דילוג לתוכן

המקרה המוזר של "הארץ" (1): איך יצא גדעון לוי אנטישמי פעמיים בשבוע

יוני 20, 2014

יש הטוענים שהגזענות היא מחלת רוח.
אני מתעב כל ערבוב של הבחנות קליניות בוויכוח פוליטי.
הנשק הזה מאפיין משטרים טוטליטריים חשוכים ודכאניים, ומאפיין את כל אלה הנוהים אחרי המשטרים האלה, גם כשהם נחשבים בעיני עצמם נאורים, מתקדמים, ליברלים ואבירי חופש הביטוי וחירות הפרט.

והם תמיד נחשבים כאלה בעיני עצמם.

כל אחד יכול להבחין בשיטת ההכתמה הזאת בכל שובל תגובות מצוי ברשת: אנשי ימין מאשימים אנשי שמאל בכל מיני סוגים של טירוף, ואנשי שמאל מאשימים אנשי ימין באותה שיטה ובאותה מחלת רוח.

ומכיוון שאני רואה בימין ובשמאל סוג של דבר ומין של חולירע, וכותב בהתאם, יש לי הכבוד לזכות באבחנות קליניות כאלה, בבלוג שלי או בעמוד הפייסבוק, גם מהימין הקנאי וגם מהשמאל "הנאור". אחדות דעות מקיר לקיר של מגיבים שבתום טיעוניהם הם נאלצים לסגת למחוזות הגידוף וההכפשה.

*****

אז לא, גזענות היא לא טירוף. היא גם לא מתקבלת ככזאת, ובצדק, בדיונים משפטיים. איש לא יצליח לחמוק מהאשמה בעוון הסתה גזענית על סמך טענה לאי-שפיות זמנית או קבועה, וטוב שכך.

שלוש אצבעות של ילדה פלשתינית מאושרת: אצבע לכל חטוף

שלוש אצבעות של ילדה פלשתינית מאושרת: אצבע לכל חטוף

אבל גזענות היא בהחלט באג במוח. היא תמיד נשענת על טיעון או מערכת הנחות חסרת תוקף, מופרכת לחלוטין, טיעון שיקרי, מגדל קלפים של מילים בטלות.

הסיבה לכך היא גם סיבתה של הגזענות. מדובר בשנאה. והשנאה תמיד מעוורת.

והנה אחד המאפיינים הבולטים ביותר של הגזען המצוי, שטוף השנאה: הוא אינו חש כלל בגזענותו חסרת הבסיס. לו נדמה שהטיעון שלו סביר, עומד בכל הקריטריונים המקובלים, תקף לחלוטין.

זו אינה גזענות, יאמר הגזען המצוי כשייתפס בקלקלתו. זו עובדה!
עובדה שהיהודים גנבים!
עובדה שהערבים מלוכלכים!
עובדה שהרוסים שיכורים ואלימים!
עובדה שהגרוזינים טיפשים!
עובדה שהאשכנזים נצלנים!
עובדה שהמזרחיים פרימיטיבים!

עובדה אחרי עובדה אחרי עובדה, וכולן מעידות למעשה על עובדה אחרת לגמרי – שמי שמפריח את "העובדות" האלה ומסתמך עליהן הוא פשוט גזען נתעב.

*****

גדעון לוי, איש "הארץ" הוא בדיוק גזען כזה. גזען מצוי. שטוף שנאה. וכמו אצל כל הגזענים מסוגו, הבאג במוח אינו מניח לו להבין את הפירכה הגלוייה כל-כך במערכות הטיעונים שלו, זו שחשופה לגמרי לעיני כל קורא סביר.

זה קרה לו בזמנו עם טיעון "האפרטהייד", כשהאשים את "הרוב"(היהודי) במדינת ישראל בתמיכה באפרטהייד. זה קרה לו שוב עם הטינופת הגזענית שהטיח ב"רוסים" ("מיליון מהגרים מרוסיה, כשליש מהם לא יהודים, שגם בדם של חלקם התגלתה מידה של אלכוהול ופשע").

מכיוון שהגזענות של לוי מכוונת כמעט תמיד נגד יהודים ומכיוון שיש שם מקובל לגזענות הזאת, אז איש לא יטעה אם יגדיר את לוי כאנטישמי.

והנה זה קרה לו שוב בפרשת החטופים. האנטישמיות הרגילה צצה ועלתה.

פעמיים.

ביום ראשון השבוע פרסם לוי מאמר מלא הבנה למעשה החטיפה שאירע יומיים קודם לכן. הכותרת היתה: "החטיפה הוזמנה על ידי ישראל".

איך הוזמנה? מה הוזמנה? מתי הוזמנה?
הנה ההסבר של לוי:
"מי שמסרבים בעקשנות לשחרר אסירים פלסטינים… מי שמתעלמים משביתת הרעב… מי שמתכוונים להזין אותם בכפייה…(מי ש)התעלמה בהתנשאות במשך שנים מהחרדה לגורל האסירים בחברה הפלסטינית…המסך ירד על התהליך המדיני… ירד גם המסך על התקווה הפלסטינית האחרונה לשחרור לאומי באמצעות תהליך מדיני…(ל)מי שחשב שהם יֵשבו בשקט… נכונה אכזבה מרה: פעולת החטיפה היתה רק קריאת יקיצה למה שעלול עוד להתרחש. כן, הדרך היחידה הפתוחה בעבור הפלסטינים כדי להזכיר לישראלים את קיומם ואת בעייתם, היא דרך המאבק האלים…פעולות חטיפה או רצח נועדות לנפץ את השאננות הישראלית הבלתי נסבלת…"

העניין לפי לוי ברור: ישראל אוסרת פלשתינים שכמעט כולם חפים מכל פשע, היא לבדה אשמה בכישלון התהליך המדיני לדורותיו, וכך נותרה לפלשתינים החפים, הזכים והטהורים רק הדרך הזאת, של האלימות, החטיפות והרצח.

השקר שבטיעון ברור לגמרי.

לוי מצדיק את החטיפה שהיתה, ואת כל מעשי האלימות והרצח שברור מניסוחיו כי הוא מניח ואף מקווה שיגיעו בעקבותיה. כי מה שבלתי-נסבל מבחינת הפלשתינים ולא פחות מבחינתו שלו, היא רק "השאננות הישראלית". אלימות, חטיפות ורצח הם רק תגובה פלשתינית הולמת לאובדן התקווה הפלשתינית הכנה להגיע ל"שחרור לאומי באמצעות תהליך מדיני" שהוא-הוא משאת נפשם.

קבלו את הבלוף של לוי:

מי הוא זה שביצע בפועל את החטיפה, ומן הסתם יבקש להמשיך במעשי האלימות והרצח שלהם צופה לוי?

מתוך אתר הפייסבוק של הפת"ח (מתוך "מבט לתקשורת הפלשתינית"

מתוך אתר הפייסבוק של הפת"ח (מתוך "מבט לתקשורת הפלשתינית"

גם אם לא היה זה החמאס עצמו שביצע את החטיפה, ברור לגמרי שמדובר בפלג של החמאס או באחד הארגונים הקיצוניים הקרובים לחמאס מאוד בעמדתם. אלה שכמו החמאס אין להם שום עניין במשא ומתן מדיני. אלה שכמו החמאס כל חפצם המוצהר והגלוי – השמדת ישראל וחיסול יהודיה, ולכך מכוונים גם כל מעשיהם.
ברור שהם לא ביצעו את החטיפה בגלל אכזבתם המרה מתוצאות המו"מ המדיני.

כל מטרתם וכל כוונותיהם של מבצעי החטיפה, מי שלא יהיו, מתמצה בחיסול מדינת ישראל, וגם יהודיה, כולל היהודי לוי. אבל מבחינתו של היהודי המוזר לוי, אין ולא היתה מעולם שום סרבנות פלשתינית בתחום המדיני. מבחינתו כל הפלשתינים רוצים בשלום ובעצמאות שיושגו באמצעות מו"מ מדיני מול ישראל.

חמאס, גיהאד, ועדות ההתנגדות? אין דברים כאלה.

ולכן, כי ישראל אשמה והם זכאים – דמם של ישראל ויהודיה מותר מבחינת לוי. לישראל אסור לעשות דבר נגד הפלשתינים כי הם טהורים וזכים. לפלשתינים מותר לחטוף, לרצוח ולאבד – כי ישראל אשמה. לישראל אסור לעשות נגדם דבר בתגובה – כי הם רק רוצים שלום ועצמאות.

גזענות טהורה, שכמובן נשענת, ככל גזענות, על טיעון שקרי ומופרך לחלוטין.

על באג במוח.
שתולדתו בהרים של שנאה.

*****

נראה שפה ושם היה מי שהעיר ללוי על המאמר המוזר של יום ראשון, כי אתמול, יום ה' הוא בחר לכתוב מאמר נוסף, שבו הוא בחר בשיטה האומרת שההתקפה היא ההגנה הטובה ביותר.
הכותרת: "רק לישראל מותר". והטיעון: ישראל מתלוננת על חטיפות? שתסתכל על עצמה.
והתוכן בהתאם. אלא שגם הפעם, מה לעשות, יוצאת הגזענות לאור.

כבר כתבתי: לגזען יש באג שמפריע לו להבחין במופרכות הטיעונים שלו.

הנה בתמצית הטיעון של לוי במאמר של יום ה': "רק לישראל מותר…לבצע פעולות לא חוקיות ולא מוסריות… ורק לה מותר להזדעזע ולהרעיש עולמות כשאחרים נוקטים אותן נגדה".

וההסבר של לוי לקביעה הזאת: לפני כמה עשרות שנים, אחרי העלמתו של הנווט רון ארד, חטפה ישראל במסגרת מבצע "עלם חמודות" 21 אזרחים לבנונים כ"קלפי מיקוח". זה פרט למוסטפא דיראני, שלכבוד חטיפתו, מדווח לוי בפלצות, "תפרו שק ענק לפי מידותיו".
ולוי מסביר: "כשישראל עשתה,זה היה לגיטימי…אף אחד לא חשב להגדיר את ישראל כארגון טרור אכזרי." ואילו עכשיו – "רק לישראל מותר… לעצור מדי לילה עשרות פלשתינים שלרובם, אם לא לכולם, אין קשר לחטיפת הנערים."

ללוי נדמה, כמובן, שהוא מביא תשובה ניצחת: גם ישראל חטפה! אז אם לה היה מותר, איזו זכות יש לה להתלונן כשחוטפים ישראלים בתור "קלפי מיקוח"?

אבל בגלל הבאג במוח המאפיין גזענים מסוגו, לוי כלל אינו חש שלא רק שאינו נותן שום תשובה של ממש במאמר השני – אלא רק חושף יותר את הגזענות המובנית שלו ומדגיש אותה.

כי מה הוא אומר בעצם במאמר של יום חמישי?
מישהו בלבנון העלים נווט ישראלי שבוי (וכנראה גם רצח אותו מאוחר יותר). לא ביג דיל, מבחינת לוי, שאינו מקדיש לעניין הזה יותר מחצי משפט. כי לדידו זו רק עילה למעשה החטיפה הנורא והבלתי אנושי שביצעה ישראל, שלצורך תיאורו הוא נכנס לפרטי פרטים, כולל השק הענק לדיראני.
אז טוב, העולם כולו לא התייחס למה שעשתה ישראל בחומרה. אזרחי ישראל עצמם חשבו שזה בסדר.
אבל מה חושב לוי?
זה לגמרי ברור. ברור מאופי התיאור, מהנימה ומהטיעונים, שלוי אינו מקבל את הטיעון שמה "שישראל עשתה זה היה לגיטימי".

כך שמה אנו מקבלים בסיכום שני המאמרים:
במקרה הראשון, מבחינה כרונולוגית, כך לוי, ישראל ביצעה פשע חטיפה כבד נגד אזרחים חפים מפשע, כשהיא נתלית בתואנה דלה ביותר – סתם העלמה של איזה נווט שבוי שאין צורך להרחיב עליה את הדיבור. וכמובן שבהתאם, מקדיש לוי את כל יכולת התיאור שלו לתיאור פשעיה של ישראל באותה חטיפה.

ואילו במקרה השני – החטיפה של שלושת הנערים – כך לוי, שוב ביצעה ישראל פשעים כבדים – מאסרים המוניים ומיותרים ופיצוץ המו"מ המדיני – ולכן היא רק מקבלת את העונש הראוי לה – שגם עליו אין צורך להרחיב את הדיבור יותר מדי – מעשה החטיפה.

ככה זה כשיש באג במוח.

*****

לוי היה יכול לטעון שמעשה החטיפה של 21 הלבנונים החפים מפשע ועוד דיראני היה מעשה נפשע ובלתי-מידתי של מדינה טירוריסטית – וגם מעשה החטיפה של שלושת הנערים עכשיו הוא מעשה נפשע ומזיק של ארגון טרור, ושאין שום הצדקה מוסרית למעשים כאלה כלפי חפים מפשע, בין שהם באים מצד ישראל ובין שהם באים מצד הפלשתינים.
(זו אגב דעתי. לעולם לא אצדיק מעשי אלימות מכוונים ומודעים כלפי חפים מפשע. זה פסול לחלוטין מבחינה מוסרית, וברוב גדול מאוד מן המקרים גם לא נבון ולא יעיל מבחינה מעשית).

לוי גם יכול היה לטעון טענה הפוכה: שכנגד מעשים שלא ייעשו, כמו העלמת שבוי או פיצוץ מו"מ מדיני, מותר גם למדינה כמו ישראל, וגם ליחידים או לארגונים כמו של הפלשתינים, לבצע פעולות אלימות כחטיפה, שהצדקתן נובעת מחומרתה הנוראה של העילה למעשים האלה.

בשני המקרים האלה הוא לא היה יוצא גזען.

אבל כמי שמבחינתו מדינת היהודים אשמה תמיד – פושעת נוראה כשהיא חוטפת אזרחים במקרה הראשון בלבנון, ומבצעת פשעים כה נוראים המצדיקים את חטיפת תושביה נגדה – הוא נחשף בשני המאמרים שכתב השבוע כסתם עוד אנטישמי.

אנטישמי פעמיים בשבוע.

ולא, הוא לא לבד. יש עוד לא מעטים בתקשורת הממוסדת, ולא מעטים ברשת, שחביב עליהם המוסר ההוטנטוטי הזה. הם מוקיעים מעומק טימטומם את צרות המוחין והצביעות של "העם" שלהם. אותו עם שאופן טבעי לגמרי (אין עם שאינו נוהג כך, וגם אין אדם סביר שאינו נוהג כך)מעדיף את טובתו ואת הצד שלו, ומבקש לשמור על חייו.
למוזרים האלה יש פטנט מוסרי משלהם: הם מעדיפים את אלה שרוצים לשגר אותם מפה בחזרה למקומות שמהם הם הגיעו(במקרה הטוב) – לאירופה האנטישמית, או לגני העדן האיסלמיים, למשל בעיראק ובסוריה.

רשומה ראשונה

38 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  אפשר לחדד ולהוסיף למשפט "ברור שהם לא ביצעו את החטיפה בגלל אכזבתם המרה מתוצאות המו"מ המדיני." – "הם אפילו לא לקחו חלק במו"מ זה."

  אהבתי

 2. נכון, ובעצם התנגדו לו. אבל נדמה לי שזה ברור מתוך ההקשר.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,

   גדעון לוי, לא מסוגל לראות את המציאות, אלא בעיניו הישראליות .הוא רואה את

   עוניים, סיבלותם והכמיהתם לחופש. אבל זו רק אשליה שלו , (כי אף

   אדם לא יכול להכנס בנעליו של האחר, בטח לא גדעון "החכם" מכל שפן) .והשאלה ממי

   למדו הפלשתינאים את כל המושגים הללו .או מתי הם חוו אותם ונישאר להם איזה

   חלום מתוק. העיניין הוא שהם בכלל לא מכירים את החוויה הזאת .לא בדת ,לא במסורת,

   ולא בצורת חינוכם ה"ליברלית" .אין בשום מקום בעולם הערבי מציאות כזאת .את

   זה לוי לא מסוגל לראות, ולכן הוא מאשים אותנו בגזלה . פשוט סתום, בלום בצבע

   חום.

   אהבתי

   • בן ציון,
    אני לא חושב שאדם כלשהו,לא חשוב מאיזה עם, צריך ללמוד ממישהו כמיהה לחופש מהי. בטח לא כשמדובר בעם שתחילתו בשבטי רועים ונוודים (כמונו, אגב), שחופש ודחיית סמכויות מדכאות נמצאים בגנים ההיסטוריים שלו. אפילו חוסר היכולת של הפלשתינים עד כה לבסס לעצמם שלטון מרכזי היא לדעתי עדות לאנרכיזם הבסיסי שלהם (שאתה רואה אולי כשלילי, ואני רואה כחיובי ביותר). כל המושגים המערביים "המודרניים" שבשמם מדבר לוי, כמו "ליברליזם" אינם אלא ציפוי תרבותיסטי דקיק על פני הטוטאליטריות, הרודנות והפאשיזם המאפיינים את המסורת הפוליטית של מרכז אירופה במאה שעברה, וממנה באה גם האנטישמיות שלו, וממנה הוא גם אינו מוכן להתנתק, ומדי פעם גם נפלט לו שיר געגועים אליה. לאורה הוא בוחן את הערבים כמו את היהודים בני עמו, וכל היקיות הזאת לא מתאימה לנו יותר מאשר להם. הוא סתם גזען מרכז אירופאי קטן שאין לו צל של מושג ירוק מהם עמים שמיים, מהו המונותיאיזם המשותף להם, איך הם מתייחסים לעצמם, לסביבתם ולשכניהם. הוא לגמרי זר פה, וזר יישאר למרות כל השתדלויותיו החנפניות והעלובות.

    אהבתי

 3. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו.

  כשמנסים להלביש מושגים אירופיים על השמים באיזורנו ,שאין להם את הקולטנים

  הדרושים לכך, יוצאת מזה סמתוחה שקוראים לה לוי ודומיו . הקולטנים לחופש של

  הנודדים ההיסטוריים, השתנו באבולוציה שלהם במשך הדורות .כבר ידוע ממחקרים

  מדעיים, שלחץ הסביבה משנה את הגנים (כי יש להם אופציה כזאת) .כל חיה שמוחזקת

  בכלוב זמן רב, תהסס לצאת כשתפתח הדלת .לא תדע איך להתקיים במרחב הטבעי

  הקודם שלה .אופי החברה ובהתאם גם ערכיה משתנים . ליוצאי ארצות ערב היהודים

  למשל ,היה קשה במיוחד להקלט בארץ .כאשר במשך יותר מ-1500 שנה, חיו תחת

  לחץ היותם בני חסות "דמי", שגורלם היה נתון בידי שליטים שונים ומשונים .מי שלא

  מבין זאת, רואה את קונפליקט הקלטותם בארץ, במושגים של גזענות והעדר סובלנות.

  איחוד מחודש בין התרבויות לוקח זמן ,מבחינה זאת, אנחנו במידה הולכת ומצטמצמת

  דור המדבר . האנרכיזם הבסיסי שלהם (הערבים) , מביא לכך בסופו של דבר שאי

  אפשר להסתדר איתם ,מה חיובי אתה רואה בכך ?, זה לא רק כלפינו, זה בעיקר שהם

  גם לא מסתדרים בינם לבין עצמם ,.תראה מה קורא להם על פני הגלובוס כולו .

  תראה איך הפטרודולרים {סעודיה) מתדלקים את האנרכיזם הבסיסי שלהם, החל

  מאלקעידה וכל החולרות האחרות .אולי העימותים האלה מפרנסים את התקשורת

  ובזה אתה רואה בתת המודע שלך, כדבר חיובי ? לפני שנים למדתי, כשקיימת במקום

  שיטה מסויימת, היא בסופו של דבר פועלת נגד כולם, אותו הדבר.גם נגד אלה

  שאימצו או המציאו אותה .. . ….

  אהבתי

 4. מנחמי בן-ציון permalink

  דבר נוסף ,לאור מה שקורה בעיראק, מה אתה היית מעדיף, את השילטון הרודני

  של סדאם חוסין ,או את הכאוס שם של היום ? .

  אהבתי

 5. ירון permalink

  למה אתה חושב שמה שרון ארד עשה היה לגיטימי? לחדור למרחב האווירי של מדינה ריבונית (לבנון) ולטוס מעליה במשימת ריגול? אם אני אחדור לבית שלך בכדי לרגל, ותפגע בי, האשם בך או בי?

  אהבתי

 6. ירון, אם אני מסתיר אצלי בבית כמה טיפוסים רצחניים שרוצים לחסל אותך, כל מערכת של חוק וכל מערכת של מוסר שאינו הוטנטוטי תצדיק אותך כשאתה מרגל ומרחרח אחר מעשיהם, למרות שהם בביתי. אם לא בא לך להגן על עצמך, זאת כמובן זכותך, כמו שזכותך לקפוץ ממגדל עזריאלי, אבל למה שתבוא בטענות למי שמבקש לשמור על חייו? כי נדמה לך כמו לנועם חומסקי שאלה שאני מסתיר בביתי ורוצים לרצוח אותך הם לוחמי חופש? אז קפוץ.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,

   כדי לא להכביר מילים, הייתי אומר לך כל הכבוד, שעדיין מנסה לישר בננות .אנשים

   שבהיגיון שלהם ,לא מסוגלים לבד להבין דברים כל כך פשוטים .הם בננות וחבל'ז

   עליהם מאמץ .אני כמעט בטוח שההסבר המפורט שלך, לא הניח את דעתו .הוא מדבר

   על מי אשם שרון ארד יורט .הוא חוסל אחרי שנתפס חי . לפי ההגיון שלו ,כל מי שנתפס

   בשטח לא לו, אפשר או צריך לחסלו (ללא משפט) .אז כמה קברים היינו צריכים לחפור,

   בשביל המחבלים הפלשתינים ? .

   אהבתי

 7. ירון permalink

  הם נולדו רצחניים, או שיש להם סיבה? מה זה מסתיר בביתו? אחרי שדחקת אנשים לירדן (לגדה עד 67), ומשם לירדן (עם כיבוש הגדה ב-67') ואז שכנעת את המלך לטבוח בהם ולדחוק אותם הלאה למדינה השכנה (סוריה בספטמבר השחור 1970), ומשם הם שוב נדחקו למדינה הבאה (ללבנון), אז אתה ממשיך לצוד אותם מהאוויר ומתלונן שמה? שהלבנונים מסתירים אותם בביתם? או שאתה מתלונן שהם מצליחים לאחר אלפי גיחות, לפגוע במטוס אחד ולגרום לנווט שלו לצנוח? איך שאתה לא מסתכל על זה, ועכשיו אני אומר לך בשם החוק הבינלאומי שחוקקו 181 מדינות והחוק הזה לצידי, מה שרון ארד עשה היה לא חוקי, וכל מה שבא אחר כך היה לא יותר מהגנה עצמית. מוסר הוטנטוטי או לא, אלא הן העובדות וזו האמת.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   ירון הבלון .

   אתה מדבר על החוק בין לאומי .אולי הידע שלך התחיל מאתמול.

   אתה יודע מה עשו הערבים, אחרי שהאומות המאוחדות אישרו

   את הקמת מדינת ישראל בשנת 1948 ,הם הפרו את ההחלטה

   ופלשו לכאן עם 7 צבאות ,המלחמה נמשכה כשנתיים וחצי ונהרגו

   6000 בחורים, כשכל הישוב היהודי מנה 600 אלף בלבד .אחרי

   זה המשיכו לתקוף אותנו בכל דרך אפשרית ,פדאינים מחבלים

   שהידים וכל יתר החרות שלהם . כן הם נולדו רוצחים . אתה יודע

   מי רצח את אלכסנדר זייד ? אתה יודע שעד היום הם רצחו

   26 אלף אזרחים ולוחמים . אם אתה יהודי, אתה צריך לומר תודה

   לאלה שמסרו את נפשם, כדי שהדיוט כמוך יוכל בכלל להולד כאן .

   ואם אתה ערבי גם אם תלמד את ההסטוריה זה לא ישנה אצלך

   דבר, כי האמת והאינטרסים שלכם, זה הינו אך .

   אהבתי

 8. ירון, קראת פעם את אמנת אש"ף, שהיא הצהרת כוונות ברורה ביותר לגביך כמו לגבי? הצהרת כוונות של ארגון רצחני, שכל כוונתו לחסל אותך ואותי, וכל יהודי שיישאר בחיים ולא היה פה לפני 48 לשגר חזרה לאירופה האנטישמית או לגן העדן בעיראק ובסוריה? אמנה של ארגון שהוקם כמה שנים לפני 67, שנה שבה החלטת א ת ה להתחיל את ההיסטוריה? ככה שמה הקשר בין כל העוולות הנוראות שאתה מצביע עליהן ובין מה שהתכוונו לעשות לך מלכתחילה? ונגד אלה אסור לך לנקוט בכל דרך – הבא להרגך השכם להורגו – כדי למנוע מהרוצח לבצע את זממו? כבר כתבתי לך, אתה רוצה לקפוץ – קפוץ. אל תבלבל לי את המוח עם ניסיונות להצדיק את זה שרוצה לחסל אותי. זה יותר פתטי ממגוחך, כמו שנראה כל תעלולוגי של מתאבד מקצועי שמנסה להסביר בקומה ה-20, בדרך למטה, שבינתיים הכל בסדר מבחינתו.

  אהבתי

 9. yaron permalink

  !

  אהבתי

 10. yaron permalink

  תחסוך ממני את התעמולה של מי לא קיבל את תוכנית החלוקה, כי גם בן גוריון לא התכוון לקבלה (ולך תלמד היסטוריה, לפני שאתה מנסה להעליב את שמי) בכדי שקצת תלמד, אני מביא פה מדיוני ועדת הטרנספר של ויצמן ובן גוריון מנובמבר 1937, הרבה לפני החלטת החלוקה: ככה סתם, שנבין מי בא מאירופה לטרנספר, ומי נולד פה וחווה טרנספר:

  מקור:

  http://www.1948.org.uk/population-transfer-committee

  ועדת טרנספר האוכלוסייה: נובמבר 1937

  בעקבות המלצות ועדת פיל, (על חלוקת הארץ) הסוכנות היהודית יצרה את הוועדה לטיהור האתני של הערבים, עם רשימה מרשימה של חברי הנהלה, שאחד מהם היה ד"ר קורט מנדלסון מהולנד שנחשב "המומחה בשאלת הטרנספר". הוא חילק את הערבים הפלסטיניים לשלוש קטגוריות בשלב הראשון של תוכנית הטרנספר:

  1. אריסים.
  2. תושבי הכפר חסרי קרקע עובדים כפועלים חקלאיים.
  3. חקלאים שבעלותם פחות מ-3 דונם לנפש.

  לצורך היישוב מחדש של האנשים האלה, הוועדה חישבה ומצאה כי עליה לרכוש בעבר הירדן 1.15 מיליון דונם, ושזה ייקח כמעט 10 שנים כדי להשלים את הגירוש.

  בן גוריון העדיף במקום זה להמתין עם הפינוי המוחלט של הערבים לזמן בו תוקם המדינה היהודית המוצעת. הוא אמר שהוא מסתכל על החלק היהודי בהצעה של ועדת פיל רק כפתרון זמני "על הבסיס שאחרי שאנחנו בונים כוח חזק לאחר הקמת המדינה, אנחנו נבטל את חלוקת הארץ ואנו מתכוונים להרחיב את ההתתיישבות היהודית לכל הארץ".

  חבר הנהלה אחד של הסוכנות היהודית הסכים איתו: "… אנחנו לא נשיג זאת על ידי הטפת דרשות על ההר, אלא על ידי מקלעים שאנו צריכים". חלק מחברי הוועדה התנגדו לרעיון החלוקה עצמו וטענו למדינה אחת לעם היהודי: "אנחנו לא יכולים להתחיל את המדינה היהודית עם אוכלוסייה של ערבים שמהווים כמעט מחצית מהאוכלוסייה … מדינה כזאת לא יכולה לשרוד אפילו מחצית השעה".

  מחשש מתגובה מוסרית של דעת הקהל העולמית נגד הגירוש בכפייה של האוכלוסייה הפלסטינית, נסב הוויכוח על דרכים כיצד להגיב במקרה כזה. זה לא הרתיע את אחד מחברי הוועדה שאמר: "אם אתה שואל אותי אם זה מוסרי להסיר 60,000 משפחות ממקום מגוריהם … אני אומר לכם שזה מוסרי. אני מוכן לבוא ולהגן על הצד המוסרי הזה בפני הקב"ה וחבר הלאומים".

  בן גוריון סגר את הדיון: "אני תומך בהעברה כפויה. אני לא רואה שום דבר לא מוסרי בזה".

  ב-1945 תכנית טרנספר אחרת גובשה על ידי חבר קרוב של ז'בוטינסקי. שמו היה אליהו בן חורין, עורך של עיתון בעברית שנקרא דאר היום. הקמפיין שלו הגיע עד לבית הלבן האמריקאי שבו, ב-1943 הצטרף הרברט הובר ותמך בטרנספר של הפלסטינים לעיראק. תמיכתו של הובר התבטאה בהצעה שפורסמה בעיתון ניו יורק עולם הטלגרם ב -1945 שבו הוא קרא לרעיונות הטרנספר כ"פתרון שפוי ומעשי". כמהנדס במקצועו, הובר הצהיר כי ברצונו להשיג "פתרון הנדסי" לסכסוך בפלסטין.

  בעלות על קרקע יהודית בפלסטין שנה אזור (דונם) אחוזים מפלסטין (26,323,000 דונם בסה"כ)

  1882 22,500 0.1%

  1900 218,000 0.8%

  1914 418,000 1.6%

  1927 865,000 3.2%

  1936 1,231,000 4.7%

  1945 1,588,365 6.0%

  1947 1,734,000 6.6%

  אהבתי

  • ירון, באין לך נימוקים שאפשר להתייחס אליהם בכל הכרוך בהבנה המוזרה שאתה מגלה כלפי אלה שמבקשים לחסל אותך, ברחת עד ל-1937 ולפוליטיקה של תכניות מגירה וכוונות נסתרות? וגם זה בהסתמך על מקור אנטישמי ולא אמין בעליל, המורכב בעיקרו מאותה אינטליגנציה של הבורגנות הפלשתינית שמיהרה לברוח מכאן עם זנבה בין רגליה הלאומניות ב-1947 ונתנה את האות ואת הצידוק לבריחה ההמונית שבעקבותיה? ועכשיו מחפשת דרכים מוזרות למרק את מצפונה? אתה מביא לי מקור בלתי אמין בעליל, תעמולתי, מוטה ושקרי גם יחד, ומצפה שאתייחס לזה ברצינות? קבל מקור אחר לאותה פרשה, שמבהיר את העיקר: ועדת פיל הבריטית עצמה דנה באפשרות של טרנספר במסגרת הפתרון שהציעה, בהסתמך על התקדים של הטרנספר שנערך לאוכלוסיה היוונית בטורקיה. וברור שהדיון בסוכנות היהודית נערך בעקבות כך, והיו דיעות שונות. וכבר בקיץ 1938 היה ברור שאין בכל זה ממש, והסוכנות היהודית יצאה לגמרי מהקטע. לכל זה אין כמובן זכר אצלך, שהרי מה לך ולאמת כלשהי? אבל תמשיך לנסות. אתה משעשע אותי, והניסיונות שלך למרוח ולטייח רק מסייעים לי לאשש את ההנחה שלי שהשקר הוא ברירת המחדל של השמאל המזוייף. שהרי עובדות של ממש אין לכם. http://in.bgu.ac.il/bgi/iyunim/7/3.pdf

   אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   ירון,

   אתה יודע כמה תוכניות מגרה ,שהן תוכניות שיוגשמו במקרה הצורך,

   ועל פי תנאים שיכולים להשתנות וצריך להיות מוכנים להם, כאנשים

   אחראיים על עם שלם .בדיעבד אתה יכול לקבל כנכון כל מה שבא לך.

   ולהעריץ פרופסור זה או אחר, כאילו זה ראה וקדש .השאלה היא שלמרות

   שהיו תוכניות מגרה כאלה כדבריך .מדוע לא ביצעו אותן עד הסוף שהרי

   הפרת החלטת האו'ם ותוצאות המלחמה ,היו סיבה מספקת לכך לבצעם .

   במלחמת השיחרור הייתי בן 12 .אבא חושי שהיה ר' עיריית חיפה ביקש

   והתחנן לתושבים שבאו לנמל, כדי לברוח לבירות, להשאר בביתם .אבל

   הם האמינו לתעמולה הערבית שבעוד 3 חודשים יחזרו ויקבלו גם את

   בתי היהודים .האמת שחבל שלא עשינו להם, מה שהם עשו ליהודי ארצות

   ערב. מעניין איפה המחקרים של החוקרים והפרופסורים שלך, בנושא הזה?.

   כניראה שאתה אוהב להיות פרובוקטור, תזהר גם ישו היה כזה .

   אהבתי

 11. מנחמי בן-ציון permalink

  ירון ,

  עשית מחקר נהדר המוכיח שמגיע לנו עונש מוות . יישר כוח, קפוץ !!!,

  אנחנו כבר נקפוץ אחריך .תאמין או לא זבשך .תאמין לכל הקונספירציות

  של בן-גוריון ושתתענה כל חייך ותישן רק על כדורי שינה .על העוול שעשינו

  ליקיריך .הקרקע מבחינתך כבר מוכנה .

  אהבתי

 12. ירון permalink

  בסדר, נכון, כולם משקרים: קבל מחקר של פרופסור מהאוניברסיטה השמאלנית "בר אילן" – פרופסור יוסי כץ:

  יש ללחוץ כדי לגשת אל 15.pdf

  אהבתי

 13. ירון, אתה בטוח שאתה לא מישהו מהימין שמתחזה לשמאלני מזוייף ומרים לי להנחתות? מנסה להראות תוך כדי כך עד כמה שטוח ורדוד הוא כל מי שמעלה טענות של השמאל המזוייף? הרי המקור שהבאתי לך בתגובתי הקודמת מסתמך על המחקר של פרופ' יוסי כץ. אילו היית טורח לקרוא, היית יודע. ואנא, המשך. זה משתפר מרגע לרגע.

  אהבתי

 14. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  ירון ומאפיהו, הזמנים היו זמנים אחרים. טרנספר, כפוי או מרצון, היה חוויה שעשרות מיליוני אנשים בעולם חוו באותן שנים. הרעיון אכן אינו מוסרי, אבל במסגרת המחשבה המדינית של השנים ההן הוא היה מקובל בהחלט, ולא פלא שהוא עלה. למעשה, מפליא שהוא לא הועלה בצורה נרחבת יותר. במקום לשקוע בעבר כדאי אולי להתעסק קצת בעתיד, לא?

  אהבתי

 15. אנונימי, אני מסכים איתך, וההקשר של רעיון הטרנספר נמצא בקישור שהבאתי קודם. אני בהחלט מעדיף לדון בהווה ובעתיד, אבל גם מוכן להיענות לכל אתגר מתוך כבוד לקוראים ולמגיבים.

  אהבתי

 16. בן ציון, זה לא היה אבא חושי. ראש העיר חיפה היה אז שבת(א)י לוי. ואם תקרא היטב את המקורות, תראה שלשווא אתה מתייחס לקשקושים של האיש בתור עובדות שיש מה להתווכח עליהן.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו אתה צודק, שבתאי לוי כיהן אחרי חסן שוקרי, משנת 1940 -1951

   ואכן הסיפור שניסה למנוע את עזיבת החושבים הערבים ,מצויין בויקיפדיה.

   טוב, גם אתה מהאיזור . גרנו בקרית-חיים אחותי ז"ל שהיתה גדולה ממני ב-4

   שנים ,למדה אז בחיפה והערבים ירו על האוטובוס בו נסעה .היא במקרה לא

   נפגעה .אכן הם רוצחים מלידה .יהודים לא היו יורים על אוטובוס אזרחי .

   אהבתי

 17. ירון permalink

  נכון, מה חשוב מה חשבו, אמרו וכתבו – אלא מה עשו. ועשו, ועוד איך עשו. אתה לא רוצה לקרוא לזה טרנספר? סבבה. במציאות יותר ממיליון איש עזבו את בתיהם (בטוח שמרצון), ואז עשרות שנים נמנע מהם לחזור. קרא בבקשה את החוק הבינלאומי, ותיווכח שלזה קוראים טיהור אתני, והחוק הבינלאומי חוקק לאחר שליהודים עשו טיהור אתני בין השנים 1939-1945 (החוק חוקק בשנים 1947-1948). בוא נחזור לנושא. ישראל חטפה בלבנון אנשים כולל ילדים. זרקה אותם לכלא בלי משפט לכמה שנים. ומה עכשיו? מתלוננת באו"ם שחטפו לה אנשים? איך אתה קורא לזה? אני קורא לזה צביעות.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   ירון,

   אתה מצליח להרגיז אותי .כשיהשוע חנקין גאל את אדמות העמק ,זה היה לא

   לגיטימי ? אתה רואה רק צד אחד של המטבע ,אותנו הפושעים שחזרנו אחרי

   2000 שנה למולדתנו ,שלא שכחנו אותה לרגע ובספרות שלנו כתבנו את קורותנו,

   כשעמי האיזור עוד השליכו למולך,בני אדם חיים .ועד היום תרבותם, עם הצגות

   הנדמה לי של שריפת דחלילים ודגלים, באוננות ציבורית של סיפוק יצרים בהמית,

   תרבות של רצח .עם כל הידע שלך, מרוב עצים אתה לא רואה את היער, באמת

   זה מבלבל .לכן אין טעם להתווכח, עם מישהו שהאף מסתיר לו את האמת הבסיסית

   שמתחתיו .האף שלך מתארך כל הזמן, כמו האף של פינוקיו .

   אהבתי

 18. ירון, בין 600 ל-700 אלפי ערבים ברחו או גורשו בשנים 1947/8 כשהתחוללה כאן מלחמה שבה אשמים הם עצמם ואחיהם מהארצות הערביות הסמוכות. קרה להם רק מעט ממה שביקשו לעשות לנו, ואחסוך ממך ציטוטים בדבר כוונותיהם. מה שאומר שלפי כל תורת מוסר שבנמצא, אין להם שום זכות לבוא בטענות. מי שפורץ לביתך ומנסה לרצוח אותך ולגזול את רכושך, הופך להיות דמות פתטית כשהוא בא בטענות על שאירעו לו נזקים במהלכו של האירוע הפלילי בעליל. איש עדיין לא עשה חשבון, כמה נמלטו (בעקבות האליטות העשירות והמשכילות שברחו ראשונות) וכמה גורשו (דווקא יש בדעתי לעשות את החשבון הזה בקרוב). ככה זה היה אז במלחמות, ולמרבית הצער גם היום. ראה מה קורה בסוריה. כדי לתחזק כאן את המלחמה היהודית-ערבית בשירות האינטרסים שלהם ("הפרד ומשול") מימנו המעצמות המערביות את הפליטים האלה באמצעות האו"ם (אונרא), ו"אחיהם" הערבים, כולל הפלשתינים עצמם, החזיקו אותם במחנות, כשהאליטות הפוליטיות והדתיות והאינטליגנציה הבורגננית גם נוטעות בצאצאיהם תקוות שווא מטורללות באשר לאפשרות שהם יחזרו יום אחד לבתי הוריהם, שרובם הגדול כבר אינם בין החיים. התנהגות בלתי אנושית כלפי בני עמך שלך. עד היום יש מחנות פליטים בגדה ובעזה. אתה מתאר לעצמך יהודים המחזיקים יהודים אחרים במחנות פליטים במשך עשרות שנים בתנאי עבדות כדי לזכות ביתרונות פוליטיים, ומספרים להם שאו-טו-טו יימצא להם מקום בגן עדן, ירון? או בני כל עם אחר? מביש. במקומך לא הייתי נכנס כלל לנושא מתוך כבוד לשכנינו.

  אהבתי

 19. בן ציון, לומר על בני עם כזה או אחר בהכללה שהם "רצחניים", זהו דיבור גזעני. נכון שלא היו מקרי ירי רבים של יהודים על אוטובוסים של אזרחים ערביים, אבל אחד לפחות אני זוכר (שלמה בן יוסף), שאמנם הסתיים ללא הרוגים. אבל היו מקרים אחרים בתקופת המלחמה של רצח מתועד של ערבים בידי יהודים. וזה לא עושה מהיהודים ככלל "רצחניים", כפי שחברנו פה ירון מנסה לטעון. בהכללות שלך אתה מציג תמונת מראה שלו. כאילו מנסה להוכיח את הטענה הקבועה שלי שהשמאל והימין הם היינו הך.

  אהבתי

 20. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו.

  הכללות , לא כל העם הגרמני עסק ברצח יהודים, רק אלה שהייתה להם

  הזדמנות והם עשו את זה "בכיף" .מי שעוסק ברצח עם ועמו לא פוצה פה

  הוא שותף למעשה ונותן את חסותו .כך גם הערבים .אופים כבר היה ידוע

  ונכתב על ישמעאל "ידו בכל ויד כל בו " .שים לב שכל העולם עושה הכללות

  עלינו ואתה יודע למה ? כי אף עם אחר לא סבל מהככלה כמונו .ברגע שהם

  יסבלו , יבינו מה זה עושה .זה הבית ספר שיביא להבנת העיניין .אף אחד לא

  יבוא אלינו בטענות .רק אנשים מתוכנו כמוך שמבינים כבר, וכמוני שמחפש

  דרך . אני לא גזען, הפכתי להיות אב, לגרמניה נוצרית שהתגיירה ונישאה

  לבני .

  אהבתי

 21. בן ציון, לא כל העולם עושה עלינו הכללות, בניגוד גמור למה שכתבת. רק הגזענים עוסקים בכך. כשאתה עושה כמעשה הגזענים האלה ומכליל על עם אחר, זה עושה גם אותך גזען.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו .

   שוב אתה לא קורא או לא מבין מה שאני כותב ,מרוכז ומקובע בשבלונות שלך.

   מה שאני שאומר במודע, זה כדי ללמד לקח את המכלילים .ואתה מצרף אותי

   אליהם ,כי מה, אסור לי להעמידם על טעותם ? כדי שירגישו מה עושה ההכללה.

   אל תלמד אותי בבקשה על פרופורציות . אתה מבייש אותי שאני "לא יכול להסתיר

   את גזענותי", לאיזה שטויות אתה מסוגל להגיע בחוסר ההבנה שלך, בחיים האמיתיים.

   יש לי ממנה נכדה ונכד ,מה אתה בכלל מבין בזה ? תבקש סליחה כי בזה פגעת

   בקדוש לי . או תמחק את מה שכתבת .

   אהבתי

 22. בן ציון. לא ברור לי מה אתה רוצה. האם זה לא אתה שכתבת "שים לב שכל העולם עושה הכללות עלינו"? מה שלא נכון, ומהווה הכללה פוגענית בעליל על רבים מאוד שאין בהם שמץ של אנטישמיות, ורבים מהם אפילו אוהבים יהודים. האם הכללה כזאת לא עושה אותך גזען כלפיהם? ההבהרות בדבר המניעים "הטקטיים" שלך לא מעניינות אותי. הדיבור פה הוא בין שנינו, ותצא מהקטע שאתה מנהל פה מערכת הסברה רב לאומית ומשפיע במה שאתה כותב פה על כל העולם ואשתו. אתה לא רוצה שלא יבינו אותך שלא כהלכה, אז דבר כהלכה, בלי כל מיני חשבונות גלובליים מוזרים. מחקתי מה שביקשת ואולי אתה מבין עכשיו – אחרי שנפגעת בעצמך – איך אתה פוגע באחרים כשאתה כותב בלי אחריות. הכי טוב בלי הכללות.

  אהבתי

 23. מנחמי בן-ציון permalink

  מאפיהו .

  מעניין מאוד ,הרי השמאלנים שלנו ,כל היום מזהירים אותנו מחרמות ונידויים,

  אם לא נעשה מה שהעולם מצפה מאיתנו ,ואף פועלים כדי שזה יקרה .זאת

  לא הכללה ? אני צריך לצאת מהקטע ,שאני מנהל פה מערכת הסברה רב

  לאומית, פה ? בבלוג שלך, שבקושי מישהו קורא אותו .אז מי כאן המגלומן ? .

  אני מביע את המחשבות הפרטיות שלי ,לא מעניינים אותך הרעיונות המוזרים

  האלה, זה בסדר גמור. הבנתי, אתה כבר יודע הכל ואף אחד לא יכול

  לחדש לך דבר .אז לא .וזה שכתבת עלי שאני גזען, היה כדי לפגוע בי ,כי

  אני כותב בצורה בלתי אחראית .אז אתה גם הצנזור שמחליט, מה ואיך

  אנשים צריכים לחשוב .אני מודה לך ,שעד היום הסכמת לסבול את הרעיונות

  המוזרים שלי .למרות שניראה לי שלא הבנת אותם בקריאה ראשונה ומיד

  נשרפו לך הפיוזים . איך שלא יהיה, לעולם לא אכתוב משהו ששמעתי שכבר

  נאמר ידוע ומוסכם, כמו תוכי ,גם אם זה יראה למישהו מוזר .כי זה משעמם .

  בקשה ,אם אתה רוצה להגיב, מאחר שאני כותב בצורה לא ברורה, קרא שוב.

  תודה .(נכון שאני מנומס ?).

  אהבתי

  • בן ציון, אני מסביר לך שהדיבור פה הוא בין שנינו, ודי כבר עם הטקטיקות הרב לאומיות שלך, ואתה טוען שאני מגלומן. תלמד לקרוא.

   אהבתי

 24. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  מנחם, אם הערבים נולדו רוצחים כמו שאתה אומר – אז מה תגיד על הגרמנים? לא היה שום עם בעולם שהרג כל כך הרבה יהודים ותכנן להשמיד את כולם. קצת מוזר שיהודים מביאים לעולם ילדים עם גרמנים שני דורות אחרי השואה, לא?

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   משתמש אנונימי

   זה מראה שיהדות איננה גזע .היא היום יהודיה שומרת מצוות, התגיירה בארץ

   לפני שהיכירו אחד את השני, מתוך בחירה .והיא לא היחידה שעשתה זאת .

   מהשאלה שלך נודף ריח לא טוב .דווקא עשיית צעד כזה, מראה על גדלות

   נפש. יעודו של האדם, על פי קהלת ,הוא לתקן את העולם . הבאתי את

   הדבר לשיח, כי כוניתי על השקפותי (בטעות) כגזען ,שזה בדיוק להפך .כבר

   מצטער שהכנסתי עניין פרטי .לא רוצה שמישהו יעסוק בזה יותר .אם אתה

   רוצה הסברים נוספים באופן אישי, אתה יכול לכתוב למייל שלי ;

   bmenahemi@gmail.com . הסביר לך מה ההבדל בין הערבים לגרמנים.

   אהבתי

 25. ערן permalink

  למזלך, כנראה שלא נחשפת לדבריו של גדעון לוי באנגלית כשהוא פונה לקהל האירופי-אמריקאי. אז האנטישמיות של לוי, שבכתבות ב"הארץ" היא לרוב מוסתרת בתוך ערפילי מוסרנות, מופיעה באופן הרבה יותר מפורש וגלוי. לצערי, לא הצלחתי לאתר את הסרטון בו נתקלתי לפני מספר שנים, סרטון בו גדעון לוי מעלה את ההשערה שיש פגם גנטי (!) של אדישות ורשע אצל הישראלים. אבל אפשר לראות הדגמה לאנטישמיות שלו בראיון הזה (הלובי היהודי, המניפולציות של דעת העולם): https://www.youtube.com/watch?v=AQNX07NyoDc

  אהבתי

  • ערן permalink

   התגובה היא תגובה לפוסט, לא לבן-ציון.

   אהבתי

  • ערן, תודה על ההפנייה. האיש יותר אנטישמי אפילו מהפרופ' נועם חומסקי. חומסקי מודה שישראל אינה זקוקה לפלשתינים ולכן זו צביעות להקביל את משטרה לאפרטהייד. לוי טוען פה שישראל מרוויחה כלכלית מהכיבוש. הוא משעתק באופן מדוייק את התיאוריה של "הפרוטוקולים של זקני ציון" מהיהודים אל ישראל ה"מתמרנת" את כל העולם לצרכיה. פשוט אנטישמי קלאסי בנוסח מרכז אירופי.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: