דילוג לתוכן

בחירות 2013: למה מסעודה משדרות וגדליה מעופרי צביה ד' לא מצביעים לנתניהו ולליכוד ביתנו

ינואר 3, 2013

אפשר ללמוד הרבה על יחסם של עסקנוני הליכוד ביתנו למצביעים שלהם, על פי ההסבר המפליא שהם  מעניקים לכך שבכל שבוע נשמטים כמה בלוקים, מרפסת או חדר מביתם הפוליטי. "המצביעים", מסבירים לנו אשפי ההסברה, "חושבים שיש הצבעה בשני פתקים." או, בניסוח השלילי – "הם לא יודעים שההצבעה היא בפתק אחד, ולא בשניים."

וזו הסיבה, הם אומרים, שלמרות שבוחרי הליכוד רוצים את בנימין (התותח) נתניהו בתור ראש ממשלה (ובכך  מוכיחים המצביעים תבונה פוליטית מפליגה) מרשים לעצמם אותם בוחרים עצמם לנדוד עם קולותיהם למפלגות אחרות (ובכך הם מוכיחים את עצמם כהזויים חסרי בינה – שהרי ההצבעה היא בפתק אחד בלבד!)

זאת אומרת – רק תסבירו למצביעי הליכוד,  הנבונים גם הזויים, שיש רק פתק אחד, והם ישובו הביתה!

נחכה ונראה. עוד מעט קט יתחיל הגל העיקרי של תעמולת הבחירות בטלוויזיה, ואיש לא יפריע למסבירי הליכוד להודיע למצביעיהם קשי ההבנה, שלא לומר המטומטמים, שיש רק פתק אחד.

האמת, כנראה, שונה לגמרי. אחוז עצום מן הישראלים – לא רק מצביעי הליכוד והימין – מעריכים שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. בכך הם מוכיחים שהם קוראים סקרי בחירות או שומעים עליהם או צופים בהם. אך אין לבלבל בין הכרה במציאות ההולכת ומתהווה, ובין קבלה מרצון של אותה המציאות. מאחד הסקרים (נדמה לי שראיתי אותו אצל נסים משעל) התברר שרק 48% ממצביעי הליכוד, אלה שהכרתם כתיקנה, שכן יודעים שמצביעים רק בפתק אחד, עושים זאת מרוב אהבתם לנתניהו.

אין מה לעשות. בנימין (התותח) נתניהו, לא הצליח לקנות ליבם של אזרחי ישראל גם אחרי 4 שנות שלטונו האחרונות, שלכל הדעות היו מוצלחות בהרבה משלוש השנים הקרקסיות של כהונתו הקודמת. גם אנשי הימין מקבלים את המציאות – שהוא עומד בראש הליכוד, והוא יהיה ראש הממשלה הבא. אבל רבים מהם, ופי הסקרים מספרם עולה, בינתיים, משבוע לשבוע, לא סבורים שזה מחייב אותם להצביע בעד המפלגה שהוא עומד בראשה.

ומי יאשים אותם? מי יאשים את מסעודה משדרות או גדליה מההתנחלות, גם כשהם ימניים לגמרי,  על שהם נודדים עם קולם מהליכוד ביתנו לש"ס או ל"בית היהודי" או ל"עוצמה". שהרי, מה חושבים להם בסתר ליבם מסעודה וגדליה כשהם שומעים על דירת הפאר שיש לנתניהו בשכונת רחביה, על הארמון הקטן שלו בקיסריה, בנוסף על משכנו בבית ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים? כשנודע להם על גינוני הגראף פוטוצקי שלו, התחככותו המתמדת עם כל מיני מיליארדרים ומיליונרים? המטוסים הפרטיים והטירות?

ושורה תחתונה: כשמסעודה וגדליה חשים  על בשרם את  התנהלותה הכלכלית של ממשלתו, הממשיכה כסידרה  לקחת משכבות העם הרחבות – ולהעביר מה שהיא לוקחת מהם אל חבריו האהובים מהמאיון העליון? וכשברור לגמרי, שגם אחרי הבחירות עומד גל הגזירות הרחב לפגוע בכן-לם – חוץ מחוג חבריו הקרוב של התותח מקיסריה, רחביה וטלביה?

DSCF3850

זמרת שרית חדד וראש ממשלה נתניהו: אתה תותח

איך יכולים מסעודה או גדליה – ואני מדבר רק על מצביעי הימין – לאהוב, או אפילו לחבב, או אף לאהוד, או גם סתם לסבול איש כזה,  מבוצר עד לגרונו בכל הלאקצ'רי האמריקאי הנוצץ והנלעג, שבו הוא רואה חזות הכל, שאפו בעננים, שתנאי החיים של העם שהוא עומד בראשו מעניינים אותו כקליפת השום, שמפזר סיפורי צוונציג על הצלחתו להשיט את ספינת הכלכלה הישראלית בין המשברים – לעומת היוונים/ספרדים/אירים/איסלנדים –

– כשלבסוף מתברר שכל השיט המוצלח הזה התנהל כשבבטן האניה יש חור בגודל של 15 מיליארד שקלים, שבגינם, בכלל,  אנחנו הולכים לבחירות מוקדמות –

– כי לא היו לתותח מספיק ביצים להגיש תקציב של גזירות בינואר, שיתבצע בשנת בחירות, שהיו אמורות להתרחש בנובמבר 2013.

אז בסדר, אומרים לעצמם מסעודה משדרות או גדליה מעופרי צביה ד'. נתניהו הוא יופי לביטחון, הוא מצויין נגד איראן, הוא נואם יפה באו"ם או בקונגרס האמריקאי. כל זה יופי-טופי, אז זה שהוא מחטט לנו בכיסים אולי לא נורא כל כך.

אבל הוא ממילא יהיה ראש ממשלה, הם אומרים לעצמם, אז למה שבינתיים לא נצביע אנחנו, עם קולנו האחד,  למען אנשים הרבה יותר נחמדים ממנו? אנשים שאולי, אם יהיו בממשלה, ישמרו עלינו מפניו ומפני הגזירות הנוראות שהוא מתכנן בשביל כולם, חוץ מחבריו הטובים? למה

ארוחת גיבוש לעסקני המפלגה על חשבון הציבור: 208 ש"ח לאדם בשביל כיבוד קל

שלא ניתן את קולנו האחד לאריה דרעי שהלך למאהל של ג'סי כהן בזמן המחאה החברתית? או לנפתלי בנט שגם הוא היה במאהל של רוטשילד בזמן ש-80% מהעם התייצבו לצד המוחים נגד הממשלה בקיץ של 2011? בעד אנשים שעם כל חסרונותיהם, וגם אם לא חסר להם כלום בחשבון הבנק, הם לא איזה אמריקנר נישא מעם, שסיגן שרוף מעשן בכיס חולצתו? עם מיליארדר אמריקאי מווגאס שמתחזק בשבילו עיתון? שמוכן להוציא מכיסנו עשרות אלפי שקלים בעד ארוחת "גיבוש" לכמה עשרות עסקנים של מפלגתו, 418 ש"ח לאדם למנה, או 208 ש"ח ל"כיבוד קל" –  או 80 אלף  ש"ח לזמרת כדי שתשיר לו שהוא תותח?

אז בסדר, אומרים לעצמם מסעודה וגדליה. שיהיה האיש הזה ראש ממשלה, אם כך נגזר, אבל לדרוש מאיתנו שנאהב אותו? שנצביע בשבילו ובשביל מפלגתו?

עד כאן.

4 תגובות
 1. עידו לם permalink

  מסעודה משדרות היא מטומטמת סדרתית, האספסוף הישראלי בעיירות הפיתוח ובערים החלשות בוחרים שנים את הליכוד שמחברבנת להם על הראש וממשיכים להתבכיין על האשכנזים השמאלנים, זה מאוד מזכיר את הוויט טראש באה"ב שבוחרים את הרפובליקנים שדופקים אותם כול פעם רק כדי לא לתת סיפוק לליברלים מניו יורק, במקום שמסעודה תשתף פעולה עם אזרחי ישראל הערבים לפחות בשאלות הכלכליות הם ממשיכים בטמטומם להיות בשר תותחים של הליכוד, כול חרא שהם ספגו ועוד יספגו זה בהחלט מגיע להם רק חבל שגם אנשים כמונו צריכים לסבול את זה.

  אהבתי

  • מסעודה עשתה מעשה רציונלי להפליא כשהחליפה את השלטון הבולשביקי המפלה והדכאני של מפא"י ההיסטורית במנחם בגין. ואותו מעשה רציונלי עשתה כשהורידה את הליכוד ונתניהו ל-12 מנדטים אחרי שהתעללו בה במדיניותם הכלכלית הרפובליקאית. ומכיוון שיש סימנים ברורים שהליכוד עובר גם הוא תהליכים של סיאוב עמוק ובולשביזם, היא תמצא לעצמה אופציה אחרת בבוא הזמן. ברור שהאופציה הזאת לא תהיה מורכבת מהנבחרת המוצגת לה היום – יחימוביץ של הוועדים העשירים, לפיד של הבנקים העשירים ולבני של כל שאר העשירים. מבחינה חברתית,מעבר לכל הסיסמאות, ההבדל בינם ובין הליכוד הוא מקרוסקופי. כולם משרתים את שני העשירונים העליונים במקרה הטוב, וריאלית יותר, את החצי העליון של העשירון העליון, איפה שהם עצמם (הנבחרים) מצויים. שיתוף הפעולה שאתה מציע למסעודה הוא מופרך מהיסוד לא רק למסעודה, אלא לכל יהודי חפץ חיים. לשתף פעולה עם מפלגות שראשיהן מודיעים, בגלוי או בקריצה, שאין למסעודה מקום גם בנחלת האלוהים הקטנטנה שלה? שתומכים בפועל באלה שממטירים עליה חתיכות ברזל מתפוצצות? איפה אתה חי?
   לדעתי, מסעודה משדרות מצילה את עגולי המשקפיים המתנשאים מיד עצמם.

   אהבתי

 2. עידו לם permalink

  מסעודה לא עשתה מעשה רציונלי שהיא החליפה את הליכוד במפא"י ב 77 כי היא החליפה דבר בחולירה, הדבר הרציונלי ב 77 היה להחליף את מפא"י במפלגת שלי שהייתה שמאל אמיתי ששילבה גם מזרחים כמו סעדיה מרציאנו ברשמיתה(חרף הרוטציה שלא התקיימה).

  אהבתי

  • הרוטציה בשל"י התקיימה לבסוף ואחר כך מרציאנו עזב את התנועה.

   אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: