דילוג לתוכן

יוסי מלמן יותר מדי זמן ב"הארץ"

ינואר 24, 2012

יוסי מלמן, הכתב של "הארץ"  לענייני שו שו, דווקא זכור לי בתור בנאדם סביר.  אבל אתמול הוא הוזמן לתכנית הבוקר של קרן נויבך ברשת ב' כדי להביע את דעתו במסגרת פינה הקרויה "הוועדה המסדרת".  והנה, מלמן הביע תרעומת על  הגישה הפרנואידית של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקשר לאיראן.  הנשיא האיראני  אחמדינג'אד, הודיע מלמן, ואני מצטט מהזיכרון, מעולם לא אמר שיש לו כוונות השמדה כלפי ישראל. מה שאחמדינג'אד כן אמר, המשיך מלמן ופירשן, זה שישראל היא כתם על המפה, ושאין לה זכות קיום.

אז  מזה להסיק שלאחמדינג'אד  יש כוונות רעות כלשהן כלפי ישראל?

מה פתאום?!

בחיי שזה עולה לי בבריאות להגן על ראש הממשלה לנו, אבל כמו שאמר פעם הרס"ר דני הג'ינג'י  השמן כשהייתי במעצר באיזה בסיס קטן לחוף הכינרת – "לכל גבול יש גבול!" (והוא גם נהג לומר: "כל זמן בזמנו", אבל זה לא שייך לענייננו.)

אוהב ישראל אחמדינג'אד: תשאלו את מלמן

מה שנראה לי, צר לי לומר, זה שמלמן כבר עובד כנראה  יותר מדי  זמן ב"הארץ". זה לא עושה טוב לשיקול דעתו. משהו קצת השתבש אצלו.  נראה שהוא מושפע בצורה  קשה מהשיטה המיוחדת  להבנת המציאות שאומצה על ידי חברי המערכת בעיתונו.  בא להם המופתי  של הפלשתינים ומספר להם שם, במערכת "הארץ", על תכניותיו לגביהם. משהו עם עצים ואבנים שקוראים לערבים לבוא ולשחוט יהודים. בא להם החמאס ומגלה להם מה הוא חושב לעשות איתם. משהו עם עצים ואבנים, ערבים, שחיטה ויהודים.  מגיע אחמדינג'אד ומודיע מה יש לו באמתחתו כדי לארגן אותם באופן סופי  בצורה שלא יפריעו יותר לאף אחד –

והחבר'ה ב"הארץ" – כאילו כלום!

זה לא נוגע להם!

הם  מבינים אחרת את הדברים!

כולם בעולם פארנואידים!

לא רק נתניהו – כולם!

מה זה כל  החרם שהאירופאים עושים על איראן?!

הם השתגעו?!

והאמריקאים ואובמה?!

מה קרה לאובמה? לא ציפינו ממנו ליותר?

כן, כן. רק ב"הארץ"  הם לא נופלים בפח ומבינים את המציאות כמו שהיא: כל הערבים והפרסים האלה סתם מברברים. למעשה הם אוהבים אותנו  וזו דרכם המיוחדת להביע את חיבתם. כמו בשיר הבלתי נשכח ההוא,   "רק חיימק'ה שלי, רק חיימק'ה שלי, הולך ברגל הנכונה."

ככה גם "הארץ". רק הם הולכים ברגל הנכונה.

אילו רק היו כל האחרים קוראים יותר את המלומד ההוא סעיד משהו, היו מבינים נכון  יותר את נפשם של שכנינו האוריינטלים. ב"הארץ" הוא  קריאת-חובה.

אז נכון שלפי  דעתי בנימין נתניהו הוא לא ראש ממשלה משהו-משהו.

אבל זה עוד כלום.

כי אילו היה לנו ראש ממשלה שמחשבותיו דומות לרעיונות שמתרוצצים במערכת "הארץ" , ולהבנת המציאות  המקובלת בחוגים האלה – ובכן –  ובכן – די – אני  לא יכול יותר – שכחתי מה רציתי להגיד –  תסלחו לי –  יש לי התקפת צחוק בלתי  נשלט.

2 תגובות
  1. למה אתה מצפה מהארץ?

    אהבתי

  2. אקטואליה,
    הארץ שיהיו בריאים. על מלמן חבל לי.

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: