דילוג לתוכן

טיפ/ וונגר, סכין המטבח הביתית מספר 1

פברואר 7, 2012

סכיני וונגר (WENGER) זכו לפרסומן הגדול בזכות אולרי הצבא השוויצרי. אלה אדומי הקת בעלי המוני  הלהבים הנשלפים מכל עבר, מחלץ הפקקים ופותחן הקופסאות, המברג והמספרים ושאר השימושים שרק חייל שוויצרי משועמם יכול לחשוב עליהם בלי שתיפול עליו תרדמת שלג מיידית. אך וונגר ידעו לגוון, במסגרת הזאת הם יצרו סכין מטבח ביתית קרובה לשלמות, אם לא למעלה מזה.  יצא לי להכיר את המסורית האכזרית והיעילה הזאת  לפי כ-15 שנים באחד ממטבחי  המסעדות, ומאז לא הנחתי אותה מידי, קניתי הביתה, וקניתי בתור מתנות למשפחה וחברים, ותהילת הסכין הזאת בפי כל משתמשיה.

מדובר בסכין עם 12 ס"מ של קת פלסטית נוקשה ו-13 ס"מ של להב פלדה נוצץ ומשורי, שנאחזת ביד בצורה נוחה ביותר, סכין חדה  ויעילה  להפליא, שכמעט אין דבר במטבח הביתי שאינה מסוגלת לעשות. היא מעולה לירקות – המבנה המשורי מאפשר גם התמודדות מעולה עם  קליפת העגבניות הבעייתית לסכינים טובות פחות. מובן שהיא טובה לפריסת לחם או גבינות ובשרים, והשתמשתי  בה ללא בעיות אף לפילוט דגים.  נדמה לי שבפרוספקטים הם קוראים לסכין הזאת  "רב-שימושית" – שם המתאים לה כסכין (וונגר) ליד.

הסכין עמידה לאורך שנים גם בשימוש יומיומי רצוף. ב-15 השנים האחרונות נשברו לי  רק שתי סכינים שעבדו המון , כל אחת אחרי שבע-שמונה שנים. הסכין נשברת בנקודת החיבור בין הלהב והקת. אז מה עושים? קונים חדשה. המחיר לא בשמיים. היום קניתי  את הוונגר מס. 3 שלי  (לבית) ב-46 ש"ח.  אפשר להשיג בחנויות הסכינים (כמו מיקולינסקי במלך ג'ורג' או בריבלין במדרחוב נחלת בנימין שתיהן בתל אביב)  אך גם בחנות כלי בית בדרך סלמה ממש מול התחנה המרכזית החדשה, שם לדעתי מחירה הזול ביותר.

אז כדאי מאוד להשיג את הסכין הזאת, ועשו לעצמכם טובה: בימים הראשונים לשימוש, נא להיזהר מאוד. הסכין חדה בהרבה מהסכינים הרגילות המשמשות למטבחים ביתיים, אז נא לא לקלף לעצמכם חתיכת ציפורן או קצה אצבע.  כך תוכלו להודות לי על הטיפ הזה – אחד הטובים שלי – בלב שלם, וגם  כשכל האברים אחרים שלמים למשעי.

הסכין מגיעה בקתות בשלל צבעים, ועצתי – קחו את הקת האדומה או הצהובה-כתמתמה, כי הצבעים האלה לא נעלמים מהעין כשמחפשים משהו בדחיפות.

From → טיפ, מטבח

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: