דילוג לתוכן

האם נתניהו רציני? יוצא לזירה ב"שנה מכרעת" בלי שר חוץ?

מרץ 14, 2013

הנה דיווח שמצאתי ברשת ב' על דברי ראש הממשלה בכינוס הפרידה משר הביטחון אהוד ברק:

"ראש הממשלה בנימין נתניהו אומר כי השנה הקרובה תהיה שנה מכרעת לביטחון המדינה. לדבריו, ישראל תיאלץ להתמודד עם נשק רב וקטלני הנמצא באזורנו – אזור לא יציב הנתון להשפעתם של משטרים ושל גורמים עוינים, המקצינים והולכים. נתניהו ציין כי האיום המסוכן ביותר נשקף מתכנית הגרעין האיראנית ומהטילים המתוחכמים. עוד אמר כי אינו ממעיט בחומרת הסכנה אך גם אינו ממעיט ביכולתנו להתמודד עמה."

והנה, בשנה המכרעת הזאת לביטחון המדינה, עם הגרעין האיראני, הטילים המתוחכמים, הנשק הרב והקטלני באזור הלא יציב – יוצא ראש הממשלה לזירה  כשאין לו שר חוץ קבוע לצידו.

כמוהו כמתאגרף היוצא לקרב כשאחת מידיו קשורה אל גבו.

לכן מתעוררת השאלה:

באיזו מידה של רצינות עלינו להתייחס אל ראש הממשלה שלנו ואל דבריו? האם אי אפשר לצפות לכך, שכאשר יוצאים למערכה מכרעת, יהיו כל העמדות מאויישות בממלאי התפקידים הטובים ביותר – במיוחד אותם תפקידים המשמשים לתחום שבו תתחולל המערכה?

לצערי, הרושם שלי מהמחדל החמור הזה הוא, שראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס  אל תפקידו כאל חלטורה.

אם מה שקובע אצלו בניהול ענייני המדינה, "בשנה מכרעת", הוא איזה דיל אישי מפוקפק ביותר בינו ובין אביגדור ליברמן העומד למשפטו – מאין יבוא עזרנו?

אולי מליברמן?

יו"ר וועדה אביגדור ליברמן: שישחרר

יו"ר וועדה אביגדור ליברמן: שישחרר

כי אם אביגדור ליברמן מתייחס ברצינות כלשהי לדבריו של ראש הממשלה על ההתרחשויות הצפויות בשנה הקרובה, ואם הוא גם מתייחס ברצינות כלשהי לתפקידו הקודם כשר חוץ, וכמובן לתפקידו הנוכחי כיו"ר הוועדה לענייני חוץ וביטחון של הכנסת – עליו להודיע  שהוא משחרר את נתניהו מהתחייבותו, ותובע ממנו למנות איש ראוי לתפקיד החשוב.

למשל: סילבן שלום, שלדעתי היה שר החוץ הטוב ביותר שהעמיד מתוכו הליכוד בעשרות השנים האחרונות.

גילוי נאות: לפני כמה עשרות שנים עבדתי עם שלום באותו עיתון.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: