דילוג לתוכן

למה עמוס עוז הוא אידיוט שימושי אבל לא שטינקר

מאי 12, 2014

בתגובה לפוסט הקודם שלי מאתמול, באשר לעמוס עוז ומלחמתו במפלצות הניאו נאציות, כתבה הקוראת הוותיקה והיקרה שלי יעל הערה/שאלה/תרעומת שאני מביא כאן, והחלטתי להרחיב את תשובתי לה לכלל פוסט שלם.
הנה מה שכתבה לי יעל:

לא מבינה את השימוש שלך במלה "שטינקרים". מה הסוד החשוב שגילו אנשי שוברים שתיקה? במי הם בוגדים כשהם מספרים בגילוי לב מה עשו – הם, לא אנשים רעים אחרים – בצבא הישראלי?
הביטוי הזה הוא ביטוי מסוכן, ויש קפיצה גדולה בין הידיעה שמישהו מקבל מימון מחו"ל לבין הטענה שהוא סוכן של גוף זר. מי בישראל יממן את פעילות החיילים שמכבסים את הכביסה בחוץ? אף אחד. לכן הם זקוקים למימון זר.

והנה תשובתי:

יעל, אני מודה לך (בכנות, את כבר מכירה אותי) על ששוב משמשת לי הערה שלך תואנה להסביר עניין חשוב. והפעם, מדוע אני קורא ל"שוברים שתיקה" שטינקרים.
על פי הסיפורים היפים שמספרים בתקשורת, מתעוררים לפתע חיילים שכמהים לספר לציבור הישראלי על החוויות הקשות שלהם בשטחים בשירות הכיבוש, ובאיזה דרך נס מזדמן להם מימון מאורגן ומסודר בסך מיליוני יורו-דולרים, שמאפשר להם לתחזק מנגנון בשכר לאורך שנים, כולל מנכ"ל ויחסי ציבור וכל הווג'ראס.

על פי האמת, זה קורה אחרת לגמרי.

מאז ועידת דרבן ב-2001 היתה קרן פורד האמריקאית אחד ממקורות המימון החשובים של הארגונים האנטי-ישראליים שהחלו לקדם את תעמולת "האפרטהייד" האנטישמית נגד ישראל, במטרה להטיל חרם בינלאומי נרחב נגד המדינה – ה-BDS.
זה התיישב יפה מאוד, כמובן, עם המטרה הבסיסית שלשמה הוקמה הקרן הזאת על ידי הנרי פורד האב, בשירות הנאציזם שבו הוא תמך והאנטישמיות שבערה עמוק-עמוק בעצמותיו.

אלא מה, שבארצות הברית ידועים יפה הקשרים ההדוקים בין קרן פורד ובין זרועות המימשל האמריקאי. כמו כן, על פי הפרסומים, קרן פורד היא הקרן הזוכה לתמיכה הכספית הגבוהה ביותר מטעם המימשל בארה"ב.

וכך קרה שחברי קונגרס אמריקאים, יהודים אך לא רק, החלו לתהות בוועדות שעל גבעת הקפיטול לגבי הפעילות האנטי-ישראלית והאנטי-שמית הקשורה למימשל בארצם.
ותוצאת החקירות והשאלות: ראשי קרן פורד התחייבו להפסיק את פעילותם האנטישמית דנן. אלא שזה לא הלך בקלות. לחברי הקונגרס המופתעים התברר כי למרות ההבטחות וההתחיבויות, התמיכה של הקרן בארגונים של ועידת דרבן נמשכת. היה צורך בלחץ נוסף, שגם הוא לא עזר לגמרי, כפי שתוכלי לראות באחד הלינקים שאני מצרף כאן.

ועם זאת, לראשי קרן פורד התברר שידיהם כבולות במידה רבה בגלל הפיקוח של הקונגרס. הם שוב אינם יכולים לממן ישירות באופן חופשי את הארגונים הפלשתינים והאנטישמיים שפעלו ב-BDS.

לכן ערכה הקרן תפנית מפתיעה במדיניות ההשקעות שלה: במקום לממן את ארגוני ה-BDS, הוחלט להעביר את הפעילות למען ה-BDS – לישראל עצמה! מה לעשות? פשוט מאוד: להפעיל ישראלים כדי להעמיד לרשות יקיריהם ב-BDS תחמושת תעמולתית יעילה.
וכך היה.

זה החל ב-2003, אך צבר תאוצה באמצע העשור הקודם ונמשך עד היום.

כדי להקל על פעילותה בישראל – מישהו בכל זאת היה עלול להרים גבה לנוכח התעניינותה הפתאומית היתרה של הקרן האנטישמית מאמריקה הרחוקה בקניית סוכנים מן האינטליגנציה הישראלית – נקשרו הקשרים עם "הקרן לישראל חדשה", NIF (הידועה יותר בישראל בשם המסווה את כוונותיה האמיתיות – "הקרן החדשה לישראל").
באמצעות ה-NIF החלה קרן פורד להזרים עשרות מיליוני דולרים לישראל, כדי להקים כאן עמותות שיספקו את הדרישה בחו"ל לחומרים אשר ילבו את אש התעמולה האנטי-ישראלית והאנטישמית של ה-BDS ויציירו את ישראל כמדינת אפרטהייד, את צה"ל כצבא אכזרי ואת המשטר הישראלי כבלתי דימוקרטי ואף פאשיסטי.
עד כדי כך הגיע שיתצוף הפעולה, שהמנכ"ל היוצא של הקרן החדשה, דניאל סוקאץ', הודה כי הקרן החדשה לישראל מהווה למעשה קבלן ביצוע בישראל של קרן פורד.

(אגב, בתחילת העשור הנוכחי, כאשר יצאו לאור הגילויים של "אם תרצו" על הפעילות הדו-קרנית הזאת בשירות הדו"ח השקרי של "ועדת גולדסטון", כפי שהודה לאחר מעשה יו"ר הוועדה, נבהלו קצת בקרן פורד, והודיעו כי בתוך שנתיים, זאת אומרת בסוף שנת 2013, יופסקו פעולות הקרן בישראל.
אלא שזה לא קרה.
שנת 2013 חלפה עברה, ולא יצאה שום הודעה על הפסקת פעולות הקרן בישראל.

והנה, "שוברים שתיקה" הוא אחד מארגונים ועמותות רבות שהוקמו על ידי הקו-פרודוקציה הדו-קרנית הזאת – הקרן החדשה לישראל וקרן פורד – כדי לספק תחמושת תעמולתית לארגוני ה-BDS האנטי-ישראליים והאנטי-שמיים הפועלים בשירות תעמולת האפרטהייד כדי לאפשר את הטלת החרם הכלכלי על ישראל.

את מבינה, יעל? לא מדובר בחיילים תמימים, שרוצים לשפוך את ליבם בפני הציבור הישראלי ולהזהירו מפני ההידרדרות המוסרית בשטחים הכבושים. לא מדובר באיזה ארגון תמים שבדרך מזל ובלית ברירה הצליח להשיג מימון מכל מיני מקורות זרים נוטפי רצון טוב, הומניסטים ושוחרי שלום.
להיפך, מדובר במחרחרי המלחמה הגרועים ביותר, אוסף של תאגידים, ממשלות וארגונים כנסייתיים הניזונים מן המלחמה, מן הסכסוך, משפך הדם של הילידים הניצים במזרח התיכון.

כל פעולתם פה מתמצה בשתי מילים: "הפרד ומשול".

הציבור הישראלי וענייני מוסר כלל לא מעניינים את יזמי ואת מממני העמותה הזאת ודומותיה.
בדיוק כמו בשמאל המזוייף הישראלי, הם מבינים היטב, בקרנות האלה, שבכל הכרוך בקהל הישראלי, מדובר בקרב אבוד. הציבור הישראלי, כמעט כולו, אינו בעל נטיות אובדניות. הוא לא קונה את סיפורי הזוועה השיקריים שקרן פורד או הקרן החדשה מעוניינות בהם לצורכי תעמולת ה-BDS בחו"ל. הרי אלה הם בניהם ובנותיהם, אחיהם ואחיותיהם והוריהם של הישראלים שמשרתים באותו צה"ל. הם הרי יודעים שלא מדובר בשום מפלצות רעות-לב, כפי שהשקרנים המקצועיים של העמותות מנסים לתאר אותם לצורכי תעמולת האפרטהייד.

זו הסיבה לכך שהשמאל המזוייף המקומי הוא מיעוט קטנטן ונידח, שסיכויי הצמיחה שלו אפסיים, חסר כל תוחלת פוליטית. לכן הוא ניזון כולו ממקורות זרים – כולל, למשל, המממנים מחו"ל של עיתון "הארץ", שהוא כלי הביטוי התקשורתי העיקרי של השמאל המזוייף המקומי והגירסה האנגלית שלו גם היא כלי תעמולה חשוב בשירות ה-BDS.

כל עניינו של השמאל המזוייף הישראלי ושל עמותות כמו "שוברים שתיקה", "יש דין" או "רופאים למען", הוא לספק סיפורי זוועה, חלק גדול מהם מומצאים, מעווותים, ללא תגובה, בשירות הנשמות הטהורות של הקואליציה האנטישראלית והאנטישמית של האיסלאם הקיצוני, הניאו נאצים והשמאל המזוייף הבינלאומי. זו הקואליציה המרכיבה את ה-BDS.
זה השמאל המזוייף הבינלאומי שהשמאל המזוייף הישראלי משתף עימו פעולה גם בכיף וגם תמורת מיליוני דולרים הזורמים לכיסיהם של אנשי המוסר הנעלים האלה.

אגב, אמנם לא שאלת, יעל, ולכן ההארה הבאה היא ביוזמתי:

לעמוס עוז איני קורא שטינקר. היציאה המטופשת והפרועה שלו על החולירות, מחרחרי המלחמה מהשטחים בתור "ניאו-נאצים" אמנם משרתת יפה את קרן פורד ואת תעמולת הזוועה של ה-BDS. אבל שטינקר, כמו שאני מבין את המושג, הוא מלשין בשכר. וזה לא המקרה של עמוס עוז. אמנם הקרנות ניסו להחליק לכיסו של הסופר שלנו 2,500 ליש"ט בתור איזה פרס על משהו, אבל הוא תרם ברוב נדיבותו את הכסף שקיבל לשטינקרים של "שוברים שתיקה" וכך יצא בעצמו באופן אלגנטי ממלכודת השטינקריות. ככל הידוע לי גם המשרה שלו בתור חבר במועצה הציבורית של ה-NIF אינה כרוכה בשכר. כך שלא, עמוס עוז אינו שטינקר.

הוא סתם אידיוט שימושי.

———————————————————
והנה קצת לינקים, מני רבים מספור, באשר לפעילותה של קרן פורד. כולם באנגלית כי בעברית החומר ממש דל, אבל אני מניח שאנגלית לא תעשה לך בעייה:

http://youthanormalization.blogspot.co.il/2010/10/bds-ford-foundation-funds-anti-israel.html

http://www.ngo-monitor.org/article/ford_foundation
http://www.jewishpress.com/tag/ford-foundation/

http://www.jta.org/2008/07/23/news-opinion/politics/ford-foundation-still-funding-anti-israel-groups

http://israelmatzav.blogspot.co.il/2011/04/ford-foundation-to-stop-grants-to.html

3 תגובות
  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

    רק להעמיד דברים על דיוקם. קרן פורד אינה קשורה למש' פורד כבר יותר מארבעים שנים. היא פעילה ברחבי העולם ועוסקת בחינוך ובריאות ובקידומם של בני מעמדות חלשים. לטעון שקרן פורד מייצגת גופים אנטישמיים זו בדיחה, ממש כמו לטעון שאם תרצו היא הסוכן הישראלי של גופים נוצרים קיצוניים שמחכים למלחמת גוג ומגוג. ויש גופים כאלה שתורמים למימון של אם תרצו.

    אהבתי

    • אנונימי יקר. אם להעמיד דברים עוד יותר על דיוקם, נראה לי שאתה סובל מקצת אי הבנה במונחים כלכליים. קרן פורד אמנם נפטרה בין 1955 ל-1974 ממניות הבכורה (שאינן מקנות זכות הצבעה) של תאגיד המכוניות פורד שנמצאו ברשותה. אך זה רק אומר שמשפחת פורד הפרידה בין בעלותה על תאגיד הרכב ובין שליטתה בקרן. זה אינו אומר שהקרן אינה קשורה למשפחת פורד, שהיא זו שהעמידה את הכספים לרשות הקרן, והיא זו שמינתה אחד בשם הוראס גייטאר לנהל את הקרן. גייטאר, פרקליט, היה כמובן גם מנהל בכיר בתאגיד המכוניות פורד. אם אתה מוכן להאמין שלמשפחת פורד אין שום השפעה על קרן שנוסדה על ידה, מנהלת מיליארדי דולרים מתרומותיה ומחלקת חצי מיליארד דולר של מענקים ומלגות בשנה, אתה בטח מוכן להאמין לכל דבר.

      אני ממש לא מתרשם מהפעולות המבורכות של הקרן לתועלת הציבור, כפי שאני לא מתרשם במיוחד מפעולות הדאווה (הצדקה) של החמאס או החיזבאללה וגם לא מהפעולות המקבילות של הקרן החדשה לישראל. מדובר בסיפורי כיסוי. העיקר, גם אצל אלה וגם אצל אלה, היא הפעילות הפוליטית המגמתית, האנטישראלית והאנטישמית. אם לא הספיקו לך הלינקים בפוסט שלמעלה, המורים על הפעילות האנטישמית והאנטישראלית של קרן פורד, קבל עוד אחד:
      http://www.jta.org/2003/10/16/life-religion/features/part-1-ford-funded-durban-activists
      באשר לגופים הנוצריים הקיצוניים התומכים ב"אם תרצו", ידוע יפה הסיפור על הכומר האוונגליסטי ג'ון הייגי שהיה תורם כבד (בשם הקהילה האפוקליפטית שלו "נוצרים מאוחדים למען ישראל") ל"אם תרצו", וקמה סערה קטנה כאשר התברר שאותו כומר עצמו בשם אותה קהילה עצמה, תורם במקביל ובנדיבות גם לאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, שאותה תקפו אנשי "אם תרצו" כמעוז של הסמול הפוסט (בעצם אנטי) ציוני. כשנודע על כפל התרומות של הכומר והוא נאלץ לבחור, הפתעה-הפתעה, הוא החליט להסיר את תמיכתו ב"אם תרצו" והמשיך לתרום לפוסט-ציונים של האוניברסיטה. כך שאם תרצה, ולפי הגיונך (ואגב, גם לפי דעתי) הפרופסורים של כנסיית הסכל מהחוגים לגיאוגרפיה או למדינה וממשל באוניברסיטת בן גוריון, הם "הסוכן הישראלי של גופים נוצריים קיצוניים שמחכים למלחמת גוג ומגוג." על פי הניסוח המופתי שלך.
      ואגב, אם יש לך ראיות על תמיכה של ארגונים נוצריים אפוקליפטיים אחרים ב"אם תרצו", אני אהיה הראשון להסכים איתך גם על הטענה ש"אם תרצו" מהווה סוכן זר של כל מיני כתות קיצוניות, בדומה ליושבי הקרנות מהשמאל המזוייף באוניברסיטת בן גוריון ובעשרות עמותות אחרות הנתמכות על ידי הקלריקליזם הנוצרי האירופי והאמריקאי. זה רק יאשר את דעתי שעניינם העיקרי של בעלי הקרנות הזרים הוא ללבות פה שנאה ולחרחר מלחמה בין יהודים לערבים וכמובן גם בין היהודים לבין עצמם.

      אהבתי

  2. מנחמי בן-ציון permalink

    משתמש יקר.

    לא חשוב את מי שהם מייצגים, חשוב מה הם עושים עם

    הכסף. אם עוז משתמש בכסף כדי להחפיש את ישראל,

    ומחזק מגמות אנטישמיות וזה אותו הדבר מבחינתנו.

    לטובת איזה חינוך ובריאות וקידום מעמדות חלשים, הוא

    משתמש בכספם ?

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: