דילוג לתוכן

ירון לונדון מתפדח שוב

יולי 23, 2014

שמעתי את ירון לונדון נושא הערב בערוץ 10 נאום הגנה נלהב על גדעון לוי מ"הארץ", אחרי ששר האוצר יאיר לפיד פרסם פוסט שבו הישווה בין צעקני השמאל הקיצוני (ולוי בתוכם) ובין קיצוני הימין הקיצוני. "איך אפשר להשוות", התרעם לונדון (אחרי שירד על שירותו הצבאי הבלתי-קרבי של לפיד בעיתון "במחנה". לונדון עצמו, אגב, היה סמל משמעת בבסיס של חיל החינוך, אחרי שעף מגל"צ).
הרי לוי הוא הומניסט!
ולראייה השתפך לונדון בתיאור סדרת כתבותיו של לוי אודות גורלם המר של פלשתינים בגדה.
צר לי על לונדון, שהעמיד פנים שאינו יודע בזכות מה הרוויח לוי את השוואתו (המוצדקת לגמרי) לקיצוניים של הימין. זה לא בגלל אותה סידרה שרק אליה התייחס לונדון. לוי זוכה בהשוואה למרזל ולבן גביר, בזכות היותו מחרחר מלחמה ומתיר דם.
כמו שהימין הקיצוני מתיר את דמם של ערבים, כך מתיר לוי את דמם של יהודים. יש שפע אדיר של ראיות לקביעה החמורה הזאת שלי, ואזכיר רק אחת מן הזמן האחרון: כאשר הצדיק לוי את החטיפה של שלושת הנערים שהתגלגלה למלחמה הנוכחית. הנה מה שכתב, עוד לפני שנודע שמדובר ברצח:

"מי שמסרבים בעקשנות לשחרר אסירים פלסטינים… מי שמתעלמים משביתת הרעב… מי שמתכוונים להזין אותם בכפייה…(מי ש)התעלמה בהתנשאות במשך שנים מהחרדה לגורל האסירים בחברה הפלסטינית…המסך ירד על התהליך המדיני… ירד גם המסך על התקווה הפלסטינית האחרונה לשחרור לאומי באמצעות תהליך מדיני…(ל)מי שחשב שהם יֵשבו בשקט… נכונה אכזבה מרה: פעולת החטיפה היתה רק קריאת יקיצה למה שעלול עוד להתרחש. כן, הדרך היחידה הפתוחה בעבור הפלסטינים כדי להזכיר לישראלים את קיומם ואת בעייתם, היא דרך המאבק האלים…פעולות חטיפה או רצח נועדות לנפץ את השאננות הישראלית הבלתי נסבלת…"

מדובר כמובן בשקר עלוב וגס של לוי, שכן את החטיפה והרצח ביצעו אנשי החמאס, שאין להם שום עניין ב"שחרור לאומי באמצעות תהליך מדיני", אלא בחיסול ישראל ובהרג יהודים (כולל לוי וכולל לונדון). אבל כך נראית התרת דם יהודים. כך נראית הסתה לרצח. כך נראה חרחור מלחמה. אין שום הבדל בין לוי ובין הקיצוניים של הימין.
חתיכת הומניסט.
מלונדון אני מצפה ליותר. דווקא הסכמתי לא מזמן לכל מילה במאמר על החמאס שפירסם ב"ידיעות אחרונות".
ולפיד צדק הפעם בהחלט.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: