דילוג לתוכן

ההיסטוריון בני מוריס: הפצצה האיראנית והשואה השניה

מרץ 21, 2012

אולי  שמתם לב שבסידרת "איראניום מועשר"  שאני מפרסם כאן שוב  בתקופה האחרונה (בקרוב הפרק הבא על השיעה החדשה בנוסח חומייני)  אחרי שהנוסח הראשון פורסם בגירסה הקודמת של"מאפיהו"  ב-2006, יש גם עידכונים אקטואליים פה ושם. ובכן, במסגרת נסיונותי להתארגן על עידכונים כאלה גם לקראת הפרק הקרוב, עליתי לפתע על מאמר מתחילת 2007 של ההיסטוריון הישראלי הידוע פרופ'  בני מוריס,  שהופיע ב"סאן" של ניו יורק. אותו מאמר התפרסם כמה ימים קודם לכן באנגלית ב"ג'רוזלם פוסט" הירושלמי, ועוד קודם ב"די ואלט" הגרמני. אולם לא מצאתי אותו בעברית, אם כי יש תזכורות לקיומו (אך לא מהתקופה האחרונה, משום מה).

מה שדי מפתיע.

אז יש קישור והנה תמצית מתורגמת, באופן די חופשי,  של המאמר:

"השואה השניה לא תדמה לראשונה. הנאצים, כמובן, הגיעו לתיעוש של רצח ההמונים.. אך עדיין היה להם קשר של ראיה-שמיעה עם קורבנותיהם…השואה השניה תהיה שונה למדי.

בבוקר בהיר אחד, תוך חמש עד עשר שנים, אולי במהלך משבר אזורי, יום או שנה או חמש שנים אחרי  שאירן תשיג את הפצצה,  המולות יתכנסו ב(העיר הקדושה)קום לישיבה סודית, מתחת לתצלומו של הייטאוללה חומייני בעל עיני הפלדה, ויתנו לנשיא אחמדינג'אד, שיהיה אז בתקופת כהונתו השניה או השלישית, את ברכת הדרך.

הפקודות יצאו למסלולן, וטילי השיהאב 3 והשיהאב 4  יתרוממו בדרכם לתל אביב,  באר שבע, חיפה וירושלים, וכנראה גם אל כמה אתרים צבאיים, כולל חצי תריסר בסיסי  חיל האוויר ואתרי שיגור של טילים גרעיניים, שלכאורה מצויים בידי ישראל. כמה מהשיהאבים יהיו בעלי ראש נפץ גרעיני…

במדינה שמידותיה וצורתה כישראל,  רצועה צרה של 8000 מילין מרובעים,  סביר שארבע או חמש פגיעות יספיקו.  לא עוד ישראל. מיליון או יותר ישראלים…ימותו מיד. מיליונים יחטפו קרינה ברמות גבוהות. בישראל יש 7 מיליוני תושבים. אף איראני לא יראה ולא יגע בישראלי כלשהו. הכל יתרחש באופן בלתי-אישי…

כמה מההרוגים יהיו בוודאי ערבים. ספק אם רצח המוני כזה של ערבים יטריד את מר אחמדינג'אד או את המולות. האיראנים אינם אוהבים במיוחד את הערבים…וחוץ מזה, ההנהגה האיראנית רואה בהשמדת ישראל ציווי אלוהי עליון…

ועם זאת עלולה להתעורר שאלה  במועצות הדתיות של האיראנים: מה באשר לירושלים? אחרי הכל, זו העיר השלישית בקדושתה אחרי מכה ומדינה…סביר מאוד שעלי חמינאי , המנהיג הרוחני העליון, והנשיא אחמדינג'אד ישיבו ויאמרו שהעיר, כמו הארץ, יתאוששו תוך 20 או 50 שנה…

אם לשפוט על פי התייחסויותיו החוזרות ונשנות של אחמדינג'אד לפלשתין ולצורך בהשמדת ישראל, ולהכחשתו את השואה הראשונה, הוא אדם אובססיבי. בכך הוא דומה למולות. הם כולם גדלו על תורתו של חומייני…

הוא (אחמדינג'אד) מוכן להמר על עתידה של איראן, או אף  המזרח התיכון המוסלמי כולו, תמורת השמדתה של ישראל. אין ספק שהוא מאמין שאללה, איכשהו, יגן על איראן מפני תגובתה הגרעינית של ישראל או מפני התקפת נגד אמריקאית…והבוז עמוק שהוא רוחש כלפי פיק הברכיים המערבי, ימנע ממנו להתייחס ברצינות לאיום בתגובה גרעינית אמריקאית.

או שיהיה מוכן לשלם את המחיר…

כמו במקרה של השואה הראשונה,  קדמו גם לשניה עשרות שנים של הכשרת הלבבות על ידי מנהיגים איראניים וערבים, אינטלקטואלים מערביים ותקשורת אוהדת. כל המסרים שימשו לדימוניזציה של ישראל… 'הציונים/היהודים הם התגשמותו האנושית של השטן'…'ישראל היא מדינה מדכאת וגזענית'…"

וכן הלאה.

טוב, לא שצריך  להתייחס לתסריט של מוריס ברצינות רבה יותר מזו המתחייבת משאר התסריטים המתרוצצים בימים אלה בתקשורת. אבל אם להם יש מקום, אז למה לא למוריס?

מה גם שיש לו קצת הבחנות מדויקות בקשר לתפקידם ההיסטורי  המחליא למדי של כנסיית השכל והשמאל המדומה.

One Comment
 1. הסברה של בני מוריס שדי ב-4 או 5 פגיעות להשמיד את ישראל מעידה על חוסר ידיעה שלו בכל הנוגע לעוצמה של נשק גרעיני. כנראה שזה מה שקורה כשאדם מתבטא מחוץ לתחום המומחיות שלו –
  http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_weapon_yield#Milestone_nuclear_explosions

  נכון לעכשיו, ככל הידוע, מדינות האיזור (במובנו הרחב) ובנות-בריתן שעוסקות במירוץ גרעיני או מחזיקות בנשק גרעיני, לא מחזיקות בכלי-נשק ש-4 או 5 פגיעות שלהם יוכלו לחסל אפילו את כל אוכלוסיית גוש דן בפגיעה הראשונה. באשר לפגיעות הקרינה – בהתחשב בקרבה של גוש דן לים, זה עניין של מזל יותר משכל.
  אבל כפי שכתבתי בבלוג שלי – אם ממשלת ישראל באמת היתה מודאגת מהאיום האיראני, היינו רואים השקעה הרבה יותר מאסיבית בתחבורה עוקפת גוש דן ובפיזור אוכלוסיה.
  http://www.israelipolitics101.com/2012/03/blog-post_19.html

  ואנחנו לא רואים את זה. אז כנראה שבניגוד לבני מוריס, ממשלת ישראל לא באמת חושבת שהתקפה איראנית גרעינית על גוש דן היא סיכון מוחשי קרוב.

  עוד עובדה היסטורית שחבל שמוריס שכח – ההשמדה האתנית הכי אפקטיבית בהיסטוריה בפרמטרים של קצב השמדה, נעשתה בסכינים ברואנדה. מה שחשוב באמת זה לא הנשק שיש לאנשים, אלא המחשבות שיש להם בין אוזניהם. זו הסכנה האמיתית.

  אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: