דילוג לתוכן

שיעור ההשתתפות בבחירות המקומיות: להחליף את העם!

אוקטובר 24, 2013

כבר יממה אני קורא ושומע פוליטיקאים מסוג זבל ותקשורתנים מסוג הבל גוערים בעם, יורדים עליו, תוהים על מניעיו הנלוזים, מוחים על אדישותו הנוראה, וכללית, כך נראה בעליל, לא היו מתנגדים להחליף אותו בעם ראוי יותר להוד מעלת רוממותם.
ומה אגיד לכם?
נקעה נפשי.
המעמד הפוליטי השבע הזה, המדושן מכספי הציבור, החזירון העליון וסנג'ריו מהעיתונות הכתובה והמשודרת ועימם הפרשנים מן האקדמיה התורמים את חלקם המדעי, לא מבין, פשוט לא תופס, איך זה שהעם הנבער לא רץ בהמוניו לקלפיות, לא נדחק בתורים ולא התעלף בצפיפות כדי לשלשל את הפתק הלבן ואת הפתק הצהוב למרות התשדיר הנ-פ-ל-א של דובל'ה נבון.
ובכן, הנה באור קצר: מבחירות לבחירות, מכנסת לכנסת ומעיריה לעיריה, העם, בניגוד למה שחושבים עליו הוד מעלתם, דווקא נעשה פחות ופחות נבער וסתום. וככל שהתמונה מתבהרת והולכת, העם נעשה יותר ויותר אדיש למשחק שמשחקים ביניהם פעלולני החזירון העליון ותעלולניו על חשבונו.
וככל שהוא נעשה אדיש יותר, הוא סבור שעדיף להישאר בבית ולראות את פאוליטה נגד קרליטה בקרב החתולות על נפשו של בניטו בטלנובלה, או את מילאן נגד ברסה בכדורגל. אפילו זה נראה להם ממשי יותר מן השאלה מי בדיוק יהיה הפרזיט הבא שיחגוג על חשבון העם הבוחר אי שם במרומי מגדל העיריה, או בביקור החצי שנתי בעיר-אחות בטוסקנה או בפרובאנס, עם משלחת הכוללת את המורה המצטיינת ואת המזכירה המזדיינת, סליחה על הצרפתית. הוא וכל ועדות המכרזים התפורים, החתולים השמנים של "תאגידי המים" וכל מוטבי הארנונות ועוד סוררים וחברי גנבים וקבלנים.

וברור שכמה שהערים יותר גדולות, אחוז ההצבעה יותר נמוך:
בתל אביב יודעים בשכונות הדרום שאחת דינם להירמס ביחד עם הפועלים האפריקאים, חולדאי או הורוביץ.

כשמדובר בירושלים יודעים רוב האנשים שהזבל ימשיך לחגוג ברחובות, ברקת או ליאון.

ובחיפה מבין כבר הרוב שהמשחק מכור מזמן לטובת הטייקונים של המפרץ שימשיכו לחנוק בגזים שפולטים מפעליהם את כל מי שלא גר בצד הנכון של הכרמל, יהב או בורובסקי.

וגם בערים הקטנות יותר יודעים שהקומבינות של הקרקעות יימשכו, שמחירי הדירות ימשיכו לטייל בכיוון מרומי השמיים, שהגנים יהיו מטופחים בצד של העשירים ומוזנחים בצד של העניים.

אז הרשו נא לי תחזית למרות הסתייגותי מהצצות לעתיד הלא ידוע: אם תמשיכו בשלכם, חזירון עליון יקר, ולמה בעצם שלא תמשיכו, אז אחוזי ההשתתפות בבחירות ילכו וירדו בכל ארבע או חמש שנים, עד שהקריקטורה שאתם קוראים לה דמוקרטיה תהיה שקופה כאוויר פסגות. וגם אז, תרשו לי ניחוש נוסף, אתם תהיו בטוחים שהעם הוא זה שלא בסדר, שהוא הסתום והנבער, שהוא לא מבחין כמה אתם טורחים בשבילו, משתדלים ונותנים את נפשכם למענו. וגם כשאיזו הפגנה שתהיה טיפה גדולה מדי על הכוח המשטרתי, כמה שלא יהיה מוגבר, תסטה פתאום ממסלולה לכיוונים בלתי צפויים, גם אז לא תבינו מאיפה זה בא ולמה זה מגיע לכם.

2 תגובות
  1. איש ללא שם permalink

    מסכים עם כל מה שנאמר. החבר'ה שם למעלה לא קולטים שהאמון שניתן בהם פשוט שואף לאפס. כל עוד השחיתות תשלוט ברשויות העירוניות השונות, ותאגידי המים ימשיכו לחלוב מאיתנו עוד ועוד, לאף אחד לא יהיה אכפת. התפיסה בקרב רוב הציבור היא שגם ככה את המצב הכללי משנים בבחירות לכנסת, והעיריות זה סתם ועד בניין גדול מהרגיל.

    אהבתי

  2. אחרי שנפטרים מהמניפולציות של ועדת הבחירות המרכזית בעזרת הלמ"ס, ההפרש בין שיעור ההצבעה לרשויות ולכנסת הוא בסביבות 10%.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: