דילוג לתוכן

סטארט-אפ אנטישמי: החבר החדש של ג'ורג' סורוס

פברואר 17, 2013

בטור סופהשבוע של בן-דרור ימיני ב"מעריב" קראתי אודות איזה אתר שמאל-רדיקלי שנמצא, בעצם,  מסכים עם התעמולה האנטישמית של ה-ZOG –   Zionist Occupied Government  האמריקאי.  כל זה בעקבות ההתנגדות על גבעת הקפיטול בוושינגטון למינויו של צ'אק הייגל למשרת שר ההגנה האמריקאי.

ימיני לא הסגיר את שמו של האתר השמאלני, אך אני הסתקרנתי.  גיגלתי כמה מילים מהציטוט שהובא בטור והגעתי לבלוג "החברים של ג'ורג'", של יוסי גורביץ'. ה"ג'ורג'" שבשמו של הבלוג הוא העיתונאי והסופר ג'ורג' אורוול, שם העט של אריק ארתור בלר, שנולד ומת במחצית הראשונה של המאה שעברה. איש ששנא כל קיבעון מחשבתי וכל כפיה (הספר "1984") , ולכן, למרות שהיה איש שמאל,

סופר ג'ורג' אורוול: קרא לאנטישמיות מחלה

זעם מאוד על חבריו מן השמאל המדומה הבריטי בפרט והאירופאי בכלל, ועל התמכרותם העגומה לבולשביזם הדכאני של ברית המועצות (הספר "חוות החיות", על החזירים ששווים יותר והבהמות שקוראות להם הידד). ב-1945 גם טרח אורוול וכתב מאמר נגד האנטישמיות,  קרא לתופעה מחלה, והמליץ לערוך מחקר שיבדוק כיצד התפתחה והתפשטה המגיפה המסוכנת באיים הבריטיים. 

מהסיבות האלה, ועוד כמה, קל לשער שאורוול המנוח מתהפך לא מעט בקבר כאשר המתחזה גורביץ, מוצר אופייני של השמאל המדומה ומשרת נרצע של כל אנטישמי בסביבה, נושא לשווא את שמו.

איזה עוד כמה (סיבות)?

ובכן, בסופה של הרשומה האנטישמית שכתב גורביץ, שבה הזדהה בעצם עם תיאוריות ה-ZOG, שמקורה בניאו-נאצי אמריקאי  אחד, שמצידו הסתמך על הפרוטוקולים של זקני ציון, כותב גורביץ "הערה מנהלתית" בזו הלשון:

החל מיום ראשון הקרוב (שזה היום), אספק שירותי פרילאנס לעמותת "יש דין", ספציפית אשמש כבלוגר שלה. העמדות שמופיעות בבלוג הזה מייצגות אך ורק את עמדתי ואין לראות בהן, אלא אם נכתב אחרת, כמייצגות את עמדותיה של "יש דין".

במילים אחרות: גורביץ מקבל החל מהיום כסף תמורת כתיבתו מעמותת "יש דין", והוא מבקש שנאמין שלא יווצר כל  קשר בין הישות הגורביצית המקבלת פצ'ה-מצ'ה  מ"יש דין" ובין הישות הגורביצית הכותבת בבלוג הנושא לשווא את שמו של ג'ורג' אורוול (ומקבלת כסף מגורמים עלומים, שלא ממש בעייה לנחש את זהותם).

קל לשער איך היה אורוול מכנה את החיה, בחוותו,  המסוגלת לפיצול אישיות שכזה.

והנה כמה מילים על "יש דין" –  שרק נדע מי מממן את החבר המדומה של ג'ורג' אורוול:

מדובר בעמותה של סוכנים זרים לכל דבר ועניין. בשנים 2006-2010 שילמו לה המיליונרים האמריקאים המאוגדים ב"קרן החדשה לישראל" (המעבירה לעמותות ישראליות גם כספים מקרן פורד האנטישמית) סך של 275,663 דולרים, ואילו היום מספקת אותה קרן חדשה שירותים שונים ל"יש דין" באמצעות שתי"ל. לפי פרסומי העמותה, מקורם של הכספים המשולמים לגורביץ החל מהיום הוא במקורות הזרים הבאים:

תורם (2011) סכום התרומה בשקלים
Norwegian  Ministry of Foreign Affairs 1,289,918
Institut fur Auslands-beziehungen 755,920
Norwegian Refugee Council 589,920
European Commission 551,000
Dep. of Foreign Affairs Ireland 282,600
Oxam-Novib 186,840
Open Socirty Institute 179,950
United Kingdom Foreign and Commonwealth Office 166,456
CAFOD 133,920
קרן מוריה 132,815

קצת הסברים: ה-Institut fur Auslands-beziehungen היא קרן גרמנית. הקרן הנורווגית העוסקת בפליטים, אינה עוסקת כמובן בניסיון לפתור את בעיותיהם, אלא בניסיון לתחזק את הפליטים הפלשתינים כפצע פתוח במסגרת חרחור המלחמות האירופאי הרגיל המתנהל באזור. CAFOD היא קרן כנסייתית קתולית. החוזר בשאלה והאתאיסט  יוסי גורביץ בוודאי גאה במיוחד על התרומה שלהם לרווחתו הפינאנסית.

אבל הנה השם המעניין ביותר, למרות תרומתו הצנועה יחסית: ה-Open Socirty Institute.

המייסד, הבעלים והרוח החיה של המכון:

המיליארדר הידוע ג'ורג' סורוס.

שונא  של מדינת ישראל ושל תושביה עם קבלות מכאן ועד הודעה חדשה. 

מיליארדר ג'ורג' סורוס: תשלומי חרב להשכיר ל"חבר" של ג'ורג'

ומה שהכי מעניין:

ההשקפות שאותן מביע גורביץ בפוסט שלו, על "השליטה היהודית" על גבעת הקפיטול – התיאוריה של ה-ZOG, אינן אלא הד מקומי להשקפות של ג'ורג' סורוס מימים ימימה, שגם מניעות אותו לפעולות ממשיות בשטח.

גורביץ טוען שיש איזה לובי ישראלי-יהודי השולט בגבעת הקפיטול וכרגע עושה את המוות לחביבו, "גיבור המלחמה" צאק הייגל? (אין לצבוע המתחסד שום בעיה לקרוא להייגל "גיבור מלחמה" אף שמדובר במלחמה האימפריאליסטית המובהקת של ארה"ב בוויאטנם. לשווא תחפשו אצלו תשבוחות כאלה לחיילים ישראליים בצבא הכיבוש הנורא, צה"ל).

סורוס טוען טענות כאלה כבר מזמן.

העיתונאי האמריקאי אד לאסקי מספר  באתר "ההוגה האמריקאי",  שנוסף לתרומותיו היחודיות  לתחום, סורוס  גם תמך בעבודתם של שני אקדמאים אמריקאים, סטיפן וולט וג'ון מירשהיימר, שתיארו את "הלובי הישראלי" בוושינגטון  בצורה כזאת, שאפילו "הוושינגטון פוסט" קרא לה אנטישמית.

סורוס לא הסתפק בהבעת דעות. הוא השתתף בהקמתו של ארגון ה"ג'יי סטריט", משקל נגד ל"לובי היהודי" בוושינגטון. הוא היה שם  עוד בשלבי התכנון המוקדמים, ואחר כך נסוג קצת מהחזית התקשורתית, כדי שלא יזהו את הארגון עם דעותיו הידועות. זה הארגון שאחד מראשיו, דניאל לוי, טען שהקמתה של מדינת ישראל היתה "מעשה שגוי".

במשך זמן רב הכחישו ב-"ג'יי סטריט" שסורוס מממן אותם.

השקר נחשף.

שקרים הם ברירת המחדל של השמאל המדומה.

התברר שסורוס מימן כשליש מהעלויות של הארגון.

ולא רק זה.

הוא מפעיל שם את השפעתו באמצעי הרגיל והידוע – אנשים.

לאסקי מגלה שמורטון הלפרין, מהוועד המייעץ של "ג'יי סטריט",  הוא מעוזריו הראשיים של סורוס, ומכהן עתה במשרה בכירה בהנהלת ה- Open Society Institute – אותו ארגון של סורוס המממן את "יש דין" (בניירות של ה"ג'יי סטריט" מדווחים רק על המשרה הקודמת של הלפרין, במשרד החוץ האמריקאי. מעלימים את העובדה שהוא שכיר של סורוס. תנחשו למה).

רוברט מאליי מכהן גם הוא בוועד המייעץ של "ג'יי סטריט". וכמו כן הוא משמש כמנהל התכניות במזרח התיכון ובצפון אפריקה ב-ICG – (ניהול משברים בינלאומיים) – הממומן בכבדות על ידי ג'ורג' סורוס.

וכך גם חבר נוסף באותו וועד של "ג'יי סטריט", אלי פאריזר (Eli Pariser), שהוא גם מנהל בפועל של MoveOn,  עוד ארגון שזכה למיליוני דולרים מכיסו של ג'ורג' סורוס.

ובחזרה לקשר הישראלי: אחד הארגונים החשובים שהשתתפו בייסודו של ה"ג'יי סטריט" הוא "ברית צדק ושלום" האמריקאי, הכולל עשרות אלפי חברים. ה"ברית", לפי לאסקי,  עבדה בשותפות צמודה עם ה- Open Society Institute של סורוס בקידום הפעילויות והפרסומים של העמותה הישראלית "שוברים שתיקה" – מיסודן של "הקרן החדשה לישראל", "קרן פורד" האנטישמית, ממשלות ספרד, אירלנד ובריטניה, שגרירות הולנד, ושלל אירגונים כנסייתיים, קתוליים ופרוטסטנטים, באירלנד, בדנמרק, בשבדיה ובהולנד. כמו כן זכה "שוברים שתיקה" לקבל כספים גם באמצעות עמותת "יש דין", הספונסר החדש של גורביץ.

ומדובר בהתפתחות פינאנסית נאה: ב-2006 הסתכמו כספי התרומות שהגיעו ל"שוברים שתיקה" ממחרחרי המלחמה באירופה ובאמריקה ב-422 אלפי שקלים. ב-2010 כבר הסתכמו התרומות ב-3,625,022 ש"ח, וב-2011 נרשמה ירידה קלה: רק 3,013,024 ש"ח.

מחפשים סטארט-אפ? הקימו עמותה להשמצת ישראל והתחילו לגייס כסף בעולם הרחב. יש המון מקורות. חילוניים ודתיים מכל דת וצבע. ממשלות ומפלגות. מכונים וקרנות. כולם חולים במחלה שג'ורג' אורוול קרא לה "אנטישמיות". כולם מחרחרי מלחמה שמשלמים לכל מי שמוכן לקדם פוליטיקה של שנאה בין יהודים לערבים.

והנה עוד הקשר ישראלי-אמריקאי המדגים איך זה עובד: כבר לפני שלוש שנים ויותר גילה אורן פרסיקו ב"עין השביעית", שעיתון "הארץ", בגירסתו האנגלית, מקיים קשר מסחרי תמוה ביותר עם אותה "ברית צדק ושלום" האמריקאית, השותפים של סורוס ב"ג'יי סטריט":

באתר עיתון "הארץ" באנגלית מופיעים דרך קבע קישורים למיני אתר משותף לעיתון "הארץ" ולארגון, שכתובתו ברשת נמצאת תחת דומיין העיתון. הקישורים אל מיני-אתר זה, בנוסח "תומכי ישראל חייבים לצדד בהקפאת התנחלויות", או "עברית וערבית מאוחדים בשירה", מופיעים תחת הכותרת "אובמה פועל למען שלום". קישורים אלה מוגדרים על-ידי האתר כחלק מהשותפויות המסחריות שלו.

ב"הארץ" סירבו להגיב.  

ומיהו הבלוגר ש"הארץ" מקדם אותו בצורה נמרצת ביותר בתקופה האחרונה?

המלצות והפניות חוזרות ונשנות באתר האינטרנט של העיתון?

"החבר של ג'ורג'", יוסי גורביץ.

החבר של ג'ורג', בטח.

אבל כבר מזמן לא החבר של  ג'ורג' אורוול.

הרבה יותר החבר של ג'ורג' סורוס.

ואם לא חבר, אז לפחות בובה תלויה על חוט.

5 תגובות
 1. הו אל תדאג – אורוואל אחראי למשפט הנודע: " בטח בנחש בטרם תבטח ביהודי"

  וכדי שלא נחשוד בו הוסיף "וביהודי- בטרם תבטח שתבטח ביווני, אך לעולם אל תבטח בארמני".

  אהבתי

  • להפעיל את כללי ה"היפוקריטיקלי קורקט" שמונים שנים לאחר מעשה (אורוול פרסם את "דפוק וזרוק"ב-1934, ושכחת להזכיר מה שהיה לו לומר על הצרפתים המלוכלכים) לא עושה לי את זה, מה גם שמדובר בכמה ציטוטים של אמירות שלא הוא המציא, בעקבות היתקלויות שהיו לו בשהותו הלא מלבבת במיץ של הזבל, כולל הטיפוסים שהסתובבו שם. וגם בימינו, לא כל מי שפולט איזו אמירה מכוערת בגנות עם או גזע או עדה, כולל "הזועביז" וכולל ה"שיכנוזים הצפונבונים" ואפילו "השלוכים והפריחות" לא צריך לעמוד מיד כשמאחוריו רק הקיר וחותמת של "גזען" מאפילה על שארית חייו. לדעתי המאמר שכתב אורוול בגנות האנטישמיות מהווה כפרה יתרה על ההערות האלה ובטח משקף את דעתו ורגשותיו יותר מהציטטות שהבאת(שאין שום צורך להתכחש להן, ואני מודה לך שהזכרת אותן, כי תמיד כדאי לשמור על פרופורציות, לכאן ולשם).

   אהבתי

   • חס ושלום, אני לא מאמין שבכללים כאלו, ודי בטוח שאני יותר גרוע ממנו בגענות שלי.
    רק לא רציתי שיחשבו חס וחלילה קוראייך, ואתה, שאין שום קשר של שנאה בין שני מושאי הפוסט שלך.

    אהבתי

 2. מוקי קרטופלך permalink

  גורביץ הוא זבלה אמיתי.

  אהבתי

  • אני חולק עליך. אין אצלו שום דבר אמיתי. אפילו זבלנותו לפי מי שמשלם.

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: