Skip to content

לפיד והיורדים: השואה היא מפלטו האחרון של החזיר

אוקטובר 6, 2013

קו ישר עובר בין הסקר-שטקר שערך (יזם, פירש ופרסם) "הארץ" בשלהי 2012 על כוונות הנטישה של ישראלים ובין הכתבות של מתן חודורוב בערוץ 10 אודות התופעה, ובתווך הכתבה, שוב ב"הארץ", לפני שבועות אחדים, על "מנהיגי המחאה" (ואנחנו לא ידענו שהם כאלה, בזמן אמת) הגולים לברלין. ההבדל בנימה ובכוונה: ב"הארץ", על פי רוחו הרגילה של העיתון, כמו אצל מי שעשו לו פרומו בגל"צ, מדובר בשמחה לאיד. אצל מתן חודורוב מדובר בדאגה כנה.

קו ישר עובר בין רוב המגוננים על עמדתו של לפיד, שתקף את הצעירים הנוטשים מהזווית של השואה: אלה השבעים שתפסו פה חזקה על קו המים, בים, באגם ובנהר.

אלה בעלי החזקות על מיטב המשרות במנהל הציבורי והפרטי,  באקדמיה ובתקשורת.

אלה בעלי הזיכיונות על היבוא, הקרטליסטים והמונופוליסטים העושים במחירים כבתוך שלהם.

אלה בעלי הברית הטמאה שבין הקפיטליזם החזירי והסוציאליזם החזירי.

אלה הקבלנים ומפשירי הקרקעות ושותפיהם הפקידים הממשלתיים והבנקאים ששומרים על מחירי הדירות בשמיים.

אלה התעשיינים שהם גם יבואנים וכך שומרים על עצמם מפני תחרות מחו"ל.

מדובר, בקיצור, בעשירון העליון, באליטות המדושנות, בחזירים  השמנים (אלה שפעם, כשהיו יותר קטנים ורזים  נקראו החתולים השמנים) שעל מרבץ השמנת.

אלה שהינם הגורמים העיקריים לכל התופעה הזאת, של הישראלים הצעירים הנוטשים את מולדתם. אלה שמגרשים אותם. הם החברים הכי טובים של שר האוצר החדש. אלה ששרים איתו שירי מולדת, אלק.

אלה החזירים שבאורח פלא, כמעט, הפך דווקא יאיר לפיד למייצגם המובהק. זה שבטוריו ה(מה שמתברר בדיעבד)החלקלקים עשה מהם קציצות. זה שלא רואה ממטר (כשהוא מכאן, ז"א, ממשרד האוצר) מה שראה משם (ז"א, כשחיפש את הקולות). לפיד  ה"קול" וה"אין" וה"ישראלי", ששכח פתאום שפעם הוריד ג'וינטים ועסק במסחר זעיר (תביעת דיבה בדרך?) והיום הוא משת"פ של שרת החולי ממפלגתו, שמתעללת בחולים הדואבים והכואבים המוצאים נחמה בקנאביס. זה שהסביר לנו כשהיה שם (טוראי בצבא המחאה), איך אפשר להוריד בקלות את מחירי הדירות, ואילו כשהוא כאן (כבר שר בשין שמאלית ועדיין שר בשין ימנית), נפלטה לו בטעות ובמקרה האמת העכשווית:

גורו לכם מן המצב בספרד וביוון, איפה שצונחים מחירי הדירות.

לפיד לא יתן לזה לקרות.

ואנחנו חשבנו שזו אחת הסיבות העיקריות לכך שהוא נטל לידו את משרד האוצר: כדי שיצנחו מחירי הדיור. אלה שבינתיים רק עולים. עכשיו מדובר בכך שדירה ממוצעת שווה 135 משכורות ממוצעות. שזה אגב בלוף: מדובר במשכורות ברוטו, בעוד שעל דירה משלמים בנטו. בנטו מדובר ב-150 משכורות. שתיים עשרה וחצי שנות עבודה כדי שתהיה לאדם קורת גג. בלי אח ותקדים בכל ארץ אחרת.

מדינה שלא נותנת לאזרחיה אפשרות מגורים, איזו טענה יכולה להיות לה אליהם, כשהם מחפשים לעצמם קורת גג במקום אחר?

*****

יותר מפעם אחת כתבתי פה את דעתי על סחטני הירידה. אלה שמשתמשים בחייהם פה כשוט של סחיטה כלפי הנשארים: אם לא תסיימו לאלתר את הכיבוש נרד למנהאטן. הדימוקרטיה פה לא מספיק טובה בשבילנו ואילו בברלין יש אחלה דימוקרטיה, אז אנחנו עוקרים לשם. אפילו הרחקתי לכת וטענתי שטוב לה למדינה שתעודד את ההגירה של הסוג הזה אפילו בכסף. שרק לא ימשיכו להסתובב פה ולהעכיר את האווירה.

*****

אבל לקוראת יקרה אחת של הבלוג, שהיא בעצמה חיה בארץ אחרת, ולא הבינה כהלכה את דברי, הבהרתי: אין לי דבר וחצי דבר נגד מי שרוצה להתחפף מפה לכמה שנים, או גם בכלל. לכל אדם זכות מוחלטת לקבוע לעצמו את מקום מגוריו.  מי שבחרו שלא לחיות כאן הם לא נמושות בעיני, לא עריקים, לא בוגדים ולא בטיח. שרק ישמרו על קשר, על העברית שלהם, ויזכירו לצאצאיהם מאין באו ולאן אולי יחזרו וילכו. אני רק לא משתגע על הסחטנים. אלה שירידתם אומנותם. וכן לא חביבים עלי התועמלנים שלהם מ"הארץ" או מגל"צ. הם לא מצליחים להסתיר את טינתם ואת מררתם, את תיעובם כלפי החיים פה ואת בוזם המתנשא. וכיף גדול להחזיר להם כגמולם.

ואילו למתן חודורוב כל הכבוד.

אני מבין לגמרי את הישראלים הצעירים שלפיד וחבריו החזירים ממאיסים עליהם את החיים פה, במחירי המזון המופקעים במרכולים ובמחירי הדיור המופקעים בערים ובכפרים בחסד החזירים הקפיטליסטים, ובמחירי השירותים המופקעים  של המים, החשמל והשידור הטלוויזיוני בחסד החזירים הסוציאליסטים,

ובמשכורות הדלות של אלה שאינם שייכים לשכבת החזרת שעל משמר השמנת על שני אגפיו הנ"ל.

*****

מאוסה במיוחד היא ההיזקקות של לפיד לשואת יהודי אירופה. האמת, גם אני לא מת על גרמניה, הייתי שם פעמיים, סך כולל של כתריסר ימים ולילות. בשתי הפעמים יצאתי מגרמניה לצרפת, ואפשר היה לשמוע את אנחת הרווחה שלי מהגבול בשטרסבורג ועד פאריס שבאיל-דה-פראנס. אבל זה אני. דור שני וכל זה. ברור לי שהעור מתעבה ככל שחולפים הדורות ועוברות השנים, ואם יוצאת השמועה שבברלין יש "סצינה", ושהיא "בינלאומית" ו"קולית", "תרבותית" וכן הלאה, שלא לדבר על מחירי הדיור והגבינות – יהיו ישראלים  שיבדקו את המצב. ישראלים בודקים כל דבר ובכל מקום. עם סקרן לא פחות מהיהודים, כך אומרת השמועה.

אבל מה לשואת יהודי אירופה ולכך שלישראלים צעירים נמאס ממשמר השמנת של מפקיעי המחירים?

ברור שמדובר בסוג של מפלט אחרון. כמו שהפטריוטיזם הוא מפלטו האחרון של הנבל, כך השואה היא מפלטו האחרון של החזיר ממשמר השמנת.

וזה סימן טוב מאוד: כשהחזיר נאלץ לפנות אל המפלט האחרון, סימן שגבו אל הקיר.

מודעות פרסומת
One Comment
  1. עידו לם permalink

    יהיר בדיוק כמו אביו הוא סרסור שואה נחות, משתמש בשואה לכול עת ותכלית שתואמות את מטרותיו הנכלוליות. לא ירחק היום והוא יסביר לנו שמשבר הדיור בישראל בהיטלר מקורו וקשה, קשה להיות יהודים.

    אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: