דילוג לתוכן

שוב צנזורה ב"הארץ": ההרכב והצביעות העיתונאית

דצמבר 16, 2012

נאמן כתמיד לחוסר העיקביות שלי (די נמאס לי מכתיבת תגובות ל"הארץ", אבל מדי פעם אני לא מתאפק) שיגרתי היום תגובה קצרה למאמר של אמיר אורן "ההרכב והפרגוד", שבו אורן רומז, קובע, מתלונן ומוחה על כך שנראה כי יתכן שיש אפשרות שהנשיא החדש של בית המשפט העליון, קבע את הרכב השופטים שידונו בערעור על פסק הדין במשפטו של ראש הממשלה אהוד אולמרט, בדרך שתבטיח פסק דין מסויים ולא אחר – ולא בדרך עניינית כמתבקש, כשזו האחרונה, לדעתו של אורן, היתה עשויה להביא פסק דין אחר.

אז כתבתי תגובה, והיא לא פורסמה. אני מפרסם אותה כאן, גם זה שלא כהרגלי בזמן האחרון, כי יתכן שהקוראים ילמדו מהמקרה הזה דבר או לפחות חצי  דבר על היבלות שעליהן אסור לדרוך במדור התגובות של עיתון "הארץ", כאשר אפילו אם אתם מסכימים עם עמדתו של המוגב, זה לא באמת עוזר לפרסום.

להלן התגובה שצונזרה:

אמיר אורן צודק, כמובן. מי שקובע את הרכב השופטים במשפט מסויים, קובע במידה עצומה, כמעט בוודאות, את תוצאותיו של המשפט. מה שתמוה הוא, שאורן, ועיתונו "הארץ" נזעק לעניין הזה עכשיו, מאז שמונה אשר גרוניס לעמוד בראש בית המשפט העליון. מה עם מאות מקרים זהים בדיוק שאירעו בתקופת השופטים אהרון ברק ודורית בייניש, שבהם השפיעה עמדתם של הנ"ל על קביעת הרכבים לא רק בבית המשפט העליון, אלא גם בערכאות נמוכות יותר? שנזכיר מקרים ספציפיים מהשרוול? אילנה דיין והזיכוי האחרון שלה בעליון? חיים רמון וההרשעה שלו במחוזי? רוצים עוד? אלא שאז זה היה לפי רוחו של "הארץ", ולכן התינוק לא ילל ולא אמר מילה.

סתם, בשביל הבידור.

 

From → תקשורת

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: