Skip to content

נתניהו ואבו-מאזן במצעד האיוולת: עכשיו תור האוויר החם

דצמבר 5, 2012

קצת חשבתי לי היום, איך הידרדר לו ראש ממשלתנו בנימין נתניהו, והסתבך באיוולת האחרונה, המקוממת עליו אפילו את ידידותינו הטובות ביותר בעולם (וזה לפי ההגדרה של הממשלה שלנו עצמה!), המזמינות את השגרירים הישראלים לשיחות הבהרה ונזיפה, מאיימות בצעדים נחושים יותר אם וכאשר וכן הלאה.

עד כדי כך התרשמו מזה נציגי תנועת ה-BDS בארצנו (תנועת החרם הבינלאומי על ישראל) – הלוא הם עורכי החדשות של עיתון "הארץ" – שמיהרו מאוד להודיע בעיתונם, שהכל מתקדם יפה מבחינתם,  והנה, או-טו-טו, מטילות עלינו מעצמות המערב סנקציות קשות. מוצרי התנחלויות בפרט ומוצרים ישראלים בכלל עומדים להיכנס לרשימת החרמות, וכן הלאה, כיד דמיונם הטובה עליהם, כרגיל, שם ב"הארץ".

טוב, זה כבר ידוע שעמודי ה"חדשות" של עיתון "הארץ" הם יותר תרגיל בדמיון מודרך מאשר עיסוק בחומרים שיש להם קשר למציאות. הם בעצמם כבר הודו בזה, ומה לכם טוב מהודאת בעל הדבר?

אולי רק הודאת שכיב מרע.

***

אבל עד כמה שננסה להמעיט ממשמעות הכרזותיהם של נתניהו וממשלתו, עדיין אנו נותרים עם פסיעה גסה במיוחד במצעד האיוולת,  בקנה מידה רציני אפילו לפי הסטנדרטים הרגילים של נתניהו. כמה שהוא לא משתדל – לא בכל יום הוא מצליח לעורר את חמת כל העולם ואשתו.

שטח E1

והנה, דווקא בעמוד הדעות של ביטאון ה-BDS, מצאתי מאמר מעניין של העורך הכלכלי הבכיר נחמיה שטרסלר, הקורא תגר על התיזה שמדובר בשטות מחרידה מצד נתניהו וממשלתו. לא ולא! לא רק שלא מדובר בשטות, מודיע לנו שטרסלר – מדובר במהלך מתוחכם ופיקחי, שנקט נתניהו כדי  להבטיח את ניצחונו בבחירות הקרובות בינואר!

עד כדי כך!

נתניהו, על פי שטרסלר, רק שמח ועלז בגין הכרזת המדינה הפלשתינית באו"ם על ידי אבו-מאזן, כי כך יכול היה להעמיד את עצמו במצב החביב שיבטיח לו ניצחון ודאי בבחירות הבאות: ישראל נגד כל העולם. זה יבטיח שכל הימין יהיה בכיסו הקטן, כי אין דבר החביב יותר על הימין הישראלי מאשר לעמוד לצידו של מנהיג עזוז וגיבור היוצא למלחמה נגד כל העולם.

תיזה חמודה לאללה,  שהיה יכול להיות בה ממש, אילו היה נתניהו צפוי להתקפה מימין על שלטונו, ולכן להוט כל כך להמעיט את כוחו האלקטורלי של אותו ימין, עד כדי נכונות להתקוטט עם ידידותיו הטובות ביותר בעולם.

נניח,  אילו היה לנתניהו מקום לחשש,  שנפתלי בנט, וכן הח"כ בן ארי והח"כ ד"ר אלדד, יעשו יד אחת כדי להמליץ בפני הנשיא להטיל את הרכבת הממשלה, אחרי הבחירות, על מנהיגת מרצ, זהבה גלאון.

***

תיאוריה עוד יותר מעניינת שמעתי בתכנית "פוליטיקה" בערוץ 1, מפי צחי הנגבי.

ממנו הבנתי שהצעד שבו בחר נתניהו להגיב על הכרזת המדינה הפלשתינית באו"ם, כלל אינו קיצוני או שטותי.

לפי הנגבי, כל מדינות העולם, ובטח המעצמות והמדינות שזימנו היום לשיחות ולהבהרות את השגרירים הישראלים בבירותיהם, הן בכלל לא בכיוון.

הן עשו טעות מצערת של 180 מעלות, אם לא יותר.

לא רק שהצעד שנקטה התשיעיה הנועזת של נתניהו אינו קיצוני כלל וכלל – אלא שמדובר בצעד מתון להפליא, שקול להפליא, שכל מטרתו היתה להרגיע את המצב.

שהרי, גילה לנו הנגבי, בפני נתניהו עמדו הצעות פעולה מרחיקות לכת בהרבה, שהועלו בתשיעיה.

חלקן גילה הנגבי וחלקן סתם, כך שאפשר גם לנחש מה היו אותן הצעות פעולה:

* לספח לישראל לאלתר את אזורי יו"ש.

* להחזיר מיד לטוניס את כל מי שנשאר בחיים מצמרת הפת"ח.

* לא להעביר יותר לפלשתינים שקל אחד, דהיינו לבדוק, מבחינה מדעית, אם הפלשתיני הממוצע מת מהר יותר ברעב  –  או בצמא.

* להחזיר את הערים והכפרים הפלשתיניים ביו"ש למצבם בתקופת המלקטים והציידים.

* לשרוף את  שפמו של אבו מאזן בעוד הוא נושא אותו על פניו – מהלך מזהיר של צריבת התודעה.

* כל התשובות נכונות.

ואמנם, אם כאלה בערך היו פני הדברים בתשיעיה, יש להודות שיחסית להצעות האחרות שעלו שם,  הצעד שנקט נתניהו בסופו של דבר, מתברר כמתון, כשקול וכנבון להפליא.

ומכאן שהשטות פה אינה של נתניהו וממשלתו – אלא של מבקריה האמריקאים והאירופאים, שאינם שולטים בחומר וכלל לא תופסים מהו טיב החומרים שמהם  עשוי השר הישראלי המצוי.

***

וכמו כן,  אני מציע לא להתלהם.

החמאס ושאר הסוכנים האיראנים ברצועה, המשיכו לירות  את הצינורות המתפוצצים שלהם על אזרחים ישראלים, וניסו לפגוע ואף רצחו אזרחים ישראלים בגבול סיני, גם אחרי מבצע "עופרת יצוקה" לפני כשלוש שנים. וכך בא לעולם מבצע עמוד ענן, שהביא על הרצועה הרס רב, ושקרו בו דברים ממשיים ביותר, כגון פיצוצים מרשימים.

מעשי החמאס והתגובה הזאת של ישראל היו שני צעדים ממשיים, נוטפי  דם ועתירי גוויות, כמו שאוהבים באיראן ובעזה, במערכות העיתונים החשובים "הארץ", "הגארדיאן", ה"לה-מונד", "הניו-יורק טיימס", וכן בכמה תחנות טלוויזיה חשובות, הנשלטות גם הן על ידי אוכלי הנבלות של השמאל המדומה, חובב הסנאף.

אלה היו שני הצעדים הראשונים במצעד האיוולת הנוכחי.

אבל מה קרה מאז?

האו"ם החליט לקבל לשורותיו את פלשתין במדינה משקיפה שאינה חברה.

ובכן? האם, כשחזר אבו-מאזן מניו יורק לרמאללה, השתנה משהו?

הוא עזב רשות וחזר למדינה משקיפה?

ככה נראית מדינה משקיפה?

התשובה ברורה.

ולכן החלטת האו"ם… המדינה המשקיפה…מדובר באוויר חם.

סוג של הבל.

והתגובה של נתניהו מה?

תכנונים של בניה?

אחד מצעדי העונשין שהעלו את חמת העולם, היה הסיפור על התכנון של 1,700 יחידות הבניה הנוספות בקריית שלמה. המספר והשם נשמעו לי מוכרים. ואמנם, אתמול בבוקר, בתכניתו של רזי ברקאי, שמעתי את אחד מאנשי ועד השכונה  בקריית שלמה, מסביר שמדובר באותו תכנון, של אותן 1,700 יחידות, שנשלף כבר לפני שנתיים, כשביקר אצלנו ג'ו ביידן, כדי לסכל את נסיונותיו הנואלים של אותו סגן נשיא אמריקאי,  להביא לשיחות ישראליות-פלשתיניות. איש הוועד הסביר ששום בלוק לא זז בקריית שלמה מאז אותו תכנון. שום בלטה לא הונחה.

כלומר, היה מדובר רק בתעלול שיסלק את ביידן מהאזור ויסכל את הסכנה הנוראה של שיחות עם הפלשתינים.

זה עבד אז להפליא,  אז למה שזה לא יעבוד שוב?

ממשלת נתניהו משתמשת בתכנונים של התנחלויות, כמו שהחמאס משתמש בקסאמים: לחרחור מלחמה ולמניעת הסכם בין העמים.

אך לתכניות הבניה הישראליות יש יתרון אדיר על הקסאמים: קסאמים אפשר לירות רק פעם אחת. תכניות בניה, לעומת זאת, אפשר לירות כמה פעמים שרוצים.

תכנית הבנייה החדשה של קריית שלמה כבר נורתה פעמיים.

ובלי קשר, הודיעו לנו בקריצה, שגם תכנוני הבניה בגוש E1, לא אמורים ללבוש צורה של בלוקים ובלטות באיזשהו עתיד נראה לעין.

זאת אומרת, שעל האוויר החם הפלשתיני, בדמות המדינה המשקיפה, משיב נתניהו באוויר חם משלו, שמיוצג על ידי תכניות בניה הבלותיות  לא פחות.

והתגובה של המעצמות, מה?

מזמינים את השגרירים שלנו לשיחות? משיבים על שאילתות בפרלמנט? נוזפים? מאיימים?

עוד בוכטה רצינית של אוויר חם.

עדיף אלף מונים על קסאם אחד בשדרות. על טיל אחד בעזה.

בסניפי ה-BDS נאלצים להסתפק בדמיון מודרך.

הסיבה לשפע האוויר החם ידועה:

איש אינו מצפה ברצינות, שלפני הבחירות בישראל, בינואר 2013, יקרה  משהו ממשי  בכל מה שנוגע ליחסי ישראל והפלשתינים.

אז בינתיים קבלו הבלותות. שפע של אוויר חם. חירחורי מלחמה ונזיפות.

נקווה שזה יישאר במסגרת הזאת.

מודעות פרסומת

From → פוליטיקה

3 תגובות
 1. davdavsin permalink

  מאפיהו יקירי
  עם כל אהבתי אותך, ואתה יודע שאלו לא רק מילים בעלמא, אין לי אלא לקבוע בצער ש… אתה לא מעניין. לקרוא אותך זה כמו לקרוא טור של אחד מהאידיוטים הנמצאים משמאלך- בזבוז זמן משווע. הרבה זמן הם שם וכנראה איכשהו השיטות\שטויות שלהם חילחלו אלייך- הביקורת בכל מחיר על נתניהו ללא קשר לעובדות, סילוף של העובדות לטובת השחרת פני היריב (נתניהו אלא מה), והיסטריה ללא טעם. פעם נהניתי לקרוא את טוריך, מדי פעם היתה מתפלק לך איזו קללה טורטית שבאה משום מקום ונעלמה כמות שהגיעה, לא עוד, עכשיו הסילופים והקללות הם לחם החוק.
  מעצבן אבל בעיקר לא מעניין ובזבז זמן.
  היה שלום ותודה על הדגים…:)

  אהבתי

 2. davdavsin,
  אצטער מאוד, כמובן, לאבד אותך כקורא וכמגיב, ואני רק מרשה לעצמי לתהות על הקשר בין העובדה שיש לנו דעות שונות בעניין כזה או או אחר, ובין מידת העניין שאתה מגלה בדברי: האם רק עמדות שאתה מסכים עימן מעוררות את עניינך? דעות או עמדות מנוגדות לשלך הן חסרות עניין? הרי לך מתכון בטוח להתייבשות מוקדמת של המוח. באמת שחבל לי עליך.

  אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

 1. ביקור אובמה: האם יש מקום לקצת תיקווה? « מאפיהו

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: