דילוג לתוכן

טיפ/ הפוגה פיצוחיסטית במירון

יולי 3, 2012

מירון יושבת על צומת גלילית חשובה ואני מתכבד להמליץ למטיילים הרבים בגליל העליון בימי הקיץ החמים להתעכב מעט בפנינה אחת שגיליתי שם.

חנות המפעל: משמאל לדלת הכניסה – ספסלים ושולחן עץ לקפה וסקירת כלי וכלות הקודש

כדי להגיע יש להעמיד פני תיירים תמימים או תושבים ותיקים כשעוברים במכונית או ברגל על פני שער המתכת הגדול והשומר בשר-ודם בכניסה לישוב. ומיד בפניה הראשונה ימינה גולשים במורד קל אל "שזיפרון", שהיא חנות המפעל הנושא אותו שם, ומתמחה בייבוש פרי למינהו, קלייה ואריזה של מיני פיצוחים וכו'.

שזיפרון: מבחר גדול במחירים טובים.  על המדף העליון באמצע – מיץ שזיפים טורקי.

בחנות (הממוזגת היטב) יש שפע אדיר ומבחר מצויין של הסחורה הרגילה במוסדות המקבילים בשווקים, וגם במחירים טובים. אותי הם קנו עם מבחר של שישה סוגי מרציפנים, עם ובלי ציפוי שוקולד, במחירים הנופלים ב-20% עד 40% מהמחירים בפיצוציות עירוניות. . לא התאפקתי וקניתי כמעט מכל הסוגים. התנפלתי גם על  המיצים. לשתיה במקום בחרתי בנקטר הגויאבות הידוע של "איילנד" מתוצרת מצריים (7 ש"ח צונן מהמקרר ומחייה נפשות ביום קיץ חם), המפרסם עצמו בישראל כ"משקה של חופי סיני", והביתה לקחתי מיץ שזיפים טבעי מתוצרת טורקיה – אדיר באמת,  ליטר מבוקבק  ב-18 ש"ח). סמיך, מר-מתוק-חמצמץ וגורם לפיצוצים קלים במוח. פחות התלהבתי מה"לדר" שעניין את השותפי ם לטיול, שזה מישמש מיובש בעל מרקם של סולית עור של סנדל. החמוציות היו מעולות, וכמוהן הבוטנים המסוכרים. אפשר גם לקבל במקום  קפה ממכונה, לשבת על ספסלי העץ במרפסת הקטנה של החנות ולסקור את כלי וכלות הקודש המטפסים ועולים בדרך לק"ק מירון, או יורדים משם כמלאכים בסולם יעקב.

From → טיפ

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: