דילוג לתוכן

טיפ/תיקון טיפ/ תשכחו ממלח נגד נמלים, אך קנו אדום

אפריל 24, 2012

לרגל התחממות מזג האוויר שוב הופיע המחזה המוכר על לוח השיש שליד הכיור – נחילי נמלים. משועמם אף מפוהק ,ולא מעוצבן כרגיל, התבוננתי בתופעה, שהרי זכרתי היטב-היטב את הטיפ שכתבתי כאן בתחילת אוגוסט אשתקד – שדי במלחיה מתפקדת. לוקחים, מרססים את השיש במלח, והנמלים – יוק!

אז מה יש לי לדאוג?

מכיוון שמלחיות מתפקדות לא חסרות אצלי, כמו גם שתיים שלא מתפקדות, מיד עשיתי כמצוותי והמלחתי את השיש כאילו היה סלט.

הנמלים הקטנטנות ספגו את מטילי המלח ממעל, נעצרו רגע והמשיכו בשלהן. את ההתנהגות הזאת זכרתי גם מהפעם הקודמת, כך שלא הייתי מוטרד כלל משיוויון הנפש היחסי של הקטנות.

לנמלים פשוט יש הצתה מאוחרת.

אבל, כאשר חזרתי לשיש כעבור שעות אחדות, הנמלים עדיין היו שם, עוסקות בשלהן (שאני לא יודע מה זה, כי השיש היה נקי לחלוטין), מתרוצצות להן בין גושי המלח, כאילו כלום.

עכשיו, אני לא יודע מה קרה מאז אוגוסט שעבר, שאז המלח עבד יופי,  ועד היום.

האם המלח כבר אינו אותו מלח? האם הנמלים קיבלו זריקות חיסון?

מכל מקום, המלח כבר לא עוזר, ואני מבטל את הטיפ מכל וכל. נא לשכוח ממלח נגד נמלים. אחפש תרופה אחרת, ואם אמצא אספר לכם. אם יש למי מהקוראים לחדש לי משהו – אודה על כך מאוד.

מלחיה אדומה: לא נגד נמלים

לרגל הגילוי המצער, ברור שאני מסיר את הטיפ הכושל ההוא מן הבלוג – ארוע נדיר ביותר, ואם איני טועה ראשון מסוגו. אך מכיוון שבסופו של אותו טיפ היה מצוי טיפ משנה – קנו אדום – ומטיפ זה איני חוזר בי כלל, הנה הוא לפניכם:

ובאותה הזדמנות טיפ-משנה הנוגע לצבע האדום של המלחיה, זה די ברור: הצבע האדום (כמו הכתום והצהוב) הוא צבע בולט המתאים מאין כמוהו לחפצי בית קטנים שנוטים לחמוק מן המבט דווקא ברגעים החשובים שבהם מחפשים אותם. לכן עדיף לקנות מספרים בעלי מאחזים אדומים, קולפני ירקות עם  יסוד אדום בידית וכן הלאה. ואפשר לגוון עם כתום וצהוב. תשכחו משחור או לבן, ירוק או כחול, ומי שקונה אפור, בכלל חבל על הזמן. כבר עדיף שיחפש כלים בצבע מטולא, ירוק-חום-צהבהב-שחור,  כמו של דגמ"ח.

,

From → טיפ

2 תגובות
  1. עשיתי כעצתך.. החלפתי הכל לאדום. אך ראה זה פלא, פתאום האפור הפך לבולט מכולם..

    אהבתי

  2. mendisudri
    מזל שלא נפלת בשק המלח נגד הנמלים. ועוד מזל שהתברכת בשפע של חפצי בית קטנים שנוטים לחמוק מן המבט דווקא ברגעים החשובים שבהם מחפשים אותם. אתגר כזה יאלץ אותי לחשוב על שיטה מתוחכמת יותר להתמצאות בשטח.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: