דילוג לתוכן

העיתון של ביבי והשמלה של שרה: מה שיותר רע, יותר רע

פברואר 7, 2013

יתכן שיהיו מי שיאשימו אותי בצביעות, ואף על פי כן אעז ואכתוב: מצערת אותי למדי ההתקפה התקשורתית העזה המכוונת כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

רק השבוע היה לנו התחקיר בתוכנית "מקור" בערוץ 10, ואחריה ההתנפלות רעת הלב על השמלה של שרה, כשהמטרה העיקרית שלה היא, כמובן, בעלה ראש הממשלה.

(בעניין המסעיר של השמלה, אני לא אדוק: זה לא שהנושא הוא "סוב יודיצה" או ראוי למספרי הצנזורה. אך למה רק להתנפל? מדוע אי אפשר להתייחס גם להומור ולהעזה המתגלים בבחירה האופנתית של אשת ראש הממשלה? לא נמאס כבר מכל הגברים והנשים המייגעים האלה, שהכל אצלם "קום איל פו"? ששום שערה לא תזוז אצלם ממקומה, שלא יאמרו לעולם מילה שלא במקומה, ושכל פריט שילבשו עומדים תמיד בקני המידה המחמירים ביותר של משמר ההבלים? מה שמשוררנו ליאונרד כהן קורא ה"ג'ז פוליס"*? אותה משטרת מחשבות ומעשים  שבכל הזדמנות מתחזים אנשיה לפמיניסטיות רדיקליות, שומרי  זכויות השמנים – סליחה המאותגרים משקלית –  אלה  המתנגדים לכל התערבות כירורגית פוטושופית וכיוצא באלה,  כל ההיפוקריטקלי קורקטים שבכל שעת מבחן מתגלה ערוותם.)

DSCF4062

יאיר לפיד ובנימין נתניהו בליל הבחירות: כמה שיותר טוב יותר טוב 

כן, אני יודע, אפשר למצוא כאן בבלוג לא מעט ביטויים קשים כלפי נתניהו. אינני אוהד שרוף שלו, ואפילו לא אוהד מתון. ובאופן טבעי, לרגל מערכת הבחירות, אחרי שעלה בדעתי לתמוך באחת המפלגות האופוזיציוניות (לדעתי המפלגה האופוזיציונית ביותר), גם החרפתי את הביטויים. תעמולת בחירות, אתם יודעים.

אבל מערכת הבחירות חלפה עברה לה. נתניהו ומפלגותיו ספגו תבוסה קשה, שהיו ראויים לה והיא להם, אך המצב הפוליטי שנוצר הוא כזה, שנתניהו הוא זה המרכיב את הממשלה הבאה. בשנים הבאות הוא יכהן בראשה, בין שאני אוהב זאת ובין שלא.

אינני יודע אם אמנם אמר יאיר לפיד את הדברים המיוחסים לו, שלא דחוף לו להיכנס לקואליציה, כי בתקופה הקרובה עתידה ממשלתו של נתניהו לפגוע קשות במעמד הביניים, שלא יבלע בקלות את הגזירות, כך שבקרוב ייערכו בחירות נוספות והוא, לפיד, (יש) עתיד להיות ראש ממשלה בתוך שנה וחצי.

אני מקווה שלא אמר.

דברים ברוח דומה אמרה מנהיגת מפלגת העבודה שלי יחימוביץ, ומהם השתמע כי ממשלתו של נתניהו עתידה להרע עם העם, ולמפלגתה יאונה רק טוב אם תירחק מהממשלה הזאת ותשב באופוזיציה.

אחרי שעלתה שלי על מסלול האיוולת (לפי הגדרתה שלה עצמה!) כבר לא נפלא ממנה דבר.

הצחיק אותי כשדיברה על ההבדלים התהומיים והחדים בין עמדותיה ובין עמדותיו של נתניהו, בתור מכשול בלתי עביר, אחרי פגישתה איתו.

מעניין ששום הבדלים תהומיים וחדים לא עמדו לה למכשול על דרכה  לכונן "גוש חוסם" עם העמדות הלאומניות והדתיות-קנאיות ביותר של מפלגות הימין הערבי שבלשון הסגי-נהור הנהוגה אצלנו קרויות "שמאל", איזו בדיחה.

גלוי מאוד היה ידיד העם הידוע מעיתון "הארץ", גדעון לוי, שאצה לו הדרך, וכבר שלושה שבועות לפני שהתבררו תוצאות הבחירות הוא ידע היטב מה יש לעשות והנה תמצות של עמדתו:

"הממשלה הבאה מוכרחה להיות ממשלת ימין קיצוני. בלא איפור, בלי פודרה, מסקרה וסכרין, ובעיקר בלי ההשתתפות ה"מאזנת" של מפלגות המרכז-שמאל. תנו לימין לנצח, בנט-פייגלין לשלטון. אם זה מה שהעם רוצה, מגיע לו גם לקבל…רק עם ממשלת דני דנון-ציפי חוטבלי יראה העולם ותראה ישראל את הפרצוף האמיתי של המדינה. רק עם ממשלת אביגדור ליברמן-שמיר יעמדו למבחן כל הרעיונות ההזויים…אם פייגלין יטרנספר, אלקין יספח ובנט יטפל – העולם יאמר את דברו הנחרץ, ובעקבותיו, רק בעקבותיו, אולי יתעוררו הישראלים משנת החורף ומהזיות הקיץ שלהם… עד שהשיגעון לא ימומש, כל זה לא יקרה. הניסוי הוא מסוכן, אך המשך ההשתוללות בנשף המסיכות מסוכן לאין ערוך יותר..אסור שיהיו משת"פים. אסור שאל הממשלה הזאת שוב יזחלו מכשירי השרצים, מכבסי המלים ומלביני הפשעים. רק בלי העבודה, התנועה ויש עתיד – יהיה עתיד." 

לוי אמנם טוען בגוף המאמר שלא מדובר כאן  "בגישה המרקסיסטית הפשטנית, שככל שרע יותר כן ייטב." אך לכל קורא שעיניו בראשו ברור לגמרי שדווקא כן, מדובר בדיוק בעמדה הפשטנית דנן, גם אצל לוי, כמו בעמדה המיוחסת ללפיד, וכמו בגישה של יחימוביץ. וזו העמדה:

יריבינו הפוליטיים טועים לגמרי בגישתם  שתביא אסון על העם. אך אסונו של העם יגרור את אסונם שלהם, שמצידו יביא לניצחוננו הוודאי. ולכן – למה שנפריע לאויבינו להיכשל?

מדובר אותו בולשביזם רע-לב, מכוער ופסול, המאפיין לעתים קרובות את הצבועים שמתיימרים להיות ידידיו הטובים ביותר של העם.

ואם זו גישתם של הבולשביקים רעי-הלב או השוגים, התועים והטועים (ההיסטוריה העגומה של בריה"מ וגרורותיה מספיקה לגמרי בתור הדגמה למימוש בפועל של הגישה הזאת, כאשר "הטוב" מתברר כגרוע אפילו מן הרע שהוא היה אמור לרשת) ברור מהי הגישה הראויה:

זו שאומרת בפשטות שמה שיותר רע יותר רע, ומה שיותר טוב יותר טוב.

ולכן, ככל שתהיה הערכתי את נתניהו, דעותיו ומטרותיו ביקורתית יותר, כך אקווה יותר שיכללו בממשלתו אנשים ומפלגות שיוכלו  למתן את צעדיו ואולי אף להטות אותו לכיוון נכון יותר, למען ייטיב עם העם, או לפחות לא ירע לו, כפי שמקווים הבולשביקים למיניהם.

משום כך הבעתי את דעתי, מיד לאחר הבחירות , שמוטב ממשלה רחבה ככל האפשר, מקיר אל קיר.

שיהיה בפנים יאיר לפיד שידאג לאינטרסים של מעמד הביניים.

שיהיו בפנים שלי יחימוביץ וש"ס, שאולי יוכלו לדאוג יחדיו גם לאינטרסים של המעמדות הנמוכים יותר.

שיהיה בפנים גם האח בנט ומפלגתו, שבאופן פרדוקסלי, יוכלו לרכך ולהקהות את עוקצם של קנאי הימין הקיצוניים במפלגותיו של נתניהו.

וגם שאריותיה הקטנות של קדימה בהנהגת ציפי לבני ושאול מופז יוכלו להועיל במקרה שתהיה אפשרות של מהלך מדיני משמעותי מול הפלשתינים.

ואם יש אפשרות ללכת למהלך אמיתי של שיתוף החרדים בשירות הצבאי והאזרחי ובצירופם לכוח העבודה, תוך משא ומתן עימם ולא בניגוד לעמדותיהם, לא תזיק בממשלה גם "יהדות התורה".

(והייתי שמח אפילו אילו היתה מרצ מחליפה את המימון הזר של עסקניה,על ידי הטייקונים האמריקאים ושותפיהם מהמפלגות, הממשלות והכנסיות האירופאיות, בכספים קואליציוניים מכספי משלם המיסים הישראלי. יתכן שאז היו קצת מהעמדות הזרות והמוזרות של המפלגה הזאת משתנות לטובתנו, בהתאם לקביעתו הנאה של קרל מרקס, שההוויה קובעת את התודעה. אבל נראה לי שזה לא הולך לקרות.)

ואין לשכוח שאת כל הקרונות האלה אמור  להוביל בנימין נתניהו. וברור שהמתקפה התקשורתית העזה עליו מצד מסויים של המפה הפוליטית אינה מיטיבה עם האפשרות שתכונן פה ממשלה שתורכב על פי האינטרסים של כלל ציבור הבוחרים, או לפחות של חלקו הגדול. מגמתן של המתקפות האלה להרבות סכסוכים ומריבות, ולהקשות על הידברות ועל קיומה של רוח טובה בין הצדדים.

והרי מטרתן העיקרית של הבחירות היא לקבוע מי יהיה זה שינהל את ענייני המדינה, ומי יהיו שותפיו לניהול הזה, שכל בעלי הרצון הטוב חייבים לקוות כי יהיה מוצלח ולתועלת כולנו. הבחירות קבעו שמדובר בנתניהו, ואני שמח שהוא אמנם מנסה לנהל משא ומתן, או לפחות שיחות, עם כל המפלגות.

—————————————————————————————-

* פראי  ככל גזען אוהב חרות,

אני נותן כבוד לפועלו של האדון.

אך אמרי נא לי עתה, יפה כה ונשגבת

שוב הסתבכתי עם  משמר ההבלים?

והמקור:

Wild as any freedom loving racist

I applaud the actions of the chief

Tell me now oh beautiful and spacious

?Am I in trouble with the Jazz police

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: