דילוג לתוכן

איך ולמה הואיל אתר וואלה לשנות כותרת מופרכת

ינואר 27, 2013

תרשו לי טפיחה עצמית על השכם ובאותה הזדמנות צל"ש לאתר וואלה שלא התבייש לשנות כותרת בעקבות תגובה לידיעה שהתפרסה שם.

כשעברה השבת נודע לי שהולך ברשת סיפור על פיצוץ רבתי באתר הגרעיני האיראני בפורדו, ומטבע התעניינותי בנושא חרשתי כמה אתרים כדי להבין מה ואם קרה שם. אחת הידיעות המפורטות היתה של יוסי מלמן, כתב ותיק לענייני שו-שו,  באתר וואלה. קראתי בעניין את הידיעה והתברר לי שהסיפור על הפיצוץ מפוקפק למדי, אבל בכל זאת סימנתי לעצמי שכדאי לעקוב. כי לא אחת קרה שידיעות שנראו ממבט ראשון מפוקפקות לא פחות, התבררו לאחר זמן כנכונות. ואז חזרתי אל הכותרת שנתן וואלה לידיעה, שאמרה:

"מדוע הדיווח על הפיצוץ בקום שבאיראן הוא מופרך"

הכותרת נראתה לי מוזרה ולכן כתבתי את התגובה הבאה, תחת הכותרת:

"או שיש להטיל ספק בדיווח או שהוא מופרך"

וזה מה שכתבתי (תגובה מס.11 בוואלה):

'צודק לגמרי יוסי מלמן כשהוא כותב כמה וכמה פעמים במהלך הידיעה שיש להטיל ספק בדיווח על הפיצוץ, והוא גם מנמק את דעתו. ברור שכל עוד אין אימות ממקורות בדוקים, הידיעה מפוקפקת. אך מה לזה ולכותרת השגוייה לגמרי של הידיעה, שכלל לא מתאימה לתוכנה – שלפיה הדיווח על הפיצוץ הוא "מופרך". שהרי הכתב מלמן מביא כמה סיבות טובות להטלת ספק – אבל אפילו לא הפרכה אחת. ההבדל בין ספק ובין הפרכה גדול לא פחות מן ההבדל בין ספק ובין אימות.
לכן: הידיעה של מלמן סבירה לגמרי. הכותרת שנתנה (כנראה) המערכת – מופרכת לחלוטין.'

במשך כל שעות היום עסקתי בענייני, ולפנות ערב שבתי לידיעה כדי לראות אם הכניסו בוואלה את התגובה, כי מניסיוני, לא תמיד אני מצליח לקלוע לטעם המערכת.

והנה, היו לי שתי הפתעות נעימות: לא רק שהתגובה הופיעה, אלא שגם הכותרת של הידיעה בוואלה שונתה, ועכשיו אין שום מקום לתלונות, כי הכותרת החדשה אומרת:

"מדוע הדיווח על הפיצוץ בקום שבאיראן מוטל בספק"

מה שכמובן הופך את התגובה שלי שם ללא רלוונטית, או במילה אחרת, מופרכת.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: