דילוג לתוכן

עמוד ענן: הניצחון האדיר של החמאס, או החיים כטריפ

נובמבר 23, 2012

רצתי אמש עם השלט בין הערוצים ששידרו את החדשות עם סיכומי מבצע "עמוד ענן", והתופעה המרשימה ביותר, היתה , כמובן, חגיגות הניצחון של החמאס ושאר הארגונים ושל בעלי השמחה העיקריים – תושבי עזה עצמם.

הדיפלומט הנודד של החמאס, חאלד משעל, שזז בין בירות ערביות שמחלקן הוא מגורש ומחלקן הוא בורח, הודיע ש"האויב הציוני הובס".

המנהיג המקומי, עיסמאיל הנייה, הודיע שאחרי הניצחון האדיר האחרון, תם  אותו פרק עגום בחיי הרצועה, שבו היה חשש שהציונים יפלשו אליה.

שמעתי אתמול  ברדיו מישהו שטען  שהנייה בילה את תקופת המלחמה במחילה מתחת לפני האדמה, כשהוא רועד מפחד, וממתין לאיזה חייל ישראלי שיגיע אליו, יתפוס אותו באוזן ויוציא אותו לאוורור על פני האדמה, אם אמנם.

מעל הבמה בכיכר המרהיבה בעיר עזה, מול המונים מאושרים ודגלים מתנופפים, הודיעו הדוברים, מחייכים וטובי לב, לקהל ולעולם, שזהו זה, הדרך לירושלים פתוחה מעכשיו.

ואל תחשבו שזה רק העזתים שחוגגים את הניצחון הזה.

ראיתי שגם בארה"ב בטוחה התקשורת שהחמאס זכה בשבוע שחלף בניצחון אדיר.

ואין צורך לומר ששימחת הניצחון של החמאס גרפה גם את מיטב המגישות-מראיינות של הטלוויזיה הישראלית  יפייפיות מסחררות אחת-אחת. וכן את מיטב הפרשנים שלנו, כל אחד יותר חריף ובקי ומחודד מרעהו.  ואף כמה פוליטיקאים חשובים שחושבים ששמחת הניצחון עם החמאס יכולה לעזור להם בבחירות.

אכן, הסכמה כללית, מקיר לקיר – החמאס ניצח!

ניצחון אדיר וכביר!

ואמנם, כשבוחנים את תוצאות המערכה, שהובאו היום בעיתונים, הסיבות לשמחה ברורות. אין שום ספק:

כבר בערב המלחמה הראשון חיסל החמאס בטיל ים-קרקע מדוייק את הרמטכ"ל הישראלי בני גנץ. במהלך המלחמה ביצע החמאס 1,500 תקיפות מדוייקות למדי של מטרות בישראל. בין המטרות היו 19 יעדי פיקוד חשובים של צה"ל, בקריה בתל אביב, בבסיס צאלים, בלב באר שבע וכן במחנה צבאי ידוע בירושלים.  בתקיפות האלה חוסלו 30 מפקדים בכירים בצה"ל, מדרגת רב סרן ועד תת אלוף. נוסף עליהם נהרגו בקרבות עוד 80 חיילים ישראלים בדרגות שונות.

זה בשעה שישראל, מצידה, עשתה ניסיונות פתטיים לפגוע בעזה. ישראל אמנם ירתה לכיוון הרצועה 1,500 טילים, אבל 420 מהם פוצצו תוך כדי מעופם לעבר המטרות והגיעו לאדמת עוטף עזה בתור רסיסים קטנים ומפוזרים לכל עבר.  לעומת 120 החיילים הישראלים שנהרגו על ידי כוחות החמאס, וכן  כ-40 אזרחים, הצליחה ישראל להרוג רק 4 אזרחים עזתיים ורק שניים מאנשי חמאס  – מה שמוכיח כמובן את הטענה שהלוחמה הישראלית כוונה בעיקרה נגד אזרחים תמימים – 66.66% מתוך ששת הנפגעים  בעזה היו אזרחים!

נו, אז פלא שכל האנשים הנפלאים האלה חוגגים את ניצחון החמאס?

קלידית הארגמן: איור מהוויקיפדיה

אני רק שאלה:  אם הניצחון כה אדיר, כפי שמודיעים לנו מהחמאס ומהתקשורת; ואם האוייב הציוני הובס, כפי שמדווח לנו באופן שקול ח'אלד משעל; ואם נפתחה הדרך לאל-קודס, היא ירושלים, כפי שנודע לנו מעל הבמה בכיכר בעזה – אז למה כוחות החמאס והאירגונים  ממשיכים להצטופף להם שם בעזה – ולא נמצאים כבר בשער הגיא, ליד הגרפיטי של ברוך ג'מילי, בדרך מזרחה במעלה ההר, מנופפים בקלאצ'ניקובים ויורים באוויר יריות ניצחון?

למה הם יורים את יריות הניצחון רק מאחורי הגדרות ששומרות אותם בתחומי עזה?

ועכשיו קצת יותר ברצינות: יש איזו פטרייה מעניינת, ששמה העברי הוא קלידית הארגמן. קוראים לה גם פטריית הארגוט. קלידית מלשון קליד, בגלל צורתה המאורכת,  כמו שיש בפסנתר, לבנים ושחורים. ארגמן בגלל שהיא אדמדמה. הקלידית הזאת אוהבת במיוחד להתלבש על דגנים למיניהם. יש לה צורה הדומה לזירעון החיטה או השעורה (במיוחד חביב השיפון על הקלידית) ורק הצבע שלה קצת שונה מהזירעונים שסביבה.

מה שהקלידית הזאת עושה, הוא מה שרוב הפטריות אוהבות לעשות: היא מפיקה מזירעוני הדגן שהיא מתנחלת ביניהם את הסוכרים שיש בתוכם, ומן הסוכרים האלה מייצרת הקלידית אלכוהול חזק במיוחד.

פעם הייתי באמסטרדם, ובאיזה באר התכבדתי בטיפה  מהאלכוהול הזה, ומה אגיד לכם – ראיתי מחזות שלא ראתה שפחה על הים!  דברים מרהיבים במיוחד!

ולכן ברור שאני מקנא קנאה עמוקה בדיפלומט הנודד משעל ובמנהיג שבמקום הנייה. אני מקנא קנאה עמוקה בהמוני החוגגים בעזה, בכתבי התקשורת האמריקאית והישראלית.

כל אלה ממש לא זקוקים לתוצאותיו של התהליך הארוך הזה, שבו מפיקה הקלידית הארגמנית  את האלכוהול המשובח שלה, טיפה אחרי טיפה, בשקדנות ומסירות.

הם – יש להם את החומר הזה מהטבע!

ועכשיו עוד יותר ברצינות.

יאוש עמוק מחד ושלווה רבה  מאידך אופפים אותי, כשאני נוכח לדעת באיזה מצב בעייתי נמצאים כל החבר'ה האלה.

היאוש העמוק, מקורו בהבנתי, שאולי אין  לאן להתקדם בעולם המציאותי, כשיש לך עסק עם כמויות כאלה של אנשים שמרחפים בתוככי  טריפ הזייתי מטופש, כשהם טועים לחשוב כי הוא מייצג מציאות כלשהי.

מה עוד שרבים מהאנשים האלה עובדים במקצועות חשובים ורבי השפעה כמו פוליטיקה ותקשורת.

מספרים לנו, או רומזים לנו, או נותנים לנו להבין שהחמאס ניצח.

והכל בפנים רציניות לגמרי.

ואילו השלווה הרבה האופפת אותי, מקורה בכך שאני תופס, שאין מצב, פשוט אין, שדבר מכל מה שהאנשים האלה חוזים או חושבים או מתכננים או חוששים ממנו או חותרים אליו – יתגשם במציאות . כל הזיות הניצחון של החמאס, כל דכדוך המנוצחות של שלוש המראיינות היפיפיות משלושת הערוצים, כל נבואות החורבן של הפרשנים והפוליטיקאים  רציני הפנים – הכל בא להם פשוט מזה שהם על איזה טריפ מזורגג כרגע, זה ותו-לא.

ונא לשים לב, שאני בכלל לא טוען שישראל ניצחה במלחמונת הזאת.  אחרי הכל, אני לא באיזה באר באמסטרדם עכשיו, וכבר המון-המון  זמן  לא כיבד אותי איש בכמה טיפות  מתוצרת קלידית הארגמן.

וגם אין לי את זה מהטבע.

5 תגובות
 1. מנחמי בן-ציון permalink

  אכן, העזתים ניצחו, הם נשארו בחיים (מי שנשאר) איזו גאוה.
  הם תמיד מנצחים,כי גם להיות שהיד, זה ניצחון ואנחנו עוזרים
  להם לנצח, אז למה הם לא מודים לנו ? למה הם שונאים אותנו ?
  כפויי טובה, כרגיל .

  אהבתי

 2. מנחמי,
  אפשר להתנחם בזה ששנאת החמאס והאירגונים אלינו היא לא לשם שמיים, אלא לשם תשלום. הם פשוט עובדים בזה. אני בטוח לגמרי שלא מדובר בכל העזתים. גם אצלנו יש כמה מפעלים לייצור שנאה, וגם פה הפעילים עובדים בזה. שני הסוגים לא חייבים תודה לאיש, חוץ מלאלה שמשלמים להם.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,
   אז מה מרויח זה שמשלם להם ? למה דווקא כאן . לדעתי יסוד
   הדברים, הוא בהתנגשות דתית , תרבותית, שמתוכה צמחה האידאולוגיה
   שהיא אם כל תנועות "ההתנגדות". הרי אם מדובר ברווח לתווך קרוב,
   יש דרכים יותר קונסטרוקטיבות להשקעה. אם לתווך רחוק, זאת מגמה
   שהיתה נהוגה בימי קדם, להשתלט עם אוצרות של העמים ולשעבד
   אותם.

   אהבתי

 3. בן ציון,
  אין שום חידוש ושום תגלית באשר לאינטרסים של אלה שמשלמים: הם עוסקים בפרקטיקה האימפריאלית העתיקה ביותר מאז ומעולם: הפרד ומשול. מטרתם של האיראנים היא לסכסך בין היהודים לערבים, ולטפס על גבם למעמד הבכורה באזור. הם רואים את עצמם ככוח עולמי ורוצים לחדש כקדם את ימי הזוהר של האימפריות הפרסיות אם לא למעלה מזה – כי בהיותם בני דת האיסלאם, שהיא דת חובקת עולם, הם שואפים, כפי שהם מודים בעצמם, להשליט את גירסת האיסלאם שלהם על העולם כולו. הטירוף המגאלומני הרגיל.

  אהבתי

  • מנחמי בן-ציון permalink

   מאפיהו,
   זה נכון ולצערנו, ההבנה הזאת ותוצאות המעשים האלה ,גם שיש שכבר
   נסיונות כאלה, בהיסטוריה האנושית ,הם לא נלמדים.או אולי זה צו האבולוציוני,
   שאין לנו שליטה עליו. כשטיפוסים כמו היטלר ימח'ש ואחמיניג'אד, צצים
   מדי פעם וגורמים להכדתו של חלק מהמין האנושי .

   אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: