דילוג לתוכן

האלימות נגד המסתננים בדרום תל אביב ומה שלמדו ממנה השדרן הצבוע והפרשן החסוד

מאי 24, 2012

כשנודע לי על "פרץ האלימות" בהפגנה שהיתה אמש בשכונות הדרום בתל אביב, חיפשתי סיגריה.  שכחתי שאין, כי הפסקתי לעשן.  כשאני שומע על אלימות רעה ומטומטמת בא לי להרגע קצת. פעם הייתי נרגע בעזרת הניקוטין.

בבוקר, כששמעתי כל מיני שדרנים ברדיו וקראתי את הגיגיו של פרשן בכיר אחד בעיתונות הכתובה, חיפשתי שקית הקאה, אבל בסוף הצלחתי להתגבר על הקבס ורק הבאתי יריקה. מקרים של צביעות קשה גורמים לי לפעמים לתגובות כאלה.

סליחה שערבבתי אתכם בנוזלי הגוף שלי.

כשמתפרסמות ידיעות על זקנה שמותקפת על ידי מסתנני עבודה ומתה כתוצאה מכך, על מקרי רצח ועל אונס קבוצתי ותקיפה ואלימות, והשדרנים והפרשנים הצבועים מבינים שאין להם ברירה וצריך להגיב איכשהו, מה הם עושים?

הם מביאים מומחים שמסבירים מה קורה שם מבחינה סוציולוגית, ומביאים נתונים סטטיסטיים שמהם עלינו להבין כי שיעור הפשיעה אצל המסתננים נמוך מאשר באוכלוסיה הכללית (אני לא מאמין למילה אחת מהסיפורים האלה של האנשים שמדברים עם "איזם" ומתמחים בשקרים סטטיסטיים) ומביאים את דבריו של שר העבודה והרווחה החדש, מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו, שטוען כי יש לו פתרון לבעיית הפשיעה: לתת להם עבודה. מפכ"ל , אלק, של יעני משטרה.

כללית, מה שהצבועים אומרים לנו, זה שמדובר בבודדים. בדרך כלל מסתנני העבודה, מבחינתם, כמוהם כמלאכי השמיים לטוהר, ויש להעניק להם לאלתר מקום עבודה, דיור מסובסד ומענק הישארות.

אבל כשבשולי ההפגנה הנזעמת של שכונות הדרום, אחרי שהם שומעים את דברי המסיתים מן הכנסת, פוגעים תריסר או שניים מהאלימים הרגילים בעוברי אורח וברכוש, מה אומרים השדרנים והפרשנים הצבועים?

אחד מהם מצליח למצוץ מעסקן הפגנות מקצועי, מחבריו לדיעה (שלא ברור על סמך מה הובא לשידור, כי לפי הודאתו שלו כלל לא ראה את "האלימות") את המילה "לינץ'", הגם שאיש לא מת, תודה לאל.

והפרשן הבכיר מוצא עוד תירוץ בשביל לספר לנו שנקעה נפשו.

הנה, קבלו כמה מהברקותיו של האחרון:

"אין צורך באנלוגיות גסות מדי. אחרי הכל, המציאות הישראלית שמה ללעג אפילו את האירוני שבהיסטוריונים. הנה היא, מדינת הפליטים, שבאו ונקבצו מכל רחבי העולם, אחרי שסבלו ממאות רבות של שנות רדיפה גזענית; מאפליה, משנאה עיוורת, מפוגרומים, ממחנות השמדה; הנה בני הדור השלישי לתקומת האומה הזאת, מתגודדים כעת נגד פליטים אחרים, בשל שונותם, בשל צבע עורם, על רקע מצוקה כלכלית וחברתית, ונוהגים בדיוק כפי שנהגו בני המדינות שאירחו את הוריהם וסביהם. "

הבנתם את המעשה באנלוגיות ההיסטוריות? כמעט ליל הבדולח. על גבול מחנות ההשמדה. פוגרומים.  מי שסבלו מהנאצים ודומיהם, בעצמם נעשו נאצים ודומיהם.

מתחיל את הקטע עם המילים "אין צורך באנלוגיות גסות מדי" – ומיד מביא אנלוגיה גסה מדי.

טריק רגיל של שקרנים מקצועיים.

וכמו כן הוא כותב:

"הבושה, אלוהים. הבושה של להיות יהודי בעת הזו ולראות את אחיך נוהגים כך בגרים ונוכרים בארצם."

הנה, הצליח הצבוע והמתחסד הזה להכניס גם את אלוהים לסמטוכה העלובה שלו.

וכן:

"ישראל שאני מתבייש להיות אזרח בה".

אין ספק. הפרשן תפס את השור בקרניו.

אה, כן. סתם בשביל שתבינו במה המדובר, מה נושא הדיון פה, חיפשתי גם תיאור של האלימות הקשה שהיתה בהפגנה האלימה כל כך בדרום תל אביב:

"בתום ההפגנה, בה לקחו חלק גם חברי כנסת, תקפו מפגינים רכב שבו נסעו שלושה נתינים זרים ממוצא אפריקני. איש לא נפגע, אך שמשותיה של המכונית נופצו. במקרה אחר, המפגינים רדפו אחרי שני זרים, אולם נבלמו על ידי כוחות המשטרה. בתקרית נוספת ניסו מפגינים לתקוף את אחד מהמסתננים… הזעם של התושבים לא הופנה רק לעבר המסתננים, המפגנים זרקו גם שני חזיזים לעבר שוטרים… עוד נמסר כי 12 מפגינים נעצרו על ידי המשטרה."

כרגע שמעתי ברדיו שנופצו גם חלונות של כמה חנויות הנמצאות ברשות מסתתנים מאפריקה, אך לא נודעו פרטים נוספים.

קפיש?

איש משלושת יושבי המכונית לא נפגע. רק החלון נופץ. שני הזרים שנרדפו לא נפגעו. בתקרית שלישית ניסו המפגינים לתקוף מסתנן. נופצו חלונות בכמה חנויות. לזה קורא השדרן הבכיר "לינץ'". בגלל זה נושא הפרשן הבכיר את שם אלוהים לשווא, מתבייש להיות יהודי  ומתבייש להיות ישראלי.

אני מתבייש בזה שאחד כמוהו הוא ישראלי ועלול להחשב כיהודי.

קבלו, אגב, את התיאור של ליל הבדולח, מן הוויקיפדיה:

לאחר שנועץ עם היטלר בארבע עיניים, החל גבלס לארגן את פעילי המפלגה והאס אס לערוך פוגרום יזום ומתואם היטב ביהודים, קודם במינכן ולאחר מכן בברלין  ובכל רחבי הרייך. הפוגרום תואר רשמית כהתפרצות ספונטנית של הגרמנים, אך למעשה היה מתוכנן מלמעלה, כפי שמעידה פקודתו של היידריך לאס-אס שניתנה באחת אחר חצות. במקומות רבים יצאו הפורעים לדרכם היישר מהמסיבות וההתכנסויות האמורות. רבים מהם אף היו שתויים.

בפוגרום נהרסו כמעט כל בתי הכנסת בגרמניה, בתי קברות יהודיים רבים, אלפי חנויות בבעלות יהודים ו-29 בתי כל-בו. יותר משלושים אלף יהודים נעצרו, לעתים על-פי רשימות מוכנות מראש, ונשלחו למחנות ריכוז. בליל הפרעות נרצחו כ-400 נפש. בימים שלאחר הפרעות איבדו 400 נפש נוספים את חייהם. במחנה הריכוז בבוכנוולד נרצחו 207 יהודים; בדכאו כ-185 נפש; מספר הנרצחים במחנה הריכוז זקסנהאוזן אינו ידוע. לא ניתן, אפוא, לקבוע את מספרם המדויק של קורבנות ליל הפרעות. ההשערה לפי מחקרים מדוקדקים היא שמספרם נע בין 1,400 ל-1,500. גרמנים אחדים בעלי "חזות יהודית" נרצחו אף הם.

היהודים ידעו גם פוגרומים קשים בארצות הערביות שבהן ישבו. רצח ואונס ושוד במימדים גדולים. הפעם נחסוך את התיאורים האלה. אני מתחייב להביא אותם לכבוד ההתעוררות הבאה של כל הצבוע והחסוד למינהו.

כמו שכתב הפרשן הבכיר:

"הנה בני הדור השלישי לתקומת האומה הזאת, מתגודדים כעת נגד פליטים אחרים…ונוהגים בדיוק כפי שנהגו בני המדינות שאירחו את הוריהם וסביהם."

שימו לב למילה "בדיוק".

סוג של דיוק שמאפיין את כל השקרן והצבוע למינהו.

ועדיין האלימות המטופשת והרעה הזאת גורמת לי לחפש קצת ניקוטין מנחם, ואיני מחפש לה שום הצדקות סוציולוגיות, שום פרשנות סטטיסטית ושום אנלוגיות היסטוריות.

כמו שהצביעות הצפונבונית הרגילה של השמאל המדומה גורמת לי לחפש שקית הקאה.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: