דילוג לתוכן

מי ניצח במלחמה ואיך מסנג'ר האמיר של קטאר את מזכיר האו"ם

אוגוסט 6, 2014

במשך המלחמה הרגשתי, בתור בלוגר, כמי שידיו קשורות. שהרי על המלחמה עצמה לא יכולתי לכתוב שום דבר אחראי. אינני מומחה צבאי ולכן חסר לי ידע מקצועי. אני סתם אזרח ולכן חסר לי המון מידע בזמן אמת. איש גם לא העלה בדעתו לצרף אותי לכוחות הלוחמים כדי שאראה במו עיני מה מתרחש. גם אין לי כוחות נבואיים מיוחדים במינם ואיני רואה את הנסתר. ולבלבל את המוח לקוראי, לבזבז את זמנם  ואולי להטעותם בכל מיני סברות כרס הנשלפות מהשרוול, פשוט לא מתאים לי.

אז מה נשאר? רק לכתוב מסביב, ובדבר עצמו לא לנגוע.

הסתפקתי בכך שהזכרתי את דעתי בקשר למלחמות, אותה פעילות אנושית אידיוטית שתוצרתה העיקרית ולרוב גם הבלעדית – ייצור גוויות, הטלת נכויות,  הרס וחורבן. שבהם – זו דעתי האחת והקבועה – יש למעט ככל האפשר, במיוחד כשמדובר בנפגעים אזרחיים, חפים מפשע ולא לוחמים. פגיעה שלא לצורך בהם היא רעה מוסרית, היא רעה עניינית,  רעה טקטית ורעה אסטרטגית,  והיא משחקת לידי האוייב החמאסי שמטרתו הפוכה – להביא להרג של אזרחים פלשתינים רבים ככל האפשר.

אך על המלחמה, מהלכיה ומהלכה לא היה לי מה לומר.

אבל עכשיו הפסקת אש. המלחמה פסקה. התותחים שותקים. יש משא ומתן. מתעוררת שוב הכמיהה הטבעית (לפחות אצלי) לשלום. המערכה העיקרית עתה היא בתחום התקשורת, דעת הקהל, תעמולה, הסברה, טיעונים, האשמות, הפגנות, השאלות הקבועות והחשובות כמו  מי ניצח ומי הפסיד, האם יש צורך בוועד(ו)ת חקירה וכן הלאה.

20140708_181041

הפצצה בעזה: אם בלתי מידתית, למה לא נפסקה האש?

והנה, בעניינים האלה אני מרגיש חופשי,  כדג במים, עם וותק וניסיון של עשרות שנים, המון ידע, המון מידע, מלוא כל העיתונים, הרדיו והרשת, אז יאללה, לעבודה. אפשר להסיר את הכפפות.

*****

באשר לשאלה מי ניצח ומי הפסיד:   שמעתי היום את יומן  אחר-הצהריים של גלצ, וממנו התברר לי שישראל ללא ספק הפסידה במלחמה. נראה לי שמדי פעם אפשר לסמוך על תחנת הרדיו של צבאנו האמיץ  הרבה פחות ממה שאפשר לסמוך על צבאנו האמיץ.  רושם דומה תקבלו אם תסמכו על  הקואליציה הרגילה של שמאל המזוייף והימין הקיצוני, שלפי שניהם הפסידה ישראל במלחמה.  תוצאותיה של כל מלחמה שישראל שותפה לה ידועות אצלם תמיד מראש, ותמיד ישראל מפסידה. בדיוק באותה שיטה ידועות תוצאותיה של כל מלחמה מראש לתומכיה של הממשלה הנוכחית ושל ראשה. לפי האגף הזה,  ישראל תמיד תנצח/מנצחת/ניצחה.

על דעותיהם של כל אלה אפשר לסמוך באותה מידה.

זאת אומרת, בכלל לא.

ראיתי היום סקר דעת קהל שהתפרסם ב"הארץ" ולפיו סבורים רוב הישראלים שאין מנצחים במלחמה. דעתי דומה לדעת הרוב.

בשלב זה אי אפשר לקבוע מי המנצח ומי המפסיד.

אם "ההסדרה" שתושג בקאהיר תשמר את המצב הקיים, שלפיו יכולים ארגוני הטרור השולטים  כרגע ברצועת עזה לפתוח באש על ישראל בכל רגע שעולה הרצון לפניהם (והתגובה ידועה) הרי שניצחו מחרחרי המלחמה , אלה מהחמאס ואלה מישראל, אלה מקטאר ומטורקיה ומאיראן ואלה מאירופה ומאמריקה (בתחפושתם הרגילה כמתווכים שוחרי שלום) – והפסידו שני העמים, היהודים והערבים החיים פה.

אם ההסדרה תבטיח שקט  לישראל ורווחה וחיים טובים לתושבי עזה – ניצחו שני העמים, היהודים והערבים,  את מחרחרי המלחמה, גם מתוכם, וגם מהאזור וגם מעבר לים.

אני מחזיק אצבעות למתווך, הנשיא המצרי עבד אל פתח א-סיסי. כמעט שאין לי ספק באשר לצד שאליו נוטה ליבו: הצד של העמים, ולא של מחרחרי המלחמה.

ובינתיים תיקו.

*****

ברור שהחמאס, במקביל למשא והמתן שהוא מנהל בקאהיר, להוט מאוד להבעיר את הגדה. כי מה תעשה תחנת הטלוויזיה הקטארית "אל ג'זירה" אם יש שקט  גם בעזה וגם בגדה? תלך לסקר את הטבח המשעמם שעורך הדאעש בעיראק? תתייחס לעובדה שאותו דאעש, המאיים על גבול ירדן, כבר פלש ללבנון?

הקשר בין החמאס ובין קטאר ותחנת אל ג'זירה ברור.

בעזה יש 1.8 מיליוני תושבים, הנשלטים על ידי כמה כנופיות חמושות ובראשן החמאס הממומן ומתוחזק על ידי הפטרודולרים של קטאר, והג'יהאד האיסלאמי הממומן ומתוחזק על ידי הפטרודולרים של איראן.  קו-פרודוקציה איראנו-קטארית של טרור סחטני הלופתת בגרונם מיליון וחצי פלשתינים אומללים שאינם נמנים על מקבלי המשכורות השמנות של החמאס והג'יהאד.

והנה מקרה מוזר: גם בקטאר יש 1.8 מיליון תושבים: כנופיה עשירה שלטת של 250,000 "אזרחים" על משמר השמנת, ועוד 1.55 מיליוני עבדים מיובאים, שהכל כבר ידוע על תנאי ההעסקה של רובם הגדול באמירות הזאת.

וכל עניינה של  תחנת "אל ג'זירה" הוא לטשטש ולהשכיח את העובדות  הפשוטות האלה, על הפטרון מקטאר ועל הבובה על חוט מעזה  –  על ידי הסתה נגד ישראל.

והחמאס מספק תחמושת.

איפה גר עכשיו חאלד משעל, ראש "חמאס חוץ", בתנאים של נסיך, כשבני עמו מעונים בעזה?

בדוחא בירת קטאר.  ספא, חדר כושר, ארוחות פאר, הכל דבש.

יום עסל ועוד יום עסל ועוד יום עסל.

ואיך הוא משלם את שכר הדירה שלו לאמיר של קטאר?

בדמם המצולם של ערבים ושל יהודים בארץ הזאת.

תעשיין הסנאף משעל.

יום עסל ועוד יום עסל.

*****

האו"ם ממלא תפקיד חשוב במלחמה התעמולתית נגד ישראל. הוועדה לזכויות האדם כבר מזמזמת סביב פרוייקט ההקמה של "ועדת גולדסטון" 2, והכי מדהים הוא מזכ"ל האו"ם,  באן קי מון.

כאשר הפר החמאס את הפסקת האש ביום השישי האחרון ברפיח,  גינה מזכיר האו"ם את החמאס בגין ההפרה הבוטה.

שמע זאת שליט קטאר, האמיר תמים א-ת'אני, והנה מה שמספרת הכותרת של YNET על מה שקרה:

אמיר קטאר נזף במזכ"ל האו"ם: "חמאס הפר את הפסקת האש? תבדקו לפני פרסום"

מה תגידו על זה? שליטה של אליטה נצלנית קטנה, 250 אלף אנשים, בנסיכות נפט זעירה,  והספונסר של הטרור החמאסי,  "נוזף" במזכיר האו"ם!

וגם "דורש" ממנו לגנות את ישראל!

ומה עושה מזכיר האו"ם בתגובה? מעמיד את האמיר על מקומו?

ההיפך הגמור.

היום בעצרת האו"ם בניו יורק אומר המזכיר של הארגון שהוא מבין את זכותה של ישראל להגנה עצמית, אך "הזוועות שהתחוללו נגד תושבי עזה  מעלות שאלות רציניות לגבי הציות לחוק הבינלאומי, אשר מחייב מידתיות והבחנה בין אזרחים וחמושים."

כלומר, שוב הסיפור על חוסר המידתיות של הפעולה הישראלית.

מזכיר האו"ם מקבל את הדרישה של האמיר מקטאר ומגנה את ישראל.

ובכן, יש לי שאלה במידתיות אל מזכיר האו"ם:

מהי תגובה לא מידתית, נניח של ישראל, על פעילות מלחמתית תוקפנית המכוונת נגד אזרחים  ישראלים – נניח פעולה של החמאס?

והנה תשובה מידתית:  תגובה בלתי מידתית היא פעולה נרחבת בהרבה ממה שדרוש  מצד ישראל, להפסקת הפעילות התוקפנית נגד אזרחיה על ידי החמאס.

אבל החמאס הרי שיגר מטח של טילים ורקטות בחמש דקות לפני השעה שמונה בבוקר ביום ראשון השבוע,  ממש לפני כניסתה של הפסקת האש לתוקפה.

ולמעשה לא הפסיק החמאס אף לרגע את פעילותו התוקפנית נגד אזרחי ישראל במשך כל המלחמה.

מה שאומר בברור, ובקול רם ביותר, התפוצצויות רועמות,  שכל הפעילות של צה"ל, במשך כל המבצע, לא הצליחה להפסיק את הפעילות התוקפנית של החמאס.

אז איך יתכן שהיתה בעזה תגובה ישראלית לא מידתית, כאשר ברור לגמרי שכל הפעילות של צה"ל ברצועה לא הספיקה ולא הפסיקה לרגע את  הפעילות התוקפנית נגד אזרחים ישראליים תמימים על ידי החמאס?

שיתעניין מזכיר האו"ם באן קי מון אצל העיתונאים שהיו בעזה ועכשיו יצאו והם מתחילים לגלות את האמת, איך טשטש החמאס את "ההבחנה בין אזרחים וחמושים", שעליה דיבר המזכיר על הבnה המכובדת של ארגונו.

מזכיר האו"ם בתור סנג'ר קטן של אמיר נפט עם יותר מדי פטרודולרים שהוא לא יודע מה לעשות איתם.

את זה עוד לא ראינו.

מחזה בלתי מידתי ביותר.

3 תגובות
 1. האנרכיטקט permalink

  הללויה סכ"ס מאפיהו ואנוכי מסכימים במשהו…רגע רגע לפני שאנחנו דנים במה שאנו מסכימים יש לדון במה שאנו חלוקים עליו (לפתן אוכלים לקינוח, נכון?)…ובכן אנני מסכים שהמצב הוא תיקו. חד וחלק. יש כאן מישהו שהפסיד בגדול. ובשלו כל עצמותי אומרות בכי עצור וזעם אין אונים. אני מדבר כמובן על עלובי הנפש, העקורים זו פעם שלישית (ועל בטוח לא האחרונה) מבתיהם. אלו שאנו קוראים להם "הפלסטינים של עזה". אוכלוסיה אומללה שנפלה טרף בידי ארגון משיחי קיצוני ומוטרף המוכן להתאבד עד טיפת דמם אחרונה, בשמשם לו מגן ושכפ"ץ ב"משימתו הקדושה" להחלת חליפות עולמית ושריעה איסלמיסטית מגובה בחרב דמים מתנפנפת. את החמאס לא מענין גורל העם הפלסטיני, נא לא להיות נאיבים. בנוסף, שני "היריבים" (יותר מתאים להם הכינוי "בני זוג") לטנגו הדמים המפלצתי בו חזינו בחודש האחרון, יוצאים מופסדים גם כן ועוד איך!! : החמאס כאמור, בשל טרופו האכזר והציני, הבנוי על ניצולם של עלובי נפש וחיים, מציג עצמו כזוועה נאצית מטורללת שאחד דינה, השמדה טוטאלית ומשפטי נירנברג לשרידיו. ו…ממשלת ביבי, שגם היא יוצאת מופסדת. משום שיצתה לקרב בחמאס בצורה כה רשלנית, שאין לי ספק שביבי וחבורתו לא יצליחו לחמוק מעונשה. ואנני מדבר עתה על חוסר המודיעין בדבר המנהרות, או חוסר הפעילות הטקטית בדבר שילוח ילדינו בתוך קופסאות שימורים לאמצע התופת של הכיאוס הלבירינטי בעזה כמטרות מטווח. או אפילו חוסר הפעילות הלוגיסטית באי פגיעה בחמ"ל של הניה ודיף…לא ולא…אלו אכן פאשלות כבדות משקל, אך לא בגינן אני רואה את ממשלת ביבי יוצאת מופסדת, אלא בשל העובדה שביבי בוגי וגנץ לא טרחו עוד לפני המלחמה וגם בזמן מהלכה, לבנות בדרום הרצועה מעבר לגדר המערכת, מחנות מקלט המוניים לאותם מאות אלפי הפליטים החפים מפשע והבלתי מעורבים, ע"מ לחלצם מתופת הקרבות. ענין זה כמובן היה מקל גם על ישראל לכוון מאמציה כנגד מוטרפי החמאס שהיו נשארים לבדם ב"עיר הגדולה" וגם לשטח עליהם את עזה כולה כמצבת קבר ענקית, מבלי להכניס ולו ילד אחד משלנו, לתופת העזתית ובזמן קצר מאד יחסית. והכל מרחוק, עד לניצחון החלק. עד ליציאתם של מנהיגי החמאס מהבונקר שלהם עם ידיהם על ראשיהם…אך על זה אין טעם לדבר עכשיו.
  כלומר ביבי הפסיד, משעל הפסיד ובעיקר הפסידו אנשי העם האומלל הפלסטינים שנלקחו בני ערובה בידי החמאס. ואל תבואו עכשיו לנפנף לי בבדיחה הזו ש: "שהחמאס נבחר בבחירות דמוקרטיות". אין דבר כזה דמוקרטיה קפיטליסטית. דמוקרטיה יכולה להיות מוחלת רק עם שורשי עשב סוציאליסטים!!!! אם מיליונים בוחרים בכמה מועמדים "נבחרים" עלק, אזי רק מועמדי הטייקונים יכולים להבחר, נקודה!! אז בעזה החמאס קבל את הרוב "הדמונקרטי" הזה …בשל הטייקונים.
  וזה מה שמביא אותי כמובן סוף סוף, אל ה"לפתן", אל ההסכמה ההיסטורית ביני ובין מאפיהו.
  אני מצהיר בזאת שאני "מסכים עם מאפיהו שהטייקונים המפלצתיים מקטאר הם האחראים להתחזקות החמאס".
  זהו, עכשיו תרועות חצוצרה בבקשה.
  משום שמעכשיו, שוב אנני מסכים עם מאפיהו.
  מה, כמה קיטורים ומאמרי שפר לבן-קימונו הקוריאני יו"ר האו"ם יעזרו כאן? לא ולא!!!
  סליחה מאפיהו, אבל אם אני ביבי (ומזל שאנני), אני פונה לכולירות מקטאר בהא לישנא: "חבריקוס, מעתה כל טיל של החמאס לכוון ישראל, יענה בטיל מכוון ישראל לדוחה!!!".
  ווס הערצעך? על אירן (שיירת הפילים הגדולה) ביבי יודע לאיים מפה להודעה חדשה ועל ערימת כלבי אל ג'זירה בדוחה הוא ממלא פיו מים ובוטש ברגלו בקרקע מעשה נעבעכים?….
  מה קורה כאן? אומר לכם מה קורה: אובמה אמר לביבי, חסר לך שאתה נוגע בקטארים. וזה כל הספור. הטייקונה מוול סטריט מתואמת עם הטייקונה מדוחה. מלחמה מתמשכת והקזת דם כאן במזרח התכון תעזור לכולם. והפלסטינים שמתו בעזה?….נו באמת, בין כה וכה יש ברגע זה כבר יותר מדי בני אדם בעולם.
  וזה הספור. ביבי ומשעל מתואמים ע"י הטייקונה העולמית.
  ורק הסוציאליזם יגאלנו. אבל צריך עוד ללמוד הרבה. אין מה לדבר.
  ובשביל זה אני כאן.

  אהבתי

  • אנרכיטקט יקר, הנקודה שבה אתה מכריז שמכאן ואילך אתה נפרד מתובנותי ויש לך תובנות משלך, מבוססת פשוט על חוסר ידיעה. בדיוק שלושה ימים לפני שפרסמתי את הפוסט שלמעלה, כתבתי אחד אחר, שבו התייחסתי למלחמת העולם הרביעית, של האיסלם הקיצוני נגד כל היתר, ובו השורות הבאות:

   "אין זה מפתיע שהמערב, השבוי עדיין באידיאולוגיה החילוניסטית-מדעיסטית שלו, כולל "הרב-תרבותיות", כולל ה"פוליטיקלי קורקטנס", כולל ה"פוסט-מודרניזם", ה"פוסט-קולוניאליזם", ועוד איזמים כחול אשר על שפת הים – אינו מסוגל להתמודד עם התופעה (מלחמת הדתות מיסודו של האיסלם הקנאי).

   ואולי אינו רוצה.

   למה? ראשית, כי אין לשכוח שלא רק הפטרודולרים של האיראנים והערבים מממנים את הטרור האיסלאמי. יש בעסק גם כסף מערבי כבד: הארמו-דולרים, הכסף של תעשיות הנשק. כך שמוטב, מבחינת הפרשנים במערב, לא להיכנס לפרטים.

   ושנית, בגלל שלטרור האיסלאמי יש בעלי ברית חשובים במערב, בחוגי האליטות, בלב ליבה של האינטליגנציה הבורגנית: השמאל הרדיקלי, בשר מבשרה של כנסיית השכל השליטה בתרבות המערב. ואלה, כמובן, מנפקים מבתי מדרשם תיאוריות מפוצלחות וצידוקים מההפטרה למה שאינו יותר מטבח המונים דתי.

   אין לשכוח שאותם פטרודולרים ואותם ארמודולרים שמממנים את הטרור, מממנים גם את המקדשים של כנסיית השכל במערב. זוכרים את הגילויים על הכסף של מועמר קדאפי מלוב שזרם ל"לונדון סקול אוף אקומוניקס"? זוכרים את כספי הפנטגון שמימנו את המחקרים של הכוהן הגדול של כנסיית השכל, הפרופסור נועם חומסקי?"
   כך שלא תוכל לבוא אלי בטענות על כך שאני מתעלם מחלקו של המערב בחגיגה.
   https://mafyahu.wordpress.com/2014/08/03/%D7%A6%D7%95%D7%A7-%D7%90%D7%99%D7%AA%D7%9F-%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%AA-%D7%94%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%94%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%AA-%D7%95%D7%94%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7%A3-%D7%91%D7%A2/#comments

   אהבתי

 2. מנחמי בן-ציון permalink

  לאנרכיסט .

  כתבת הרבה מהירהורי לבך .ללא ביסוס עובדתי כל שהוא ,אולי תעבור

  לכתוב מדע בדיוני של ספקולציות דרקוניות עם הרבה דם, ממש מתאים

  לך ,מה אתה מבזבז את זמנך כאן בסתם שטויות, שהרי בלי הסוציאליזם

  הגואל אין כל תוחלת .

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: