דילוג לתוכן

המקרה המוזר של "הארץ" (4): ועידת ה-WISHFUL THINKERS

יולי 8, 2014

הרעמים מהדרום, מכיוון עזה, היו יכולים לעורר למחשבה את עורכי "ועידת 'הארץ' לשלום" בבית המלון התלאביבי, אילו היו מסוגלים לכך.

אירועי כיכר תחריר במצרים לפני שלוש שנים וחצי העלו קול צהלה גדול על דפי העיתון: האביב הערבי! עידן חדש במזרח התיכון! דימוקרטיה! הלחץ על ישראל יגבר!

WISHFUL THINKERS

עליית האחים המוסלמים לשלטון במצרים לא דכדכה כלל את גאוני העיתון. להיפך. אמנם לא לגמרי דימוקרטיה ליברליסטית כמצופה, אבל הביטו בצד האופטימי: יהיה קשר טוב לחמאס בעזה בפרט – הרי זה סניף של האחים – ולמאבק הפלשתיני בכלל! ישראל הקטנה תישטף בגל המוסלמי המרענן הפוקד את המזרח התיכון!

WISHFUL THINKERS

והתוצאה – רעיון העיוועים שקודם על ידי "הארץ" של מיליון פלשתינים שיטפסו על גדירות הגבול מול ישראל בחזות חשופים ובמקביל לאיזה נאום מכונן של אבו-מאזן באו"ם בתור שובר שיוויון בניו יורק ובשטח.

WISHFUL THINKERS

גם הבחירה המחודשת של הנשיא ברק אובמה הביאה לגל של אופטימיות. הטמבלים מהעיתון לאנשים חושבים האמינו לשטויות ששמעו מהקוליגה שלהם, הדוד מאמריקה תומס פרידמן, כאילו אובמה עומד לשכוח מהמזרח התיכון וענייניו המייגעים ולפנות בתקופת כהונתו השנייה למזרח הרחוק. "הנשיא שלי עסוק", כתב פרידמן, והחבר'ה מרחוב שוקן צהלו: ישראל ננטשה! האחות הגדולה מפנה את הזירה! הלחץ על ממשלת ישראל יגבר! איזה כיף!
מישהו זוכר מתי עסק הנשיא אובמה לאחרונה בענייני המזרח הרחוק? האם היה שבוע אחד מאז נבחר בשנית, שלא עסק בענייני המזרח התיכון?

WISHFUL THINKERS

ובינתיים, וביתר שאת בשנה האחרונה, מנסים לקדם בעיתון לאנשים שחושבים שהם חושבים את החרם על ישראל. הצלחות אדירות נרשמות על דפי העיתון (הכנסיה הפרסביטריאנית!!!) בשעה שההשקעות הזרות בישראל שוברות שיאים של כל הזמנים, התל"ג לנפש עולה, עוד סטרט-אפ נמכר, והגרוע מכל – יהודים מאירופה מגיעים לישראל בגלל האנטישמיות המתגברת ביבשת. אמנם לא רבים באים – אך כל אחד ואחד מהם הוא כדקירה מעצבנת בלב למערכת "הארץ". קיזוז מעצבן של היורדים לברלין.

WISHFUL THINKERS

אבל ב"הארץ" לא מתייאשים. עכשיו וועידה. למה ועידה? כי זו עוד מדיה, ועוד מגביר קול לבשורה שמבקש העיתון להפיץ, בעיקר בעולם (בארץ כבר אין קונים רבים לשטויות שלהם) באמצעות הגירסה האנגלית של העיתון. אני לא קורא לה "הגירסה המתורגמת" כי התרגום כ"כ חופשי ויצירתי שמתעורר הצורך, שכדאי לדייק.

ומה הבשורה שמנסה העיתון להפיץ בעזרת הוועידה והגירסה האנגלית? הנה היא:

הפלשתינים רוצים שלום עכשיו. הערבים רוצים שלום כל הזמן. יש תכניות טובות. העמים מוכנים. האמריקאים מסכימים ורוצים לעזור, וגם שאר העולם ואשתו.

המכשול היחיד: ישראל.

עוד שיטה להפעיל לחץ מדיני על ישראל, לבודד אותה, לקדם את החרם האיסלמיסטי-סמולני-אנטישמי. שמטרתו כאילו להוביל את ישראל הסרבנית לשוקת השלום, ובעצם – תשאלו את אדוני ה-BDS – להשמיד את ישראל.

*****

זה מה שתוכיח ועידת השלום הזאת. שישראל אשמה בזה שאין שלום. ישראל הכובשת, המדכאת, הקולוניאליסטית, משרתת האימפריאליזם, שלא נותנת לפלשתינים שוחרי השלום לחיות.

ואיך אני יודע? מה, אני איצטגנין? קורא בקפה? עוסק בתיקשור? שומע קולות?
תשכחו מזה.
כל כוחי – בגוגל.
קבלו מה שמצאתי בעמוד המוקדש לוועידה. שלושת הבאנרים שמוקרנים בלופ מתמיד על פני הלוגו. זה המסר של הוועידה על פי יוזמיה.

20140707_224850

הערבים רוצים שלום: היוזמה הסעודית שהתגלגלה ליוזמה הערבית, ותבטיח לישראל שלום ואחווה גם עם לבנון של החיזבאללה, עם סוריה של אסאד ואל-קאעידה, ועיראק של דאעש ואל-מליקי – שלא לדבר על החמאס – בין השאר.

20140707_233726

אבו מאזן: מבחינתו הכל מוכן לשלום – בכל הזדמנות שבה לא מתקיים מו"מ. כשיש מו"מ, תמיד מתברר שלאבו-מאזן יש המון בעיות.

20140707_224842

העם הישראלי רוצה, אבל לא מאמין לנתניהו השקרן. בחסות מכון הסקרים "דיאלוג", זה שביצע את הסקר המפוברק שהצביע על כך שרוב הישראלים תומכים באפרטהייד. מי שרוצה להאמין, מוזמן לעשות זאת על אחריותו.

הביטוי באנגלית לנוכלות הוא confidence man' "איש אמון". אנשי "הארץ" לא חושבים שמישהו בארצנו הקטנה יאמין למסר שלהם. כמו השמאל המזוייף כולו, הם כבר לא מאמינים שיש לעמדותיהם סיכוי כלשהו בציבור הישראלי. אבל קוראי "הארץ" באנגלית מודעים הרבה פחות למה שקורה פה (בין השאר משום שמקור המידע שלהם הוא "הארץ"), ולהם יכול "איש האמון" למכור כל סחורה מקולקלת. הוועידה מבחינת "הארץ" היא "פוטו-אופורטיוניטי", שיטה להפיץ גם ביו-טיוב את המסרים הכוזבים של "הארץ" המודפס.

וכך נגביר את הלחץ על ישראל עד ש…

WISHFUL THINKERS

—————————————————————-
רשומה רביעית

2 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  מסכימה

  אהבתי

 2. מנחמי בן-ציון permalink

  הם תמיד רוצים שלום ,כשהמלחמה איתנו קשה להם .הפעם אני מקוה

  שנתניהו ילך איתם עד הסוף, כפי שאמר .הטקטיקה הישנה שלהם כבר

  לא תעבוד, כל מקדמי השלום לערבים יבינו, שיש מזרח תיכון חדש .

  אהבתי

התגובות סגורות.