Skip to content

מהפיכה במצרים: התמיכה של השמאליברלים מהמערב באחים המוסלמים היא המשך ישיר של הברית בין נועם חומסקי ובין החיזבאללה והחמאס

יולי 9, 2013

נניח שנוצרי אדוק – אולי אפילו מורמוני – אולי אפילו בשם מיט רומני, מטיף דתי בעברו – היה לוקח את הבחירות לנשיאות בארה"ב , כרגיל שם ברוב זעום.

והנה, אחרי שמיט שלנו מתיישב על כסאו בבית הלבן, על פי התסריט הדמיוני הזה,  הוא מסיר את הכפפות. תשכחו מתוכן הדברים שנאמרו על ידו במערכת הבחירות ומהטון הפייסני, שיעודם היה להשיג קולות מן המרכז. עכשיו אנחנו מקבלים את מיט האמיתי, המטיף המורמוני שסוף סוף ניתנת לו האפשרות לממש את המצע האמיתי שלו.

מיט מודיע שהחוקה האמריקאית מיושנת. היא כבר בת למעלה מ-200 שנה והגיע הזמן שתנוח בשלום על משכבה – במוזיאון. זו העת לחוקק חוקה חדשה, מעודכנת ומודרנית. יש לו רוב רפובליקאי מוצק בשני בתי הנבחרים, ואין בעיה. מיט משנה את החוקה האמריקאית. עכשיו היא נוצרית יותר,  חסודה יותר – ועדכנית: מתאימה להלך הרוחות שהביא, לדעת מיט רומני, לבחירתו כנשיא.

מהלך דמוקרטי מאין כמוהו, וגם רפובליקאי באותה הזדמנות.

DSCF5841

מצרים, כיכר תחריר: עניין של גיאוגרפיה

נמשיך: ההרכב האנושי של המערכת המשפטית בארה"ב שוב אינו מתאים לרוח החוקה החדשה. יש צורך בהתאמה.  הנשיא מוציא צו חירום נשיאותי, על פי החוקה החדשה, המאפשר להדיח מתפקידיהם 10,000 שופטים בכל רחבי המדינה: יהודים, מוסלמים והינדים, ובמיוחד ליברלים: תומכי הפלות, מי שמצדדים בנישואים תוך-מיניים וכן הלאה. כל אלה נשלחים הביתה, ובמקומם מוצבים שופטים המתאימים יותר לרוח החוקה החדשה ולהלך הרוחות העדכני של העם העם האמריקאי.

הדמוקרטיה צריכה להראות ולהיעשות.

ברור ששינויים מפליגים באלה אינם יכולים להיעשות, בלי רפורמה מרחיקת לכת בכוחות המזויינים, במשטרות המקומיות ובשירותים החשאיים. אלמלא היה מדובר בדמוקרטיה האמריקאית, היו לשונות רעות קוראות למה שמיט רומני עושה בשם "טיהור": אלפי קציני צבא ומשטרה ומנהלים בשירותי השו-שו מועברים מתפקידיהם ומוחלפים בנאמניה  של המפלגה הרפובליקאית.

וכן הלאה, כולל חיסול התיירות לארה"ב (הצרפתיות והשבדיות החשופות מעוררות את יצריהם של הגברים האמריקאים), הגדלה של הגרעון במימדים שאפילו משטר אובמה הבזבזני להחריד היה מתקנא בהם, ועוד ועוד.

תסריט דימיוני  שלא יעלה על הדעת, כמובן. שהרי ארה"ב היא מדינה דמוקרטית.

*****

אלמלא היה מדובר באנשים שנהרגים בכל יום ובעתידה של מדינה גדולה וחשובה וגם בהווה שלה, אפשר היה להתבונן בשעשוע מסויים בוויכוח הפנימי בתוככי השמאליברליזם, בנוגע לשאלה החשובה: איך אמור השמאליברל המתקדם והנאור להתייחס אל מה שקרה בימים האחרונים במצרים.

האם מדובר במהפכת המשך, או מהפכת נגד לניסיון ההשתלטות של האחים המוסלמים על מצרים – כלומר  עניין חיובי בעיקרו – או שמדובר בעצם בהפיכה צבאית, חד וחלק, כלומר: ריאקציה ימנית חשוכה?

לכלי התקשורת החשוב ביותר בארה"ב (ולכן בעולם) של השמאליברליזם הנאור של כנסיית השכל, אין ספק. קבלו את מאמר המערכת של הניו-יורק טיימס בצמוד לאירוע, ה-03.07.2013:

"למרות כשלונותיו, והיו רבים כאלה, הנשיא מוחמד מורסי היה המנהיג המצרי הראשון שנבחר באופן דימוקרטי, והדחתו על ידי הצבא ביום רביעי מהווה ללא ספק הפיכה צבאית. יהיה זה טראגי אם יתירו תושבי מצרים  למהפכה של 2011 נגד חוסני מובראק להסתיים בהדחה כזאת של הדמקורטיה."

העיתון אמנם מתיר גם לבעלי דיעות אחרות להתבטא, אבל אין ספק באשר לנטייתו.

לא ייאמן (?): השמאליברל הנאור, לדעת הביטאון האמריקאי שלו, אמור להתייצב לצד האחים המוסלמים ונשיאם המודח – מול ההמונים המצריים בכיכר תחריר והצבא שלצידם.

ואם השמאליברל המצוי אינו משתכנע מהטיעונים הפורמליסטיים משהו של מערכת העיתון, הנה גם הטיעון התועלתני-מאיים. קבלו את מאמרו של שאדי  חאמיד, איש קאטאר (הפטרודולרים של קטאר וערוץ הטלווזיה של הנסיכות, אל ג'זירה, הם ספונסרים של האחים המוסלמים במצרים והחמאס בעזה), מה-04.07.2013:

"מעתה ישאלו תומכים של האחים המוסלמים, וההיגיון לצידם, האם עדיין יש לדמוקרטיה מה להציע להם. סילוקו של מר מורסי יפיח רוח חדשה בטענות האידיאולוגיות של הרדיקלים. אל-קאעידה ותומכיו טוענים כבר מזמן ששינוי אינו יכול להתחולל דרך דמוקרטיה של "לא-מאמינים"; האלימות היא הדרך היחידה. כמו שאמר פעם המנהיג של אל-קאעידה איימן אל-זהווארי: 'מה שבאמת מצער היא ההסתמכות על אלפי מוסלמים צעירים מרומים העומדים בתור לקלפיות, במקום שיתגייסו ללחום למען אללה'." 

ממש. רק לכשלון האחים המוסלמים במצרים ולהפיכה צבאית נתעבת נגדם המתינו הטרוריסטים של האיסלם הקיצוני, כדי שתהיה להם הצדקה לאלימות.

וכאילו שיש סתירה כלשהי בין משטר איסלמי קיצוני ובין טרור:

איראן, למשל.

לגמרי ברור, מה היתה דעתו של הניו יורק טיימס אילו היה הנשיא הנבחר מיט רומני מבצע בארה"ב כדברים אשר עולל מורסי לדמוקרטיה המצרית המתחילה.

תרשו לי השערה פרועה:

"פאשיזם טוטאליטרי דתי חשוך", היה העיתון הליברלי צורח, ובצדק, אחרי הפגנה אדירה בכיכר טיימס בניו יורק. "כל האמצעים כשרים לסילוקו של המשטר הזה, ששדד את החוקה, שהפך את פני המערכת המשפטית, שמעוות את הדמוקרטיה, את רוח הדמוקרטיה ואת תוכנה. זוהי קריאה אחרונה לכם, אזרחי ארה"ב: הוציאו את הרובים והאקדחים וצאו לרחוב! זו הפעם הראשונה שיש משמעות חיובית לתיקון השני לחוקה האמריקאית שבוטלה בידי הקנאות הדתית המשתוללת (הסעיף המאפשר החזקת כלי נשק בידי אזרחים)"

או משהו כזה.

נשיא מורסי: פטרודולרים

נשיא מורסי: פטרודולרים

אבל מבחינת הניו יורק טיימס השמאליברלי, יש דמוקרטיה, ויש דמוקרטיה. ארצות הברית זה דבר אחד, ומצרים – משהו אחר לגמרי. מה שבארצות הברית לא יעלה על הדעת בתור פרקטיקה של משטר דמוקרטי, מהווה במצרים התנהלות ראויה להגנה מפני האספסוף בכיכרות ומפני הפיכה צבאית.

לא רק פורנוגרפיה היא עניין של גיאוגרפיה.

גם דמוקרטיה.

ברור שהגארדיאן הבריטי אינו רחוק מהעמדות של עמיתו האמריקאי. שם כבר סופרים כתבי הגרדיאן החרוצים גוויות, ומסבירים את חשיבות העניין ברצינות תהומית. הגארדיאן הגיע ל-100 גוויות, ומזכיר שזה יותר ממספר האנשים שנהרגו בשנת כהונתו, המדממת למדי, של מורסי. וכמו כן יש כבר 1,053 פצועים בדיוק נמרץ. ואין צורך לומר, שכמו עמיתו האמריקאי לא מהסס השמאליברלתון הבריטי לקרוא למה שקרה במצרים "הפיכה צבאית".

ובהתחשב בכל זה, מובן הדבר מדוע יש גם בחוגים הנאורים והמתקדמים של הפרשנות הישראלית  געגועים למורסי, ועיתונאית מצרית המתראיינת לגל"צ  ומצדדת במפגיני תחריר ובצבא, מספרת שיש לה ויכוחים בעניין מול הכתב של גל"צ לענייני ערבים, ושעמדתם של עיתונאים שמאליברלים ישראלים נגד העם והצבא במצרים, היא אחת הסיבות לקראות האנטי-ישראליות הנשמעות בתחריר. הכתב, ג'קי חוגי, שנקרא להסביר את עמדתו בגל"צ, חזר בעצם על העמדות הפורמליסטיות, כמו במאמר המערכת של הניו יורק טיימס.

האין זה מוזר? איך אפשר להסביר שהשמאליברלים הנאורים והמתקדמים האלה, חילוניים אדוקים כמעט כולם, מתנגדים לכל מה שמריח מדת או מאמונה אצלם בבית (תקראו מה שיש לסופרי "הארץ" לכתוב על הרבנות והרבנים, על גוש אמונים וכו') – כל אלה נמצאים תומכים לפתע במשטר דתי-קנאי חשוך, כזה של האחים המוסלמים? מה ההבדל בין הרב הגזען מצפת שמואל אליהו, המועמד להיות רב ראשי, ובין מוחמד מורסי שאינו מזכיר את שמה של ישראל, ושלפי אמונתו ואמנתו היהודים הם צאצאי קופים וחזירים?

האחים המוסלמים הם מי שהתנגדו בכל השנים, למשל, רק בשביל שתקבלו מושג, למאמציו של השליט הקודם, חוסני מוברק, להפסיק את המנהג המגונה של מילת נשים, המקיף כ-90% מהנשים בארץ הנילוס.

ובכן, הסיבה לעמידתו האיתנה של השמאליברליזם הבינלאומי לצד האחים המוסלמים והנשיא מורסי במצרים ברורה וידועה.

כבר זמן רב שהשמאליברליזם הוא בעל בריתו האמיץ של האיסלם הקיצוני.

באוניברסיטאות של המערב, במערב ובצפון אירופה ובארצות הברית, שם פועל הגרעין הקשה של השמאל המדומה, מממן האיסלם הקיצוני פקולטות שלמות ומפרנס המוני פרופסורים, דוקטורים ודוקטורנטים, מחלק מילגות, משלם על מחקרים, מטיס את כוהני כנסיית השכל לכנסים אקדמאיים באתרים מפנקים ומאכיל אותם ומשקה אותם, ומשלם שכר-מרצים יפה לפוליטיקאים ולעתונאים המופיעים בפני הפרופסורים כדי לחלוק עימם תובנות. הפטרודולרים של האיסלם מעמידים את משאביהם הבלתי נדלים לרשות המוני עמותות, כביכול למען זכויות האדם והאזרח, התרבות וההיסטוריה ומה לא, ולמעשה כדי לגייס פעילים מתוך האינטליגנציה הבורגנית.

9

נועם חומסקי בפגישה טט-א-טט יפ מנהיג החיזבאללה חסן נסראללה:הברית בין  השמאליברלים והאיסלם הקנאי

המילייה החברתי-מקצועי הזה של האינטליגנציה הבורגנית,  כבר מזמן איבד כל מצפן מוסרי.  המצפון טבע בתוך ים הפטרודולרים הירוקים-שחורים המרפדים את כיסיהם. הם עסוקים בחרחור מלחמות עיקש בשרות בעלי הבית משלמי שכרם, ומרוכזים, איך לא, במאבק נגד ישראל ונגד הציונות.

BDS כבר אמרנו?

ואגב, לא רק הפטרודולרים של האיסלם מממנים את הפרויקט הזה. הפוטנציאל מחרחר המלחמות של השמאל המדומה קורץ, כמובן, גם לבעלי הקרנות הרלוונטיות במערב עצמו, בעיקר בעלי תעשיות הנפט (מלחמות מביאות להעלאת מחירים) והנשק (מלחמות הן סלע קיומנו), וכן ארגונים דתיים נוצריים. אלה משתפים פעולה, בדרך כלל, בגלל חוסר אהדה בסיסי למדינת היהודים, המתחזה להיות מוסריות נוצרית נעלה.

התמיכה של הניו יורק טיימס ושל הגרדיאן באחים המוסלמים של מצרים, היא המשך ישיר של הברית בין נועם חומסקי ובין החיזבאללה השיעי מלבנון והחמאס הסוני מעזה. זה הכוהן הגדול הזה של השמאליברלים, שבלי הנד עפעף ובלי לשאול שאלות  לקח כסף לכיסו מהפנטגון ומיצרני הנשק האמריקאים, וסימן את הדרך לממשיכי דרכו ולמאמיניו מכנסיית השכל, באקדמיה, בעיתונות וגם במימשל.

*****

ועוד הערה קשורה-לא-קשורה. בעקבות ההרג של עשרות מאנשי האחים המוסלמים בידי אנשי הצבא המצרי, שוב קם מוסלמי אדוק אחד והאשים את עמיתיו המצרים, החיילים שירו במתפללים, שהם "גרועים יותר מהיהודים".

זה בהמשך לקריאות ברוח זו שכבר נשמעו (בדרך כלל משני הצדדים) בסוריה, בעיראק, בלבנון, ובעצם בכל מקום שאחינו הערבים טובחים אלה באלה בכל מיני תואנות, ומגלים להפתעתם שאויביהם עושים בהם מעשים נוראים בהרבה ממה שעושים היהודים בפלשתינים.

לאור ריבוי המקרים האלה, נדמה לי שכבר אפשר לסכם ולומר, שצאצאי הקופים והחזירים (היהודים), מהווים,  וזה לדעת המאמינים המוסלמים האדוקים ביותר מקרב אחינו, ובלי לחוות בשלב זה דעה משלי, זן אנושי משופר יותר מאשר הערבים. אז מכיוון שהחזירים והקופים כבר תפוסים בתור אבותינו שלנו, היהודים, אני תוהה לעצמי מאיזה סוג של בעלי חיים צצו והצטמחו אחינו הערבים.

אולי תנינים וצבועים?

מכיוון שלדעתי הפרטית, וגם לפי הספר הקדוש לנו ולהם, היהודים והערבים אנשים אחים אנו, מוצאנו המשותף ברועה צאן  אחד בשם אברהם, וכל מי שחושב שאברהם היה קוף או חזיר, אינו מעיד אלא על עצמו.

והצד החיובי: גם אחינו הפלשתינים יודעים יפה-יפה, למרות לשונם הרמה של כמה ממנהיגיהם הטועים והתועים,  כמה טוב להם עימנו וכמה מוגנים חייהם בעולם היחסי שבו אנו חיים (ויכול להיות טוב בהרבה). ולכן אני מקווה  שלא בקלות יצליחו מחרחרי המלחמה מסוגו של גדעון לוי מ"הארץ" לעורר סבב דמים נוסף ( דווקא בשעה שיש דיבורים על חידוש השיחות על פי יוזמת קרי, כמובן. כבר טענתי פה שאפשר להסיק על רצינותה של יוזמת קרי לפי עוצמת ההתנגדות לה מן הימין הקיצוני ומן  השמאל המדומה ועל פי ניסיונותיהם לחרחר ריב ומדנים בין יהודים וערבים.)

ברשומה הבאה: ברק אובמה בין הנשיא המודח מורסי והגנרל המדיח סיסי. סיפור של כשל פוליטי

מודעות פרסומת
3 תגובות
 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  גם היטלר עלה בבחירות דמוקרטיות. הבעייה היא לא הליך ההיבחרות אלא הליך ההדחה בשעה שנכשלת. מתי השליט הולך הביתה? במצרים כמו בעזה במסווה של דמוקרטיה תופסים את השלטון והופכים מיד לדיקטטורה ולתיאוקרטיה. אפילו בארץ יש אפשרות להקדים בחירות. לכן הצבא מילא את החסר המנגנוני של פיטורי השליט במק'רה של כשלון צורב. כאשר יש לך רוב של מאה אלף קולות ואתה נבחר- זאת דמוקרטיה. אבל כשלושים מליון מפגינים כי נכשלת מול 5 מליון תומכים- זאת הפיכה צבאית. ובקשר לנו ולערבים- אצלינו יש פסקי הלכה וציטוטין לרוב הקובעים שערבים אינם בני אדם כלל וכלל. אבל כאן זה עובר בשקט וטרם ראיתי את ביקורתך השנונה סורקתאת הסימטריה המזעזעת במסרקות לשון שנונות.

  אהבתי

  • ההבדל הקטן בין פסקי ההלכה הגזעניים של רבנים מקומיים ובין מה שקורה אצל שכנינו, שממנו מנסים להתעלם כל טועני הסימטריה, הוא פשוט: פה זה רב פה, רב שם, וכאשר הרב גזען נושא במשרה רשמית, קם קול צעקה ולפעמים הוא גם נאלץ להתנצל, ולו גם בכאילו (כמו שקרה עם הרב של צפת שעכשיו מריצים אותו למשרת הרב הראשי הספרדי). ואילו אצל שכנינו, מדובר בעניינים רשמיים לגמרי, מטעם המדינה או הרשות או הסמכות הדתית העליונה והרשמית (אם יש לך מחסור בלינקים אוכל לספק בכלום זמן): המופתי של ירושלים, האמנה של החמאס,מערכת החינוך הפלשתינית, התעמולה הרשמית של הרשות האבו-מאזנית, המטיף הראשי אל קארדאווי, הנשיא של איראן וכו'. וברור שאיש אינו תובע מהם להתנצל או להסביר או לחזור בהם. להיפך. הם זוכים לעידוד מכל עבר, ואפס ביקורת. כשזה יגיע לסימטריה מבחינת בעלי ההתבטאויות הגזעניות פה ושם, ומבחינת היחס אליהן, תמצא גם את הסימטריה במסרקות הלשון שלי.

   אהבתי

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) permalink

  זה יוסי איזנשטדט האנונימי

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: