דילוג לתוכן

מותחן/ פסגת השטן

יולי 9, 2012

דאון מאייר, פסגת השטן, מאנגלית: נעה בן-פורת, הוצאת אריה ניר 2012, 368 עמודים.

שמחתי מאוד להניח את ידי על המותחן המתורגם החדש הזה של דאון מאייר, זה שבנובמבר אשתקד זיכיתי את המותחן הקודם שלו, "13 שעות" בתואר המכובד "מותחן העונה" מרוב שבא לי טוב. אבל די קרוב להתחלה נפלו פני ואנחות של מיאוס ועצבים נמלטו מפי. וזה למה, כי שוב נפלתי  על הסיפור החבוט לעייפה הזה של השוטר-בלש האלכוהוליסט שהולך לתהליך הגמילה המשומש: פגישה באלכוהוליסטים אנונימיים, רופא שמבין אותו, התופעות הפיסיות, התופעות הנפשיות, המשברים, החרמנות על הבקבוק. מה יש להם? די. כמה אפשר. עזבתי את הספר המעצבן ועברתי לבא אחריו. אבל כשנגמר הבא אחריו התברר לי שלא רק מאלכוהול, אלא גם ממותחנים של דאון מאייר קשה להיגמל וחזרתי אל השוטר-מפקח בלשים בני חריסל, האפריקנר השיכור ממשטרת קייפטאון, אחד הלבנים האחרונים בכוח. נגמל, שאשתו אנה זרקה אותו מהבית בגלל הבקבוק והוא מנסה לשקם את יחסיו עם ילדיו קרלה ופריץ, שאותם ראה בשנים האחרונות מבעד לאדים.

ובינתיים, בתחום המקצועי, מתחיל רוצח מסתורי, מצוייד בחנית קצרה של הזולו, לעשות שפטים בפדופילים רצחניים שמערכת הצדק הדרום אפריקאית הניחה אותה מחוץ לכלא. במקביל, אאוט-אוף-דה-בלו  ולא ברור איך זה קשור, מספרת זונת צמרת את סיפור חייה לכומר סקרן.

חריסל המיוסר מנסה לשקם את חייו הפרטיים במקביל לחקירה הנמרצת שהוא מנהל בראש צוות חוקרים, תוך ניסיונות התנכלות ומוקשים שזורעים בדרכו חבריו השוטרים, שלא כולם טליתות שכולו תכלת, עד שמתחברים הסיפור של הזונה המתוודה אצל הכומר והסיפור של מחסל הפדופילים, ומאייר מגיע לקטע שבו הוא מומחה אמיתי: הגראנד פינאלה, כמה עשרות העמודים האחרונים של הספר, שבהם מבשילים כל המרכיבים שנארגו באמנות עד כה למערבולת מהירה, מותחת, רבת תפניות וזרועה בלא מעט הפתעות. דליקטס שמבהיר מדוע מאייר הוא באמת אחד הטובים בתחום. לקרוא. אין שאלה.

From → מותחנים

One Comment

Trackbacks & Pingbacks

  1. פסגת השטן דאון מאייר ספר מתח | ספרי מתח מומלצים

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: