דילוג לתוכן

שיטת הצנזורה החדשה של "הארץ": השהיית תגובות

ספטמבר 1, 2013

מה אמרתי  לכם, שמבחינת חופש הדיבור ועוד זכויות דימוקרטיות, יש לנו מזל גדול ואולי אף עזרה משמיים, שהשמאליברליזם הז'דנוביסטי לא בשילטון אצלנו?

הנה מה שקרה לי היום בתור דוגמא.

בעיתון "הארץ" לא כוללים בינתיים את מאמרי המערכת בחומת התשלום, ואני נהנה מההפקר, מקפיד לקרוא ולפעמים מגיב. חשוב לי לדעת מה חושבים האדונים הנעלים מאירופה ומארה"ב עלינו הילידים פה ועל עניינינו הזוטרים, ומאמרי המערכת של "הארץ" משקפים נאמנה את נקודת הראות הזאת.

היום, מטבע הדברים, התייחס מאמר המערכת לנאום אובמה מאתמול, ושלחתי תגובה כדלקמן:

"בלי להיכנס לשאלה עצמה – האם ראוי שארה"ב תתקוף את סוריה בתגובה לטבח הכימי – מאמר המערכת הזה הוא מכבסת מילים, הדהוד מקומי חיוור למכבסת המילים המפוארת שהציג אמש הנשיא אובמה על מדשאת הבית הלבן. בתכל'ס קיבלנו נשיא שמדבר חזק ומחזיק במקל קטן, מחפש כסת"ח מהקונגרס שלו, החלטה-לא-החלטה, מילה-לא-מילה וחוסר יושר ציבורי. וכשאני רק חושב מה היה נכתב פה למעלה (כלומר, במאמר המערכת) אילו היה ראש הממשלה המקומי נתניהו עושה כמעשה אובמה…זגזגן כרוני…סמרטוט פוליטי…אפס מוסרי…"

התגובה התקבלה במערכת "הארץ" בשעה 09.25 בבוקר.  למוד ניסיון, גיגלתי לאתר בכל שעה-שעתיים – והתגובה איננה. רק בשעה 20.15 בערב גיליתי את התגובה בעיתון, כששעת הקבלה במערכת, בבוקר,  מצויינת בצמוד  – אך כמובן לא שעת הפרסום המאוחרת.

מכיוון שזו אינה הפעם הראשונה, אלא השלישית, לפחות, שהדבר קורה לי, ברור  שמדובר בשיטה.  אז הם לא מצנזרים אותי לגמרי – רק משהים את התגובה שאינה חביבה עליהם לשעות ארוכות.

היום – בערך 10 שעות.

אס מה תגידו, יכול להיות שממערכת "הארץ" למד הנשיא אובמה את שיטת התגובה המושהית?

 

 

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: