דילוג לתוכן

התקרית בבקעה: רוכב האופניים הדני התמים הוא שאהיד בשכר של ה-ISM

אפריל 16, 2012

ממש קיוויתי שאוכל להתחמק מהתייחסות לסיפור המטס העונתי. עוד גירסה עלובה של המטס דאשתקד. אירוע יחצ"ני מפוברק מכף רגל ועד ראש, שבו כמה  טיפוסים ששנאתם-אומנותם, מנסים להטיס לכאן כמה מאות "פעילי שלום" (שלדעתי כולם מקבלים כסף מאותו סוג של קרנות אנטישמיות מסוגן של קרן פורד או הקרן החדשה לישראל, אלה שמשלמות גם את משכורותיהם של יוזמי המטס) כדי לחולל מהומה מצולמת  בנתב"ג או בשארל-דה-גול או בבית לחם, לא ממש חשוב להם איפה.

העיקר שישראל תצא חרא.

אבל במהלך יום אחד הספקתי לקרוא ולשמוע ולראות כל כך הרבה דברי שקר וצביעות  בתקשורת שלנו,  שהחלטתי לא לסתום את הפה. האנשים האלה, העיתונאים אלק, שהם ממש אזרחים פה, ככל הידוע לי, ומתפלאים על אווילותה של ישראל החזקה, ומתפלאים על משטרת ישראל המטופשת, ומתפלאים ומתפלאים ומתפלאים  – איך זה שלא נותנים לאנשים הטובים האלה, "פעילי השלום"  לעזור לפלשתינים.

פשוט לנחות בשקט ובשלום בנתב"ג, ולנסוע בשקט ובשלום לבית לחם, ואחר כך לטוס בחזרה בשקט ובשלום לארצותיהם, שהרי זו כל כוונתם.

שקט ושלום בראש מעייניהם.

בכל פעם ופעם שקראתי אחד מהעיתונאים האלה, או שמעתי אחד מהם, או חזיתי באחד מהם מגלגל את עיניו  ומפנה שאלה מתחכמת לאיזה נציג מובך של השלטונות –  בכל אחת ואחת מן הפעמים האלה, נזכרתי בדרור פיילר.

זוכרים את דרור פיילר? "פעיל השלום"? זה שהיה בגדוד 50 של הנח"ל המוצנח ועכשיו הוא אזרח שבדי? סוג של אמן קונספטואלי?

אותו "פעיל שלום" אלק, דרור פיילר, זה שהיה על המשט הטורקי, משט הדמים, משט המרמרה, באביב של שנת  2010.

ממש לפני שהתפרצה שם התופת, ריאיינו את פיילר בגל"ץ.

והנה התיאור המופיע עד היום באתר גל"ץ.  שימו לב לא רק לדבריו של פיילר, אלא גם לעבודה העיתונאית של אנשי גל"ץ. לא נגעתי, וגם הם לא:

"אני לא מבין את זה", אומר פיסיאס אוונג'לוס, פרופסור באוניברסיטה הטכנית הלאומית של אתונה, "אנחנו לא חמושים. זו ללא ספק תהיה תמונה רעה בעיתונים, וזה בוודאות יזיק לתדמית של ישראל בעולם". 

הפעילים מבהירים כי אם יעצרו הם לא ישתמשו באלימות. ליתר דיוק, הם מצהירים שלא יעשו דבר. הם יסרבו למסור שמות, לא יאמרו מהיכן באו ולא ינידו עפעף כשיורחקו מישראל. "שיחפשו בציוד מה שהם רוצים. אם הם ימצאו משהו או כלי נשק – אני מוכן ללכת לכלא", אומר אוונג'לוס.

מבחינתם, מדובר במעשה אנושי ונחוץ הזוכה לתמיכה עולמית. הם שומעים את החששות המובעים בישראל, מפני הברחת נשק בספינות, ומגחכים: "שאני אסע באוניה שיש בה טילים? נו באמת", אומר פעיל השמאל דרור פיילר, "זה מגוחך. זה רק ניסיון להלבין את השחר שהם מנסים לעשות. אין פה אפילו פצירה לשייף ציפורניים. אם צה"ל ימצא משהו על האוניות, זה כי הוא הכניס זאת בעצמו". 

ומי שרוצה לראות את הארסנל, הכולל מאות כלי נשק שנמצאו על סיפון המרמרה, שהוכן לעימות המתוכנן עם צה"ל מוזמן להיכנס לכאן. לא צריך טקסט. התמונות מספיקות.

דרור פיילר והפצירה לציפורניים שלו.

וחבריו הטובים,  הטירוריסטים המקצועיים של ה-IHH שבאו מוכנים למות שאהידים וחלקם השאירו מכתבים בהתאם.

כולם פעילי שלום לעילא ולעילא.

ואותם עיתונאים עצמם –

בדיוק אלה שהאמינו אז לפיילר ולפצירה הנעדרת שלו, ולאדוניו מארגני המשט –

שלא הבינו כבר אז למה לא נותנים למשט השלום ועליו פעילי השלום להגיע לעזה עיר השלום, הממתינה בידיים כלות ל"סיוע ההומניטרי" שעל ספינות המשט.

(בדיעבד התברר שהמשט ההמוניטרי נשא עליו כפרי פוטיומקין של סיוע הומניטרי, לא סיוע הומניטרי).

אותם עיתונאים בדיוק נמרץ, הם אלה התוהים גם היום על ההיגיון שבעצירת "פעילי השלום" שאין להם אפילו פצירת ציפורניים.

וכלל לא עולה על דעתם לשאול, מדוע דחוף לכל הפעילים האלה להגיע כולם ביחד, בתוך כמה שעות לנתב"ג.

למה כולם יחד, אם לא כדי ליצור פרובוקציה?

מה, הקרנות האנטישמיות לא יכלו לקנות להם כרטיסי טיסה שיתפרשו על פני כמה ימים, כך שלא יתעורר החשש שכל מה שהם מתכננים זו פרובוקציה מצולמת בנתב"ג?

והאנשים האלה  שכותבים לנו פה בעיתונים ומדברים לנו פה ברדיו ומופיעים לנו פה בטלוויזיה קוראים לעצמם עיתונאים?

עוד יש מישהו שמשלם להם משכורת בתור עיתונאים? על חשבון האגרה ועל חשבון המיסים ועל חשבון המנוי לכבלים? כולם, אגב,  תעריפי שוד מוחלט בהחלט?

כדי שיוכלו להמשיך ולהעמיד פני מטומטמים שמאמינים לכל רמאי מזדמן שמספר להם סיפור אגדות על פצירת ציפורניים ואין להם שום שאלה קטנה לשאול אותו? שמאמינים לכל רמאי מזדמן שמספר להם סיפור על כינוס שלום בבית לחם ואין להם שום שאלה קטנה אליו?

אלה עיתונאים, אלה?

תעשו לי טובה.

ועכשיו לסמח"ט האבוד, סא"ל שלום אייזנר, שהביא זבנג של קת הרובה לפרצוף של "פעיל השלום" אנדריאס מדנמרק.

קו ישר מחבר בין משט המרמרה של דרור פיילר ובין המהלומה שספג בפניו אנדריאס, פעיל השלום מדנמרק.

על הקו הישר הזה כתוב: ISM.

שמעתי הבוקר את השדרנית קרן נויבך מתארת את אנשי ISM שאחד מהם ספג את המהלומה כ"רוכבי אופניים". אני לא זוכר אם היא אמרה את המילה "תמימים" בקשר אליהם, אבל התמונה שתיארה היתה ברורה. מצד אחד כמה עשרות פעילי שלום תמימים שרק רוצים לרכב בכביש הבקעה, ומצד שני קלגסי צה"ל, שהעומד בראשם סתם ככה מכה "פעיל שלום".

כמעט שהקאתי על הרדיו.

ISM, אינטרניישונל סולידריטי מובמנט. תנועת הסולידריות הבינלאומית. זו התנועה שייסדו אדם שפירו וזוגתו הואידה עראף, וששמה לה למטרה להסית את העולם למלחמה נגד ישראל.   פעילי התנועה  עוברים "סדנאות להתנהגות בלתי אלימה" שבהן הם לומדים איך להתגרות בחיילי צה"ל כדי שירו בהם או יכו בהם. בסדנאות גם מסבירים לשאהידים מהמערב שצה"ל הורג מדי יום פלשתינים, כולל ילדים,  בכוונת מכוון.

את הסדנאות האלה עברו רייצ'ל קורי האמריקאית וטום הורנדאל האנגלי שאיבדו את חייהם ובריאן אייברי האמריקאי שאיבד את עינו.

רק לפני שלוש שנים תלו שפירו את עראף עוד קרקפת על חגורתם:  טריסטן אנדרסון, "פעיל שלום" שנהרג מפגיעת רימון גז של צה"ל בהפגנה בנעלין.

מה הפלא שכך קורה? "המתנדבים" המשתתפים בסדנאות של ה-ISM יודעים לספר, שמסבירים להם כי   יש סיכוי שהשתתפותם בפעולות בשטח מלחמה עלולה לגרום להם לחבלות חמורות‏.

"יש סיכוי", אלק.

והרי  זו כל הכוונה.

הנה דבריו המפורשים של מייסד ה-ISM, אדם שפירו, לכתבת ערוץ 10 נועה קולפף:

"הם מאשימים אותנו בנסיון להתגרות בישראל. כן, כן, תשכחו מהאשמות. זה מה שאנחנו מנסים לעשות, להתגרות. אין זו אשמתי שכאשר ישראל נמצאה מגורה, היא החליטה לירות באנשים".

או להכות אותם.

ואגב, שלא יהיה ספק לאיש: השאהידים המערביים של ה-ISM אמנם נקראים "מתנדבים" או "פעילי שלום", אבל שטויות כאלה יתכנו רק כשמדובר בתקשורת עגומה כמו זו שלנו.

מדובר בעובדים בשכר. ה-ISM משלם את נסיעותיהם, משלם על כלכלתם ונותן להם משכורת.

ולא קשה לנחש מאיפה מקבל ה-ISM את המימון שלו.

מאותן קרנות אנטישמיות שהוזכרו כבר, דוגמת קרן פורד, הספונסרית הראשית של הקרן החדשה לישראל, המממנת  מצידה קצת מהארגונים המשתפים פעולה עם ה-ISM. בפעולותיה נגד ישראל.

 וגם תשעת הטורקים שנהרגו על סיפון המרמרה שייכים לאותה אופרה של שפירו את עראף.  

ועכשיו גם אנדריאס הדני.

גם הוא למד אצל שפירו את עראף, שוחרי השלום והסולידריות, איך לעשות פרובוקציה לחיילי צה"ל כדי לחטוף מול  המצלמה.

העיקר שישראל תצא חרא.

וזה לא מקרה שהיתה שם מצלמה מוכנה, שהרי הצילום המופץ בתקשורת הוא-הוא  מטרתו של כל הארוע.

גם במקרה של רייצ'ל קורי היתה מצלמה בהיכון. רק שבמשפט התברר שפעילי השלום של הסולידריות הבינלאומית זייפו את הסרט. מה שלא נראה בסרט שלהם, היתה העובדה שהם עמדו מהצד, ולא הזהירו את רייצ'ל קורי שנפלה שהבולדוזר עומד לדרוס אותה. והם גם לא הזהירו את נהג הבולדוזר שקורי נפלה במקום שהוא לא יכול היה לראות.

ומובן שלא חשו לחלץ את קורי.

הם היו קרובים מאוד, אבל היו עסוקים בצילום.

רוצחים שפלים שבעיתונות שלנו קוראים להם "פעילי שלום", "פעילי שמאל" או "אנרכיסטים"

מוציאים דיבה על השלום, על השמאל ועל האנרכיזם.

ועושים צחוק מעצמם.

עיתונאים דמיקולו.

צר לי לומר, אבל להטיל את כל האשמה על הסמח"ט, זה כמו להפיל את כל התיק על הש.ג. גם אם הש.ג. במקרה הזה נושא דרגות של סגן-אלוף.

כן, נכון. קצין בצה"ל לא אמור לאבד את שיקול דעתו ולהיגרר אחרי הפרובוקטורים, שהרי זו כל מטרתם.

הקצין, סגן אלוף שלום אייזנר, סמח"ט הביקעה, שיחק לידי ה-ISM. ולא משנה כל כך לצורך העניין אם אותו רוכב אופניים דני תמים שבר קודם לכן את אצבעו של הקצין. קצין בצה"ל לא אמור להעמיד לרשותה של כנופייה אנטישמית סרטון אנטי-ישראלי.

שמעתי שהדני רוצה להגיש עכשיו תלונה נגד הקצין. אולי גם תביעת פיצויים בדרך.

הוא לא הראשון. מערכת המשפט הישראלית, (משפט, אלק) כבר פסקה תשלומי פיצויים לקרובי טום הורנדאל שנפטר ולברייאן אייברי שנפצע. גם זה משחק לידיהם של הפרובוקטורים.

גם מערכת השיפוט הצה"לית שדנה לעונש מאסר כבד את החייל שירה בפרובוקטור הורנדאל שיחקה לידיהם.

ושר הביטחון, וראש הממשלה וכל ממשלתם  אינם יכולים לרחוץ בניקיון כפיהם.

תפקידם של חיילי צה"ל להגן עלינו, וגם לדאוג לכך שכביש הבקעה יהיה פתוח, בלי להיגרר לפרובוקציות.

אבל תפקיד מערכת הביטחון ותפקיד הממשלה ותפקיד מערכת החוק הוא להגן עלינו – וגם על חיילי צה"ל – מפני הכנופייה האנטישמית הנבזית הזאת הנקראת ISM, בכל דרך חוקית אפשרית.

קשה לי להבין, איך יתכן שלא שמו עדיין יד על כל אותה חבורה של רוכבי אופניים תמימים מן ה-ISM, מחמל נפשה של העיתונאית קרן נוייבך, ועדיין לא העלו אותם על המטוס הראשון למדינות מוצאם.

אם אפשר היה לעשות זאת אתמול למשתתפי המטס, התמימים יחסית,למה אי אפשר לעשות זאת שלשום לשאהידים בשכר של  ה-ISM?

עדיף לשלם להם פיצויים פעם בכמה שנים, כשאחת הפרובוקציות שלהם מצליחה?

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: