דילוג לתוכן

שוב צנזורה ב"הארץ"

נובמבר 2, 2011

לעתים אני מגיב ב"הארץ". פעם צונזרתי לא מעט, אבל בחודשים האחרונים חדלה התופעה המוזרה. חשבתי שאולי זה בגלל העורך החדש, שהוא פחות ז'דנוביסטי מקודמיו, ואולי מדובר בסתם מקרים, הקשורים לאיוש העורכים האחראים על פרסום הטוקבקים. אך בכל מקרה – הבוקר שוב צונזרתי. כתבת "הארץ" עמירה הס כתבה מאמר שבו הזהירה  את הנהגת הרשות הפלשתינית מפני כניסה למו"מ עם ישראל  תחת הכותרת "על הרשות להמנע ממו"מ".

הכותרת שנתתי לתגובה היתה "נתניהו ואבו מאזן נגד השלום ועמירה הס מחרחרת מלחמה"

 והתגובה עצמה (שחזרתי  מהזיכרון, כי בגלל שהיה נדמה לי שהצנזורה ב"הארץ" בוטלה לא טרחתי לאחרונה להעתיק ולשמור אצלי את תגובותי בתור ביטוח.  ובכל מקרה  השחזור קרוב מאוד למקור):

ברור שלא יהיה הסדר ולא יהיה שלום בין ישראל ובין הפלשתינים בלי שיתנהל  משא ומתן בין שני הצדדים. ברור גם שהן אבו מאזן והן נתניהו אינם רוצים בשלום, ולכן אוחז אבו מאזן בנשק הפנייה לאו"ם ואלו נתניהו אוחז בנשק ההתנחלויות. האם הגב' הס יודעת משהו הנסתר מכולנו, והיא זיהתה את האפשרות שהרשות הפלשתינית בכל זאת תסכים, חס וחלילה  (מבחינתה של הגב' הס) להיכנס למשא ומתן עם ישראל?  ברור שכאשר מבקשת הגב' הס למנוע את פתיחתו  של משא ומתן יישראלי-פלשתיני, היא פועלת כמחרחרת מלחמה ומבקשת לסכסך בין שני העמים.

ובכן? במה חטאתי? בין הטוקבקים שכן פורסמו, לצד שבחים מופלגים, היו גם מגיבים שהאשימו את הגב' הס באובדן השפיות, באובדן הישראליות ובתמיכה בחמאס, עם סכנת גלישה לאל-קעידה, רחמנא ליצלן. ואילו אני, מה בסך הכל עשיתי? כתבתי תגובה מאוזנת להפליא וציינתי רק את המובן מאליו.  היתכן שדווקא במאוזן ובמובן מאליו רואים ב"הארץ" סכנה?

 

From → תקשורת

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: