דילוג לתוכן

איך ולמה מאשים עמוס שוקן את ארי שביט בהמצאת העם הפלשתיני

מרץ 24, 2014

לעמוס שוקן יש עיתון, "הארץ", ולכן אך טבעי הוא, שכשבא לו, הוא מפרסם מה שמתחשק לו, כמו היה זה בלוג פרטי. למרבית הצער הוא לא מנצל בהזדמנויות האלה את שירותי העריכה שמעניק מדי פעם העיתון  לכותבים בו,  ומזה עלולות לצאת  פלטות מדהימות למדי, כי כנראה לשוקן אין די זמן לחשוב היטב על מה שהוא כותב.

מו"ל עמוס שוקן: גרמנים בני דת משה

מו"ל עמוס שוקן: גרמנים בני דת משה

 

על אחת מהפלטות המדהימות כבר  דיווחתי בנובמבר 2011, כשהמו"ל  ניסה את כוחו  בכתיבת תולדות עמנו בעת החדשה, והמציא למדינת ישראל היסטוריה מעניינת, שלפיה "למעט תקופת אוסלו ותקופת ההתנתקות" הוכתבה המדיניות של כל ממשלות ישראל "מאז שנות השבעים" על ידי"האידיאולוגיה של גוש אמונים." 

זאת אומרת, שכח עמוס שלנו את הסכם השלום עם מצרים, את הסכם האוטונומיה שהיה חלק ממנו, את פינוי ימית ופתחת רפיח, את הסכם מדריד של יצחק שמיר, את הסכם וואי של בנימין נתניהו וגם את הקפאת הבניה בהתנחלויות שעליה הסכים נתניהו בתחילת הקדנציה השנייה שלו, ושאר ירקות היסטוריות. וגם לא קיבלנו הסבר, איך זה שב"תקופת אוסלו ותקופת ההתנתקות" , הצלחנו להשתחרר לרגעים מהדיקטטורה הנמשכת של גוש אמונים, אליבא דשוקן.

בקיצור, המציא המו"ל היסטוריה שלא דומה לכלום.

מה שקורה כשמתבלבלים בין הכלב ובין זנבו.

*****

גם היום כתב שוקן מאמר מאותו סוג  בעיתונו, בתגובה למאמר שפרסם ב"הארץ" לפני ימים אחדים הפרשן הבכיר ארי שביט,  "הדיו הסמוי מהעין", ובו תמך בעמדה שעל הפלשתינים להכיר בישראל כמדינתו של העם היהודי.

לא הייתי נכנס לדו-קרב הענקים הזה, אלמלא חשש מסויים.

לא, איני  חושש שיצנזרו ב"הארץ" את תשובתו של שביט להאשמה החמורה של שוקן, אם יחליט להתייחס אליה. בעיתון לאנשים שחושבים בשבילם מצנזרים רק טוקבקיסטים פרועים כמוני. החשש שלי אחר: שביט הוא איש שקול ומנומס וכותב בהתאם,  ואילו לדעתי הטיעונים של מו"ל  "הארץ" הם כה מופרכים ומוזרים, שראוייה להם תשובה כערכם.

אז היכונו להתפרעות.

*****

והנה מה שכותב שוקן:

'התקפותיו (של שביט על השותפים הישראלים לעמדה הסרבנית של אבו-מאזן) נשענות על עמדות שהוא ממציא למתנגדיו…ברור…(ש)הרעיון המכונן של של הציונות, הגדרה עצמית לעם היהודי במדינה ריבונית שבה הוא אחראי לגורלו – היא "המדינה היהודית" (המרכאות במקור) – הוא הבסיס לכל'. 

ובכן?

 אם הצהרת בלפור ובעקבותיה החלטת האו"ם על החלוקה (שם מוזכרת "המדינה היהודית" 44 פעמים!) הם "הבסיס לכל" – שהרי באותה הזדמנות מדובר גם בבסיס לכינונה של המדינה הערבית בארץ-ישראל פלשתינה, אז מה הבעיה של שוקן?

מדוע מותר לדרוש מנתניהו ללכת צעד נוסף מעבר להחלטת החלוקה, ולהכיר במדינת העם הפלשתיני (בהחלטת החלוקה של האו"ם מדובר רק על "מדינה ערבית"), ואסור לדרוש באותה הזדמנות מאבו-מאזן שיכיר באותה החלטת או"ם שהיא "הבסיס לכל"? כי אם ההנהגה הפלשתינית, כהרגלה, אינה מכירה במה שהינו "הבסיס לכל" על פי הגדרתו של שוקן עצמו,  – האם לא עומד כל הבניין לקרוס מחוסר בסיס?

וכי איך אפשר לחתום על הסכם, אם אין בסיס משותף למתדיינים? אם אין איזון בין עמדותיהם?

ומכיוון שלשוקן אין אפשרות, מנקודת המוצא שלו, להציע איזון כזה, הנה מה שהוא טוען:

"כדי ליצור איזון מלאכותי ולהצדיק את עמדתו, שביט ממציא לאום פלשתיני. אם יש לאום פלשתיני (אם יש בכלל דבר כזה שנקרא לאום) אז בירדן יש כנראה שני לאומים".

לא פחות ממדהים.  

כדי להצדיק את סירובה של ההנהגה הפלשתינית להכיר בכך שישראל היא מדינת העם היהודי, מרחיק שוקן לכת עד כדי ביטולו מכל וכל של העם הפלשתיני! כל כולו המצאה של הפרשן הבכיר שלו ארי שביט! ולא רק העם היהודי והעם הפלשתיני יוק – אלא שמתברר לנו ששוקן הוא מחסידיו של הפרופ' שלמה זנד באשר לעם היהודי (וגם של עזמי בשארה באשר לעם הפלשתיני)   – "אם יש בכלל דבר כזה שנקרא לאום"! אמנם בסוגריים, אבל בעצם עיקר הטיעון.

כמו שאר החולמים שבשבילם לא חולקה יוגוסלביה על בסיס לאומי, הסקוטים, הקטאלונים והבסקים ותביעותיהם יוק, המצאות בטלות, ואילו הקטטה הנוכחית בין רוסיה ואוקראינה סביב קרים, עניינה בכלל בזכויות על דיג החידקן נושא הקוויאר בים השחור!

*****

וכדי שלא יהיו ספיקות, כביכול רק העם הפלשתיני מפוקפק בעיניו – שוקן הרי לא גזען – הנה דעתו על העם היהודי:

"מדינת הלאום של העם היהודי? מה ההגדרה הזאת? האם יהודי איטלקי, שמשפחתו באיטליה מאז גירוש ספרד, אינו חלק מהלאום האיטלקי?עדיף לא להמשיך בהתפלפלות הזאת."

ווי ווי ווי.

ולא פחות מזה.

איך לא רעדה ידו של שוקן כשבאה לו היציאה הזאת?

איך לא יצתה בת קול וקראה לו: הרף!

מחנה הריכוז פוסולי באיטליה: טוהר הגזע האיטלקי

מחנה הריכוז פוסולי באיטליה: טוהר הגזע האיטלקי

כי באיטליה, לא ממש מזמן (עדיין חיים עימנו אנשים רבים שנולדו אז),  התפרסמה  בשנת 1938 "ההצהרה אודות הגזע"   Dichiarazione sulla razza, באשר לשמירת טוהר הגזע האיטלקי, ובעקבותיה שורה של הנחיות מטעם הממשלה , באשר ליחס הנכון ל"יהודי הלאום האיטלקי" לפי גירסת שוקן, כולל אלה שהגיעו לארץ המגף מיד אחרי גירוש ספרד:

"לאור דחיפות הנושא והצורך בתודעה בנושא הגזע האיטלקי, אנו מכריזים:

 • אסורים נישואים עם בני גזע חם ושם ולא אריים.
 • נאסר על המועסקים על ידי הממשלה או ברשויות ציבוריות – אזרחים וחיילים – לבוא בברית נישואים עם נשים מכל גזע שהוא.
 • נישואים של איטלקים או איטלקיות עם זרים – מכל גזע שהוא – חייבים באישור משרד הפנים.
 • יש לאכוף הוראות אלה, לשמירת כבוד הגזע, גם במדינות שנכבשו על ידי איטליה."

ולמה שקרה בעקבות ההוראות האלה ובמהלך שנותיה של מלחמת העולם השנייה לא ניכנס כאן מחמת השעה המאוחרת.

ובאיטליה, כזכור, היה היחס  ליהודים צמחוני מאוד מאוד, יחסית למה שקרה להם אצל בעלת ברית צפונית של איטליה באותה תקופה.

ולא, גם למה שקרה ל"גרמנים בני דת משה", כולל אלה שהגיעו לשם מיד אחרי גירוש ספרד כמו היהודים מהלאום האיטלקי, גם לכך לא ניכנס פה. בסך הכל, זה אולי נושא קצת עדין ב"הארץ" לאור מערכת השותפויות הנוכחית בתאגיד.

*****

וכל זה נחלת העבר החשוך של המאה שעברה? תאונה היסטורית שלא תחזור?

חה חה חה.

תראו מה קורה  לצרפתים בני דת משה. איך הם נמלטים  ממש עכשיו בהמוניהם מארץ ה"החירות, השיוויון והאחווה"  מפחד בני הלאום הצרפתי, עצמם ובשרם לפי גירסת שוקן.

ראש ממשלת החמאס עיסמאיל הנייה: אין מקום

ראש ממשלת החמאס עיסמאיל הנייה: אין מקום

ולמה נלך רחוק? שימעו את עלי חמינאי בטהראן בשבוע שעבר. שימעו את דברי עיסמאיל הנייה בעזה אך לפני יומיים. את המופתי של ירושלים. קיראו את אמנת החמאס ואת אמנת אש"ף ששונתה רק בהזיות המטורללות של שוקן ודומיו.

*****

אז הנה, לגמרי בחינם, בלי חומת תשלום, טיוטת הגדרה לטובת המו"ל עמוס שוקן ודומיו:

בן הלאום היהודי:

מי שאינו בונה מחנות ריכוז לבני העם שלו, אינו משמיד אותם בהמוניהם, אינו רוצח אותם  בגלל היותם יהודים, אינו מגרש אותם ואינו נוגע בהם לרעה אפילו אם הם משתייכים לשמאל מזוייף,  מטומטם וצבוע, עם דרכון נוסף או שניים בכיס האחורי.

בן הלאום היהודי רק ינסה להעמיד את בני עמו אלה על  טעותם המחרידה ולהציל אותם מפני התוצאות האפשריות של חוסר הבנתם המוחלט בשאלות של לאומיות מהי בכלל, ולאומיות יהודית בפרט.

המסכנים  חיים בטרלה-לה-לה-לנד. הם זקוקים לעזרה, לא לעונשים.

ואפשר רק לצחוק צחוק גדול כשקוראים ושומעים את  הנבואות של האווילים האלה  על הפאשיזם המתקרב אלינו…מדינת השב"כ…אנשים שייאסרו באישון לילה…המדרון החלקלק…

כבר חמישים שנה לפחות שומעים את השטויות האלה. כלומר – בעלי הלשונות מהסוג הזה לא החליקו בשום מדרון לשום מקום.

*****

ומיד אחרי שמציע לנו שוקן "לא להמשיך בהתפלפלות הזאת", שימו לב להתפלפלות שהוא מרשה לעצמו:

"כאשר ישראל הכירה בכך שיש פלשתינים הזכאים להגדרה עצמית, הפלשתינים הכירו בישראל – באותה ישראל שקמה על יסוד הרעיון המכונן של הציונות."

שמים לב, שבמשפט המתיימר לייצג סוג של משוואה – אין משוואה?

כי אם ישראל מכירה בכך שיש פלשתינים הזכאים להגדרה עצמית – (למרות שארי שביט סתם המציא את העם הזה) מדוע זה כה מוגזם לתבוע מהפלשתינים להכיר בכך שיש יהודים הזכאים להגדרה עצמית (למרות שגם הם עם מומצא?) מדוע מסכים שוקן שבמקרה של היהודים, מותר להסתפק בהכרה פלשתינית  בגוף טכני בעיקרו, כמו מדינה, וגם זה על "בסיס" רעיון כלשהו שכלל אינו מעניינם של הפלשתינים לדעתו של שוקן?

מה שווה הכרה כזאת?

האם לא למדנו כבר מיאסר ערפאת מה בדיוק שווה הכרה כזאת?

אינתיפאדת אל-אקצה? מצלצל מוכר?

מתגעגעים לעוד אחת, על בסיס אותו סוג של הכרה?

רק לפלשתינים, לאיטלקים או לגרמנים מותר שתהיה מדינה לאומית משל עצמם – וליהודים לא?

*****

בסופו של המאמר חוזר שוקן על התירוצים השקופים של ההנהגה הפלשתינית לסרבנותה. כביכול יש בהכרה במדינת העם היהודי ויתור על "ההיסטוריה שלהם" (היסטוריה של מי, בדיוק? הרי לפי שוקן  ארי שביט המציא את העם הזה).

ושוב אותה שאלה, איך זה שאיש אינו חושב שהכרה מקבילה מצד ישראל אינה מהווה ויתור על ההיסטוריה שלנו?

למה לא ברור לאבו מאזן ולשוקן, שכדי שיהיה הסכם אפשרי, צריכים שני העמים להכיר לא רק בזכותם שלהם, אלא בקיומה של זכות נוספת על אותה כברת ארץ?

והתירוץ  שהכרה כזאת מהווה התעלמות מן "החמישית הפלשתינית של אזרחי ישראל". זאת אומרת שמה? ששוקן סבור, כמו אבו-מאזן, שהחמישית הפלשתינית, ולא ארבע החמישיות של היהודים, הם שצריכים לקבוע את זהותה של המדינה?

והצביעות מגיעה לשיאה כששוקן מדבר בשמם של הפליטים הפלשתינים מ-1948. אלה שהאכזריות והציניות הערבית, כולל הפלשתינית, דנה אותם ואת צאצאיהם לחיים ששום פליט אחר בעולם לא נדון לשכמותם, ושסרבנותו של אבו מאזן מבטיחה ששום שינוי לטובה לא יחול במצבם.

*****

והנה החדשות הטובות: לא נראה שלשאלת ההכרה הפלשתינית יש חשיבות רבה עכשיו. לא מדובר בתנאי לקיומו של מו"מ  מצידו של נתניהו, ועכשיו נראה כי אבו מאזן מבקש את חסותה של המטריה הסעודית, עם היוזמה הכל-ערבית, גם כדי להתגבר על המשוכה הזאת.

אך אל דאגה, גם אם יכירו כל העולם ואשתו בכך שישראל היא מדינת היהודים, זה לא יחייב את המו"ל של "הארץ".

 

16 תגובות
 1. בנוגע ליהודים האיטלקים והשתייכות לאומית:
  לפני כמה ימים פגשתי באנגליה שני יהודים כורדים שהגיעו לאנגליה כדי שהבעל יוכל לגמור את הדוקטורט, במימון ממשלת עירק. שניהם מרצים באוניברסיטה. אחרי שאני מנג'סת להם, הם אומרים שלא קל להיות כורדי בעירק. ויהודי? אני שואלת. הם מתנהגים כאילו הם לא מבינים על מה אני מדברת. לשניהם משרות באקדמיה, האשה דוקטור למחשבים והממשלה כאמור מממנת את לימודיו של הבעל, שלא חולם אפילו לא לחזור. בכל זאת, שלחו אותו.
  ומה עם היהודים שמסרבים לעזוב את אירן?
  לא מדגם מייצג, אני יודעת. אבל בהחלט חומר למחשבה.

  אהבתי

  • יעל, אני רחוק מהמחשבה שאין ליהודים מה לחפש בכל מקום שבו יש בדעתם לחיות על פני הכדור. בכורדיסטן או בברלין. אני גם חושב שמספר אוהדי היהודים ומי שמעריכים אותנו גדול בהרבה ממספר השונאים, ולא חושב שצפויים ליהודים בלגנים בכל מקום ובכל תקופה. וגם במדינת היהודים החיים לא מדהימים לכולם.
   כבר ידוע היטב מהניסיון ששיט הפנס. ולפחות פה מה שקורה תלוי בנו ובמעשינו או במחדלינו, ולא קורה בגלל שמישהו זר לי חושב באיזה רגע שנבון לסכסך בין קבוצות אוכלוסיה שונות באיזו ארץ. או שרצח של בני עם מסויים באיזו תואנה גזענית יעשה לו את היום.
   סך הכל ניסיתי להבהיר בפוסט למעלה, שהמחשבה כי ניתן לטשטש את המציאות שבה אנו חיים בעזרת כל מיני תרגילים וורבליים וסברות כרס כאילו דנדשות בענייני לאומיות מתוצרת כנסיית השכל, בטעות יסודה.
   במציאות יש כאלה שאנחנו מפריעים להם בעצם קיומנו, פה ולעתים גם במקומות אחרים. אלה נוקטים באמצעים לא נעימים כדי לבטא את סלידתם, וקטן עליהם בדותות ושקרים והפרת הסכמים שיטתית בטענה שדתם מאפשרת להם זאת. ובאופן מוזר ביותר יש להם שותפים גם אצלנו, שגם אמונתם שלהם (הפוסט מודרניות האומרת ש"אמת" הוא שם חיבה שאנו נותנים לאמונות שלנו) מאפשרת שקרים ובדותות וכן הלאה.
   ואלה ואלה מנסים להטיל עלינו את כל התיק, בשעה שסטטיסטית ובלי להיכנס לדקויות, חלקנו מגיע לכל היותר ל-50%.
   ואלה כאלה גם מנסים לשכנע שאין שום צורך לשנות את דעתו של מי שקובע את יחסו אליך על סמך גידופים דתיים או על סמך תיאוריה מדעיסטית אנטישמית שתחילתה עוד בתקופתו של יוספוס פלאוויוס (ראי אי שם ב"דה קונסטרוקציה של הדה קונסטרוקציה").

   אהבתי

 2. מנתמי בן-ציון permalink

  יעל ,

  מה הפלא שהכורדים "שלך" לא יודעים על מה את מדברת .במקום שאסור

  לדבר, גם אי אפשר לקלוט ,(ישנו קשר כזה במוח) ."אנא כורדי" שמעת

  פעם את הביטוי הזה ? לכן גם על תתפלאי שלמושכלים האלה, יש נכות

  מובנית סביבה והם בורים גמורים שלא באשמתם. חרות ,חופש מחשבה

  ודיבור ,הכרחיים לקידמה אמיתית .לכן הם גם לא יגיעו לעולם להשגים מול

  אומות חופשיות . נתוני פרסי נובל ידועים ואין הוכחה טובה לכך .

  אהבתי

 3. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  כאשר חותמים על הסכם בין צדדים ,כל אחד רושם את שמו ומס'

  תעודת הזהות שלו. בחתימתם הם גם מאשרים את נכונות זהותם .

  כל אחד צריך לדעת אל מול ,מי הוא מתחייב . כאשר צד אחד לא

  מוכן להכיר בזהותו של האחר, ההסכם פסול מראש .מאחר וכך הצד

  הפלשתיני במתכונתו הנוכחית ,שאינו מוכן להכיר במי שאנחנו ,כל

  חתימה שלו פסולה, חסרת תוקף מחייב וזה מה שהם רוצים "לחתום

  על הקרח" . הבעיה העיקרית שאנחנו עוד לא מגובשים בעניין זהותנו.

  וזה מקל על המתווח האמריקאי ללחוץ דווקא עלינו ,בעזרת השמאל

  הנהיליסטי .

  אהבתי

  • בן ציון, כמו תמיד אני מזכיר לך את הימין הקיצוני שלנו. גם הם הוכיחו את כוחם להזיק בלא מעט דרכים והזדמנויות. סה"כ, במבחן התוצאה, חרחור מלחמות וזריעת שנאה בין העמים, הם שותפים חשובים ונאמנים של שוקן ודומיו.

   אהבתי

 4. עידו לם permalink

  השמאל לא במקרה מזהיר אותנו אוטוטו מפשיזם שישתלט עלינו, מדובר פה במניפולציה רגשית שמנסים לעשות לנו דרך פחדים(בערך כמו שהימין אוהב להפחיד אותנו) וניסיון לגרום לכול מי שלא שמאל רדיקלי להרגיש מינימום יודונאצי.

  אהבתי

  • עידו, לא נראה לי שהם מנסים לשכנע אותנו. אפילו לפי דבריהם הם נואשו מהאפשרות לשכנע פה מישהו נוסף שיש משהו בסיפורי הצוונציג שהם מספרים. והרי זה גם התירוץ שלהם לכך שהם מוכנים לקחת כסף מכל מקורות של הון שחור בחו"ל לעמותותיהם ופרנסותיהם, וזה גם התירוץ שלהם לכך שהם מנסים לארגן לחצים וחרמות מחו"ל על ישראל.
   לא, לא אותנו. זה את עצמם שהם מנסים לשכנע עם החזרות האינסופיות על הסיפורים האלה. שהרי גם לפי התיאוריות שלהם, ככל שחוזרים יותר פעמים על שקר, הוא נראה כאמת לכל דבר. ועובדה, זה עובד: כבר עשרות שנים מזהירים אותנו שהפאשיזם עומד לנחות עלינו עם הגשם הבא. גם אני בעוונותי השתתפתי לפני עשרות שנים בחינגה הזאת. ותמיד יש סימנים שהפעם זה הדבר האמיתי.עשרות שנים. אבל הם עדיין בעניין, מה שאומר שהתיאוריה בדבר שינון השקרים ממשיכה לעבוד לפחות עליהם.

   אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   עידו ,

   העניין הוא, שהאזהרות והפחדות של הימין התממשו, אחרי שניסינו

   ללכת לקראת הפלשתינאים ומה שקיבלנו בתמורה ידוע .עשינו כבר

   את כל השגיאות האפשריות, ברצוננו להפסיק את המלחמות וזאת

   משום שהן מאיטות את קצב התפתחותנו .מהצד השני כל משמהות

   חייהם, היא המלחמה שממנה הם מתקיימים, כמו הבריון השכונתי.

   הרי אנחנו לא באמת הבעיה שלהם ,אנחנו השעיר לעזאזל של

   נפשם הדוויה, כי לא נשאר להם בשביל מה לחיות .

   אהבתי

   • בן ציון, כמו שאין לבלבל בין השמאל המתון (שגם עליו אני לא משתגע) ובין השמאל המזוייף, כך גם אין לבלבל בין הימין המתון (שגם עליו אני לא משתגע) ובין הימין הקיצוני. הסיבה לכך שאני קורא לשמאל ההוא מזוייף היא, שהם מתחזים להיות מבקשי שלום בשעה שהם מחרחרי מלחמה. הימין הקיצוני לפחות לא מתיימר להיות מה שהוא לא, ולכן אני לא מצרף לו כינוי גנאי אלא רק תיאור גיאוגרפי.

    אהבתי

 5. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  האם לדעתך,הם עושים זאת במודע או מתוך הבנה שגויה של

  המציאות ? אני מאמין שכולם רוצים שלום (שמאל וימין) כל

  אחד בדרכו . את דרך השמאל כבר ניסינו .כדרך ימין קיצוני עדיין

  יש עוד הרבה שאפשר לעשות . למשל, לשלוח את הנהגת אש'ף

  חזרה לטוניס .

  אהבתי

 6. בן ציון, הם רוצים שלום, אבל יש להם דברים יותר חשובים. זוכר את משה דיין עם "מוטב שארם א שייך בלי שלום מאשר שלום בלי שארם א שייך?" מצד אחד יש כאלה שרוצים שלום עם המשך השליטה הישראלית בגדמ"ר, ומהצד השני יש כאלה שרוצים שלום בתנאי שמדינת העם היהודי תהפוך ל"מדינת כל אזרחיה".

  אהבתי

 7. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  אלה פערי גישה שאינם ניתנים לגישור .בלי קונצנזוס אצלנו

  לא ישתנה כאן דבר .לכן צריך לטרוף את הקלפים ולהתחיל

  הכל מהתחלה . להבהיר באוביקטיביות את מהלך היסטוריה

  שהביא אותנו עד הלום. אפילו להקים בית משפט בין לאומי

  מיוחד ,שהצדדים יציגו בו את משנתם .הכרעתו תהיה הכרעה

  מוסרית ערכית, שעל בסיסה ינהלו הצדדים מו'מ להסדר .

  השופטים יהיו אנשי מדע, מתחומי החברה, פילוסופיה היסטוריה

  וכו' .

  אהבתי

 8. בן ציון, בתי משפט, בינלאומיים או אחרים, לא חורצים דין בעניינים של אידיאולוגיות. נראה לי שאתה מייחס חשיבות רבה מדי לעמדות קיצוניות של קבוצות קטנות באוכלוסיה. רוב גדול של היהודים, כמו רוב הצרפתים או האסקימוסים יודעים בדיוק מה שהם, ושום שוקן לא יצליח להזיזם מדעתם. וגם אבו מאזן יודע היטב שיש, ועוד איך, עם יהודי. הוא לא הראשון שגילה את השימוש בשקרים חצופים בתחום הפוליטי. גם שוקן לא. גם לרבנים של הימין הקיצוני ועושי דברם די ברור הפער בין מה שהם מפללים לו ומתפללים לו ובין המציאות בשטח, אבל אם יש להם חסידים שוטים ואלימים שמשחקים באש, ואילו אותם משחררים מאחריות, אז מה אכפת להם?

  אהבתי

 9. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  יתכן שאתה צודק ,אבל התקשורת שמעצבת את דעת הקהל, היא

  שמבליטה את ההדברים הקיצוניים של אותן קבוצות שוליים קיצוניות,

  ויש לזה תרגום שלילי בדעת הקהל העולמית, שלא מודעת לפרופורציות

  נכונות אלה. ציינתי ,הקמת בית משפט "מיוחד" שאכן איננו קיים, כדי

  להביא בפני דעת הקהל העולמית פסיקה, מי דובר אמת ומי השקרן.

  אנחנו צריכים להביא את האמת לידיעתם . בעיקר להביא לתשומת לבם

  שמאז ומתמיד הפלשתינאים משתמשים בטרור נגד העם היהודי וזהו

  פשע מלחמה- רצח עם, שיש לצרפו לחוק נגד הנאצים ועוזריהם ולהכיל

  עליהם את אותו עונש מוות.החוק הזה אינו חל על יהודים, כי גורמי הממשל

  שלנו מתנגדים רשמית ומעשית, לפגיעה כוללת בערבים כעם. ואצלם זה

  מה שמקובל וזה מה שהם מעודדים .בתמיכות כספיות וקיראת כיכרות

  על שמות רוצחי יהודים . יש להגדיר באופן ברור שמה שהם קוראים לו

  "ההתנגדות" הוא פשע מלחמה וכל העוסק בכך ומעודד אותו, צפוי לעונש

  מוות .כאשר העולם יבין שהיהודים אינם ולא יהיו יותר "כשה לטבח" יתחילו

  גם לכבד אותנו.

  אהבתי

 10. בן ציון, גם אם יש משהו בהצעה שלך, מבחינה מעשית אין אפשרות להקים מוסד כמו שאתה מציע, ולקוות לטוב. איזה ארגון, חוץ מהאו"ם, יכול להקים אותו? ומכיוון שיחסי הכוחות באו"ם ידועים (זוכר את המתורגמנית שם, שתהתה בטעות כשלא ידעה שהיא מוקלטת, איך זה שתמיד מגנים את ישראל?), סביר שהרכב בית המשפט הזה יהיה כזה, שלישראל לא יהיה שום סיכוי. הפטרודולרים מדברים, לא האמת או הצדק.

  אהבתי

 11. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  ברור לגמרי שהאו'ם אינו זירה אוביקטיבית . זה צריך לבוא מהציבוריות

  הישראלית כפרוייקט לאומי .ישנן אלפי עמותות בישראל, שדואגות לנושאים

  שונים ומשונים, עוד לא קמו עמותה או מכון בלתי מפלגתיים, שיעסקו באחד

  הנושאים הכי חשובים לנו . צריך לתת במה לכל הדעות, של אנשים יודעי

  דבר מכל העולם, לרכז ולפרסם את כל המאמרים שיכתבו בנידון .ובסופו של

  דבר לפרסם גם סיכום . אולי זה מתאים לך לעסוק בכך ?

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: