Skip to content

לא לפגוע באזרחים! אסור לפגוע באזרחים! כשיש פגיעה באזרחים פלשתינים ישראל יורה לעצמה ברגל!

מרץ 12, 2012

הנה, כבר נודע לנו בחדשות, 35 אזרחים פלשתינים, מהם נשים וילדים, חפים מפשע, נפצעו, כמעט כולם קל ובינוני, בהתפוצצות מחסן נשק במחנה ג'יבליה הצפוף, כתוצאה מהפצצה של חיל האוויר.

וחוץ מזה נהרג ילד שנמצא בקירבת מתקן שיגור של רקטות.

והבוקר שמעתי בגל"צ את השר אלי ישי אומר את דברי האיוולת אודות "אלה שמפקירים את האזרחים שלהם והופכים אותם למעין מגן אנושי".

ובאותה מהדורה שמעתי את דובר צה"ל אומר דברי איוולת דומים, על "המגן האנושי".

שלא תהיה טעות, האחריות על שר הביטחון אהוד ברק ממרומי אקירוב וממעמקי הבור, ועל הרמטכ"ל שנותן את הפקודות, ועל מפקד חיל האוויר ששולח את טייסיו לביצוע המשימה.

כמו הבורבונים, הם אינם מצליחים ללמוד דבר.

נראה שהם לא למדו מכפר קנא הראשון ולא מכפר קנא השני. הם לא למדו מדו"ח גולדסטון והם לא למדו מהמשט של המרמרה.

אין מנוס מהמסקנה, ויעידו 35 פלשתינים חפים מפשע שנפצעו בג'בליה: הם אטומים ומטומטמים.

ולי הקטן לא נותר אלא לשוב ולזעוק, כמו בכל מלחמה, כמו בכל תקרית:

לא לפגוע באזרחים!

אזרחים חפים מפשע אינם מטרה, וזה נדמה לי ברור. אין בצה"ל מצב שבו ניתנות פקודות לפגוע באזרחים.

אבל צריך לומר יותר מזה:

אסור לפגוע באזרחים.

אסור. אסור. אסור. אסור בשום אופן.

צריך לעשות הכל, כולל הכל, גם להמנע מפעולות חשובות, ובלבד שלא ייפגעו אזרחים פלשתינים. האזרחים האלה הם אחינו עצמנו ובשרנו. יום יבוא ויהיו שכנינו הטובים. כל פגיעה בהם, מלבד הצער והאימה שהיא גורמת, מגדילה את השינאה ומרחיקה את השלום. האזרחים האלה שבויים בעזה בידי כנופיות חמושות ורצחניות הנקראות "חמאס" ו"ג'יהאד" ו"וועדות ההתנגדות" ועוד שמות שרוצחים שכירי איראן או שכירי ארדואן נותנים לעצמם. כשאין לאזרחים האלה פרנסה אחרת, הם שולחים את ילדיהם לשורות הכנופיות כי זו הפרנסה שיש, והם גם מקבלים כסף טוב כשילדיהם נהרגים, כי זו הפרנסה שיש. וכן, הם שונאים אותנו, כי זו הפרנסה שיש.

ולכן אסור לפגוע בהם. לא לפצוע ולא להרוג. הם קורבנות המלחמה המטופשת הזאת, לא פחות מתושבי הדרום שלנו.

ואסור לפגוע בהם מעוד סיבה:

כי הפגיעה באזרחים חפים מפשע, היא-היא מטרת המלחמה האמיתית של כנופיות הרצח מהרצועה. לא את אזרחי ישראל הם מבקשים להרוג. הם מכירים יפה את שיעורי הפגיעה שלהם. כל מטרת הירי שלהם על ישראל היא למשוך את ישראל ואת צה"ל להרוג אזרחים פלשתינים.

הם לא "מתחבאים מאחורי גב האזרחים" כדברי האיוולת של השר ישי ושל דובר צה"ל.

הם יורים ובורחים כדי שצה"ל יהרוג את האזרחים. רק משום כך, ולא כדי "להתחבא" הם יורים מתוך מקומות המגורים, ורק משום כך הם מטמינים את האמל"ח שלהם בבתי האזרחים.

כדי שצה"ל יהרוג אזרחים.

ואיך יודעים שזה כך?

פשוט מאוד: הם אומרים את זה בעצמם.

את השיטה תיאר במילים מפורשות שר הפנים של החמאס עוד בפברואר 2008:

וכך אמר פתחי חמאד בנאום פומבי ששודר ברשת הטלוויזיה של החמאס:

"העם הפלשתיני פיתח שיטות הרג משלו. המוות אצל העם הפלשתיני הפך לתעשייה, שמצטיינות בה הנשים ומצטיין בה כל מי שעל פני האדמה הזאת. מצטיינים בה הזקנים. מצטיינים בה לוחמי ג'יהאד ומצטיינים בה הילדים. לפיכך הם (הפלשתינים) יצרו מגן אנושי מהנשים, מהילדים, מהזקנים ומלוחמי הג'יהאד כנגד מכונת ההפצצה הציונית. אנו שואפים למוות כשם שאתם שואפים לחיים."  (ערוץ אל-אקצה של החמאס, 29.02.2008 )

את השיטה תיאר גם הכתב האיטלקי לורנצו קרמונזי, אחד היחידים שהיו ברצועת עזה בתקופת מבצע "עופרת יצוקה":

הכותרת של "הארץ" שדיווח על הכתבה בעיתון האיטלקי  היתה:

'אזרחים פלסטינים ברצועת עזה ל"קוריירה דלה סרה": החמאס רצו שהישראלים יירו על הבתים שלנו."

ועוד:   "כמעט על כל גגות הבניינים הגבוהים שנפגעו מפצצות ישראליות היו משגרי טילים או עמדות תצפית של החמאס. הם הציבו אותם גם ליד מחסן האו"ם שעלה באש," סיפרה אום-עבדאללה, בת 48.

"הם ניסו להתגרות בישראלים. לפעמים הם היו רק בני 16 או 17, חמושים במקלעים. הם ידעו שהם חלשים בהרבה (מהישראלים) אבל רצו שהישראלים יירו על הבתים שלנו כדי שיאשימו אותם אחר כך בפשעי מלחמה", אומר אבו-עיסא בן 42, תושב שכונת תל אל הווא.

ועוד על השיטה תוכלו לקרוא כאן.

וזו גם השיטה שפיתחו שני מייסדי "סולידריות", משפחת רצח בע"מ, אדם שפירו והואידה עראף, והביאו אותה לשיא על גווייתה של "פעילת השלום" רייצ'ל קורי,ועל סיפוני המאווי מרמרה.

 לאזרחים הפלשתינים הנהרגים על ידי צה"ל בעזה ממתינים, בפה נוטף ריר, במקלדות מצוחצחות, במיקרופונים רוטטים ובמצלמות שלופות, כל הגדעון לוי למינהו, כל השארל אנדרלין לסוגיו, כל הדוד גרוסמן ותאומיו,  וכל דומיהם המוזרים בשמאל המדומה ברחבי העולם המערבי, בתחנות הטלוויזיה בלונדון ובשטוקהולם, במערכות העיתונים במאדריד ובאוסלו, באוניברסיטאות  ובעמותות של ליגת הקיסוס.

הו, כמה הם אוהבים את הסנאף הזה. זה מה שמביא להם את הקיק. רק תנו להם דם פלשתיני שפוך, אברים מרוטשים וכרותים, בכי של הורים שכולים, של אלמנות ויתומים, והם כבר ידעו מה לעשות בזה: כתבות נוטפות דם ברשתות, צילומי ענק בעיתונים, כרזות של מטרים ארוכים בהפגנות, מאמרים צבועים של ברקודות.

ישראל הרוצחת והטובחת. ישראל הפושעת של האפרטהייד. ישראל שאין לה זכות קיום.

ומטומטמים מסוגם של אלי ישי ודובר צה"ל מכשירים את הקרקע. ושר ביטחון שאינו לומד לעולם ורמטכ"ל שהולך אחריו כסומא בארובה, מספקים להם את הסחורה.

במו טמטומם האטום הם מגישים למשת"פים המערביים של הרוצחים מעזה את התחמושת, ולכנופיות הרצח עצמן את הניצחון האמיתי במלחמה.

מודעות פרסומת
6 תגובות
 1. נברא permalink

  לא ברור מה אתה רוצה. יש עימות בין שני עמים ושני העמים מורכבים מאזרחים (מפליא הא?). רק בגן עדן יש עימותים בלי נפגעים. יכול להיות שאתה טהרן שמצקצק בלשונו על מוסר שהוא המציא בלי להבין דבר וחצי דבר בטבע האנושי ובטבעם של עימותים בין בני אדם? מדוע צה"ל לא יגונן עלי מפני אלו הבאים להרגני-נפש גם במחיר פגיעה באוכלוסיה תומכת טרור? מי הם לכל הרוחות "החפים מפשע" שלך שמחלקים סוכריות אחד לשני כל אימת שנבלה פלסטינית מצליח לרטש אברים במסעדה או אוטובוס בת"א?

  אהבתי

 2. נברא,
  כדאי לך לזכור שיש גם גרועים ממך, כאלה הסבורים שאתה, שאינך ממליץ על פגיעה מכוונת באזרחים על כי הם תומכי טרור, הנך "טהרן המצקצק בלשונו על מוסר שהוא המציא בלי להבין דבר וחצי דבר בטבע האנושי" וגו'.
  למרבית המזל, בצה"ל יש כנראה מפקדים שיודעים שצריך להיזהר מאוד בחיי אזרחים. אותם אני בא לחזק, ולבקש מהם יתר זהירות והקפדה, כי כפי שהסברתי ונראה שלא הבנת, הנזק מהרג אזרחים הוא כפול.
  כמו כן, אני חושד בכאלה שאינם נזהרים בחיי אזרחים חפים מפשע מן הצד השני, שגם חיי אדם בצד שלנו לא ממש בראש מעייניהם. איני מאמין ללשונם הרמה על אהבתם לעם ישראל וכו'. השנאה מעוורת את עיניהם ומקפחת את תבונתם והאדישות מקהה את חושיהם וחונקת אצלם כל רגש אנושי.
  אלה המחלקים סוכריות בעזה (וכן בקלאוות וכנאפה) כאשר הטרור מצליח וישראלים נרצחים, הם דוגמא טובה למי ששנאתו גוברת על כל רגש אחר. בוודאי שזה גם מצבם של מפעילי הטירור ומנהיגיהם הפוליטיים. וראה לאיזה מצב אומלל הם מובילים את עמם. כשגם אצלנו יחשבו כמותם, נהיה אומללים כמותם. וגם מזה אני מבקש להזהיר.

  אהבתי

Trackbacks & Pingbacks

 1. אפרופו טולוז, אפרופו קתרין קוצר, אפרופו בנימין נתניהו, אפרופו ילדים כמגן חי, אפרופו התכנונים למיליון מפגינים על הגדרות בסוף חודש מרץ « מאפ
 2. אפרופו טולוז, אפרופו קתרין אשטון, אפרופו בנימין נתניהו, אפרופו ילדים כמגן חי, אפרופו התכנונים למיליון מפגינים על הגדרות בסוף חודש מרץ « מא
 3. אפרופו טולוז, אפרופו קתרין אשטון, אפרופו בנימין נתניהו, אפרופו ילדים כמגן חי, אפרופו התכנונים למיליון מפגינים על הגדרות בסוף חודש מרץ « מא
 4. אפרופו טולוז, אפרופו קתרין אשטון, אפרופו בנימין נתניהו, אפרופו ילדים כמגן חי, אפרופו התכנונים למיליון מפגינים על הגדרות בסוף חודש מרץ « מא

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: