דילוג לתוכן

אחרי הגשם: הסתוונית, החמציץ והכתמה

דצמבר 11, 2011

לאור מצבה של מדינתנו ברור שלא יהיה זה נכון מבחינה טקטית  לעבור לסדר היום על הגשמים של סוף השבוע האחרון. ראשית יש לציין  שלמרות חולשתו של המופע האמור, הוא עדיין היה מעט מפתיע בעוצמתו לעומת התחזיות. נכון שהיה הרבה יותר אפור ועננות מאשר נוזלים שהגיעו בפועל מהשמיים לאדמה. ובכל זאת, בתחזיות דיברו על "מילימטרים ספורים", בעוד שבפועל ירדו בחיפה ובסביבותיה 23 מ"מ, ובתל אביב ובנותיה 9 מ"מ – בכל זאת  קרוב לשתי ספרות!

גן בגשם: שתי ספרות

כך שהמצב כרגע הוא שבחיפה כבר ירדו 185 מ"מ  שהם 34% מהממוצע השנתי, בעוד שבת"א – שימו לב – כבר ירדו 256 מ"מ שהם 45% מהממוצע השנתי!

והנה מה שעוללו  הגשמים מבחינת הגן שלי:

סתוונית בכירה: תוך צהוב

ראשית, קיבלתי פריחה ראשונה של סתוונית בכירה. בהתחלה חשבתי שמדובר ברקפת מוזרה (בגלל הקרבה לשיח קטן של עלי רקפת)  עד שהבחנתי בתוך הצהבהב של עלי הכותרת ורצתי למגדיר כדי לברר מה הצטמח לי כאן.

כתמה עבת שורשים: חסה לסלט

שנית, הכתמה עבת השורשים העלתה כבר גבעולים ופריחה צהובה נאה. כזכור, עליה המאורכים והמשוננים (לפעמים) של הכתמה ישמשו אותנו בעתיד בתור חסה בסלט, אבל זה רק  אחרי שהפריחה תסיים את תפקידיה בתחום הפריה והרביה.

חמציצים: מרבדים רעננים

שלישית, הופיעו מרבדים נרחבים ורעננים של חמציץ, ומהם אני כבר קוטף חופשי ובשפע לצורכי הסלט (קוצצים דק-דק את הגבעולים והעלים) ולבישול (מוסיפים לחמש דקות אחרונות לתבשילי דג או עוף לקבלת חמצמצות נינוחה). נא לא להגזים בצריכתהחמציץ – בכמויות גדולות הוא נחשב לרעיל.

From → גשם, מטבח

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: