Skip to content

אותה הגברת ואותה האדרת: סוכני השנאה מימין ומשמאל

יולי 7, 2014

תסלחו לי שאני לא מגנה, לא את הרצח הטרי יותר ולא את הרוצחים הטריים יותר. גם את מעשי הרצח הקודמים ואת הרוצחים הקודמים לא ראיתי צורך לגנות.
אני לא פוליטיקאי שמחפש קולות, לא רב שמחפש מאמינים, לא איש רוח או איש מוסר שהעם מייחל לדברו, לא שופט שדן אנשים, ואפילו לא מחפש לי לייקים בפייס. אני רק רוצה להביע את דעתי לעניין, והפוזה המגוחכת בעיני של מי שמגנה לא שייכת לעניין.
חוץ מזה אני לא חש צורך להצטלב, לא לצד זה ולא לצד אחר. אני לא חושב שמישהו חושד בי שאני בעד רצח של ערבים או של יהודים, כך שאיני צריך להוכיח דבר לאיש.

*****

מי שנתעבים בעיני במיוחד הם הרוקדים על הדם, אוכלי הנבלות, המסיתים וסוכני השנאה משני הצדדים. יותר נכון: כאילו שני הצדדים.

DSCF6925

מהומות ברחוב הערבי: כמה מהפעילים הם שכירי קרנות זרות?

בגלל התכיפות והקרבה בזמן בין שני האירועים, רצח הנערים היהודים ורצח הנער הערבי, קל כל כך להבחין בדמיון העצום ביניהם ובין טיעוניהם. שמעתי היום את הח"כ אחמד טיבי מסביר לרזי ברקאי בגלצ שלא מדובר, במקרה של רצח הנער משועפט, ב"מקרים קיצוניים" או ב"עשבים שוטים" אלא מצביע על תופעה רחבה בהרבה, אם לא כללית (מה שמצביע על כך שטיבי קרא והפנים הבוקר את מאמר המערכת שטוף השנאה של "הארץ").
והרי זה בדיוק היה הטיעון של הימין שמיהר להצביע, במקרה הקודם של רצח היהודים, על גילויי השמחה הרבים בציבור הערבי, על אוכלי הבקלאוות, על ההצהרות של ראשי החמאס, על הבדיחות העלובות, אפרופו המונדיאל, של איש "הארץ" סייד קשוע או הסטודנט ההוא מהטכניון והלייקים שהם מקבלים.

*****

כדי להחריף את השנאה ולחרחר ריב ומדון בין שני העמים היושבים פה, מנסים סוכני השנאה להחריף ולהעצים כל אירוע המשרת את עמדתם.

סוכני השנאה משני הצדדים כאחד מצביעים למשל על המהומות האחרונות ברחוב הערבי בישראל. הנה-הנה מגיעה אינתיפאדה 3, הם מזהירים-צוהלים.

סוכני השנאה של צד אחר מסבירים שהיקף המהומות מראה שהציבור הערבי בישראל מביע כך את זעמו על האפלייה והקיפוח ושאינו מוכן לסבול עוד בשקט, ויאללה שבאב, תראו להם.
סוכני השנאה מהצד השני מסבירים שכך אנו למדים לדעת שכל האזרחים הערבים של ישראל אינם נאמנים למדינה, יסודות בוגדניים ואויבים שיש להחרים, להציק להם ואולי לגרשם.
ברור שסוכני השנאה משני הצדדים מצביעים באותה שיטה על הקבוצות של הפורעים היהודים בירושלים, או על הטוקבקיסטים הימניים בפייס או ברשתות.

כל היהודים גזענים וכל הערבים בוגדים, מסבירים לנו סוכני השנאה.

קיים במשוואה עוד צד אחד, שהוא התקשורת. היא המשרתת הראשית של סוכני השנאה משני הצדדים. אין לה שום עניין באמת. יש לה עניין בליבוי השנאה שמוכר עיתונים.
בישראל יש קרוב ל-2 מיליוני אזרחים ותושבים ערביים. כמה השתתפו בכל המהומות של הימים האחרונים? כמה עשרות פה וכמה עשרות שם? אולי מאה או מאתיים באחת המהומות? אולי אלפיים לכל היותר בכל האירועים האלה? ובכן, מה זה אלפיים לעומת שני מיליונים.
פרומיל אחד. עשירית האחוז.
אז כמה אפשר להסיק ממעשי עשירית האחוז על הכלל?
הנה מה שאפשר ללמוד באמת: שמדובר במיעוט שולי, זניח, אלים, עברייני, שטוף שנאה, הרחוק מאוד מלבטא את דעתו של הכלל*.

ואותו דבר הפורעים היהודים או הטוקבקיסטים (כל אחד יודע מה מסוגל לעולל ברשת כל טוקבקיסט עם טיפה מוטיבציה וכמה כינויים תוך כמה שעות). כאן לא מדובר אפילו בפרומיל. אולי אפילו לא עשירית הפרומיל מתוך הציבור היהודי.
וגם הם אינם משקפים כלל את דעתו של הציבור, בניגוד לדעתם של טיבי ודומיו, ובניגוד לתקוות של רבני הימין הקיצוני.

*****

ימין ושמאל, איזו בדיחה.
סתם מעמידי פנים.
אך מקרה הוא שאחמד טיבי נחשב שמאל, או שאורית סטרוק נחשבת ימין. המהות האמיתית, העיקרית שלהם, כלל אינה עמדתם הפוליטית או לאומיותם. אלה רק המרכבות המקריות של היסוד החשוב באישיותם, שהוא זה המדריך את פעולתם: השנאה, תאוות הדם, ליבוי המדנים.

אך מקרה הוא שאחד כמו גדעון לוי או אחת כמו עמירה הס נחשבים שמאל, ושאחד כמו הרב גינזבורג או אחד כמו הרב ליאור נחשבים ימין. אלה כאלה סתם סוכני שנאה שהמקרה המוחלט הפריד אותם לקבוצותיהם.

האם מישהו באמת מאמין שעמירה הס, הממליצה לילדים ערבים להתרכז בידוי אבנים ובצילום ההתפתחויות הנובעות מכך, כשהיא יודעת בדיוק מה התוצאות ואף מקווה להן, באמת אוהבת את הפלשתינים שבקרבם בחרה לחיות? האם לא ברור שמודבר באוכלת נבלות שטופת שנאה וצמאת דם?
האם מישהו מאמין שרבנים מסוגם של גינזבורג וליאור, שתוצאות דבריהם ומעשיהם עוד אלימות ועוד אלימות, גם כלפי צאן מרעיתם, הם פטריוטים שטובת עמם לנגד עיניהם? האם לא ברור שמדובר באוכלי נבלות הנושאים את שם ה' לשווא?

*****

כל אלה סתם סוכני שנאה. וכשנשמה היא פח זבל של רגשות מכוערים, ברור שגם הביטויים הלשוניים של הזבל הנפשי הזה הם בהתאם. רק לקרוא ולהקשיב לאוצר המילים שלהם. איך מיהרו להודיע לנו בימין הקיצוני ש"אין תקדים" למעשה החטיפה והרצח הנתעב והנורא של שלושת היהודים הצעירים. איך מיהרו להודיע לנו מהשמאל המזוייף ש"אין תקדים" לאכזריות הבלתי נתפסת של רצח הנער הערבי.
"אין תקדים"? ובכן, לא מדוייק. חפירה קטנה תגלה שסוכני השנאה מימין ומשמאל דווקא ישמחו להצביע על תקדים: הנאצים.

וכך מלאה הרשת בכל מיני הטיות של "ערבו-נאצים" מצד אחד ואיך לא, גם "יודו-נאצים" מצד סוכני השנאה מהצד השני. איזה מסכן הפרופ' ישעיהו לייבוביץ המנוח, שבמו פיו דן את שמו לדיראון עולם בפי סוכני השנאה מבני עמו.
——————————————————–
* אני תוהה אם המשטרה בודקת את המבנה התעסוקתי של עצורי המהומות ברחוב הערבי.
אין זה סוד שמזה שנים רבות חלק ניכר ממשתתפי ההפגנות, העצרות והמחאות של השמאל המזוייף הישראלי הם פשוט פעילים בשכר של "העמותות" העובדות בשרות הקרנות הזרות של הטייקונים, התאגידים והכנסיות האירו-אמריקאיות. ולצידם כמובן גם פונקציונרים בשכר של מפלגות השמאל המזוייף.
כלל לא אתפלא אם יימצא שחלק ניכר מהפעילים המרכזיים של המהומות האחרונות ברחוב הערבי הם מאותו סוג בדיוק, סוכנים זרים של קרן פורד או קרן רוקפלר, קרן היינריך בל או הכנסייה הקתולית של אירלנד. זאת אומרת, מחרחרי מלחמה בשכר. האם זה מקרה שראשי הרשויות הערביות שבתחומן נערכות ההפגנות, טוענים שאינם מכירים רבים מ"המפגינים"? שהם כלל לא מהיישוב?
באותה מידה כדאי לבדוק אם אין מי שמשלם יפה גם למסיתים של הקבוצות הגזעניות היהודיות. שהרי גם להן יש נדיבים עשירים העומדים עליהן לממנן.

מודעות פרסומת
2 תגובות
 1. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו.

  הכל בסדר ,רק חסר לי את המניע כעובדה .בינתיים ניראה לי שהמניע לוט

  קצת בערפל .אלא כמו שכבר לא פעם סיכמנו, שהרשעות והטיפשות הולכים

  ביחד .האם יש הוכחות לקשר המימוני ,או שזו הסקת מסקנות ע'פ אחדות

  אינטרסים ? לי ידוע על נשים מוסלמיות, יושבת בהר הבית תמורת תשלום,

  כדי להפגין נוכחות (בעלות) .

  אהבתי

 2. בן ציון, בעיתונות מדובר על כך שהחמאס מממן באמצעות הפלג הצפוני של ראאד סאלאח שהות קבועה של צעירים על הר הבית כדי לחבל בביקורי יהודים באתר. פעילות של אנשי הפלג הצפוני היתה גם במהומות האחרונות, וגם במקרה הזה סביר שהחמאס (שאין לו כסף למשכורות לאנשיו בעזה) מממן.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: