דילוג לתוכן

"שוברים שתיקה" והז'דנוביזם/בולשביזם פרק ב': רזי ברקאי וגל"צ

יוני 8, 2014

ב"זה בוער" בגל"צ, תכנית הבוקר של רזי ברקאי, הוקדש אייטם ליום ההקראה של "שוברים שתיקה" בכיכר הבימה. בפרומו הודיע ברקאי כי יופיעו נציג מטעם "שוברים שתיקה" וגם נציג מטעם "אם תרצו", ושמחתי: ברקאי הולך ללמד את לונדון וקירשנבאום פרק בעיתונות הוגנת.
ככה חשבתי עד שהגענו לאייטם עצמו. חיש קל התברר שרובו של האייטם הוקדש לאותו ויכוח בין המסכימים שכבר שמעתי בלונבאום, בין נציג שוברים שתיקה ובין הפרופ' יגיל לוי התוקף את "שוברים שתיקה" משמאל, עד כמה שהדבר אפשרי.
וכן, נכון, גם הנציג של "אם תרצו" דיבר. ועכשיו קבלו את הפרופורציות, לפי שעון העצר בסלולרי שלי:
האייטם ארך 14 דקות בדיוק, על השניה. לנציג של "אם תרצו" הוקצו פחות משלוש דקות נטו (לברקאי ולמראיין האורח, הסופר חיים באר היו שאלות באמצע דבריו, ולאורך כל האייטם הם היו אוהדים לגמרי ל"שוברים שתיקה").
כלומר, 21% מהזמן הוקדשו לעמדה שמנגד, במה שהוצג לי מראש כעימות בין הנציג של "שוברים שתיקה" ובין הנציג של "אם תרצו".

זאת אומרת, שבמדד של התקשורת הישראלית, "זה בוער" של גל"צ יוצא טוב לאין שיעור מלונבאום של ערוץ 10, שם לא היה שום ייצוג ל"אם תרצו", והדיון היה בהשתתפות הסמול והארכי-סמול. אבל במדד של בולשביזם/ז'דנוביזם מדובר בהבדלי רמות לא גדולים, שאולי נובעים מזה שגל"צ, לפחות על הנייר ועל פי שמו, שייך לצה"ל המותקף פה על ידי סוכנים זרים באמצע העיר ובאמצע היום. כך שהעורכים של "זה בוער" אולי רואים עצמם חייבים לשלם מס שפתיים במשמעות הפשוטה ביותר של המושג.

10405281_847102705318276_9192175607731348713_n

כדי להבין אם היה הארוע שווה 14 דקות מתכנית בוקר חשובה ברדיו ממלכתי, עניינו אותי גם מימדי התופעה כפי שהתרחשה בפועל. תהיתי, למשל, על מספר המשתתפים. ובכן, חקרתי ונברתי בגוגל כמיטב יכולתי, ולא מצאתי התייחסות אחת למספר הנוכחים בכיכר הבימה במשך כל אותו היום. זה די מוזר, לנוכח העובדה שלכתבים והעורכים חדי המבט של "הארץ" למשל אין שום בעיה להפוך כמה מאות משתתפים לכמה אלפים כמו שהם תמיד עושים כשמדובר באירועים "המוניים" של השמאל המזוייף.
אז הסקתי שאפילו זה לא היה.
לבסוף נחתתי על דף הפיסבוק של "שוברים שתיקה" ומצאתי שם את הצילום הכי מחמיא (כנראה) של האירוע. עשרות בודדות של אנשים יושבים תחת שמשיות ודי רחוק מהם איזו במה נטושה. כמה עוברים ושווים או סקרנים ששומרים מרחק, וזהו.
אני מתערב שמתחת לשמשיות לא היה כמעט אף אחד שאינו מקבל משכורת מאיזו קרן זרה או מאיזו סיעה פוסט או אנטי ציונית בכנסת.
תשפטו בעצמכם אם זה היה שווה 14 דקות בגל"צ.

עד כה לא התייחסתי לתוכן הדברים. אבל תרשו לי כמה מילים לגופו של ארגון. "שוברים שתיקה" החוגג עשור לקיומו, הוא בעיקרו אחד מארגוני "הקרן החדשה לישראל". פעיליו אמנם מקבלים משכורות גם מכמה ממשלות אירופאיות, מאירגון נוצרי כלשהו וכמובן מספסר המט"ח ג'ורג' סורוס, אבל איש לא יקח את הבכורה מ"הקרן החדשה לישראל".

והנה, השם האמיתי של אותה קרן הוא כידוע "הקרן לישראל חדשה". היא נקראת בישראל בשם אחר ומטעה בתור מעשה רמייה, כדי להסתיר את כוונותיה האמיתיות.
וכדי שלא יהיו לאיש ספיקות, מבחינת הקרן האמריקאית הזאת, ישראל חדשה = אמריקה ישנה.
זאת אומרת: השאיפה שלהם היא להסב את החברה והמדינה בישראל לסוג של ארה"ב קטנה לעניים. אולי סוג של פוארטו-ריקו מזרח תיכונית. זאת אומרת – דומה למשטר דכאני להפליא שהטייקונים אדוני הקרן מקיימים במדינתם, זו שבה שולטת ללא מצרים הדיקטטורה של האלפיון העליון (אי השיוויון הכלכלי-חברתי בארה"ב גבוה אפילו מזה שבישראל), אך היא מתחזה להיות דימוקרטיה ליברלית. מדינה שבה עשרות מיליוני אזרחים חמושים עד צוואר בנשקים חמים פרטיים ומחסלים אלה את אלה בסיטונות, בקצב המעמיד את "הכיבוש" שלנו כפסטורליה צימחונית. מדינה שבה שיעור האסירים ל-1000 נפש הוא הגבוה בעולם. מדינה רצחנית ותליינית.
והכי גרוע: החיילים האמריקאים ברחבי העולם, בכל מקום שבו הם נמצאו ונמצאים, ביצעו ומבצעים נגד האוכלוסיות המקומיות מעשי זוועה שכל עלילות חיילי הכיבוש של צה"ל מול הפלשתינים באין וכאפס לעומתם, שלא לדבר על העינויים בכלא גוואנטנמו או בבתי כלא בעיראק או באפגניסטן, שמרתפי השב"כ שלנו לעומתם נראים כשלוחות של צבא הישע.
וזה כולל את תקופת נשיאותו של ברק אובמה הקדוש.

אז מי פתי ויאמין שהטייקונים והתאגידים העומדים מאחורי "הקרן לישראל חדשה" וקונים בדולרים את הנשמות הטהורות של פעילי "שוברים שתיקה" מתעניינים ב"כיבוש" או בזוועות שמבצעים חיילי צה"ל בפלשתינים האומללים.
כי למה הם לא מתעניינים כלל במעללי המשטר והצבא שלהם עצמם?
(תתארו לעצמכם שממשלת ישראל או כמה מיליונרים מקומיים היו מממנים חבורה של סוכנים זרים אמריקאים שהיו עורכים יום הקראה במשך 10 שעות, אודות זוועות המשטר האמריקאי וצבאו ב"טיימס סקוור" בניו יורק).
ברור לגמרי שכל המטרה שלהם היא לשרת את תעמולת הדה-לגיטימציה של ישראל בשירות ה-BDS ושאר מחרחרי המלחמות. ל"שוברים שתיקה" אין שום עניין אמיתי בצה"ל ובמעשיו, וכסוכנים זרים של אינטרסים זרים הם מעוררים, ובצדק, רק איבה, בוז וגיחוך בציבור הישראלי. רק קומץ או שניים של עיתונאים שבויים מטים להם אוזן ונותנים למעשיהם פרסום מקומי. העיקר מבחינתם הוא הפרסום בחו"ל בשירות האנטישמיות המתחזה לעתים כאנטי-ציונות או כאנטי-ישראליות או כאנטי-התנחלויות.
העיקר מבחינתם הוא שהשקרים שהם מפיצים יתפרסמו במהדורה האנגלית של "הארץ" או על ידי הכתבים הזרים ובקטעי יוטיוב ערוכים בקפידה. מדובר בשטינקרים במשמעות הפשוטה והבסיסית ביותר של המושג: אנשים שמקבלים שכר כדי להוציא את דיבת ארצם וחייליה רעה.

2 תגובות
 1. עידו לם permalink

  היי מאפיהו אתה זוכר את זה מהחברים של ג'ורג (סורוס אני מתכוון), בכול מקרה הוא פרסם היום כהרגלו פוסט מתלהם והיסטרי על סתימת הפיות שניסו אנשי ימין לעשות בכנס לשוברי שתיקה האמיצים שלנו. מעשה שטן ופורסם קטע של סתימת פיות בכנס אבל דווקא לא מהצד הימני של המפה הפוליטית אתה מוזמן לצפות :
  https://he-il.facebook.com/photo.php?v=749892951698063&set=vb.202802236407140&type=2&theater

  מתברר שעכשיו הם גם לא רק משתיקים טוקבקים בצורה ז'דוניביסטית אלא גם אנשים בצורה חיה.

  אהבתי

 2. עידו, המכנה המשותף העיקרי בין החבר של ג'ורג' ושוברים שתיקה זה הכסף של ספסר המט"ח ג'ורג' סורוס שמממן את זה ואת אלה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: