דילוג לתוכן

מכבי חיפה – ביתר ירושלים 1:4

נובמבר 22, 2011

במילה אחת: עלוב.  בשתי מילים: עלוב, אבל. אבל מה, אבל  5 גולים. הטעות הגדולה שעשה הערוץ הראשון, היתה להראות בפרומו חלקים מהמשחק שנערך לפני עשרות שנים באותו איצטדיון,והסתיים בשלוש-שתיים לחיפה שהיתה אז מחזיקת הגביע. ביתר היתה האלופה. החמישיה הקדמית של חיפה כללה את ברקוביץ, חזן, רוני לוי, רובן עטר והאווירון. פשוט יופי-טופי.  עטר שם אחד, האווירון שם שניים. מנגד פיטם אוחנה את שוורץ בשתי מסירות פז שהניבו שער כל אחת.

איפה המשחק ההוא ואיפה המשחק אמש. עשר הדקות הראשונות היו מחרידות. הגישוש הכי חיוור מאז שהמציא פשנל את הלהקה הכי מצחיקה. מזל שאיך שנגמר הגישוש כבשה ביתר את השער היחיד שלה, אבל עדיין הכי טוב במשחק והכי טוב שראיתי מזה זמן זמן רב בליגה שלנו. מסירה אחת על פני חצי מגרש לאורך, מסירה אחת על פני חצי מגרש לרוחב, גלישה וגול של סטיבן כהן. מי צריך יותר.

רק שאחרי זה השתלטה מכבי חיפה על המשחק ולא הרפתה עד הסוף. השדרן עמית הורסקי והפרשן דני נוימן אמנם עדיין התפעלו מבית"ר במה שנשאר מאז הגול הראשון ועד לסוף המחצית הראשונה, כולל מילים חמות למאמן יובל נעים, לסדר  ולתנועה של ביתר, להגנה המיוצבת ולהתקפה האמביציוזית  וכו', אבל המשחק שהם ראו לא היה המשחק שאני ראיתי. בזה שאני ראיתי ביתר נעלמה. היו לה שתי הזדמנויות מוחמצות של עמית בן שושן, ושתי בעיטות מ-25 מטרים של קובי מויאל, וסה-טו.   

הגול של ויאם עמשה בדקה ה-25 היה מורכב גם הוא משתי מסירות שחלפו על פני כל המגרש וביצוע מושלם של האיש מהרמה. השליטה המוחלטת של מכבי נמשכה גם במחצית השניה, אבל נא לא לקבל את הרושם הלא נכון. המשחק היה עלוב. המסירות לא התחברו. איבודי כדורים טיפשיים ומסירות בלי כתובת היו החוויות המרכזיות של המשחק – משני הצדדים. כל הכבוד לדימה דבאשווילי שהכניס שני גולים טובים ואולי שיפר את סיכויי המכירה שלו (בשבילזה הרכיבו אותו, לא?) בינואר,וגם כל הכבוד לעמשה שהכניס את הפנדל. שני הגולים היו בערך כל מה שהוא עשה ב-90 הדקות של המשחק.

ואל תחשבו לרגע שלא ראיתי את כל משחקי השבוע  מאז המשחק האחרון (הטוב!) שכתבתי עליו כאן, כשעירוני ק"ש ניצחה את מכבי ת"א באמצע אוקטובר. רק שכל המשחקים האלה היו כל כך מבאסים שלא התחשק לי להוסיף על יסורי וגם לכתוב עליהם, בבחינת באסה על גבי באסה. גם המשחק הזה היה באסה, אבל באסה עם חמישה גולים, ואחד מהם ממש טוב, אז כתבתי.

From → כדורגל

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: