבו מתקיימים בכל אתר מוסר הנביאים התנ"כי או הקודים של המוסר הליברלי/דימוקרטי/הומניסטי.

והנה, טוענים מטיפי המוסר מן השמאל – רק אתם (כלומר אנחנו) היהודים מקלקלים את השורה. רק אתם עוברים על כללי המוסר הנעלים האלה! רק הצבא שלכם (כלומר, שלנו) נוהג באכזריות נוראה כזאת (מה שכבר הוכח בשלב הקודם, שלב השקרים הבאים לאושש את "התשתית העובדתית") והורג אזרחים כשהוא בא להגן עלינו מטרור!

ולכן, כמובן, לא יעזור הטיעון שלא תמצאו בכל העולם כולו צבא זהיר יותר מצה"ל כשמדובר בחיי אדם, כולל חיי הפלשתינים. שלא תמצאו בכל העולם ובכל ההיסטוריה מדינה או עם מוסריים יותר במלחמתם באוייב המבקש להשמידם.  כל אלה – לא מעניינו של מטיף המוסר השקרן מהשמאל המזוייף. הכרה כזאת עלולה לקלקל לו את החגיגה.

ומכאן הדרך קצרה להטפת המוסר הצבועה והמתחסדת.

ולעומת זאת, כמובן, נוקט השקרן-הצבוע משמאל בשיטה הפוכה לחלוטין כשהוא מגיע לשיפוט מוסרי של שכנינו הפלשתיני. שם אין  שום כללי מוסר תקפים. שם מדובר בתופעות שכולן צריכות ביאור והסבר מהתחום המדעי-משפטי ולא מהתחום המוסרי. הפלשתינים המדוכאים והכבושים מצויים מעבר לטוב ולרע. המוסר האנושי  לא חל עליהם. שם אין דבר כזה מוסר הנביאים או צדק אנושי בסיסי. רצח על כבוד המשפחה, מילת נשים, רדיפת הומואים, גזענות נוראה כלפי כל זר ושונה, קנאות דתית רצחנית – כל אלה לא מעניינו של הצבוע מהשמאל המזוייף.

לעולם לא תמצאו למשל אצל השקרנים והצבועים מהשמאל המזוייף גינוי למנהג של הפלשתינים לגרום בכוונת מכוון ובמוצהר להרג של בני עמם על ידי צה"ל כדי להביא הישגים בתחום הדיפלומטי. השמאלן המזוייף משתף פעולה ברצון עם תעשיית הסנאף הפלשתינית. אין לו מה לומר על סיסמת הקרב של הפלשתינים: "אנחנו אוהבים את המוות כפי שאתם אוהבים את החיים." אחד הטיעונים החביבים של השמאל המזוייף במקרים האלה הוא: מה שהם עושים אינו מעניין אותנו! אותנו מעניין רק העם שלנו ומה שהוא עושה!

העם שלהם, שמעניין אותם כמושא לנידוי ולחרם על ידי בעלי בריתם הפוליטיים באירופה הנרקבת והולכת. העם שלהם שמעניין אותם כמטרות במטווח של אבנים או של טילים ורקטות. העם שלהם שמעניין אותם כמושא להטפות המוסר הצבועות שלהם ותו-לא.

*****

השמאל המזוייף מורכב משקרנים שהטיעונים שלהם – עלבון לאינטליגנציה. אפסים אינטלקטואליים גמורים.

השמאל המזוייף מורכב מצבועים שתורתם היא פסולת מוסרית.

*****

אני חוזר על הצעתי ומסכם:

קראו כל מאמר או פוסט של מטיף מוסר מהשמאל המזוייף או מסית מהימין הקיצוני.

תמיד תמצאו שם את המכניקה של השקר ואת המוסר הכפול.

הפשעים של צד אחד מומצאים ומועצמים.

הפשעים של הצד השני זוכים לסלחנות או להתעלמות מוחלטת.

צד אחד נשפט על פי מוסר הנביאים. הצד השני מקבל מהשקרנים טיעונים להקלה בעונש על רקע סוציו-אקונומי, בטענה שמדובר בערבים מפגרים שאינם אחראים למעשיהם.

*****

היום אפשר למצוא בגיליון של "הארץ" לפחות ארבעה  מאמרים מהסוג הזה, עם שקרים בשלב התשתית העובדתית ומוסר כפול בשלב הגינויים וההאשמות.

אפסים אינטלקטואלים ופסולת מוסרית.

 

 

 

 

 

 

32 תגובות
 1. עידו לם permalink

  מה שאתה כותב זה כמובן נכון אבל יש הסבר ברור לתופעה: השמאלני מרגיש שהכיבוש מחריב את ישראל וחייבים להיפטר ממנו, זאת מחשבה לגיטימית שמובילה למחשבה פחות לגיטימית שחייבים לקדם את החזון ולהפיל את הכל על הצד היהודי ולהתעלם כליל מהצד הפלשתיני, ואם השמאל לא יעשה זאת יכול מאוד להיות שאפילו הוא יתייאש מהחזון שהוא מנסה למכור לנו ולכן הוא חייב להדחיק כל זכר לאשמת הפלשתינים בהמשך הכיבוש. מיותר לציין שהמחשבות הנ"ל מובילות למעשים שאין דרך להגדיר אותם כלא מוסריים ואני מתכוון למין קארד בלאנש לפלשתינאים לעשות ככול העולה על רוחם בלי שזה ייזקף לזכותם, ומצד שני כל חצי אמירה גזענית של יהודית תיבדק בזכוכית מגדלת בלי שום הקשר לסכסוך אלא רק לגזענות הטבועה ביהדות\ציונות\ ישראליות .

  אהבתי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  בפתח מערתו של האורקל מדלפי התנוססה, לפי האגדה, הכתובת הבאה: "דע את עצמך." ואצלנו אומרים, "טול קורה מבין עיניך." רוב אנשי השמאל אינם מתעלמים מפשעי הפלסטינים. רובם אינם מצדיקים את הפשעים האלה. רבים מהם יצאו עם כוחות המילואים לעזה ולחמו שם כדי להגן על ארצם. עם זאת, הם מגלים עניין בריא בדמותה של החברה הישראלית ובנטייתה, הגוברת והולכת, לפתור כל בעיה בכוח. לא כל מסמר מצריך פטיש. פשעי הפלסטינים, חמורים ככל שיהיו, אינם בהכרח מצדיקים תגובה שנראית, לרבים מאנשי השמאל, כלא-מידתית בצורה יוצאת דופן. לא כל ביקורת עצמית היא שקר וסילוף של העובדות.
  שלא לדבר על כך שהתגובה הישראלית לא היתה מעשית. מה בדיוק השגנו לאחר 50 ימי לחימה? כלום בריבוע.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   אנונימי (לא מזוהה)

   מה קובע מידתיות .2 פצצות אטום על יפן .שם נהרגו מאות אלפים, או ללא

   פצצה אטומית, היו נהרגים במלחמה אותו מספר ואולי יותר משני הצדדים ?

   איפה עומדת כאן ההכרעה המוסרית ,שהשמאל וגם הימין מתלבטים בה .

   שהרי ידוע למה התכונן החמס . רק כשהחל להרגיש את נחת זרועו של צה'ל.

   פתאום הפך את עורו, לילד טוב ירושלים ,שכל מלחמתו היא בעבור חופש

   נמלי ים ואויר וכו' . למי יותר קל לקבל את הגירסה הנחמדה הזאת לימין או

   לשמאל.

   אהבתי

 3. עידו ואנונימי,
  אין לי שום התנגדות לביקורת עצמית. אין לי דבר וחצי דבר בגנות התנגדות לכיבוש. אני שותף לאלה בעצמי. אלא שיש לי מחשבה שאולי היא מוזרה בהקשרים של הפוליטיקה, והיא: שלמטרות אמיתיות, ראויות וסבירות אין "לעזור" על ידי מסכת של שקרים שיטתיים ועל ידי צביעות מוסרית והולכת שולל. ראשית משום שמטרות אמיתיות וראויות אינם זקוקים לעזרה שכזאת. האמת מדברת בעד עצמה. ושנית משום ששימוש בדרכי רמיה ובפסולת מוסרית רק מזיקים למאבק צודק ומכתימים אותו.
  כמו כן אין לבלבל בין שמאל ובין שמאל מזוייף: השמאל המזוייף שלנו, התומך בלאומנות ובקנאות הדתית הערבית, הקנוי על ידי טייקונים זרים, ממשלות זרות וכל מיני מוסדות קלריקליים, ומוצא את עצמו באותה חזית פוליטית עם איסלמיסטים קיצוניים וניאו-נאצים, הוא היפוכו של שמאל (כפי שהשמאל עצמו מגדיר את עצמו) ולא שמאל. הביקורת שלהם – כמו אותם אלה המפגינים את אפסותם על דפי "הארץ" אינה עצמית, שכן הם רואים את עצמם נעלים ונישאים על החברה הישראלית וכל כתיבתם נוטפת בוז והתנשאות עלינו. הם יודעים היטב שאינם משפיעים כאן על איש, וכל כתיבתם היא לצורכי המהדורה המתורגמת של העיתון, שייעדה המרכזי הוא לשרת את תעמולת החרמות והנידויים נגד ישראל, בדיוק כמו בני דמותם ב"בצלם","שוברים שתיקה", "יש דין" ודומיהם.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו ,

   האם אני צריך להבין משני המשפטים הראשונים בתשובתך לעידו ואנונימי

   שלהם אתה גם שותף ,מדובר באמות מידה דמוקרטיות ? או שגם אתה

   מתנגד עקרונית ל"כיבוש" ,שהוא אם כל חטאת ע"פי השמאל .

   אהבתי

 4. בן ציון, מה שעליך להבין, אם טרם הבנת ממאות הפוסטים שכבר קראת פה ועל רבים מהם גם הגבת, הוא שאין מצב שאפשר יהיה להמשיך לאורך זמן מצב של שלטון של עם אחד (שלנו) בעם אחר (הפלשתיני) בלי נזקים קשים ובלתי הפיכים – לשני העמים (ולכן זהו גם אינטרס של הפלשתינים להביא לידי קץ את המצב הזה). לכן יש להגיע למצב שבו יהיו שתי מדינות לשני העמים היושבים פה. אפילו נתניהו כבר הבין זאת בנאום בר אילן, אבל מכיוון שאינו מנהיג, הוא לא מסוגל לקדם את המהלך. אפילו ליברמן כבר מבין זאת, כפי שאפשר להבין מנאומו האחרון. "כל העולם", במובן של מדינות לא מטורפות, כולל כמה מדינות ערביות חשובות, כבר מבין זאת מזמן. אבל רק בן ציון שלנו, כמובן, צועד ברגל הנכונה.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו ,

   עוד אף אחד לא יודע מהו הצעד הנכון ,בינתיים כל הנסיונות בבחירת הצעד

   לא הניבו דבר חיובי .באופן הגיוני במחשבה מערבית, אפשר לעשות חלוקת

   הארץ .אבל זו מחשבה חסרת בסיס עובדתי .כל נסיונות החלוקה, לא פתרו

   את הדבר האמיתי, שהיא האמונה שהדבר בכלל אפשרי .איך עם יכול לוותר

   על עברו, על כמיהתו במשך 2000 שנה ,שכולה היתה סבל נורא ושרד בגלל

   האמונה .ועכשיו בגלל איזה אבו מאזן נפוח ומושחת, שמחנך את צאן מרעיתו

   רופס המוח איסלמי המנוון, להשמדתך .מה מביא אותך להאמין למילה אחת

   שיוצאת מפיו .מופלא הדבר בעיני .תחו עיניך לראות אוזניך לשמוע .מי זה כל

   העולם, שאתה מיחס לו פתאום חשיבות של "רוצה בטובתך" .שאפשר לעשות

   איתו עסקים .רק מאפיהו שלנו ,כמובן צועד ברגל הנכונה .(עכשיו תרגיש איך זה

   שמישהו מנסה להקטין אותך) ,בגלל דעותיו .מבטיח לך, שגם נתניהו וגם ליברמן

   לא הבינו מה שנדמה לך .כי הם אנשים חכמים ציוניים, שלא יוותרו לאיש, על פיסת

   הארץ הקטנה שלנו .עדיין לא ברור לך שלא מדובר בחוסר מקום לעמי האיסלאם

   אלא שבעיניהם אין לך בכלל מקום בעולם הזה .ראה מה קורה מסביבך, זה לא

   הספיק לשכנע אותך ,שכולם אותו החרה ?

   אהבתי

 5. בן ציון, כמה דברים.
  ראשית, המון פעמים הסברתי פה שמכיוון שבראשנו ובראש הפלשתינים עומדים לא-מנהיגים כמו נתניהו ואבו-מאזן, לא תהיה התקדמות לקראת פתרון, כל עוד הם לא ישתנו, ולא נראה שהם בדרך לכך.
  שנית, הפתרון של מדינה לכל אחד משני העמים היושבים בארץ הזאת הוא מובן מאליו בעיני. כבר המון שנים אנחנו מתנסים ב"פתרון" אחר, שבו עם אחד שולט והשני נשלט, וברור שלא מדובר בפתרון אלא באי-פתרון.
  שלישית, אם אתה מדבר בשם האמונה וזכותנו על הארץ, תרשה לי להזכיר לך מדוע איבדנו את הארץ: קרא בבקשה את כל הנביאים וגדולי הדור מהתקופות הרלוונטיות: איבדנו את הארץ בגלל הנהגה כמו שיש לנו עכשיו, אנשים פניהם לביצעם. מרבי נדל"ן, מרבי נכלים, מרבי מיליונים וחברים עשירים, אנשים מסוגם של נתניהו וחבריו. החוזה הוותיק שלנו עם אלוהים היה דו-צדדי: איך אומר נתניהו? יתנו יקבלו. זה מה שאומרת האמונה שאתה מדבר בשמה. יתנו חברה צודקת, יתנו ממשל טוב, יקבלו ארץ. יתנו יחס הוגן וטוב ליתום, לגר ולאלמנה, יחיו בשלום תחת הגפן והתאנה. יתנו קמצא ובר קמצא, מיליוני עניים, חזירון עליון נצלני וחמדני – יקבלו קדחת. ומהם נתניהו וחבריו רודפי הבצע אם לא קמצא ובר-קמצא? שריך סוררים וחברי גנבים? אז פלא שבמקום שלום יש פה מלחמה?
  רביעית, במשפט האחרון שלך שוב נחשף הגזען הקטן שבתוכך שצץ כשצריך וכשלא צריך. הרבה מתחת לכבודי להשיב לשפת הביבים הזאת בוש לך.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,

   אתה לא מבין דבר וחצי דבר כרגיל .איך אתה קורא לעורפי ראשים ותומכיהם

   האידאולוגיים למיניהם ? אני קורא להם זבל אנושי (חרה) .אם לזה אתה קורא

   גזענות, אז אני גזען ,ואתה נקי כפיים שיבושם לך .

   על הפתרון שלך אני חולק . כל השאר זה אכן האידאל שעלינו לשאוף, אך לא

   מאמין שזה מה שיביא את המשיח, כי הוא מטרה בלבד .

   אהבתי

   • מנחמי בן-ציון permalink

    בנוסף ,אילו הם אכן היו רוצים מדינה ,לא היו נאחזים בגרוננו באלימות.

    כאשר ברור להם שאנחנו חזקים מהם לאין שיעור .דווקא השמאל מתנגד

    למדינה אחת, זאת לא גזענות סמויה ? מה, אחמד טיבי ואבו מאזן אינם

    בני אדם השווים לנו היהודים ? .אחמד טיבי אמר במו פיו שהוא מסכים

    לכך כפתרון .אז למה לדעתך השמאל מתנגד ?.

    אהבתי

 6. בן ציון
  בנאדם מצופה לקרוא מה שהוא כותב. קרא בבקשה שוב את הקטע האחרון שכתבת. דיברת שם על ,"עמי האיסלם" לא על דאעש.,

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   עמי האיסלאם, שלא רואים באחרים, שיש להם מקום בעולמינו .זה לא

   היה מספיק ברור ? מאיפה באים כל הדעשים למיניהם ,מעמי הנצרות

   הבודהיזם והשינטו ?

   אהבתי

 7. בן ציון, ומאיפה באים תג מחיר, המחתרת היהודית ועוד כל מיני חולרות? האם זה אומר שהיהודים הם חרות?

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו ,

   באמת אתה לא רואה את ההבדל ? אצלנו מעמידים אותם לדין ,

   ואצלם קוראים לכבודם כיכרות .

   אהבתי

 8. בן ציון, הבנתי. אז הערבים הם חרות כי יש להם דאעש והם לא מעמידים אותם לדין. אתה פשוט גזען. צר לי. ניסיתי להסביר לך זאת פעמים רבות. אבל ההכחשות שלך הן רק הוכחות נוספות. מאות מיליוני אנשים הם בעיניך צואה אנושית, כי יש 12 אלף קנאים בדאעש ולא מעמידים אותם לדין, אגב, רוב הגזענים, כמוך, בטוחים שהם מדברים על עובדות, לא על דעות קדומות נתעבות.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,

   שוב הרחקת לכת, כמי שמרחיק עדותו .אני מדבר על הפלשתינים שקוראים

   כיכרות על שם הרוצחת המתאבדת במסעדה בחיפה עירך . אם אתה מגן

   עליהם, בעיני זו תועיבה וגזענות שלך נגד עמך . טוב הבנתי שהפלתי לך פיוז

   ובחושך אתה כבר לא רואה דבר .קח קצת מים ותרגע .חכה ותראה חס וחלילה,

   איך יתנהגו המילארדים התמימים והזכים שאתה מגונן עליהם והבלתי גזענים שלך.

   תזכור שלחנפנים אליהם, יש יחס מיוחד .אתה מדבר על דעות קדומות, מה

   אתה חוצן, שנפל בטעות לכדור הארץ או היפיפיה הנרדמת שהנסיך העיר אותה

   בנשיקה, אחרי שנים רבות .אני יודע שאני מדבר רק על עובדות ואתה חי בעננים.

   ממש המלאך גבריאל המקורי .

   אהבתי

   • מנחמי בן-ציון permalink

    בנוסף כדי שהעובדות תהיינה ברורות ,מדובר במסעדת ""מקסים" בחיפה .

    הפיגוע בתאריך 4.10.2003 מחבלת מתאבדת של הג'יהד האיסלאמי,

    הנאדי ג'ראדת עו'ד בת 29 מג'נין, רצחה 21 אזרחים . ב-13.10.2012,

    העבירה משלחת אירגון מצרי השם "איגוד עורכי הדין הערבים" למשפחת

    ג'רדאת את העיטור הגבוה ביותר על ביצוע הפיגוע ,לציון גאוות עורכי הדין

    הערבים על הפיגוע . אני לגבי האנשים האלה גזען ,אלה הם בעיני זבל

    אנושי . איך אתה מאפיהו קורא להם ? בטוח שלא תענה לי ,כי מייד תמצא

    איזה יהודי שעשה מעשה דומה, כמו ד'ר ברוך גולדשטיין למשל .שבעיני הוא

    בדיוק אותו זבל אנושי. אבל אתה לא תשקוט, עד שתעביר את כל הנגע הזה

    לחובת העם היהודי כולו ,כי אתה גזען . כי כך אתה נוהג מימים ימימה .

    אהבתי

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  לא נורא, בן ציון, אל תתייאש. המלחמה האחרונה תגרור אחריה קיצוץ רוחבי בתקציבי משרדי הממשלה. הקיצוץ הגדול ביותר – משרד החינוך.
  עוד קיצוץ כזה, ובקרוב כל ילדי ישראל יהיו שותפים לדעותיך.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   משתמש אנונימי .

   אני לא מיואש בכלל ,95% שותפים לדעותי . כל אתגר רק מחזק

   אותנו . זהו התהליך מקום המדינה .חבל רק שאפך כל כך ארוך,

   שהוא מסתיר לך את מה שמתרחש תחתיו .

   אהבתי

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  בן ציון,

  מלון קינג דייוויד. מזכיר לך משהו? 90 הרוגים. ובארץ יש רחובות וכיכרות על שמם של כמה וכמה מהאחראים לפיגוע.
  מאיר הר ציון. נקמת דם. קיבל עיטורים מפה עד הודעה חדשה.
  נראה לי שהאף הארוך מחובר לפרצוף שלך דווקא.

  אהבתי

 11. בן ציון, נראה שבלהט הדיון טיפה התבלבלת. שהרי זה לא המנהג שלי להשתמש במעשיהם של יחידים (נניח כמו גולדשטיין או המתאבדת מ"מקסים", אלה ותומכיהם) כדי להתגזען על מיליונים (יהודים) או על מאות מיליונים (ערבים) או על מיליארדים (מוסלמים). אבקש להזכיר לך שזו בכלל השיטה שלך. נא לא לערבב אותי בזוהמה הגזענית הזאת.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,

   תראה מה אומר החבר שלך האנונימי כאן למעלה .מתגזען על כל

   היהודים כשהוא על פי שיטתך ,מזכיר את מעשיו של מאיר הר ציון

   ומלון קינג דיוויד .כחטא הקדמון של עם ישראל כולו .טובל ושרץ

   בידו. מאיר הר ציון לא קיבל מאף אחד עיטור כל שהוא, על מעשה הנקם.

   רוב הישוב היהודי בארץ התנגד למעשה המחתרות ,שמעת על תקופת

   "הסזון " ? ,מה לך הגזענות הזאת והכפשת כל עם ישראל במעשיהם .

   כל הויכוח הזה הוא יצירת פארסה של השמאל הבלתי מסופק, של

   אנשים טובים, שרע להם בחיים .מחפשים את הרע אצל האחר כדי

   להקל על מצבם האישי .רות סוף .

   אהבתי

 12. בן ציון, האם החבר שלי למעלה טוען שכל היהודים הם חרות בגלל הפיצוץ בקינג דיוויד ומאיר הר ציון?

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,

   מה ההתממות הזאת צריכה להביע . הרי גם אני חרה בעיניך .כשהוא טוען

   שאנחנו היהודים כמו הערבים, קוראים כיכרות על שם רוצחי ערבים. אולי

   הוא היה רוצה שכך יהיה, כדי להצדיק רוצחי יהודים, השוואה חולנית .אחרת

   בשביל מה הזכיר את מאיר הר ציון ,שקיבל כביכול עיטורים על רצח ערבים ,

   ואת המחתרות ? אצלנו לא היה קונסנזוס לאומי למעשים האלה ,אצלם כן

   לכן הם חרות בעיני . מאיר הר ציון קיבל עיטורי גבורה, בקרבות שאליהם

   נשלח ע"י מדינת ישראל . הנקמה בערבים היתה פרטית, אחרי שהם אנסו

   ורצחו את אחותו . הוא לא רצח אותם ,הוא רק חתך להם את האשכים .

   למען יראו ויראו, כל יתר הבדואים של הסביבה .אלה היו נסיבות המקרה.

   ושהשמאלנים יפסיקו להשתמש בזה נגד העם היהודי .

   אהבתי

 13. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  הנקמה בערבים היתה פרטית, אבל האיש הציבורי נותר טהור וזך? ובנוגע לעובדות – הוא רצח, לא "רק" חתך להם את האשכים. ואלה לא היו הבדואים המסוימים שאנסו ורצחו את אחותו, אלא פשוט הבדואים הראשונים שבהם נתקל.
  גם שנאתו של וגנר ליהודים (אם אכן היתה כזו) היתה פרטית. ובכל זאת, עדיין מחרימים את יצירותיו בישראל.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   משתמש אנונימי .

   מאיר הר ציון אף פעם לא היה איש ציבור .אתה משווה את השפעתו של

   וגנר, למאיר הר ציון ? כמה רציחות נוספות ,נוסח מאיר הר ציון אתה מכיר ?

   וגנר הזדהה עם הנאציזם .מעניין מה תכליתך, בחיפוש לכלוך אצלנו ? האם

   בחייך הפרטיים אתה נקי כפיים ,או מחפש אחרים מלוכלכים , כדי להקל

   על מצפונך ? אשמח שתסביר לי פעם אחת מאיפה זה נובע, אם אתה יודע .

   בינתיים אין לי הסבר אחר וכך אני חושב .

   אהבתי

 14. איציק ארביט permalink

  לא חשבתי שיום אחד אני אגן על יוסי קליין משלמה פרנקל… לא ברור לי למה אתה רואה את מה שהוא כתב בקונטקסט של אנחנו לעומת הערבים. הוא כותב עלינו ומראה שאנחנו חארות. זה שהערבים יותר חארות זה נסיבות מקלות? לא נכנסתי לראש של יוסי קליין אבל מהתרשמויות קודמות סביר יותר שהתכוון לקונטקסט של הדימוי העצמי שלנו כחברה שקמה על הריסות תוצרת הגזענות לעומת מה שאנחנו באמת.

  אהבתי

  • איציק, לעניות דעתי, גם "הגזענות" של היהודים וגם זו של היהודים, בין הים לירדן, היא בעיקרה תוצר של הסכסוך הלאומי-דתי האלים והאכזרי. יותר שנאה מאשר גזענות, ואפשר להבחין בכך, למשל, בחיי היום יום היהודים-ערבים המתנהלים כסדרם, ואף מתוך אחווה ורעות, בהמון מקומות עבודה ואתרי מסחר או מקומות יישוב בישראל. שתי השנאות הלאומיות-דתיות האלה, המתגברות בזמנים של מתלחמה, מפרנסות זו את זו, וכל ניסיון של הימין (נוסח מרזל, בן גביר ובן-ארי) או של השמאל (נוסח "הארץ") להטיל את כל האשמה על צד אחד בלבד, בלי להזכיר כלל את ההקשר, הוא, לדעתי, אקט מובהק של ליבוי שנאה וחרחור מלחמה. למרבית הצער זהו קו מערכתי קבוע של "הארץ" וצר לי שיוסי קליין נוטל בו חלק בחפץ לב שכזה.

   אהבתי

   • מנחמי בן-ציון permalink

    מאפיהו,

    שוב השוואה לא מאוזנת ,עיתון הארץ שבמשך עשרות שנים, מרעיל שכבות של

    חלושי דעת בקרב בני עמנו . לאומת מרזל ובן ארי שהם בסך הכל תגובת נגד,

    למסע ההכפשה הקונסיסטנטי גזעני ,של הארץ ואחרים מאותו הסוג .

    אהבתי

   • איציק ארביט permalink

    מאפיהו

    לא מסכים שהמניע לשנאה הוא רק הסכסוך. לא מסכים גם שהסכסוך דתי, למרות מאמצים כבירים משני הצדדים למשוך אותו לכיוון הזה.

    חלק עצום מהשינאה בצד הישראלי אין לו ולא כלום עם הסכסוך, הוא רק משתמש בו כתירוץ. החפיפה, הגסה אמנם, אבל הקיימת של "ימין" מול "שמאל" בישראל במובן האלקטוראלי, עם מזרחים מול אשכנזים מוכיח את זה. הרי המזרחים לא סובלים מהסכסוך יותר מהאשכנזים וההיפך. מה שקרה זה שכשהם הגיעו לפה, הם קלטו מייד את הגזענות האותנטית של האשכנזים כלפי הערבים. היה להם מאוד קל לקלוט אותה כי היא הופנתה גם כלפיהם. האשכנזים, רובם המכריע חילונים, לא ממש הבחינו בהבדל.

    ואז הם פשוט החליטו, החלטה לא ממוסדת שאין לה עדות במסמכים או פרוטוקטלים, שהם יעשו את הכל כדי שהאשכנזים וכל האחרים, כולל הערבים עצמם, יבחינו גם יבחינו בהבדל. ומאז הם מקפידים לשמור את ההבדלים האלה חדים, במובן הפוליטי, בדפוסי ההצבעה שלהם ובהפגנת סממני שנאה וגזענות כביכול. הם לא גזענים, הם גם לא באמת ימנים במובן האירופי של המילה, הם פשוט מבועתים מהאפשרות שיזוהו כערבים וכל התקרבות מדינית מאיימת עליהם במובן הזה. אין להם סיוט מטריד יותר מהחזון השמעון פרסי של מזרח תיכון חדש.

    זה בהחלט מקור גזעני לשנאה. אולי בהפוך על הפוך אבל גזעני. הרוב המכריע של ישראלים שנהרגו או נפגעו במלחמות ישראל לא נפגעו מיד פלסטינית אלא מיד מצרית, סורית, ירדנית או לבנונית. לעומת סכסוכים אחרים בעולם, מספר הקורבנות בנפש של היהודים קטן יחסית.

    אהבתי

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  בן ציון, באמת, הייתי מצפה שתדע לפחות שווגנר מת בשנת 1883. כך שהיה לו קצת קשה להזדהות עם הנאציזם, כדבריך.
  כפי שכבר עשו אחרים, גם אני אפרד ממך בידידות, כיוון שמקום לשיח אין.
  תודה.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   משתמש משומש .

   ריכרד וגנר היה אנטישמי ,כתב מאמרים והשתלח במלחינים ומוסיקאים

   יהודים באנטישמיות ב-1850, שסללה את הדרך לנאציזם הקלאסי .

   אני מבין שהמחלה של השמאלנים היא, שלא יבלבלו אותם עם עובדות

   שחס וחלילה לא יחבלו בצריבה התודעתית שלהם, שהיהודים סובלים

   בגלל מעשיהם הפליליים .כולל עלילות " זיקני ציון " שיהודים משתמשים

   בדם ילדים באפיית מצות .אני בטוח שאתה מאמין בכך .ומה עם חטא

   העגל שכחת ? כמוך ו"כל" האחרים (כמה ?) שאין לכם מספיק שכל להבין

   כמה אתם טיפשים,מעוותי נשמה, גזענים ורעי לב .אילו היה לך נימוק

   אחד לדבריך, אפשר היה לקיים איתך שיח .אבל אין לך ולא יהיה .

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: