דילוג לתוכן

מכבי חיפה מכבי ת"א 1:2

ינואר 24, 2012

בדקה ה-20 הודיע השדרן עמית הורסקי לפרשן דני נוימן שמאחורינו 20 דקות טובות של כדורגל, והפרשן נוימן הסכים איתו שמשחק טוב לפנינו, ואני שאלתי את עצמי – האם יתכן שאנחנו רואים אותו משחק? או שאולי לגמתי כוסית או שתיים ואין לסמוך על שיקול דעתי?

לקראת סיום המחצית הראשונה אמר נוימן שהיו במחצית 30 דקות טובות של כדורגל, ורק ב-15 הדקות האחרונות הדרדר המשחק, ועכשיו שאלתי את עצמי –  האם מישהו הכניס לי משהו בתה, שאני לא מצליח לראות בטלוויזיה מה שהחבר'ה שם בקריית אליעזר רואים על הדשא?

ברק לוי מציל על הקו. חן עזריאל מסתכל

בדקה ה-58 אמר השדרן הורסקי שבקרוב אנחנו סוגרים 60 דקות של כדורגל, ואז שאלתי את עצמי: הייתכן שהורדתי ראש ומרוב פיזור הדעת שכחתי מזה? זאת אומרת – 60 דקות של כדורגל כבר היו – זה מה שהורסקי טוען – ואני לא ראיתי מזה כלום?

זה בערך הסיכום של המשחק עד לדקה ה-65. חוץ מזה היה פס קול עשיר: המון ציקצוקי לשון נפלטו לי, מסוג ה"צה-צה", בכל פעם (והיו המון) שמסירות לא הגיעו ליעדן, המון צחוקים מרירים (למשל כשקטן גילגל כדור לידי השוער התל אביבי במה שהתיימר להיות בעיטה לשער), והמון אנחות קורעות לב, כמעט בכל פעם שבוקולי ניסה לעשות משהו עם הכדור.

ועל העבירות – אחת בכל שתי  דקות בממוצע לאורך המשחק, אני כבר לא מדבר.

כל זה עד הדקה ה-65.  קולאוטי הכניס גול מנגיחה טובה ממצב נייח בדקה ה-3, וזה בערך כל מה שעשתה מכבי ת"א על המגרש מראשית המשחק ועד לאחריתו. מכל בחינה אחרת, חוץ מהגול, היא לא ירדה מהאוטובוס שהביא אותה מתל אביב. שמעתי את המאמן ניר לוין מביע את דעתו בתום המשחק, וטוען שבמחצית הראשונה הפעילה הקבוצה שלו "לחץ", אבל זה רק אומר שיש לו דיעה ממש מצויינת על הקבוצה שלו. שימשיך ככה. ולא כדאי שיקלקל לעצמו את הדיעה הזאת על ידי כך שיחזה, למשל, בהקלטת המשחק בטלוויזיה.

מה שקרה בדקה ה-65 היה, שאלישע לוי הכניס למשחק את עידן ורד, ואז השתנה הכל. וזה מעורר שאלות חמורות בקשר למדיניות השיבוצים של אלישע לוי, בכל מה שנוגע לעידן ורד, ולא בפעם הראשונה. מאז תחילת העונה הזאת, לפחות במשחקים שאני ראיתי, או כמעט בכולם, עידן ורד מביא משחק שהוא ברמה אחת מעל לכל שחקני חיפה. והנה, למרות זאת, הוא כמעט ולא עולה בהרכב, וכשהוא עולה הוא מוחלף מוקדם, או שהוא מוכנס למשחק בשלבים מאוחרים.

יש לזה סיבה? משהו שאסור לספר לנו? עניינים של חדר ההלבשה? מדיניות מלמעלה? משחקי אגו?

ואז, כשנכנס ורד, סוף סוף הגיעה מכבי  חיפה למשחק, והתוצאה – שני שערים, אחד מהם של ורד.

ובתנאים של הליגה שלנו השנה, אם יש לי במשחק 25 דקות של כדורגל, אני אומר טפו-טפו-טפו, מביא שלוש נקישות באיזה עץ, לא מתלונן, לא מעיר הערות כדי שלא לנחס את הקבוצה ומנסה לנצור את הרגע בזכרוני כדי שאוכל להעלות אותו גירה בזמנים הקשים שיבואו.

וכמו שהעונה הזאת נראית, הם עוד יבואו.

From → כדורגל

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: