דילוג לתוכן

שוב צנזורה ב"הארץ": למה אסור לעם לדעת שאותם קפיטליסטים, אימפריאליסטים וקלריקלים מממנים את השמאל ואת הימין כאחד?

אפריל 17, 2012

אחרי שפרסמתי את הפוסט  הקודם , לפני ימים אחדים, אודות הצנזורה המצערת שנתקלתי בה (שוב) ב"הארץ" בכל הנוגע לפרסום תגובותי, התלוצץ אחי והשווה ביני ובין גינטר גראס:

כמו שגינטר גראס הפך פרנסונה-נון-גראטה בארץ, כך גם אני הפכתי לפרסונה-נון-גראטה – ב"הארץ".

טוב, זה לא לגמרי מדוייק. מדי פעם עדיין מפרסמים ב"הארץ" את תגובותי.

ומדי פעם לא.

היום, למשל, פירסם סלמאן מצאלחה במדור הדעות את מאמרו "הגזענות של הפעילים", שעניינו במטס הצרפתי (בעיקרו) האחרון. הטענה של מצאלחה אינה חדשה (אבל הראו לי טענה חדשה בסכסוך הנמשך כבר זמן רב כל כך), ואני אף מסכים לה בהחלט:

"הפעילים" האירופאים, למרות הצהרותיהם הרמות, מבטאים למעשה עמדה גזענית כלפי הערבים. זוהי אותה גזענות שרווחת מאוד אצל אנשי השמאל המדומה, גם אצלנו, המתייחסים לערבים בקני מידה אחרים מאלה שבהם הם מתייחסים לישראל או למערב. לערבים, הנתפסים על ידי השמאל המדומה כ"פרא האציל" – הרבה יותר פרא מאשר אציל –  מותרות התנהגויות שאצל המערבי או אצל הישראלי הן נתפסות כפסולות.

איני רוצה להיכנס לניתוחים פסיכולוגים אודות הגורמים לאנשי שמאל המדומה לפתח גישה גזענית מכוערת כזאת. רק אציין שהיא אינה שונה בעיני, וגם אינה גרועה יותר מהגזענות הגלוייה של הימין, אצלנו או באירופה.

היא רק צבועה יותר, שהרי  אנשי הימין אינם מעמידים פנים כאילו הם חובבי ערבים.

הגזענות החשופה שלהם אינה טובה  בעיני מהגזענות הצבועה של השמאל.

אלה דבר ואלה חולירע.

תרשו לי לא לבחור ביניהם.

ובכן, עלה בדעתי לחזק את ידיו של מצאלחה בעמדותיו נגד "הפעילים", וגם להאיר את עיני הקוראים ב"הארץ" ולהציג בפניהם זווית נוספת הנוגעת לפעילותם של אותם "פעילים".

ולפיכך כתבתי את התגובה הבאה:

"הפעילים"  המיובאים (הגיע הזמן להכניס אותם למרכאות כפולות ומכופלות) בדיוק כמו עמיתיהם המקומיים, הם סוכנים של שנאה ומחרחרי מלחמה, הפועלים בשירות כל מי שמרוויחים וגוזרים קופון מזריעת איבה בין יהודים לערבים, פעילות שהם עוסקים בה  מזה כ-90 שנה, מאז הסכם פייסל-וייצמן שהכניס את מחרחרי המלחמה לחרדה עזה מפני האפשרות של שלום שמי, יהודי-ערבי. האינטרסים של ספסרי הנפט (מחירים גבוהים) והנשק (מכירות טובות), השינאה של הכנסיות והכתות הנוצריות שבאותה הזדמנות מסכסכות בין יהודים למוסלמים, והאינסטינקט הבסיסי של ממשלות המערב והמזרח (וגם איראן) העוסקות ב"הפרד ומשול", כל אלה  מתורגמים  לכספי הקרנות המממנות את העמותות המעסיקות את "הפעילים", משלמות על כרטיסי הטיסה שלהם ואש"ל ומשכורות נאות ליזמים. כך באירופה וכך בארץ.  מצחיק ש"הפעילים" הזועקים סיסמאות של אנטי-קפיטליזם, אנטי-אימפריאליזם ואנטי קלריקליזם, מוחזקים כבובות על חוט ומתוחזקים פינאנסית בידי קפיטליסטים, אימפריאליסטים וקלריקלים.

והתגובה  לא פורסמה.

העמדה המובעת בתגובה הזאת  בוודאי מוכרת לקוראי הקבועים  ואני מחזיק בה בערך מאז עמדתי על דעתי הפוליטית, קטן אמונה שכמותי, כמעט ברציפות. מקורה בכך שאיני קונה, כחתול בשק,  את הסיסמאות והתעמולה של הימין והשמאל כאחד, של האתאיסטים או הדתיים, אלא מנסה לשלוף את החתול מהשק, דהיינו לחשוף את עמדתם האמיתית של משתתפי הזירה הפוליטית, הנגזרת מן האינטרסים שלהם.

ולמרבית הפלא, אני מוצא אצל הצדדים הלכאורה ניצים האלה, הרבה מאוד מן המשותף: למרות סיסמאותיהם הנבובות הם כולם , שמאל כימין, נגד העם הפשוט, נגד האזרחים התמימים שכל רצונם בחיים טובים וסבירים. למרות שהם דנים את רוב  האחרים לחיי מחסור או אף לחיי פליטים (במקרה של רבים מאוד מהפלשתינים), הם עצמם מסודרים יפה בדאצ'ות ובווילות, או בדירות הנאות של צפון תל אביב או צפון רמאללה,  במשכורות ובאחזקת הרכב ובמחלקות העסקים המרווחות באריזות הפח המעופפות לחו"ל.

ההפסד שלנו – הרווח שלהם. רווח כלכלי וכספי, רווח פוליטי, רווח אישי, תדמיתי, ומה לא.

ימין ושמאל באותו שק.

השק הכבד והדוקרני שהעם סוחב על כתפיו הדוויות.

אצלנו ובהרבה מקומות אחרים.

ובחזרה לתגובה שלי על מקורות המימון של "הפעילים".

בחודשים האחרונים מפרסם "הארץ" סידרת כתבות חשובה, של אורי בלאו, אודות מקורות המימון של עמותות הימין השונות.

אפילו כתבתי טוקבק אוהד לאחת הכתבות האלה.

והוא פורסם.

אבל הס מלהזכיר את העובדה שגם השמאל המדומה ממומן על ידי אותם גורמים שתומכים בעמותות הימין.

אותם גורמים בדיוק.

קפיטליסטים, אימפריאליסטים, וקלריקלים.

למה?

למה אסור לקוראי "הארץ" לדעת  שכולם שם למעלה אותו דבר? שכולם שם בחוגי אנשי המעלה ממלאים את כיסיהם מאותם מקורות וחוגגים על חשבוננו? ש"פעילי הימין" ו"פעילי השמאל" הם כולם בובות על חוט בשירותם של מחרחרי מלחמה?

מה בדיוק מרוויח "הארץ" מן ההסתרה הזאת?

את מי הוא מייצג, בעצם?

מה ההבדל בין  "הארץ"  ובין "ישראל היום" שמתחזק אותו, בדיוק כמו שהוא מתחזק את בנימין נתניהו?

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: