דילוג לתוכן

השיר של גראס – שוב צנזורה ב"הארץ"

אפריל 9, 2012

עקרונית, גדעון לוי מסכים עם גינטר גראס – "מותר וגם צריך לומר שהמדיניות של ישראל מסכנת את שלום העולם." הוא כותב במאמר תחת השם "לכעוס על גראס – ולהקשיב", והבעייה היא רק ש"גראס אכן הלך כמה צעדים רחוק (ושקרי) מדי – ישראל לא תשמיד את העם האיראני…"

לוי יודע, כמובן, שהמשטר באיראן הוא המאיים להשמיד את ישראל, ולא להיפך. אז איך ישראל היא המסכנת את שלום העולם?

פשוט מאוד, ולא נראה שיכולה להיות אפשרות אחרת: על ידי עצם קיומה. אילו לא התקיימה ישראל, לא היתה למשטר השיעה באיראן סיבה לאיים, ושלום העולם לא היה נמצא בסכנה. ההיגיון של לוי  זהה בדיוק להיגיון של גראס.

וגראס הישיש, על פי לוי, קצת הגזים ובסוגריים גם שיקר.

פלא שהתחשק לי לכתוב תגובה?

כ-150 תגובות התפרסמו על מאמרו של לוי. שלי לא. אני מבין שב"הארץ" יש רגישות מיוחדת בעניין העבר הנאצי.

וזה מה שצונזר:

בדיוק אותו סוג של אנשים שביקשו פעם לעשות מהיהודים סבון, מנסים עכשיו לעשות מהיהודים החיים בישראל משחה למירוק חטאיהם. אותו סוג של משת"פים המתחזים לשמאל שסייעו להם  אז (כשסטלין הלך להתחלק עם היטלר בפולין ובמדינות הבלטיות, אמר שר החוץ שלו מולוטוב, לרגל החתימה על ההסכם הקומוניסטי-נאצי,  ש"פאשיזם זה עניין של הגדרה". וחברי המפלגות הקומוניסטיות במערב גילו מיד את צדדיו החיוביים של הנאציזם), מסייעים להם היום ( רק שהיום הם כבר לא זקוקים  לאישור ממוסקבה), ואותו  סוג של משקיפים בלתי תלויים שגילו אז הבנה לנאצים ולעוזריהם, הם רחבי אופקים והכל הם מבינים עד עצם היום הזה.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: