דילוג לתוכן

תחבורה ציבורית בשבת בתל-אביב: החרדים ושונאיהם עונשים אלה את אלה, ואלה כאלה עונש כולנו

פברואר 23, 2012

אילו הייתי שונאם של חילוניים ומתעבם של תל אביבים, מן הסתם הייתי פורץ בצחוק פרוע כששמעתי את דרישתו  של ראש העיר רון  חולדאי לארגן תנועת אוטובוסים ביום השבת בתל אביב עירו. שהרי ידוע שבתל אביב יש ריכוזים גדולים במיוחד, הן של חילוניים והן של תל אביבים, ולא באה הצעתו של חולדאי לעולם אלא כדי למרר  את חייהם של אלה עוד יום בשבוע, כאילו לא די להם בשישה הרגילים.

ולצחוק הפרוע הייתי מוסיף חיכוך ידיים והרמת כוסית. יופי, הייתי אומר. הלוואי שתתקבל התביעה, וייחנקו כל החילוניים והתל אביביים האלה גם ביום השבת! שינשמו את  עשן הדיזלים  האוטובוסי  הזה גם ביום השביעי בשבוע!  שייערב הפיח לחיכם!  שכל תושבי שדרות רוטשילד ושדרות בן ציון ושדרות חן ושדרות בן גוריון ושדרות נורדאו  ושאר הרחובות המובילים אל הים וממנו, שאינם מעיזים לפתוח את תריסי מרפסותיהם הסגורות בששת ימי השבוע  מחמת הרעש והזיהום – מעתה ישאירו אותם סגורים גם בשבת. שייעלם גם יום מפלטם האחרון מן השחור-השחור הזה.

עונש לשחורים - עשן דיזלים שחור גם בשבת

אלא שכלל איני שונא חילונים, ובטח לא תל אביבים, ולכן לא נותר לי אלא לנוד ראש ולרחם עליהם, שכזה ראש עיר נפל עליהם. במיוחד כשאני שומע שמביאים דוגמא מהעיר חיפה, שבה כבר יש תנועת אוטובוסים מרעישים ומזהמים גם בשבת. אותה עיר אומללה, שפרנסיה מרעיפים עליה את עשן המפרץ שישה ימים בשבוע, וגורמים לתושביה ללקות בריאותיהם ובגרונם ובאפם ובעורם, ולהגיע לשיעורים מן הגבוהים בעולם של מחלות לב וריאה ואסטמות ואלרגיות וסרטנים, כך תושבי חיפה וכך כל היישובים סביב. ולא נחה דעתם של אותם פרנסי העיר חיפה,  וגם בשבת אינם נותנים לתושביהם מנוחה מן השחור הזה, וראש העיר בחיפה אף מעז  לטעון שאין שום בעיה עם האוויר בעירו.

אכן, מצא לו חולדאי את מי לחקות. לא מספיק לתושבי עירו שחור החולין, שעכשיו הוא מבקש לסדר להם גם שבתות שחורות.

וגם קצת קבס עולה לי כשאני שומע את חולדאי ואת חבר המחרים-מחזיקים אחריו מן הפוליטיקה ומן התקשורת. אנשים שברובם הגדול, מזה שנים רבות,  רואים חללו הפנימי של אוטובוס רק בסיוטי הלילה הגרועים ביותר שלהם (או גם בנמלי התעופה בהסעות מן המטוסים הנוחתים רחוק אל בניין הטרמינל). אלה המעמידים פנים כמי שדואגים לעם הפשוט, לעניים ולחלכאים שאינם יכולים להרשות לעצמם לנסוע אפילו במוניות השירות, אבל בכל פעם שהם קצת שוכחים את הפוזה – וזה קורה לא מעט – צצה ההתנשאות שלהם על פני בני עמם הפשוטים, וצץ בוזם העמוק לכל מי שאינו אנין כמותם, אירופאי כמותם, תרבותי כמותם, ליברל כמותם, שונא אלוהים כמותם, עשיר כמותם, אוהד את קבוצת הכדורגל שלהם  ומצביע כמוהם בבחירות. אילו כמויות של ארס ותרעלה יוצאת מתחת למקלדת שלהם ומפיהם המצטווח כלפי אלה שעכשיו, פתאום, הם דואגים לשנע אותם לים בשבתות במחיר של כרטיס אוטובוס, הנופל ממחיר של נסיעה במונית שירות (כי  חברות האוטובוסים מספקות  מנויים וכרטיסיות וזכות לנסיעה נוספת).

אלא שיש גרועים כמותם, אם לא גרועים מהם.

שמעתי השבוע שדרן אחד שאמר אמת גדולה – שהחרדים מרוויחים לגמרי ביושר את היוזמה השבתאית החדשה של חולדאי ודומיו. וצדק האיש מאוד,  ולא רק בעניין השבתות השחורות שמבקש ראש העיר להביא על שדרות תל אביב עירו, אלא גם לגבי חוק טל המבוטל ועוד עניינים.

מי? כן, ניחשתם, אלה החרדים עצמם. לא כולם, כמובן, אבל רבים מדי מהם. אלה המתנשאים והגזעניים לא פחות מן  השמאל הליברלי המדומה שמן הקטעים הקודמים. אלה המדקלמים "כל ישראל חברים" ו"כל ישראל ערבים זה לזה" ועוד מאמרים ומשפטים נוטפים אהבת עם ואהבת אדם, אבל לא נאה להם שילמדו בנותיהם עם בנות מזרחיות (וכאילו שבידים פתוחות הם מקבלים לבתי האולפנא שלהם בנים מזרחיים). וכלפי מחצית עדתם – אמהותיהם וסבתותיהם ונשיהם ובנותיהם ונכדותיהם, הם נוהגים כמי שנוהגים בתת-אדם. משמע, לא שואלים לפי הנשים ולדעתן בשום עניין חשוב הנוגע להן – ועוד מעיזים לספר סיפורי צוונציג על "כבוד בת המלך ביתה פנימה".

אלה חצרות החרדים  ורבניהם  שלא נאה להם שישרתו בניהם בצבא או בשירות לאומי בצוותא עם חילוניים, או שיעבדו עם חילוניים או עם דתיים לייט, אבל נאה להם מאוד-מאוד לקחת את כספם של כל אלה לצורך תחזוקת בתי האולפנא שלהם ולצורך פרנסתם.

אלה שתורתם-אומנותם, ואחר כך או גם במקביל ולדנותם-אומנותם, וכל הזמן, כל הזמן,  שקרנותם-אומנותם.

לא מתביישים להוציא שם רע ליהדות, כביכול היתה כת של טפילים, עצלנים ופחדנים

אלה ששכחו מה שכתוב "ללמד בני יהודה קשת", ומקדשים מה שכתוב לגדל את ילדיהם כ"אפרים עגלה מלומדה".

כביכול מגדלים בבתי המדרש שלהם חיילים בצבא השם הנהרגים באוהלה של תורה וכל מיני גדולים וגאונים.

כן, בטח. חיילים בגייסות ההשתמטות, גדולים בקומבינות וגאונים של טפילות.

וכמה מגוחך חולדאי כאשר הוא מבקש להעניש את שנואי נפשו החרדים, אלה הקרויים "שחורים", הוא גוזר על תושבי עירו שבתות שחורות.

כמו כפפה ליד הם  מתאימים אלה לאלה, החרדים ושונאי החרדים. כביכול רודפי אמת  – ובאמת שקרנותם-אמנותם. כביכול אוהבי אדם – ובאמת מתנשאים וגזענים שטופי שנאה.

הראשונים עונשם של אחרונים כשם שהאחרונים עונשים של ראשונים.

וראשונים כאחרונים עונש כולנו.

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: