דילוג לתוכן

טיפ/ שמן זית טרי-טרי בדגניה א' במחיר מצויין

אוקטובר 14, 2011

מי שמזדמנים  לרגל הרגל (בבחינת החג) או לרגל אחר לדרום הכנרת יעשו נא טובה לעצמם, ייכנס לדגניה א' בלי להרפות מהכביש  הראשי  שבתוך הקיבוץ  לא הרחק מכביש 90, ויראו משמאלם את בית הבד החדש של דגניה א'. עונת קטיף הזיתים עכשיו, ובעמק הירדן מקדימים לרגל החום העודף במקומם, והשנה היתה מעולה מבחינת היבולים, וכבר כיתתו ומוכרים שם את השמן החדש דהשתא בכבישה קרה.

דגניה  א': בוגונוויליה וצפרדעים

ולא זו בלבד שמוכרים כבר, אלא גם במחיר טוב ומעלה: 22 ליטר לקילו. בהתחשב בכך שבמרכולים המחירים מתחילים ב-26 ש"ח ל-630 מ"ל ו-35 עד 50 ש"ח ל-750  מ"ל עד 1,000 מ"ל (ומכיוון שהשמן קל ממים, 1,000 מ"ל הם פחות מקילו) – אז נא להביא בחשבון שיש פה מכה של 50% פלוס-מינוס. בהחלט כדאי להצטייד לכל השנה, אבל לא יותר. הבית זה לא מחסן, סביר שדגניה א' עוד תהיה איתנו בשנה הבאה, ושמן עדיף לצרוך כשהוא טרי.

אבל לא טרי מדי. נא להביא בחשבון שהשמן הוא טרי-טרי, רק עכשיו הקטיף, ולכן הוא עדיין מר מדי לצריכה מיידית. בדרך כלל כדאי לחכות כחודשיים, אבל אפשר להתחיל לטעום ואף למהול עם שמנים מיושנים יותר כבר אחרי חודש וחצי.

את הדקלים והבוגונוויליה  שלעיל אפשר לראות  בהמשך הכביש, במקום שהוא מתעקל שמאלה, אם עדיין נשארו פרחים בבוגונוויליה, אבל ספק אם כדאי לטרוח: דקלים ובוגונוויליה  שכיחים בעמק הירדן כמו  צפרדעי אשפה  ואנטנות סלולריות בערים הגדולות.

זהירות: המכירה במקום מתנהלת על פי מצאי הזיתים וכדאי לברר טלפונית אם יש סחורה כאשר באים ממרחקים.

From → טיפ, מטבח

One Comment
  1. Very cool keep it up

    אהבתי

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: