דילוג לתוכן

"הארץ": שקר שקר תרדוף

אוקטובר 20, 2013

כבר הסברתי מדוע לא עולה על דעתי לחלוף על פני חומת התשלום של "הארץ" ולשלם: נראה לי לגמרי נוגד את האינסטינקט הקיומי הבסיסי שלי, לממן עיתון שפועל נגדי באופן עקבי. נגדי כיהודי ונגדי כישראלי, וזה בשיטות נלוזות ביותר. סילופים המתחזים כאי הבנות, שקרים  המתחזים כטעויות וכיוצא באלה.

לא אומר שאינני עוקב אחרי "הארץ" וקורא בו ולעתים גם מגיב (או יותר נכון, מנסה להגיב. גם התגובה האחרונה שלי צונזרה, למרות שהיה מדובר בתגובה שבה הגנתי על כותב המאמר מפני מגיב שביקש לתקוף אותו) .

והנה, יש ברשת אתר הנושא את השם "פרספקטיבה", שבו אני מוצא סיוע רב בכל מה שכרוך בעיקוב אחרי "הארץ" ומעלליו. קבלו את  התעלול האחרון שעליו מדווח לנו פרספקטיבה.

הטעייה בכותרת של "הארץ": פלשתינים בני 3,000

כותרת שהתפרסמה ב"הארץ" ב-11 בחודש זה:  

בגוף הכתבה נאמר שתושבים פלשתיניים מהעיירה דהריה התיישבו להם בחירבת זנוטה, שבה יש שרידים ארכיאולוגיים בני אלפי שנים, והם מתבקשים להתפנות. לא לגמרי ברור מדוע קושרת עמירה  הס לפרשה את אזור התעשיה, הנמצא מאות מטרים מהמקום.

זה בעברית.

ואילו בגירסה האנגלית של "הארץ", יומיים אחרי הפרסום בעברית, נאמר בכותרת כך:

הנה תרגום לעברית של הכותרת באנגלית:

"כפר בגדה המערבית, המאוכלס מזה 3,000 שנה, עומד בפני פינוי"

וגם כותרת המשנה שונה לגמרי מכותרת המשנה של הכתבה בנוסח העברי שלה, ואינה מפזרת כלל את הערפל מעל השקר:

"בית המשפט העליון עומד בפני פסיקה שתחרוץ את גורלם של 130 תושבים של הכפר זנוטה, אתר ארכיאולוגי בגדה המערבית"

הקורא  ההדיוט של "הארץ" באנגלית מקבל תמונה ברורה: ישראל עומד לפנות 150 תושבים מקומיים  מכפר פלשתיני בן 3,000 שנה!

צא ולמד כמה אכזרי הוא הכיבוש הישראלי!

אז באותה הזדמנות, קבלו עוד כמה מהגילויים של פרספקטיבה מהחודשיים האחרונים  בנוגע ל"הארץ" ומעלליו:

 הבלוף של "הארץ" על הכנסת החצץ והמלט לרצועה

הנה כותרת מאמצע חודש ספטמבר השנה:

 ובכן, מתברר שהכותרת פשוט שקרית. ישראל מזרימה לרצועה מלט, חצץ וברזל כבר מזה כמה שנים. ישראל רק ניסתה  למנוע את הגעתם לידי החמאס, מסיבות מובנות (ראו מקרה המנהרה האחרונה), ולכן, כדי להבטיח שחומרי הבניה יגיעו לידי התושבים, העבירה ישראל את חומרי הבניה לגופי סיוע בינלאומיים מוכרים כדי שיגיעו לידי אזרחים פלשתיניים המבקשים לבנות בתים או לשפר את תנאי מגוריהם. מה שהשתנה באמצע ספטמבר, הוא הסכמה ישראלית לכך שחומרי הבניה יגיעו גם לגורמים פרטיים (והמנהרה האחרונה שהתגלתה ברצועה מצביעה על השימוש הנעשה בחומרי הבניה הנגזלים מהאזרחים ומגיעים אל החמאס).

בעקבות פניית פרספקטיבה נאלץ "הארץ" לחזור בו מהשקר ולתקן את הכותרת.

 "הארץ" ושקר ה"פאתווה" האנטי גרעינית של חמינאי:

אחרי נאומו האחרון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בעצררת האו"ם, כתב הפרשן-מזרחן של "הארץ" צבי בראל, כי על ישראל "להתייחס ברצינות לפסיקתו של חמינאי, שבה הביע התנגדות לנשק גרעיני על רקע אמונתו" ("מה עושים עם כל הנורמליות הזו", הארץ, 2.10).

אלא שאין שום פאתווה כזאת! פרסומים על השקר שבטיעון האיראני הזה התפרסמו כבר אחרי שהנשיא האמריקאי ברק אובמה אמר לכתבים בפתיחת העצרת כי הוא  "מאמין שהפתווה של חמינאי מהווה בסיס לפתרון הבעיה". כאשר התבקשו האיראנים להצביע על מקומה של אותה "פאתווה" של המנהיג הרוחני, הם הצליחו להצביע רק על תשובה לשאלה של חמינאי באחד הכנסים, שגם ממנה אי אפשר היה ללמוד על איסור כלשהו לבנות נשק גרעיני. פאתווה של עלי חמינאי האוסרת על הרכבת נשק גרעיני על ידי איראן אין וגם לא היתה. הנשיא אובמה קנה בלי בעיות את הבלוף האיראני. יש לו נטיה לקנות שקרים שנראים לו נוחים למטרותיו. הוא גם האמין כשגופי המודיעין שלו סיפרו לו שהאחים המוסלמים הם תנועה פוליטית בעיקרה. אבל שדבר כזה יקרה למזרחן של "הארץ"? היתכן שהוא חשב שהבלוף שלו לא ייחשף?

עמירה הס רוצה שנתניהו יגנה הרג מחבלים פלשתינים

 פרספקטיבה מתייחס למאמרה של ע. הס ("הקזינו של טוני בלייר והרשות הפלסטינית", 'הארץ', 29.9. במאמר מתייחסת הס למחאת השר יובל שטייניץ על כך שהנשיא הפלשתיני, מחמוד עבאס, סירב לגנות את "הרג" החיילים גל קובי ותומר חזן. לדעתה,  "הולם" שראש הממשלה,יגנה את הריגתם השנה של 15 פלשתינים שע. הס מונה את שמותיהם.

וכאן מגוללת הס חמישה עשר שמות של פלשתינים, שאת הריגתם, כאמור, "הולם" היה מצד ראש הממשלה לגנות. מתברר שאחד מההרוגים ניסה להסתנן לישראל באזור שהיו בו התרעות טרור מרובות. ההרוגה היחידה עמדה בסמוך לאירוע שבו הושלכו לעבר כוחות צה"ל ומכוניות אזרחיות אבנים ובקבוקי תבערה. באשר להרוג נוסף , אין שום תיעוד, לא באשר לחייו ולא באשר  למותו, מלבד בטענות הפלשתינים ובכתביה של ע. הס. כל 12 האחרים נהרגו בשעה שהשתתפו בהתקפות מסכנות חיים: יידו סלעים ואבנים, מטעני נפץ ורימונים, מזרונים בוערים ובקבוקי תבערה, וירו אש חיה (הפרוט לפי שמות באתר פרספקטיבה). והס רוצה שנתניהו יגנה את הריגתם.

 "הארץ" והשטויות השקריות של עודה בשאראת

הפובליציסט עודה בשאראת ("לפלסטיני כואב פחות", 'הארץ', 16.8) כתב כך:

"בשטחים הכבושים, שבהם ישראל כבר כ–50 שנה שולטת על חלק ניכר מהפליטים, לא נעשה דבר חוץ מפשיטות באמצע הלילה, מעצרים, ולקינוח – הצגות של מסתערבים."

על פי מחקר שערך הפרופ' אפרים קארש, ראש המחלקה ללימודי המזרח התיכון בקינגס קולג' בלונדון האמת שונה לחלוטין. פרספקטיבה מביא את העובדות:

במרוצת שנות השבעים השיגו הפלשתינים תושבי יו"ש את קצב הצמיחה הרביעי במהירותו בעולם, לפני סינגפור, הונג קונג או קוריאה, וישראל. הסיבות: עשרות אלפי פלשתינים שעבדו בישראל – עד 109 אלף ב-1986 (40% מכוח העבודה הפלשתיני) ועוד 2,000 תוכניות תעשיה שהעסיקו כמחצית מכוח העבודה בגדה וברצועה. עד היום ממשיכה ישראל לסייע בהקמת מרכזי תעשייה פלשתיניים בגדה. עוד עשרות אלפי פלשתינים מועסקים ומתפרנסים בישובים יהודיים ביו"ש מזה שנים רבות ובכך תומכים בכלכלה המקומית.

כך צמח לו התל"ג לנפש ברחבי יו"ש מ-$165 בשנת 1968, למחרת הכיבוש, שבו "דבר לא נעשה", ל-$1340 בשנת 2005, (לעומת עיראק, בה התפתח התל"ג לנפש בתקופה המקבילה ל-599$, לתימן שהתפתחה ל-$604, או למצרים, בה עמד על $1255). עד שנת 1999 ההכנסה הפלשתינית לנפש כבר היתה כפולה מההכנסה לנפש בסוריה, יותר מפי ארבעה לעומת ההכנסה לנפש בתימן והשיגה ב-10% את ההכנסה לנפש בירדן. רק לבנון ומדינות המפרץ העשירות בנפט, הקדימו את האוכלוסייה הפלסטינית.

בתחום הבריאות, בין השנים 1970-1990,  צנחו שיעורי התמותה בקרב הפלשתינים ביו"ש וברצועת עזה בכשני שלישים, בעוד שבמקביל, זינקה תוחלת החיים – 48 שנות חיים בממוצע בשנת 1967 – ל-75.4 שנים בממוצע בשנת 2013, יותר מאשר בעיראק (71.1), או תימן (64.4). תוכניות בריאות ישראליות הפחיתו את אחוזי תמותת התינוקות הפלשתיניים בשטחים מ-60 תמותות לאלף לידות בשנת 1968, ל-15 תמותות לאלף לידות בשנת 2000 (בהשוואה לעיראק, בה עמד שיעור התמותה בשנת 2000 על 64 לאלף לידות, למצרים בה עמד על 40 לאלף, לירדן עם 23 תמותות לאלף לידות, ולסוריה בה נפטרו 22 תינוקות בכל אלף לידות). תוכנית חיסון ישראלית שיטתית, הכחידה מהשטח גם מחלות ילדות קשות שנפוצו עד אז, כפוליו, שעלת, טטנוס וחצבת.

אחוז הפלשתינים המחוברים לרשת החשמל מסביב לשעון עלה מ-20.5% בשנת 1967, ל-92.8% בשנת 1986. 83.5% מהפלשתיניים ביו"ש ובעזה נהנים מנגישות מלאה למים זורמים, בהשוואה ל-4% בלבד בשנת 1967. השנה האחרונה לפני שהחל הכיבוש הישראלי הנורא.

חינוך: בשנים שבין מלחמת ששת הימים לאינתיפאדה הראשונה, עלה מספר הילדים ההולכים לבית הספר ב-102%, מספר הכיתות עלה ב-99%, בשעה שהאוכלוסייה צמחה ב-28% בלבד. ב-1967 לא היתה בשטחי יו"ש אפילו אוניברסיטה אחת. בתוך כעשרים וחמש שנה נפתחו בשטחים שבעה מוסדות להשכלה גבוהה, עם קרוב לעשרים אלף סטודנטים.  שיעור הבערות ירד ל-14% בלבד, הרחק מ-69% במרוקו, 61% במצרים, 45% בתוניסיה, או 44% בסוריה.

אבל, איך אומרים בשראת ו"הארץ"? "בשטחים הכבושים, שבהם ישראל כבר כ–50 שנה שולטת על חלק ניכר מהפליטים, לא נעשה דבר חוץ מפשיטות באמצע הלילה, מעצרים, ולקינוח – הצגות של מסתערבים."

"הארץ"  ודרור אטקס לא יודעים קרוא

דרור אטקס, הוא המומחה של "הארץ" לענייני התנחלויות. במאמרו "ערבים בשירות התנחלויות", 03.09.2013 מאשים אטקס:

"ראש הממשלה הוא כידוע אדם עסוק מאוד. כל כך עסוק, שהוא לא מצא זמן לגנות את המקרים הרבים של תקיפות שהתבצעו בשנים האחרונות על רקע לאומני וגזעני, אם בשטחי הגדה ואם בשטחי ישראל."

ובכן, פרספקטיבה אסף למען "הארץ" והמומחה שלו את ההתבטאויות של נתניהו:

ONE, 5.7.13, מתוך "נתניהו לרביבו: שמח שבאת לעשות סדר בבית"ר":

נתניהו אמר לרביבו: "ברוך הבא לירושלים, אני מברך אותך על כניסתך לתפקיד, אני שמח שאתה מבין כולם באת לעשות סדר במועדון. אני בטוח שתמגר את האלימות והגזענות ותחזיר את בית"ר לימיה היפים והטובים בצמרת".

18.06.13, 'הארץ', מתוך "המפכ"ל: 'האירוע באבו גוש עלול להצית את מדינת ישראל והרבה מעבר לה'":

 נתניהו: "מה שקרה היום באבו גוש זה נגד מצוות היהדות, זה נגד הערכים של העם שלנו ושל המדינה שלנו. רק השבוע אנחנו העברנו החלטות שמאפשרות לנו לפעול בעוצמה נגד האנשים שמבצעים את הפשעים הללו ואנחנו נעשה את זה במלוא העוצמה".

2.6.13, 'וואלה!', מתוך "נתניהו גינה הגזענות בסופרלנד: 'נעצור התופעה'":

 "אני מבקש לגנות בכל תוקף שתי תופעות שהיינו עדים להם באחרונה, של גזענות כלפי ערבי ישראל ומעשי פורענות נגד פלסטינים, שלא הייתה להם שום פרובוקציה ושום הצדקה. אנו דוחים בשאט נפש את התופעות הללו ואנו נפעל באמצעי החוק והאכיפה שעומדים לרשותנו כדי לעצור את זה".

8.2.13, 'הארץ',  מתוך "כל ההיסטוריה של בית"ר נמחקה ביום אחד":

בנימין נתניהו (על האירועים בבית וגן): "ההתנהגות הזאת מבישה. אסור לנו להשלים עם התנהגות גזענית שכזו. העם היהודי סבל מחרמות ונידוי צריך לשמש אור לגויים.

4.9.12, 'הארץ', מתוך "הכנסייה מזועזעת מהפגיעה במנזר: 'הגיע הזמן שהרשויות ישקיעו בלימוד ערכים'":

 בנימין נתניהו: "מדובר במעשה נפשע שהאחראים לו צריכים להיענש בחומרה. חופש הדת והפולחן הם מהיסודות הבסיסיים במדינת ישראל".

ynet, 21.08.12, מתוך "נתניהו גינה את הלינץ' בערבי: 'לא נסבול גזענות'": 

"זה דבר שאנחנו לא יכולים לקבל אותו – לא כיהודים ולא כישראל. במדינת ישראל אנחנו לא מוכנים לסבול גזענות ולא מוכנים לסבול את השילוב של גזענות ואלימות".

24.05.12 ,'הארץ', מתוך "נתניהו נגד הח"כים: אין מקום להתבטאויות נגד זרים":

נתניהו: "אני רוצה להבהיר שאין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש. אני אומר את הדברים גם לאנשי הציבור וגם לתושבי דרום תל אביב שאת כאבם אני מבין".

9.10.2011, 'נענע10', מתוך "נתניהו על השחתת הקברים: 'לא נסבול ונדליזם, ודאי לא כלפי רגשות דתיים'":

"אנחנו לא מוכנים לסבול שום ונדליזם, ודאי לא כזה שמופנה כלפי רגשות דתיים. מדינת ישראל היא מדינה סובלנית כלפי רגשות דתיים, שרוצה לחיות ללא אלימות, בחיי נועם ושלום. אנחנו חסרי סובלנות כלפי אלו שמתנגדים לצורת חיים זו, ונפעל במלוא התקיפות לאתר את האחראיים".

3.10.2011, 'הארץ', מתוך "רה"מ נתניהו על הצתת המסגד בגליל: 'תמונות מזעזעות, אין להן מקום בישראל":

 "התמונות מזעזעות ואין להן מקום במדינת ישראל". 

7.12.2010, 'מעריב', מתוך "נתניהו: האיסור על מכירת דירות לערבים – גזעני":

"אסור שדברים כאלה ייאמרו, לא על יהודים ולא על ערבים. אסור בשום מדינה דמוקרטית, ובמיוחד לא במדינה יהודית ודמוקרטית, שמכבדת את המוסר של מורשת ישראל והתנ"ך", הוסיף נתניהו. " על כן מדינת  ישראל  דוחה  את הדברים הללו על הסף."

זה המומחה של "הארץ" לענייני התנחלויות, שטחים, גזענות וכו'? איפה הוא היה בשנים האחרונות? איפה היו העורכים והמגיהים של העיתון הנותנים לו לכתוב שטויות כאלה?

עוד "טעות": דה מרקר" והחרם על תוצרת ההתנחלויות

בכתבה "ויכוח על ההתנחלויות? אירופה צריכה לתת לנו בונוס – לא קנס" (דה מרקר, 8.08),  כתב אשר שכטר כי:

"ממשלת הולנד המליצה במארס ליבואנים לסמן מוצרים שיוצרו בהתנחלויות. ארבעה חודשים לאחר מכן, לפני שבועיים, החליטו הזרוע ההולנדית של רשת הסופרמרקטים הגרמנית אלדי ושתי רשתות הולנדיות להחרים מוצרים שיוצרו מעבר לקו הירוק. כמה ימים לפני כן דיווח העיתון ההולנדי "טראו" שסניפים מקומיים של הרשתות ההולנדיות הוחפליט וג'אמבו יחרימו גם הם מוצרים שיוצרו ביהודה ושומרון."

 זו היתה למעשה חזרה על ידיעה שפורסמה ימים אחדים קודם לכן ב-YNET. בעקבות הכתבה שם, הכחישו רשתות השיווק את הסיפור מכל וכל. אין שום חרם על תוצרת ההתנחלויות, הן הודיעו. למרות זאת פירסם "דה מרקר" של "הארץ" את הידיעה המוטעית. כשהועמד הכתב על "טעותו", הבטיח לתקן.

עוד שקר: "הארץ" לא מבחין בין האיחוד האירופי ובין מדינות האיחוד

שמחה גדולה עוררה במסדרונות "הארץ" הידיעה על החלטת האיחוד האירופי בדבר הסכמים עם ישראל שיש להם נגיעה לפעילויות מעבר לקו הירוק. לרגל האירוע הגרנדיוזי (בימים אלה מחפש האיחוד האירופי דרכים יצירתיות לחזור בו) הוכנסו גם הגרפיקאים של "הארץ" לפעולה, וכפי שניתן לקרוא בקוביה מס.1, למעלה מימין, "כל הסכם עתידי בין האיחוד האירופי או אחת מ-28 מדינותיו, ובין ישראל, יכלול סעיף כי אינו חל על ההתנחלויות בגדה ובירושלים".

ובכן: אלמלא הצטברות "הטעויות", אפשר היה לקרוא גם לזה טעות. אבל לאור ההצטברות הזאת, הבה נקרא לכלב בשמו: שקר. פרספקטיבה העמיד את "הארץ" על האמת: החלטת האיחוד חלה רק על פרוייקטים ויוזמות של האיחוד ככזה. היא לא חלה כלל על 28 המדינות החברות. רק בכתבה השלישית בנושא, אחרי שהועמד על "הטעות", הואיל "הארץ" לתקן את הגרפיקה וכתבו ברק רביד, בעל הסקופ, נאלץ להודות שההחלטה אינה חלה על 28 חברות האיחוד.

שקר בתרגום: "הארץ" והנזירה הכרמליטית

ולקינוח, הנה כותרת מ"הארץ" בסוף אוגוסט:

והנה תרגום אותה כתבה במהדורה האנגלית של "הארץ", והכותרת:

והנה התרגום לעברית של הכותרת מהמהדורה האנגלית:

"נזירה סורית מפנה אצבע מאשימה כלפי ישראל וארה"ב"

ותרגום כותרת המשנה:

"מדוע מאמינה נזירה כרמליטית שהמתקפה הכימית בדמשק היתה מבוימת."

כפי שרואות עיניכם, מי שחתום על הידיעה, הן בעברית והן באנגלית, הוא ג. לוי. ובכן, האם מישהו מעלה על דעתו שג. לוי היה מניח לסקופ כזה – אשת-דת אמריקאית מאשימה את ישראל – לחמוק מתחת ידו? גם בעברית וגם באנגלית?

אז מה מתברר מבדיקת "פרספקטיבה"? ג. לוי כלל לא התרשל. לכותרת באנגלית אין שום סימוכין בגוף הכתבה.  הנזירה אינה מפנה אפילו מילת ביקורת אחת כלפי ישראל. לא רק זה, מציין פרספקטיבה, אלא שלוי אף טורח לספר לקוראיו: "כשהוצגתי בפניה, אמרה לי שהיא אוהבת את ישראל וכי היהודים צריכים לשמש אור לגויים."

בעקבות פניית 'פרספקטיבה' ל'הארץ', תיקנו עורכי העיתון את הכותרת השקרית, ואף הוסיפו בסוף הכתבה כי הכותרת שונתה.

עכשיו אתם מבינים למה גם בית דין לא יוציא ממני תשלום ל"הארץ"?

2 תגובות
 1. איש ללא שם permalink

  פרספקטיבה אכן עושים עבודת קודש, ואף 'לאטמה' שלאחרונה קצת איבדה ממון ולכן לא אפקטיבית כבעבר. 'הארץ' כבר מזמן לא מייצגת עיתון לאנשים חושבים, אלא עיתון לאנשים שמסרבים בכל תוקף לקבל את העובדה שיש פה יהודים, ציונים ושלא חושבים 'כמוהם', הצד השמאלי היותר קיצוני שעל המפה.

  אני אישית כבר לא מסוגל לקרוא רבע כתבה שם, ואפילו את המעט – הספורט – כבר מעלימים לאחר דרישה לתשלום עבור תכנים.

  כואב הלב על אחד העיתונים הראשונים במדינה, שהפך לעלון של אויבינו.

  אהבתי

  • חבל על "הארץ" שבמובנים רבים הוא עיתון מצויין. אני תוהה כמה זמן הוא עוד יצוף. נראה לי שזה נוגד את חוקי הפיסיקה שעיתון (או כל עסק) שפועל באופן עקבי נגד מקום חיותו יוכל להחזיק מעמד.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: