Skip to content

גל"צ: מידע להמונים ותיאורית הקשר בין הבליצקריג הנאצי לרמטכ"ל גנץ

דצמבר 21, 2011

כל אחד  יודע שהשיטה הכי טובה לדפוק לאזרח את  המוח עם פרסומת מסחרית  או תעמולה  פוליטית, היא לעשות את זה באופן לא מורגש. נגיד להכניס לראש של הקליינט את  התאווה למשקה הקולה כאשר התשדיר עוסק  לכאורה בפרס נובל לפיסיקה. או לקשור את התמיכה במדינה פלשתינית בשליטת החמאס עם תרופת פלא לאריכות ימים.

ובכן, לגל"צ יש כבר מזה זמן תחליף לתשדירים הקצרים של "שלושים שניות על…". איני זוכר את שמה של הפינה, אבל העיקרון זהה לתכניתו  הזכורה לטוב של ערן סבג באותה תחנה, "תיאורית הקשר". התכנית של סבאג היתה בת שעה, אבל התכנית החדשה אורכה בערך דקה.  נניח מתחילים בשני משפטים  שעניינים מכונית פז'ו שסימלה אריה, ממשיכים באריה של עין גדי, ומכאן למרחצי הבוץ הידועים של אותו קיבוץ עשיר  ומקנחים בפטנט הישראלי של קפה בוץ. וככה הגענו ממכונית פז'ו הצרפתית לקפה בוץ הישראלי והשכלנו את המאזינים בארבעה נושאים (דוגמא תיאורטית שכרגע המצאתי).

ובכן אמש (20.12.2011)  בין שמונה לתשע בערב שמעתי בגל"צ פינה שכזאת, אמיתית  לגמרי ולא מומצאת. לא קלטתי את ההתחלה , אך איכשהו גלשה  הפינה ל"בליצקריג" (מלחמת בזק) הגרמני שהביא לצבא הנאצי ניצחונות אדירים מצרפת ועד לרוסיה. ומשם, כך או אחרת,  עברה הפינה לחיל הצנחנים הישראלי שערך שתי צניחות קרביות במלחמת סיני, וכן צוינה בקשר לחיל הזה העובדה שרבים מהקצינים הבכירים של צה"ל לדורותיו, כולל הרמטכ"ל הנוכחי, מוצאם מיחידת הצנחנים, ועוד הסביר השדרן ששמות הגדודים של צנחני צה"ל הם כשמות נחשים, למשל גדוד אפעה.

ובכן אבקש לערוך לקוראים מין מבחן אמריקאי הנוגע לפינה החביבה והתמימה הזאת,יש כמה אפשרויות ונא לסמן ב-X את התשובה הנכונה לדעתכם:

א. כוונת הפינה היתה להקנות למאזינים מושגי יסוד באסטרטגיות צבאיות מודרניות.

ב. כוונת התשדיר היתה להכתים את הצבא הנאצי על ידי קשירתו לחיות דוחות כנחשים.

ג. מחבר התשדיר ביקש להשכיל את המאזינים במידע הנוגע  לשלל נושאים מקריים שאין קשר ביניהם.

ד. בתחנת הרדיו של צה"ל ניתן להאזין גם לתשדירים מטעם המסע הבינלאומי לדה-לגיטימציה של ישראל.

מכיוון שברור שהתשובה הקרובה ביותר לאמת היא ד', ובאשר אבדנו אבדנו, יש לי עוד כמה שאלות לא- אמריקאית, כגון: האם בצה"ל מאזינים לגל"צ? מה אומר הרמטכ"ל על תיאורית הקשר בין הצבא הנאצי במלחמת העולם השניה ובין יחידת הצנחנים של צה"ל? איך  מרגיש הרמטכ"ל גנץ עם זה שקושרים אותו תוך שלושה משפטים עם הצבא הנאצי ונצחונותיו הגדולים באירופה – בתחנת השידור שהוא מפקד עליה?

ובמילים אחרות: מה קורה פה? אתם לא חושבים שמישהו שם התחרפן לחלוטין? בגל"צ עוסקים  בתעמולה אנטי-ישראלית ארסית מוסווית בתור פינה אינפורמטיבית תמימה?  ומה דעתם של המפקד היוצא של גל"צ ושל קצין חינוך ראשי המתחפף איתו  עכשיו על הפינה המעניינת הזאת?

מודעות פרסומת

From → תקשורת

2 תגובות
 1. נראה לי שסתם עורך לא זהיר בסדיר היה חייב להמציא פינה כדי לא לסגור שבת בשמירות.
  בלי קשר, צריך לסגור את גלצ, גוף מיותר. הצבא צריך לעסוק בלחימה, וגם בתעמולה שהיא חלק מהלחימה, אבל תעמולה נגד האויב שמופנת לאוזני האויב ולא לחיילי צהל. שישמעו רשת ב, חבל על הכסף.
  חפשו בגוגל ראיון עם ירון לרמן

  אהבתי

 2. אקטואלי,
  לא מסכים אתך. אני אוהב להאזין לגל"צ. יופי של תחנת רדיו. כך גם יצא ששמעתי מה ששמעתי. הפיתרון הכי קל הוא לסגור כל דבר שיש בו משהו שלא מוצא חן בעיניך. זוהי, פחות או יותר שיטת נתניהו (ראה ערוץ 10) והמקרתיסטים, כמו גם שיטתו של כל בולשביק וז'דאנוביסט שלא סובל ביקורת. אני גם לא חושב שגל"צ צריך להיות קול אדוניו, אבל יש הבדל בין ביקורת על השלטון, וגם על המדינה ועל מדיניותה, ובין הכפשה מכוערת. צה"ל=נאצים? שילך מי שמחבר תשדירים כאלה לחפש את החברים שלו ושישאלו את העורך שלו איך הוא מעביר שטויות כאלה.

  אהבתי

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: