דילוג לתוכן

יוזמת השלום של קרי (9): מה יאמר אובמה לאבו מאזן ומה תפקידו של השמאל המזוייף

מרץ 16, 2014

הייתי שמח להיות זבוב על הקיר בבית הלבן, בחדר שבו ינהלו ברק אובמה ואבו מאזן את שיחתם.

בהנחה, כמובן, שהנשיא האמריקאי יאמר את אשר על ליבו, ולא ינסה שוב את שיטת ה-WISHFUL THINKER, שכבר הובילה אותו לאחת הסימטאות החשוכות ביותר שאליהן נקלע אי פעם  נשיא אמריקאי כלשהו.

"לפני שנה בדיוק הייתי בארצכם," יאמר אובמה. " אולי זכור לך שנאמתי שם בבנייני האומה בירושלים, ופרשתי את חזון השלום שלנו. הנה אחד הקטעים מדברי: 

משא ומתן יהיה הכרחי, אך אין כמעט ספק לאן הוא צריך להוביל: שתי מדינות לשני עמים. תהיינה מחלוקות על הדרך לשם, ובחירות קשות לאורך הדרך. מדינות ערב חייבות להסתגל לעולם שהשתנה. הימים שבהם יכלו לגנות את ישראל כדי להסיח את עמם מהיעדר הזדמנויות חלפו ואינם…  אך באותו זמן, חייבים הפלסטינים להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית, ובזכותה להגן על עצמה. הישראלים חייבים להכיר בכך שהמשך פעילות ההתנחלויות גורמת נזק לשלום, שפלסטין עצמאית חייבת להיות בת־קיימא – ושחייבים לשרטט גבולות אמיתיים."

אבו מאזזן ואובמה

יו"ר אבו מאזן ונשיא אובמה: בזמנים טובים יותר?

"זוכר?" ימשיך הנשיא, "אינך יכול לומר שלא ידעת מה עמדתנו. שתי מדינות לשני עמים.  מדינה יהודית ומדינה פלשתינית.  אז אם לא הסכמת לכך, ועד היום אינך מסכים,  בשביל מה נכנסת למו"מ? כדי לעשות ממני צחוק? גם אתה, בנוסף על פוטין, אסאד ורוחאני? חסרות לי צרות?"

אז מה ישיב על זה אבו מאזן? יצטט, כמובן,  את שר החוץ ג'ון קרי שבסוף השבוע אמר שהתעקשות על הכרה פלשתינית במדינה יהודית אינה במקומה.

"אתה שוכח, אבו מאזן היקר, את המשך דבריו של קרי," יאמר הנשיא, "שגם הקמתה של מדינת ישראל וגם הקמתה של מדינה פלשתינית נשענות על אותה החלטה של האו"ם מ-1947, שבה מדובר על מדינה יהודית ומדינה ערבית. ובאותה החלטה יש 44 איזכורים של המדינה היהודית. 44! אתה גם שוכח שקרי הזכיר שקודמך, יאסר ערפאת, חזר ואישר  ב-1988 ושוב ב-2004 שהוא מסכים שישראל תהיה מדינה יהודית."

ועוד יאמר:

"הנה אתה, שאומרים עליך שאתה המנהיג הפלשתיני הכי מתון שהיה אי פעם, ההזדמנות האחרונה להסכם, מתנער מהמורשת של קודמך ערפאת, וחוזר לעמדה של המופתי חג' אמין אל חוסייני שדחה את החלטת האו"ם מ-1947! מה גורם לך לחשוב, אבו מאזן,  שהתוצאות שאתה תשיג בדרך הזאת היום, יהיו טובות יותר מהתוצאה שהגיע אליה המופתי אז?"

"אבל הכרה שלי במדינה היהודית פרושה שאני מתכחש לנראטיב הפלשתיני!" יזדעק אבו מאזן. "אני לא יכול לעשות את זה! יהרגו אותי!"

"האמנם?" ישאל הנשיא, "אז איך זה שראש הממשלה נתניהו (שאתה יודע מה אני חושב עליו), שישב פה רק לפני שבועיים, יכול להכיר במדינה פלשתינית בלי שיהיה עליו להתכחש  לנראטיב היהודי? וגם הוא, אני רוצה להזכיר לך, שומע איומים על חייו. האם אינך מבין שכדי שיהיה פיתרון – שניכם צריכים להכיר בכך  שגם לצד השני יש זכויות באותה ארץ שבה חיים שני העמים?"

וכן הלאה.

 כל זה בהנחה שלאובמה יש חשק להשיג כיסוי כלשהו לפרס הנובל לשלום שאותו קיבל.

*****

לא פלא, כמובן, שגדולי התומכים בסירוב של אבו מאזן להכיר בישראל כמדינת היהודים, הם מחרחרי המלחמה.

השלום, שמבחינת העמים החיים פה הוא משאת נפש, הוא חלום בלהות מבחינת מחרחרי המלחמה.

ובשורה הראשונה של אלה תמצאו כמובן את השמאל  המזוייף הישראלי.

ובהזדמנות זאת כדאי לתקן טעות מקובלת אצל פרשנים וטוקבקיסטים:

כאילו שהעמדה הרווחת בשמאל המזוייף,  שאין צורך בהכרה פלשתינית במדינה יהודית, נובעת מתמיכתו השיטתית בצד הערבי.

לדעתי יש כאן החלפה של סיבה במסובב.

הטענה שלי היא, שהתמיכה של השמאל המזוייף בעמדות הפלשתיניות אינה נובעת  מאהדתו אליהם (אין חיה כזאת. מי ששונא אפילו את עמו שלו, איך יאהב עם אחר? האם זה לא ברור שעמדותיו מחרחרות המלחמה של השמאל המזוייף מבקשות להנציח את הסבל הפלשתיני, כמו גם את הסבל מהצד הישראלי/יהודי של המפה?).

העמדות של השמאל המזוייף נובעות מאיבתו לצד היהודי.

ליהדות.

ליהדות בתור דת וליהדות בתור לאום.

מבחינתו של השמאל הישראלי המזוייף, הפלשתינים הם רק מכשיר וכלי המשמשים אותו במלחמתו נגד מדינת העם היהודי.

באותה מידה ולאותה מטרה משתמש  השמאל המזוייף  בעשרות האלפים של מהגרי העבודה האפריקאים, הגוזלים את פרנסתם של המעמדות הנמוכים בחברה הישראלית, ומדרדרים כלפי מטה את כל השכר  במשק (חוץ משכר העשירון העליון, שרוב  דוברי השמאל המזוייף נמנים עליו). 

ובדיוק לצורך הזה – המאבק נגד מדינת היהודים – מסכים השמאל המזוייף לעשות שימוש בכספי התאגידים והטייקונים הקפיטליסטיים הנצלניים ביותר, בממונן של המעצמות האימפריאליסטיות הדכאניות ביותר, והמוסדות הקלריקליים החשוכים ביותר, כל אלה המממנים את העמותות של השמאל המזוייף ופעיליו.

וברור שאין לשמאל המזוייף  שום בעייה לשתף פעולה במאבקיו נגד עמו ומדינתו עם  אנטישמים מכל סוג וגוון, מימין ומשמאל, בכל רחבי העולם, להצביע על הרציונליות של משטר ההיאטוללות באיראן וצידקתו, להעלים עין מהטבח הנמשך בסוריה, לראות בחיזבאללה ובחמאס לוחמי חירות, וכן הלאה.

הפוליטיקה של השמאל המזוייף היא תולדה של שינאה עמוקה.

די לראות את העמדות הגזעניות של החלק האשכנזי בשמאל המזוייף כלפי היהודים המזרחיים, או את העמדות הגזעניות של החלק המזרחי בשמאל המזוייף הזה כלפי היהודים האשכנזים.

אני קורא לשמאל הזה מזוייף משום שהוא מצדד בגורמים הפוליטיים הלאומניים והרצחניים ביותר, ניזון מהכספים המלוכלכים ביותר על פני הכדור ומונע על ידי שנאה.

וגם משום שבעודו מתיימר להיות סובלני, ליברלי, פתוח, נאור ומתקדם, בכל שעת מבחן הוא מתגלה כטוטאליטרי, פרבדאי, ז'דנוביסטי ושקרן (התלמידה ספיר סבח מול המורה אדם ורטה? הפרופסור אומן ותואר הכבוד מאוניברסיטת חיפה? הזמר אריאל זילבר והפרס מטעם אקו"ם? סקר "האפרטהייד" השקרני? מאות "הטעויות" ו"תיקוני הטעויות" של עיתון "הארץ"?).

שלושת מקורות השנאה של השמאל המזוייף לעם היהודי ולמדינתו ידועים היטב:

* האנטישמיות המסורתית בעלת המקורות הדתיים והגזעניים הקלאסיים, כפי שהיא מתגלה, למשל, ב"פרוטוקולים של זקני ציון".

** האנטישמיות השמאלית מיסודו של קרל מארקס הנשענת על מאמרו "לשאלת היהודים".

*** העמדה האתאיסטית של המדעיסטים מן הבורגנית הליברל-קפיטליסטית, הרואים ביהדות, בתור דת ובתור לאום, פיקציות מצד אחד ואיום על האידיאולוגיה המדעיסטית מצד שני.

שלוש אידיאולוגיות טוטאליטריות  האחראיות  לטבח של מאות מיליוני אנשים עוד במאה ה-20, ומטרתן לייצר את האזרח/פועל/חייל המושלם, שהנאמנות היחידה שלו היא למשטר ולאידיאולוגיה של המשטר, בלי שום השתייכויות/סטיות דתיות או לאומיות מיותרות.

אלה הסיבות לכך שהשמאל המזוייף מנסה לספר לנו שהדת היהודית (כמו כל הדתות) אינה אלא בלוף אחד גדול. אופיום להמונים.

שאין דבר כזה לאום יהודי. שהכל זה "נראטיב" – סיפור תעמולתי מומצא.

נכון שהשמאל המזוייף נתון בתוככי סתירה קשה: שבעודו מנסה ללעוג ולבטל את דתם של היהודים, הוא מוצא את עצמו בחזית אחת עם היסודות הרצחניים והקנאים ביותר של האיסלאם וניזון מכספן של כתות נוצריות אנטישמיות באירופה.

שבעודו נאבק נגד הלאומיות היהודית, הוא מוצא את עצמו באותה חזית פוליטית עם היסודות הלאומניים, החשוכים והגזעניים ביותר באזור ובעולם.

אבל ממתי סתירות כאלה מהוות בעיה לשקרנים מקצועיים?

*****

ברור שאינני טוען  שהשמאל הישראלי המזוייף הוא האחראי לעמדותיו האנטישמיות של אבו-מאזן.

אבו מאזן ודומיו, מהמופתי אל חוסייני ועד היום, והשמאל הישראלי המזוייף הם שותפים.

הם שואבים מאותם מקורות  ומשתמשים אלה באלה, כל אחד למטרותיו שלו.

וכמו לאבו מאזן ולאליטה המושחתת שסביבו, גם לשמאל המזוייף הישראלי, הדשן והשבע, לא ממש  אכפת, שהעם הפלשתיני ושהעם היהודי ימשיכו לסבול בכברת הארץ הזאת שהיא ביתם המשותף, מי יותר ומי פחות. 

בחפץ לב, בכישרון של נוכלים ובתיאבון של אוכלי נבלות  הם עושים את מלאכתם של מחרחרי המלחמה.

מטביעים את האיזור  כולו בדם ובאש למען מחירי הנפט המטפסים ועולים וכדי לשווק את כמויות הנשק הנמכרות במזרח התיכון בשיעור של פי עשרה מהממוצע העולמי.

ולרגע איני שוכח מי איתם בבלגן: הכפיל המדוייק של הימין הלאומני הגזעני הפלשתיני  מיסודם של אבו מאזן והחמאס  – שהוא הימין הלאומני הגזעני הישראלי/יהודי, שלו יוקדש הפרק הבא בסידרה.

11 תגובות
 1. מאפיהו,
  חוץ ממך, בן דרור ימיני ועוד חופן אנשים, אתה מוכן להצביע על עוד כמה שאינם שמאל מזויף. אני קורא את בן דרור, שפעם אחר פעם הוא מתאכזב ממישהו (לדוגמה אחינועם ניני) שהוא חשב שהוא "שמאל לא מזויף" כהגדרתך, אך בסוף התברר שהוא מזויף. לדעתי יתברר לך שאין שמאל "אמיתי" כהגדרתך, ועד כמה שידוע לי אין מפלגה שמזוהה עמו.

  אהבתי

  • אלי,
   לדעתי אתה טועה מאוד בהערכותיך המספריות. השמאל המזוייף שאני מדבר עליו הוא מצומצם מאוד. אם להסתמך על תוצאות הבחירות, הוא מרוכז בכיסים קטנים בחלק הקיצוני של מרצ ובחד"ש, ואולי גם כמה בודדים שהצביעו בל"ד. יתכן גם שיש כמה בשולי השוליים של מפלגת העבודה, שחוברים אליה בשיטת ה"אונטריזם" (חדרנות). מדובר באלה המגדירים את עצמם כאנטי-ציונים או פוסט ציונים ואתאיסטים, מפורנסי קרנות וחותמי עצומות שיטתיים.

   אהבתי

 2. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו.

  את החלטת האו'ם על הקמת מדינת ישראל, הערבים הפרו.

  לכן גם אנחנו לא מחוייבים לה, כלפיהם .העולם המוסלמי נמצא

  בפרפורי גסיסה, הם לא מייצרים שום דבר חיובי, אין להם עבור

  מה לחיות, "שהידים" בכל המרחב שלהם מתפוצצים, כדי לקחת

  את יקיריהם יחד איתם. המנהיגים שלהם בוזזים על כל צעד ושעל,

  כימי פומפיאה האחרונים .על איזה שלום אפשר לדבר איתם ?.הם

  כבר לא מכבדים את מה שכתוב אצלם בקוראן (שאסור להתאבד).

  אנחנו היום המקום היחידי במזרח התיכון של התפתחות וצמיחה.

  הם רואים בנו עשירים ש"באין ברירה" אפשר לשדוד אותם, כדי

  להתקיים אצלם, עד הסוף המר . אבו מאזן כבר קנה לעצמו 4

  מטוסים וסידר לבניו המיליונרים את "עתידם" עד שהחורף יגיע

  גם אליהם, כמו למובראק . ועכשיו אתם מתוכחים על כל מיני

  איזמים ופוסטים ? נא להתעורר .

  אהבתי

 3. כל מילה פנינה, חוץ משלש השורות האחרונות, גם אני לא מסכים עם הדרך של הימין הקיצוני, אבל מכאן ועד להשוות אותם לימין הפלשתינאי הדרך רחוקה [אני יודע שאני מרגיז אותך, אבל זו האמת], יש לי תחושה חזקה שלא היה לך קשר רציני עם אחד מאנשי הימין, את השמאל אתה מכיר יותר טוב.

  אהבתי

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  אני רק שאלה.
  אם השמאל המזויף שייך לעשירון העליון, והוא שונא כל כך את מדינת ישראל ואת העם היהודי ואת הדת היהודית, למה הוא נשאר בארץ? הרי אותו שמאל מזויף ודאי אינו אוהב את הערבים, שאינם שייכים למילייה החברתי והכלכלי שלו.

  אהבתי

  • מה יעשו בחו"ל עיתונאים בכירים, משפטנים בכירים, פרופסורים בכירים ושאר בכירים, שהגיעו להונם ובכירותם גם בזכות השתייכותם הפוליטית/אידיאולוגית, משרות וכספים מעמותות וממכונים המתוחזקים על ידי כל מיני טייקונים, ממשלות וכנסיות מחו"ל? ממתי הקרן החדשה או קרן פורד או הכנסיה הקתולית של אירלנד מממנות עורכדינים או פרופסורים ישראלים שיושבים באנגליה, נניח, ויש להם ביקורת על המלכה? בחו"ל לא תהיה להם עבודה, הם לא יהיו בכירים, הם לא יהיו שייכים לעלית הנשמעת והמכובדת, איש לא יבקש מהם לחתום על עצומות ועיקר העיקרים: על מי ישפריצו את שנאתם?.

   אהבתי

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  "השמאל המזוייף שאני מדבר עליו הוא מצומצם מאוד. אם להסתמך על תוצאות הבחירות, הוא מרוכז בכיסים קטנים בחלק הקיצוני של מרצ ובחד"ש, ואולי גם כמה בודדים שהצביעו בל"ד. יתכן גם שיש כמה בשולי השוליים של מפלגת העבודה, שחוברים אליה בשיטת ה"אונטריזם" (חדרנות). מדובר באלה המגדירים את עצמם כאנטי-ציונים או פוסט ציונים ואתאיסטים, מפורנסי קרנות וחותמי עצומות שיטתיים."
  כיצד מיעוט שבמיעוט, ועוד אנשי החלק הקיצוני של מרצ וחד"ש ואולי בל"ד, הגיעו למעמד כה בכיר? לא מסתדר לי. מיעוט או עילית?

  אהבתי

 6. מה בדיוק לא מסתדר לך עם מיעוט אליטיסטי? תבדוק, למשל, כמה קולות מקבלת מרצ בבחירות ברמת השרון, הרצליה פיתוח, רמת אביב, עומר, מרחביה, דניה וכו'. פי כמה מהשיעור באוכלוסיה.

  אהבתי

 7. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו.

  מה המאפין של האליטה מהמקומות שציינת , ברמת המעורבות החברתית

  שלהם והזיקה לאידאולוגיה של מרצ . הרי אלה אנשים שהצליחו בחייהם

  דבר שמצריך שכל או מזל . איך זה מתחבר לאידאולוגיה הדוגלת באוטופיה

  ושמתעלמת מהמציאות. מה, הם השתכנעו שזהבה גלאון כראש ממשלה

  תביא להם את החיים האוטופים שהיא דוגלת בהם ? הם חיים בסרט ? .

  אהבתי

 8. בן ציון,
  האם טרם יצא לך להיתקל בתופעה המוזרה, שאנשים חושבים בליבם דבר אחד, אומרים דבר אחר, ועושים בפועל בחייהם דבר שלישי? מה שאני קורא – פיו, ידיו וליבו אינם שווים.

  אהבתי

 9. מנתמי בן-ציון permalink

  מאפיהו,

  נתקלתי בתופעה כזאת אצל בודדים ,אבל לא כקבוצה .האם תנאים

  משופרים, מכניסים חלק מאנשים, לאותה התייחסות פוליטית צבועה.

  הרי אין להם בעית השרדות ,אז מה האינטרס שלהם ? לעשות רושם

  בלבד ? לזה מה שאתה קורא שמאל מדומה (מזוייף),אם כך, כל הרוח

  שעושים בכנסת זהבה גלאון וחבריה ,זה לצורך פרנסתם הפרטית

  בלבד ? וכי בוחריהם אינם זקוקים כלל ליצוג ? ניראה לי משהו מעוות

  לגמרי .

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: