דילוג לתוכן

בעד חרם יהודי-ערבי על רוסיה וסין

פברואר 9, 2012

אף פעם לא העליתי בדעתי שיצא לי ללכת בעקבות הפאתוות של המטיף הטלוויזיוני  האנטישמי יוסף אל קרדאווי, אבל, כמו שאומרים, 2+2=4 גם אם היטלר אומר את זה, והשייח קרדאווי הוא אפילו לא היטלר.

והנה, אותו קרדאווי קרא לעולם הערבי-מוסלמי להחרים את המעצמות המזרחיות הגדולות רוסיה וסין בגלל התמיכה שהן מעניקות לרוצח ההמונים מדמשק.

זאת סיבה מספיק טובה גם בשבילי.

הפצצה בחומס: אתמול בבוקר

הערבים הם אחינו לדם, ולמרות כל הררי השינאה שהתגבעו בינינו לבינם, איני שוכח לעולם שני  דברים:

האחד, שמדובר בריב אחים בתוך המשפחה, המשפחה השמית. מריר וקשה אמנם, אבל הבה נזכור: שום דבר שמזכיר את מה שעשו לנו הארים של אירופה, ואת מה שמתכננים בשבילנו הארים של טהראן. וגם אנחנו, צריכים הם לזכור, מעולם לא גרמנו להם נזקים בנפש או ברכוש כמו שנגרמו להם במלחמת איראן-עיראק, למשל, ובעוד מקרים שאמנע כרגע מלהזכירם כדי שלא לחמם את האווירה. ודי להתבונן במה שקורה עכשיו בסוריה.

והשני, שבמידה רבה מאוד הריב הזה הוא תוצר של מדיניות "הפרד ומשול" שנוקטות פה המעצמות הגדולות ומדינות אירופה, במיוחד מאז שהושגה טיוטה של הסכם לפני כ-90 שנה בין וייצמן לפייסל, שאז התברר למעצמות הגדולות  לרוב פלצותן שמדיניותן המזרח תיכונית עלולה להתמוטט, והם החלו להשקיע את עיקר מאמציהם כדי לסכסך בין עמינו השניים ולא חדלו מכך עד עצם היום הזה. מיליארדים הם שופכים פה לעמותות ולמפלגות של מחרחרי המלחמה.

ולכן כואב לי, כן, כואב,  כאשר טובח אסאד באזרחיו הסורים. כמו שכאב לי כאשר החמאס ניהל בעזה מלחמה שבבסיסה טקטיקה ואסטרטגיה שמפתה ואף מאלצת את צה"ל  לירות באזרחים ערבים חפים מפשע, כי זה מצטלם נהדר. וגם כואב לי כשמפקדים בצה"ל או פוליטיקאים חסרי שכל ולב אצלנו גורמים להרג מיותר של אחינו הערבים גם ללא התגרויות מצד החמאס.

אך מכיוון שבתוך עמי אני יושב, ברור לי שקריאה לחרם כלכלי על רוסיה וסין לא תעבור אם  הנימוק לה יהיה התמיכה של שתי המעצמות הנבזיות האלה בטבח בסוריה.

אז הנה, יש עוד סיבה טובה, ומבחינת הישראלים אפילו טובה יותר לחרם על רוסיה וסין. שהרי אותן שתי מעצמות עצמן, רוסיה וסין, בדיוק מאותן סיבות שהן תומכות בבאשר אל אסאד, רוצח ההמונים מדמשק, הן תומכות גם במשטר ההייאטוללות הרצחני  בטהראן. אותו משטר, האומר לגמרי בגלוי, בכל יום וליל, מעל כל גבעה ותחת כל עץ רענן,  שהוא מבקש להשמיד את  מדינת ישראל,  ומנסה לפתח לצורך הזה נשק גרעיני.

ואל תאזינו לטמבלים המטומבלים אצלנו שמנסים לספר לנו שאין ממש בכל האיומים מטהראן. הם סתם גזענים מתנשאים שחושבים שאויבינו אינם מתכוונים למה שהם אומרים. ספרו לשייחים של קטאר או בחריין  או כווית או סעודיה מה שאומרים אצלנו פרשני עיתון "הארץ" על הסכנה האיראנית המדומה, והם יצחקו כל כך חזק, שינשרו להם שערות מהשפמים.

והרוסים הם אלה המסייעים למשטר ההיאטוללות הזה בפיתוח הגרעין. וזאת עושים גם הסינים באמצעות מדינת-הכיס שלהם קוריאה הצפונית, המסייעת לרוצחים מטהראן גם בפיתוח טילים.

זאת אומרת – המשטרים הנוכחיים ברוסיה ובסין הם אויבים של העם בישראל, לא פחות ממה שהם אויבים של העם בסוריה, ואכפת להם מאיתנו לא יותר ממה שאכפת להם מהרוסים ומהסינים, עצמם ובשרם. בשביל המשטרים האלה, וזה לא מהיום, כולנו אבק אדם, פיונים  זניחים במשחקיהם המכוערים.

ואגב: גם אחינו הערבים, במיוחד הסונים, ערים לא פחות מאיתנו  לסכנה שצופן עבורם  גרעין צבאי איראני.

אז אני מבין שממשלת ישראל, מסיבותיה שלה, לא הולכת להחרים את רוסיה וסין. לא הולכת לסגור שגרירויות ולנקוט בעוד אמצעים מהסוג הזה. אני מניח שאחת הסיבות לכך היא שר החוץ הבעייתי שלנו, אביגדור ליברמן, והבה לא נעמיד פנים – גם מי שמינה אותו, בנימין נתניהו. כל עוד מקיימת ממשלת ישראל יחסים סבירים עם שתי המעצמות הזדוניות האלה התומכות בפועל בהשמדת מדינת ישראל, איש לא ייקח ברצינות רבה מדי את אזהרותיו, הערכותיו וצעדיו של אותו ראש הממשלה הבעייתי  שלנו כלפי איראן המתגרענת.

אבל כל האילוצים הממשלתיים האלה  והבעיות הקואליציוניות לא צריכים לחייב את אזרחי המדינה. אין זה סוד שהמעדניות פה גדושות ומלאות במוצרים רוסיים, כמו ששוק הטקסטיל מוצף בתוצרת סינית. השוק הישראלי  אולי אינו גדול במיוחד, אבל חרם כלכלי הוא עניין כואב מאוד לאלה שהוא פוגע בהם, ואין מה לזלזל בכמה עשרות או מאות מיליוני רובלים או יואנים שיגרעו מסחר החוץ של המעצמות האלה. ליצואנים זה יכאב בכיס, ושוועתם תגיע  גם אל הפוליטיקאים והגנרלים.

וכן אין לשכוח שליהודים בישראל יש קשרים עם יהודים בעולם הגדול, ואין סיבה שלא יצטרפו לחרם הזה וישתפו בכך פעולה עם אחיהם הערבים באירופה.

בקיצור, הגיע הזמן לקצת אחוות עמים.

חרם ערבי-יהודי על התוצרת הכלכלית של רוסיה וסין. ערבים ויהודים בתוך ישראל ומחוצה לה.

מוצרים עם  אותיות קיריליות ואותיות סיניות  כבר לא נכנסים אלי הביתה.

לא בא  לי לממן את אלה שלא רוצים אותי פה, ואת אלה שתומכים ברוצח אחי הערבים מדמשק.

ושיחנקו עם הסחורה שלהם.

From → פוליטיקה

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: