דילוג לתוכן

הכל יחסי, רק הטמטום הוא מוחלט

ספטמבר 30, 2012

נניח שאתה תופס פמיניסטית לשיחה ואומר לה שנשים, בדרך כלל, לא נוהגות מי-יודע-מה, וכן יש להן נטיה לאחר לפגישות, לאירועים משפחתיים ולרכבות.

וויי-וויי-ויי.

שומר נפשו ירחק.

שיריון קשקשים לא יעזור.

אין לך צ'אנס לכלום, אם חשבת על משהו.

חכה כמה שניות לחלוף הסערה.

ואז תגיד לאותה פמיניסטית עצמה, שנשים הרבה יותר חכמות מגברים. שכמה שלא תהיה דפוקה הנהיגה של הנשים  –  היא זהב טהור לעומת הדרך שבה נוהגים הגברים, הבהמות.

מיד תקבל שקט מאורגן.

הנהונים של הסכמה מלאה, התחלה של מבט מצועף.

הוסף מיד כמה מילים על הגברים, שבדרך כלל נוטים לערוך הכללות מטופשות, לא מסוגלים לעשות יותר מדבר אחד בכל רגע נתון –

ואם מדובר בפמיניסטית ממש מסורה, השאלה הבאה כבר יכולה להיות אצלך או אצלי.

נסה והיווכח.

החזר הוצאות מובטח.

ואותו דבר שמאלני מדומה.

תגיד לשמאלני מקומי שהערבים, בדרך כלל, הם חמומי מוח, נוטים לקבל החלטות רגשיות שלא פועלות לטובתם.

תקבל מבט ששמור  לגזענים  נחותים.

תגיד ממש לאותו שמאלני עצמו שהישראלים הם עם כובש, גזעני ומתנשא.

והוא מיד יסכים איתך, יוסיף כמה עובדות משלו, ישאל אותך אם לא בא לך על איזו השלמת הכנסה מהקרן שמממנת גם אותו.

ואותו דבר אם תתפוס איזה ימני מטומטם.

בדיוק אותו דבר.

תגיד לו שהיהודים בדרך כלל נוטים לבדוק איך להגיע למטרה שלהם ביי הוק או ביי קרוק, מה שלא יהיה.

ברור שאתה אנטישמי.

תזרוק לאותו ימני עצמו אחרי דקה, לא צריך יותר מזה, שהערבים הם חמומי מוח ונוטים להחלטות רגשיות.

מיד יתברר לך שתרמת לשיחה הבחנה מדעית לגמרי.

לא מזמן היתה לי שיחה עם חבר אחד מהשמאל. ניסיתי להסביר לו, שהקרן החדשה לישראל פועלת בדיוק כמו החמאס. ידה האחת מממנת המוני עמותות שפועלות לטובת הכלל, אבל באמת, תורמות לחברה, מלאות רצון טוב. ואילו ידה השניה מממנת עמותות שכל מלאכתן חרחור מלחמה, ליבוי  שנאה וזריעת מדנים בין יהודים לערבים. בדיוק כמו החמאס. מצד אחד הוא עוסק ב"דאווה" – חינוך, תרבות, דת, עזרה סוציאלית, כל הדברים הטובים שבעולם. ומצד שני, אותו חמאס טוב לב, מתחזק טיפוסים צמאי דם, שרק תיתן להם רובה ביד או פצצה, וכל אחד יודע מה הם יעשו.

וברור שכמו שהחמאס מגייס את חייליו ושאהידיו ומשתתפי הפגנות ההזדהות שלו מבין מוטבי הדאווה, כך מגייסת הקרן החדשה את משתתפי ההפגנות של השמאל המדומה, את חותמי העצומות שלו וכן הלאה, מבין מוטבי העמותות שוחרות הטוב שלו.

ואז אמר לי ידידי מהשמאל דבר מדהים:

"בדיוק כמו ש"ס", הוא אמר.

"בדיוק כך!" מיהרתי להסכים איתו, מקווה שמשהו בכל זאת חדר.  "בדיוק כך! 'אל המעיין' זה כמו הדאווה. מה שמעניין אותם זה הקולות לכנסת."

ומה אתם חושבים היה המשפט הבא של בן שיחי, איך שחזרנו לנושא של הקרן החדשה ומפעלותיה?

"אני לא מאמין בתיאוריות של קונספירציה", הוא אמר לי.

כלומר: כשהצימוד של פעילות לטובת הכלל כמנוף לגיוס פעילים או מצביעים למען מטרות חשוכות מיוחס לחמאס, זה נותן לשמאלן שלי רעיונות. כשהצימוד הזה חל על ש"ס החרדית השנואה, השמאלן מבין בכוחות עצמו את הרעיון. אבל כשהצימוד הזה מיוחס ל"קרן החדשה" האהובה עליו – מדובר לפתע בתיאורית קונספירציה!

מה שאני בא לטעון פה, הוא בעצם דבר פשוט.

תדעו לכם, שברגע שיש לכם עניין עם אדם – גבר או אישה – שיש לו איזה איזם  בנשמה – חבל על הזמן שלכם. לא תשכנעו אותם בכלום. מדובר בשפוטים. מדובר בגבר או באשה, שטחו עיניהם מראות, אזניהם משמוע, ליבם מהרגיש, עורם מלחוש, לשונם מלטעום וכן הלאה.

מדובר בשבויים.

קודם כל יש לחלץ אותם מהשבי.

כי הכל יחסי, חוץ מהטמטום.

הטמטום הוא מוחלט.

נזכרתי בזה גם כשקראתי חלק מהתגובות ברשת ובעיתונים על סדרת הכתבות של צבי יחזקאלי על האיסלאם באירופה.

מבטיח לספר לכם מה גיליתי כבר  בחול המועד. בייחוד על עמותה בשם "קשב".

2 תגובות
 1. הלל permalink

  "קונספירציה" משמעה קשר חשאי להשגת מטרה בידי אנשים שבפנים הגלויות "הציבוריות" שלהם מצהירים על מטרה הפוכה. אחת בפה ואחת בלב.

  למשל: המוסד קשר להפיל את התאומים, השב"כ קשר לרצוח את רבין, ה CIA קשר לרצוח את קנדי, וגם "זקני ציון" קשרו לשלוט בעולם.

  ש"ס, חמאס והקרן החדשה לא עושים שום דבר חשאי, וגם לא לא שום דבר שהפוך למטרות המוצהרות שלהם. לכן אין מדובר בקונספירציה.

  ש"ס (והעדה החרדית האשכנזית) אינה מתכוונת באמת ליצור עדר של בורים גמורים התלויים בפוליטיקאים ובמנהיגי העדה לפרנסתם. במקרה הרע זו תוצאה משנית.הם מאמינים באמת ובתמים שידע הלכתי חשוב וקריטי בהרבה לחיי האדם מאשר ידע כללי, ושידע כללי הוא טפל, מיותר ובעל פוטנציאל להזיק. ידע "שימושי" מיועד למשרתים. ידע תורני מיועד לנזר הבריאה.

  חמאס מגייס אנשים למען מטרות מוצהרות ברורות וידועות. כך גם מנהיגי תנועת ההתנחלות.

  הקרן החדשה גם היא אינה מסתירה כלום.

  האנשים של הקרן מאמינים שהם פועלים ליצור מציאות צודקת יותר, ולכן טובה יותר.

  כמו מי שפועל לחלק מחדש את העושר, הם יודעים ש"העשירים" צפויים להפגע, אבל, וזה אבל גדול, הם לא הפנימו את המסר של חוות החיות.
  כש"מחלקים מחדש" בכוח ובכפיה, לא בהכרח נוצר שוויון בסוף. בדרך כלל העושר פשוט עובר לידיים אחרות, והידיים האלו מלוכלכות בדיוק כמו הידיים הראשונות, ולפעמים יותר.

  נראה לי שהאנשים של הקרן החדשה התחילו בנסיון לשכנע בטוב את קהל היעד על ידי פרוייקטים של שיתוף והעצמת החלשים. עם הזמן הם התייאשו מיכולתם להקנות ל"המונים" את ערכיהם בדרך של הסברה בלבד, ולכן הוסיפו למתכון גם "פניה למבוגר אחראי" שירביץ משמעת בסוררים ומורים…

  אין כאן קונספירציה, יש כאן גישה פטרנליסטית של שוחרי טוב נאיביים, שההבנה שלהם בטבע האנושי ובדינמיקה של התפתחות תרבותית לוקה בחסר, או בעיוורון מכוון.

  הם טועים בכמה רמות – ראשית, אין מבוגר אחראי. הגוף שהם פונים אלו לא מבוגר ולא אחראי, אלא סתם צד בעל אינטרסים שאינו כל יודע ואינו כל יכול, בדיוק כמו שאר השחקנים. אותו הגוף אינו יכול ויתכן שגם לא ירצה לערוב לתוצאות ההתערבות שלו.

  שנית, הם מאמינים שהם יכולים לתמרן את הכוחות הפועלים לטובת המטרה הסופית. במציאות הם מתומרנים בעצמם לטובת מטרה של צד שלישי.

  שלישית, הם לא מבינים שקיימות ושרידות של מציאות חברתית/פוליטית תלויה בערכים של כל אחד ואחד מ"ההמונים". אי אפשר לכפות קונסטרוקציה פוליטית זרה מלמעלה, גם אם היא "טובה" יותר, ולצפות שהיא תחזיק מעמד.

  לא תתקיים פנטסיה ליברלית עם מרכיבים חברתיים "רוביים" שהם ש"ס וחמאס. היא לא קיימת גם אצל המבוגר האחראי כביכול. גם אצל המבוגר האחראי יושבת מפלצת במרתף ומחכה לשעת כושר, וכל הפוליטיקלי קורקט שבעולם לא יכול להרוג אותה, רק להשאיר אותה במרתף בינתיים.

  לא תהיה קפיצת הדרך לחזון אחרית הימים. האנושות תצטרך לקחת את הדרך הארוכה לשם, גם אם היא מלאה מעקשים, וגם אם ניקח צעד לאחור על כל שני צעדים קדימה.

  הקרן החדשה היתה צריכה להשאר בתחום של "חוגי העשרה". במקום זה היא מנסה להיות שחקן הוקי חובבן במגרש של מקצוענים. התוצאות בהתאם.

  אהבתי

 2. הלל,
  אין לי עניין רב בתיאוריות קונספירציה (חוץ מאשר בערכים הבידוריים שלהן), ולא אני הוא שהשתמשתי באותה מילה, בשיחה שעליה דיווחתי ברשומה לעיל, כדי לתאר את ההתנהלות המשוערת של הקרן החדשה לישראל, או של החמאס או של ש"ס.
  אבל באותה נשימה אבקש לדווח לך על מסקנתי, המסתמכת על ניסיון של עשרות שנים בפעילות פוליטית ובמעקב אחריה:
  אם תתייחס כנתינתם לכל מה שמספרים לך אנשים או גופים הפעילים בזירה הפוליטית אודות כוונותיהם ומטרותיהם, אז חבל לך על הזמן (במובן המקורי של המושג).
  אינני יודע למי בדיוק אתה מתייחס כשאתה מדבר על "האנשים של הקרן החדשה", ויש לי הרגשה משונה שגם אתה אינך יודע זאת בדיוק, והסיבה פשוטה: הקרן הזאת אינה שקופה. מניעיהם של מייסדיה וראשיה אינם ידועים לציבור. הם עצמם אינם ידועים לציבור. תנסה לגגל את שמותיהם של המייסדים – היורשת העשירה של בית לוי-שטראוס ובעלה, ותהיה מופתע מאוד ממיעוט התוצאות, שלא לומר העדרן, (חוץ משם, שנת לידה ומספר אישי) בעברית ובאנגלית, או בכל שפה אחרת.
  יתרה מזו: כבר מזה שנים רבות, משמשת הקרן החדשה, מרצונה, כצינור להעברת כספים של קרן פורד האמריקאית לאותן עמותות שהיא (קרן פורד) חפצה ביקרן (40 מיליון דולר מתוך רבע המיליארד שהשקיעה הקרן החדשה בישראל). והנה, זהותם של העומדים בראש קרן פורד ומניעיהם (ואני לא מדבר על ממלאי התפקידים הניהוליים), עלומים עוד יותר מאלה של הקרן החדשה. ואילו מהמעט שתוכל לחלץ מן המקורות הגלויים ברשת אודות קרן פורד, צצות שאלות חמורות מאוד.
  כמו כן, לא לחינם החליטו ראשי הקרן החדשה לשנות את שמה בישראל, מ"הקרן לישראל חדשה", לשם הנוכחי, הנייטראלי והתמים. זה כשלעצמו מעיד על מחסור ניכר בתום לב.
  ועוד: יש סיבה לכך שראשי הקרן סילקו כל רישום שלה מישראל, והעבירו הכל למכורתם האמריקאית עוד באמצע שנות התשעים. ישראל היא מדינת היעד של פעילותם, אך אזרחיה והרשויות שלה אינם זכאים לדעת מהי אותה קרן, מיהם תורמיה ובעליה ומה הם מחפשים פה, לעזאזל.
  התחלתי להתעניין בקרן הזאת לרגל המחאה החברתית שפרצה פה בקיץ שעבר. הופתעתי מאוד ממסכי העשן האדירים שהפעילו כל אמצעי התקשורת הממוסדים, הכתובים והאלקטרוניים, כדי להחביא מן הציבור את מעורבותה העמוקה של הקרן במחאה ובניהולה. להוציא כמה מפרשני "מעריב", היה טישטוש העיקבות מושלם – ב"הארץ", ב"ידיעות", בכל תחנות הרדיו וברשתות הטלוויזיה. אפילו בבלוגוספירה היו רבים שניסו להכתיר כ"קונספירציה" את שפע המידע הבלתי ניתן להכחשה אודות הקרן ומעורבותה במחאה, כולל בלוג אחד שבו אתה מגיב מדי פעם (לדעתי הביאה פעילותה של הקרן לכשלונה של המחאה. הזיוף היה בלתי ניתן להסתרה למרות ניסיונות הטשטוש). למרבית האירוניה, אגב, הודתה אחת המנהלות הבכירות של הקרן בישראל בתפקידה המהותי של הקרן בניהול המחאה – אם כי מכתב זה היה מיועד במקורו רק לחברי הפייסבוק שלה ובשום אופן לא לקהל הרחב.
  בקיצור: קבוצה של מיליונרים אמריקאים מנסים לשחק בפוליטיקה הישראלית באמצעות כספם.
  למיטב הבנתי הם רוצים לארגן לנו פה מעין אמריקה קטנה על פי החזון של האגף השמאליברלי של המפלגה הדימוקרטית. איזו מדינת כל אזרחיה שהיא פדרציה אתנית מסוכסכת תמידית הקלה מאוד לשליטה ולמניפולציות על ידי האליטות.
  כמו ארה"ב.
  אבל הם לא סגורים על זה, כי בדרך לא אכפת להם לשתף פעולה גם עם קרן אחרת שלגמרי במקרה יש לה עבר אנטישמי, והווה של שיתוף פעולה, עידוד ומימון של מיטב הגורמים האיסלאמיסטים והאנטי-ישראלים על פני הגלובוס.
  כמו כן מפעילה הקרן שירותי אירגון וביקורת (שתי"ל) של העמותות השונות הממומנות על ידי כל מיני תורמים אירופאיים, מפלגתיים, מדינתיים ואף כנסייתיים, שהחילוניים שבהם מפעילים פה את המדיניות המעצמתית הרגילה של "הפרד ומשול", והדתיים שבהם סתם אנטישמים עם ותק של מאות עד אלפי שנים, והרעיון של מדינה ליהודים לא לגמרי מקובל עליהם.
  אני מסכים עם ה"שנית" ועם ה"שלישית" של המסקנות האופרטיביות שלך: אין להם צ'אנס להצליח פה. הציבור הישראלי חכם מדי. הוא לא קונה את הבלוף. אבל נדמה לי שאתה נאיבי כאשר אתה מציע לקרן ולאנשיה, לשם סיום, "להשאר בתחום של 'חוגי העשרה'". אין להם עניין ב"חוגי העשרה" אלא בתור מרכבה לפעילותם הפוליטית. ברגע שהם יגיעו למסקנה שאין פה עתיד לפעילותם הפוליטית, ייעלמו מאליהם גם "חוגי ההעשרה".

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: