דילוג לתוכן

אחרי החגים, או תסלחו לי שנסחפתי

ספטמבר 25, 2012

תסלחו לי שנסחפתי קצת לעיסוקים תיאולוגיים ופילוסופיים לרגל יום הכיפורים. יצא שלקראת התקדש החג חשבתי על מה עלי לבקש סליחה מאלוהי, מעבר לחטאים כגון שלא בירכתי על המזון בכל פעם שהכנסתי משהו לפי, או גם חטאים כגון זה ואף כבדים מאלה.

זאת אומרת, על מה עלי לבקש סליחה מאלוהי, בגדול: בתור בנאדם יהודי.

מה שייך לכאן יהודי?

פשוט מאוד: אלמלא הייתי יהודי, לא הייתי מטריח היום את מוחי הקטן בסוגייה הזאת.

לפי פרשת בראשית, והידוע לנו היום, העניק אלוהים למשפחת האדם בית שיעמוד לרשותה.

בית חביב מאוד, בסך הכל.

כדורון קטנטן בקצה איזו גלקסיה, ובו כל הדרוש לקיומה התקין של אותה משפחה.

שפע של מים, שהם מקור החיים, גם מלוחים וגם מתוקים, גם מאודים, גם נוזליים וגם קפואים. מבחר יפה.

הבעייה, שיותר מדי מהמים האלה מזהם המין האנושי בשיטתיות תעשייתית מזה כמאתיים שנה.

שפע אדיר של נדל"ן, אף הוא מגוון ביותר, ועל פניו ובקרביו המון מחצבים שנוצרו בימים עברו.

ורבים מדי מהמחצבים האלה מנוצלים בבזבזנות מחרידה, והופכים לפיח, אבק ופסולת במהירות העולה על מהירות הבזק.

די והותר אוויר נקי וצח, שכולו נוצר על ידי צורות הצומח והחיים, בדיוק כמו שאותו אוויר הכרחי לקיומם  של הצומח והחי. בעייה לוגית בלתי פתירה מבחינת המדע, אך לא משהו שנבצר מאלוהים, כפי שחוזות עינינו.

וגורל האוויר אינו טוב מגורל המים.

למה להאריך?

מזה כמאתיים שנה, אנו הורסים לעצמנו את הבית. שורפים כל מה שזז, מזהמים כל מה שיש, מכערים כל נוף יפה.

כאילו שלפני כמאתיים שנה, השתלטה על הכדור איזו כת המבקשת להרוס את הבית החביב שנתן לנו אלוהים לשבתנו.

אילו הייתי בראש של סיינס פיקשן, מיד הייתי רוקם עלילה, שלפיה איזו ישות אינטליגנטית זרה השתלטה על המוחות של העליתות הרבות והשונות של הכפר הגלובלי; וחברי העליתות, ברובם,  פועלים  במשותף  להרס מזורז ככל האפשר של ביתנו (תוך המחזה של מלחמות ותגרות מתמידות ביניהן ברזולוציה של היפר-ריאליטי. או בקיצור, סנאף תעשייתי).

כל חובב ספרות של מדע בדיוני יספר לכם שהעלילה הזאת כלל לא מקורית. זהו אחד הדפוסים הרווחים ביותר במד"ב.

לפי המד"ב, אגב, המטרה של הישות האינטליגנטית הזרה היא לרשת את הכדור שלנו אחרי שנכלה אלה את אלה בכל המלחמות שרוקמים המוחות הזידוניים של הישות הזרה ושליחיה עלי אדמות .

השליחים האלה, מן העליתות, עושים את מעשיהם בלי שום מודעות. הם חושבים שהם עצמם אחראים לזה. שהרעיונות המשונים העולים במוחם לזרוז ההרס של הכדור, הם פרי המצאתם, או תוצאה של נסיבות היסטוריות שעליהן אין שליטה לאיש.

 ויש מהם שמפילים את התיק על אלוהים. בייחוד עושים זאת הדתיים ביותר והחילוניים ביותר. הדתיים אומרים שאם המצב הוא כזה, סימן שזה מה שאלוהים רוצה וככה הוא מעניש אותנו על חטאינו. והחילוניים ביותר מאשימים את אלוהים בכל דבר רע. זה אחד הסימפטומים הרווחים ביותר של הסטיה שלהם.

אלמלא היו הממסדים הדתיים, בדרך כלל, שותפים מלאים לעליתות האחרות, היו התיאולוגים של הדתות הגדולות מגדירים כבר מזמן את הישות הזרה שהשתלטה על מוחות העליתות כ"סיטרא אחרא" או כשטן, וכן הלאה. אך גם הם, ברובם, נשלטים כמובן על ידי הישויות הזרות. פה ושם תמצאו אמנם רב חשוב אומר על פוליטיקאי בכיר שהוא  "עיזה פזיזה", או אף גרוע מזה, כמו אצלנו;  או הייאטאוללה בכיר שאומר על הנשיא בארצו שהוא "אחוז שטן" כמו באיראן. אבל בתכל'ס הם כולם שותפים.

מובן שאם נתבונן בתופעה מבחינה מדעית והיסטורית, נבחין מיד בכך, שהישות האינטליגנטית הזרה מתחומי המדע הבדיוני, זו הגורמת לאדם להרוס את ביתו, לא צצה פתאום. כל אנתרופולוג מוסמך או היסטוריון רציני יספרו לכם בנקל כי התופעה לא הופיעה לראשונה לפני 200 שנה.

עוד משחר ההיסטוריה נהגו קהילות וחברות אנושיות להתנהג לפי "דפוסים מובהקים" של "הרס עצמי".

 ואילו התיאולוגים יזכירו מיד את אסון המבול, שבא בתגובה להשתלטות החמס על הארץ.

וכמו כן יציינו בכיף ש"יצר לב האדם רע מנעוריו", ואת זה יודע אלוהים ויודעים כולם עוד מזמן.

כלומר, יש בנו, בתוכנו, בתור בני אדם איזה מנגנון מסתורי שגורם לנו לעסוק בהתאבדות פעילה.

אפשר לומר שהפסיכולוגים או הסוציולוגים קוראים "מנגנון הרס עצמי" לאחד מאפיוניו הבולטים של השטן אצל התיאולוגים של הדתות הממוסדות.

מובן שיש להם איפיונים בעלי צלצולים מדעיסטים גם לשאר איפיוניו.

זאת אומרת, משהו פסיכולוגי, או מיסטי עומד בשורש הרע.

אז איפה הטיפול המקצועני?

תשכחו מטיפול מקצועני.

כבר הסברנו שבעלי מקצוע הפסיכולוגיה, כמו אנשי הדת המקצועיים (הם מתפרנסים מזה. זו מלאכתם)  הם בעצמם בעסק. הפסיכולוגים בחיים לא יוציאו תעודת משוגע וצו אישפוז לחברים שלהם מן האליטות, העוסקים באותו הרס מזורז של הבית.

ברור שגם בכל המדעים החשובים האחרים מתייחסים לתופעות  האלה  "במונחים של", "מלחמת תרבויות" או "תופעות סוציולוגיות" או "הדיאלקטיקה של ההיסטוריה". שום קרימינולוג, למשל,  לא יעיז לרמוז שמדובר בפושעים בקנה מידה עצום.

מה גם שאת הרמז אמורים  אנשי המדעים  השונים   להפנות לאלה שמשלמים את משכורתם או את מלגות המחקר או את המשרות בעמותות של הפרופסורים והדוקטורים לפי דיסציפליניותיהם.

ואילו אנשי הדת לא עורכים טקסים של גירוש השד לחברים המיליארדרים הפוליטיקאים שלהם. הם לוקחים מהם בכיף כסף, השפעה וזיכיונות, ונותנים שירותי תיווך, שירותי ברכה והשבעה ויעוץ רליגיוזו-פינאנסי.

אז שהם ירמזו משהו?

כשנסיך הנובר אמר שזונות, פוליטיקאים ופרופסורים אפשר לקנות מאה בדולר, הוא השמיט לכאורה את הבישופים וההגמונים. אבל כל מי שמכיר טיפה את המקצוע יודע שמקצוען-דת  הוא שילוב  של פוליטיקאי ופרופסור.

או שהנסיך מהנובר לא רצה לפתוח עוד חזית.

או שדעתו על ההגמונים היתה אף גרועה יותר.

אבל אם נעבור לשיטת מחקר פוסט-פסיכולוגית, פוסט-סוציולוגית, פוסט-פוליטית ואף פוסט-קלריקלית,  שיטה חדשה-ישנה  בעצם,  נבין מיד מה בעצם קרה פה.

הבעיה אינה במנגנון מסתורי הצריך טיפול של 40 דקות פעמיים בשבוע,  או ניתוח מערכות, או כל קישקוש אחר הנושא צורה מדעית, וגם לא ביצר הרע של הדוסים.

מדובר פשוט בטיפשות.

טיפשות עמוקה כים, נרחבת כיבשות כולן,  עצומה כמו האטמוספירה.

הכל ידוע לנו. אנו יודעים מה צריך לעשות כדי לתקן, אבל איש אינו עושה דבר.

מה טיפשי מזה?

אז זה הדבר העיקרי,  שעליו עלינו לבקש סליחה מאלוהים.

ואני מתנצל על חוסר המקוריות.

תסלחו לי שאני שוב חופר בנושא המייגע הזה, המאפיין בדרך כלל יפי נפש, צפונבונים ורחמנא ליצלן שמאלנים.

סליחה מאלוהים, שנתן לנו בית במצב מעולה עם המון שותפים במצב טוב וכל האקססוריס, ונראה שעם החזרת הציוד (שתתחולל ללא ספק אם נמשיך להרוס את הכדור בקצב הנוכחי) הוא עומד לקבל חורבה.

ועל חורבה יהיה לנו קשה להזדכות.

להזדכות במובן של לצאת זכאים.

והכל בגלל טיפשותנו.

כל אחד מבקש שלו עצמו יהיה בית נוח ונקי, מטופל היטב, מחומם או מצונן היטב, על פיסת קרקע מספקת, שופע מים ואנרגיה – אך את הבית של כולנו, שמלכתחילה היה בו כל טוב, אנו הורסים.

ומי יודע מה בכלל יישאר לילדים ולנכדים של בני הדור הנמצא עכשיו בשלטון: בני 40 עד 70 שנה, בדרך כלל, אבות וסבים כמעט כולם.

הם מספרים שאין חביב עליהם בעולם מצאצאיהם – והם משתתפים פעילים ואז יזמים ונהנים  עיקריים מההרס המזורז של הבית שהם מותירים לדורות הבאים.

לא תגידו שהם טמבלים?

ואם הם טמבלים, קל וחומר כולנו, כל האחרים, הפיונים שלהם וקורבנותיהם: אנחנו הרבה יותר מטומטמים מהם.

הם הורסים ולפחות מרוויחים מזה משהו לטווח הקצר –

ואילו אנו המשתפים איתם פעולה – רק מפסידים מן ההרס.

הישות האינטליגנטית הזרה מן המד"ב שולטת גם במוחותינו.

עד כדי כך, שאנחנו מוכנים לממן את ההרס.

ואל תחשבו לרגע – לרגע – שאני מוציא את עצמי מן הכלל.

שהרי אני גר בבית עירוני בעל מנגנוני תאורה, חימום וצינון בזבזניים להחריד. אני משתמש בדרך כלל בתחבורה ציבורית אך מדי כמה חודשים גם שוכר מכונית ושורף דלק בלי מתווכים. מי יודע כמה מלפפונים מצ'וק'מים זרקתי מהמקרר, כמה שקיות ניילון או פלסטיק מיותרות לקחתי וזרקתי, כמה מים וחשמל בזבזתי לשווא, וכן הלאה, וזה למרות מאמצי הכנים לחסוך.

אז זהו, אלוהים. סלח לי על טיפשותי. סלח לי שאני שותף פעיל לטימטום האנושי הזה, הרס ביתנו. אני, מצידי, מקווה לעשות כמיטב יכולתי לתיקון המצב.

 אחרי החגים.

From → אמונות

8 תגובות
 1. מאפיהו יקירי

  הפור נפל שיצאנו לדרך החקלאית לפני 70000 שנים והמרנו חיי נוודות וציד במגורי קבע תוך שאנו נוטלים שליטה בכדור הארץ ובמשאבים שלו

  משם ואילך זה פשוט דטרמניזם פשוט שיסתים עם גרגר החיטה האחרון, כנראה לא עוד הרבה זמן

  האדם הוא הפחות שביצורים שכתוצאה מאיזו טעות אבולוציונית\אלוהית נדחף לראש שרשרת המזון מבלי שיש לו את הכישורים המינימליים לשלוט

  תאר לעצמך שנותנים לאיזה אדם עם מנת משכל של 50 אייקיו לשלוט באיזו מדינה- כמה רצח שחיתות יהיו מנת חלקה של אותה מדינה, כמה זמן היא תוכל להחזיק מעמד בצורה כזו?

  אהבתי

 2. דוד,
  נדמה לי שהגזמת במניין שנותיה של החקלאות. מה שאומר שההידרדרות, לשיטתך, הרבה יותר מהירה.
  אני לא דטרמיניסט מוחלט כמוך ולכן פחות פסימי. נכון שהכל צפוי, אך נכון גם שהרשות נתונה. מה שמפחיד אותי הרבה משלטון של אנשים בעלי מנת משכל של 50 אייקיו, הוא השלטון של אלה עם רמות המשכל של 100, 120 או אפילו יותר . למשל היטלר, סטאלין, מאו ועוד. תהיה בטוח שגם מנת המשכל של אחמדינגא'ד כלל לא נמוכה. יש לו תואר בהנדסה תחבורתית, הבן שלו מהדי מחמוד מחזיק יותר מ-100 מיליון יורו בבנקים מחוץ לארצו, והיה לו די שכל להודיע על פרישה קרובה כדי שיספיק ליהנות קצת ממה שבנו יפריש לו. הלוואי שאפשר היה למדוד בשיטת האיקיו את הטימטום של ההנהגות. זה הרבה מעבר.

  אהבתי

 3. אתה כמובן צודק. התבלבלתי בין המהפכה הלשונית למהפכה החקלאית. החקלאית היא- בין 10000 ל 12000 שנים (כל הזמן מגלים דברים חדשים שמקדימים או מאחרים את הזן המדויק אבל זה בגדול).
  כשאני אומר מנת משכל אני לא מתכוון למנת משכל אנליטית. יכול אדם להיות גאון ואוטיסט כמו הדוגמאות שהצגת. אני כמובן מדבר על שילוב של אינטלגנציה רגשית ואינטלגנציה שכלית כאשר אני יוצא מנקודת הנחה שהתנאי הלא מספק לאינטלגנציה רגשית היא אינטלגנציה שכלית. ההפך כמובן איננו מחייב.
  וכמובן שהנזק העיקרי לעולם מגיע מהכיוון הרגשי- וליתר דיוק- חמדנות. אבל זה לא חף מטמטום- מטמטום של האדם הפשוט שקל מאוד להוליך אותו באף

  אהבתי

  • אבל מדוע אני פסימיסט?
   כשהייתי בצבא היה מקובל להגיד שהכוח של המחלקה שווה לכוח של החייל החלש ביותר שלה… לא יודע אם זה נכון, זה היה גימיק מצוין שדרבן אותנו לעזור אחד לשני, אבל במובן העולמי זה בוודאי נכון. כדי לעשות טוב צריך שכולם יתגייסו לרעיון וילחמו עליו, אבל מספיק תפוח אחד רקוב בשביל שידו של הטוב תהיה על התחתונה. במילים אחרות- הרבה יותר סביר לראות כוס מתנפץ לאלפי רסיסים מאשר לראות אלפי רסיסים מתגבשים לכדי כוס. הסיפור של יעקוב והאבן שלמרשותיו הוא נס במלא מובן המילה.
   לאחרונה קראתי שבאפריקה ישנה קבוצת טרור מיסודו של אל-קאידה שטובח פילים וקרנפים כדי לסחור בחיטים שלהם. סוג של שיתוף פעולה מעניין בין אלה שסוברים כמוך שהרשות נתונה לבין אלה שסוברים כמוני שהכל צפוי…
   ולמרות הפיקוח ההדוק בשנים האחרונות על סחר החיטים באפריקה שהוביל לעליה מסוימת באוכלוסיית הפילים שם, השלטונות עומדי אובדי עצות נוכח התופעה וההיקף שלה.
   כי- התפוחים הרקובים שהם אנחנו, בסופו של דבר דומים הרבה יותר לגרורות סרטניות מאשר לסתם תפוחים רקובים- ניקית את הגוף מגרורה אחת והנה צצה ללה גרורה אחרת הרבה יותר אלימה. אין לדבר- לרוע, חמדנות- סוף, בעוד שהטוב- האופק שלו קרוב וכוחותיו דלים

   אהבתי

 4. דוד,
  הבלבול שלך בין המהפכה החקלאית והלשונית העלה אצלי את השאלה מה הזיק יותר למין האנושי ומה קירב אותנו למצבנו דהיום – גידול הדגנים או הדימגוגיה. במיוחד כשמאזינים ללשונם המתגלגלת של כ"כ הרבה פוליטיקאים, פרופסורים ואנשי דת.
  רוצחי הפילים והקרנפים מטעם אל קאעידה באפריקה מהווים אמנם דוגמא מאלפת לשימוש הדימגוגי באללה, אבל בגדול זהו קוריוז. לא הם החוליה החלשה, המכשילה את השלשלת. החוליות החלשות הן דווקא המעצמות הגדולות והחשובות שהן הקטר המוביל את רכבת ההרס.
  שים לב, למשל, שבמשך תקופת 8 כהונתו של בוש ג'וניור הריפובליקאי, נרשמה פעילות ערה של אנשי איכות הסביבה לסוגיהם, עד כדי התזת עוגות קרם בפניהם של נבחרי הג'י-8, הופעותיו של אל גור ומחאות על אי יישומה של אמנת קיוטו. לא שזה עזר הרבה, עם פעילויות מהסוג הזה.
  אך מאז שנבחר הדימוקרט אובמה, הכל השתתק, למרות שמימדי ההרס והקצב שלו לא הצטמצמו אלא גברו. אובמה אף שפך כבר בראשית כהונתו 800 מיליארדי דולרים, בין השאר כדי להציל את תעשיית הרכב – אחת הרעות החולות ביותר. אך מצד האנווירמנטליסטים אין פוצה פה ומצפצף. הסיבה ידועה: חלק ניכר ממראית העין של המאבק הירוק ממומן על ידי הטייקונים המושכים בחוטיה של המפלגה הדימוקרטית בארה"ב, וברור שעניינם באובמה גדול מעניינם בסביבה, שאותו טיפחו בעיקר כדי לנגח את יריביהם, כפי שמתברר עכשיו. הרפובליקאים, אגב, גרועים אפילו יותר, כי הם אפילו לא טורחים להיות צבועים כמו עמיתיהם הדימוקרטים. מבחינתם אין שום עילה בעולם היכולה להצדיק את הפסקת תהליך ההרס של הכדור, אלא אם כן יבהירו להם האנליטיקאים של הוול סטריט שחיסול החיים על פני הכדור עלול להזיק במשהו לרווחי המאיון העליון בגלל התמעטות מצערת של הלקוחות. זה בתנאי שגם יתברר להם שהרווחים שאפשר לעשות על שירותי קבורה המוניים אינם מספיקים כדי לקזז את ההפסדים בענפים האחרים.
  עונשן של ארה"ב ושל סין, העומדות בראש ההרס, הוא תהליך מידבור של ארצותיהם ההיפר -תעשייתיות. אני מניח שכאשר יגיעו האמריקאים לכך שיהיה עליהם לגלות עניין בתעשיית ההתפלה הישראלית, תחול שם התעוררות. צריך רק לקוות שזה לא יקרה מאוחר מדי.

  אהבתי

 5. אני כדטרמניסט אצביע על כך שהדמגוגיה הזיקה יותר- קודם כל היא קדמה לחקלאות, ודבר שני רק באמצעות דמגוגיה בני האדם יכלו לנטוש את אורחות חייהם המועילות, בהם לא היו תלויים בגחמת לב האקלים, בו היו אדונים לנוע ממקום אחד למקום שני טוב יותר.
  זה כל כך אירוני וצחוק הגורל שהיתרון כביכול שבעט אותנו קדימה לפני כולם, הוא זה שמוביל בסוף לאובדננו. אין ספק שלאלוהים\גורל\קרמה יש חוש הומור מפותח, אם כי מרושע במידת מה. לפחות נצחק בדרך למטה…

  הרפובליקאים לא גרועים מהדמוקרטים, בסופו של דבר כולם כופפים את השכל הישר ואת התעוזה האותנטית לטובת סחורה משומשת כזו או אחרת. הדמוקרטים אולי רואים מאחורי גבם את אילי הנפט ואילו הדמוקרטים רואים את אילי "הרוח", אלה שמלטפים להם את האגו עם מוסר מזויף ומשומש.

  אני מאוד מקווה שכולכם צודקים ושבסוף יצוץ איזשהו "דאוס אקס מכינה" שיעשה איזה הוקוס פוקוס ויגרום לכולנו להיות גם טובים וגם חופשיים, סוג של פרדוקס אבל כשאתה אלוהים אני מניח שאתה שותה פרדוקסים לארוחת בוקר עם קשית

  אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

 1. בקשת סליחה ליום כיפור: על חטא שחטאתי במטיפנות ובגאוותנות | מאפיהו

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: