דילוג לתוכן

"הקונספירציה בדרום": השקרן מסתבך והולך

ספטמבר 25, 2011

הבלוגר עידן לנדו ממשיך להסתבך בשקריו.  ושוב  קורה הדבר הודות למגיב דודי, שבגללו   הסתבך לנדו בשקר הקודם, כשלפתע, בספטמבר, החליף את טעמו והסביר  לקוראיו מדוע  מבצע/מלחמה  "הם בפירוש נגד האינטרס של ההנהגה",  וזה אחרי שהקדיש לפני כן, באוגוסט,  פוסט שלם כדי להסביר שזה מה שהם מתכננים.

דודי  מעמת  את  לנדו עם הסתירה. הוא מזכיר לו כי  בפוסט המקורי  ("הקונספירציה בדרום") מסביר לנדו מדוע ההסלמה טובה כ"כ  להנהגה הישראלית, ובפוסט ההמשך ("ענני החשדות מתעבים") הוא מסביר מדוע מבצע/מלחמה הם נגד האינטרס של  אותה הנהגה.

ותשובתו של לנדו לדודי:

"האם כתבתי שמטרת המתקפה היא מלחמה בעזה? לא. האם כתבתי שמטרתה מבצע ארוך טווח? לא. כתבתי "הסלמה". איך זה סותר את זה שמלחמה היתה מנוגדת לאינטרס השלטוני? לא רק שזה לא סותר, זה הרמוני. בעזה יש הסלמות כל כמה חודשים. זה בא והולך בגלים. על הגל הלפני אחרון, במרץ השנה, כתבתי באריכות, בלי להזדקק בכלל למושג המלחמה:"
http://idanlandau.com/2011/03/27/escalation-deterrence-cycl/

ואמנם – בפוסט של לנדו (הלינק שלעיל) ממרץ אין זכר למבצע או מלחמה שמתכננת ישראל.  מדובר על הסלמה בלבד.

אבל גם על קונספירציה אין מילה וחצי מילה באותו פוסט.

ואילו בפוסט החדש יותר, ב-22 באוגוסט,  יש חידוש בתפיסת המציאות  המתעצבת והולכת של ההיסטוריון לנדו. מופיע אלמנט חדש:

הקונספירציה.

זוכרים? "הקונספירציה בדרום".

וכדי שנבין את  ההבדל, מקדיש לנדו מבוא מתודולוגי שלם, שבו הוא מסביר לנו קונספירציה מהי.

והנה (שוב) מה שהוא כותב במבוא הזה:

"ההסטוריה הקרובה והרחוקה מספקת אינספור דוגמאות של תיאוריות קונספירציה נכונות לגמרי. בהקשר הישראלי, נזכיר רק את מלחמת קדש (1956), מלחמת לבנון הראשונה (1982) והאינתיפאדה השניה (2000) – שלוש התפרצויות של אגרסיה צבאית ישראלית שתורצו לציבור כצעדי תגובה הכרחיים לתוקפנות הערבית. בשלושתן, אגב, היה אכן טריגר לא-קונספירטיבי – אקט ערבי תוקפני שחילץ את השד הישראלי מן הבקבוק. אבל לא האקט הערבי יצר את השד, לא הוא הטמין אותו בבקבוק ולא הוא קבע שדווקא עכשיו השד ישתחרר ויזרע הרס וחורבן.

יש סיכוי סביר שסידרת הפיגועים הרצחניים ליד אילת היתה עוד אקט משחרר כזה. על כך בהמשך."

ואמנם, לנדו מקיים את הבטחתו במשפט האחרון. שהרי כל המשכו של הפוסט, הוא  ניסיון לשכנע אותנו ש"יש סיכוי סביר שסידרת הפיגועים הרצחניים ליד אילת היתה עוד אקט משחרר כזה." – כלומר,  עוד התגרות ערבית שמביאה בעקבותיה מבצע/מלחמה ישראליים, כמו  מבצע  סיני ("מלחמת קדש") , או מבצע שלום הגליל (מלחמת הלבנון)  או האינתיפאדה. וכמו כן, כדי שנבין את מימדי הזוועה שבפניה אנו ניצבים ברגע היסטורי זה,    מזכיר  לנדו בהמשך גם את הפלישה האמריקאית לעיראק, המופיעה גם בלינק שאליו הוא שולח אותנו בקטע המצוטט. באותו לינק מוזכרת אף מלחמת ויאטנם, שהתפתחה כתוצאה מהתקרית הימית במפרץ טונקין.  הדוגמאות שמביא לנדו רחוקות מאיזו הסלמה של שבוע שבועיים,שבשבילן אין צורך בשום קונספירציות.

כך שכאשר מדברים על קונספירציה, לפי הדוגמאות שמכביר עלינו לנדו, מדובר במבצע/מלחמה.

לכן, כאשר לנדו כותב בתשובה  לדודי, "האם כתבתי שמטרת המתקפה היא מלחמה בעזה? לא. האם כתבתי שמטרתה מבצע ארוך טווח? לא."  – הוא  פשוט  משקר.

מה שלא מפתיע.

השקר הוא ברירת המחדל של השמאל המדומה.

ואגב – לנדו,  המעיד על עצמו בצניעות שהוא  "מקפיד בשביל קוראים יסודיים"  עדיין חייב הסבר ל"אנסאר ירושלים", אותה תגלית  מדהימה שלו, שאותה הוא  הצליח לחלץ ברגע האחרון ממש מתהומות  קשר השתיקה של התקשורת (קונספירציה על גבי קונספירציה) ושעליה הוא מבסס עליה את הפוסט החדש שלו.  "אנסאר ירושלים" הוא, מבחינת לנדו, הענן הקודר החדש בין ענני החשדות המתעבים.

 אז מה זה, "אנסאר ירושלים" ? ארגון חדש, חדיש ומחודש של הג'יהאד האיסלמי המתגאה בשמה העברי למהדרין של עיר הקודש? איך יכול בלוגר רציני להסתמך על איזו מעשיה  מטופשת שכזו,  המופיעה  כמלכודת פתאים בתשלום באיזה אתר  "סייט" "המנטר טירור" או גם ב"טרור ווטש" (הידוע גם הוא במקורותיו המהימנים, ושאליו, כידוע,  מפנה אותנו לנדו בכל פעם ופעם שיש לנו קושיה בענייני מודיעין, ביטחון וטרור )

עשו טובה לעצמכם: נסו להכנס לאתרים שעליהם מסתמך הבלוגר  לנדו.

ככה מקפידים בשביל קוראים יסודיים?

זה  יצילנו מטיפשות?

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: