דילוג לתוכן

עירוני קרית שמונה, מכבי חיפה 0:1

פברואר 6, 2012

איזי שירצקי, רן בן שמעון, דני עמוס וברק בדש הסבירו אתמול יפה-יפה ליענקל'ה שחר, לאלישע לוי, לשני שוערים חיפאים ולארבעה חלוצים ירוקים שונים איך עושים את זה נכון, בלי הרבה כסף, בלי אף בעננים ועם משחק קבוצתי, שזה כל הסיפור של ק"ש, וזה גם כל הסיפור של הכדורגל, אפילו אם יש לך אחד מסי או אחד רונלדו. ובטח אם אין לך.

במחצית הראשונה היו סימני כדורגל. היה קצב סביר, ומצד שני הצדדים היו ניסיונות כנים לערוך חילופי מסירות כדי לקדם את הכדור לכיוון שער היריב, שאחד מהם, כבר בשנייה הארבעים,  הסתיים בכדור שנצמד למשקוף של דווידוביץ. שלושת המצבים הנוספים של ק"ש באותה מחצית היו תוצאה של הבלבלה המוחלטת בהגנה החיפאית. עד כדי כך גדולה שם הבלבלה, שלא ברור אם המצבים של ק"ש באו מזה שאף אחד משחקני ההגנה של חיפה לא סומך על השני (ובצדק), או מזה שכולם שם סומכים על כולם (לא ברור למה). אך התוצאה אותה תוצאה: כדורי-מתנה שעזבו הירוקים ללבנים ורק בנס לא נכנסו לשער. לירוקים, לעומת זאת, היתה הזדמנות אחת, שאפשר לקרוא לה כך רק אם רוצים ללכת  קילומטרים לצד החיפאים ולפרגן להם בענק.

איכשהו היה לי ברור שעל הקצב המזורז של המחצית הראשונה נשלם בשניה, אבל לא חשבתי שהריבית תהיה כבדה כל כך. ריבית דריבית בתוספת נשך.  אחרי השריקה, במשך דקות רבות מאוד, בילו שחקנים רבים מאוד על הגב, פנים מעוותות בכאבים וידיים אוחזות באברים דואבים, עם חברים מודאגים שעומדים לידם ושופט  זמן שהוסיף לבסוף דקת משחק אחת ל-90 החוקיות על כל שתי דקות בטלה.

ברק בדש מרחף  באוויר לקראת שער הניצחון

בדש כבר נחת על הדשא, עכשיו השוער שרנוב באוויר, וגם הכדור, בדרך אל הרשת 

וכך,  לאט לאט התבררה התמונה במלואה: למכבי חיפה יש אותה בעיה שאפיינה גם את נבחרת ישראל בשנותיה האחרונות:  אין לה בכלל מרכז הגנה. כל כדור מורם או שטוח שנשלח לאזור קו ה-16 התברר ככמעט גול. הקישור והחלוצים של ק"ש פשוט חתכו את מרכז ההגנה של חיפה שוב ושוב ושוב, ואלישע לוי צריך להודות למזלו הנפלא, שהמשחק אתמול הסתיים רק ב-0:1. קצת יותר ריכוז מצד אבו-חצירא ובדש, ומכבי היתה חוזרת לכרמל עם חמישיה.

וזה אחרי שאלישע לוי התגאה און קמרה שהצליח לייצב את הקבוצה בזכות ההגנה. שימשיך לחלום. אין לך שום הגנה, אלישע. תגיד תודה לרן בן שמעון שהסביר לך את זה עם תריסר וחצי דוגמאות מצולמות, ותתחיל לעבוד.

From → כדורגל

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: