דילוג לתוכן

ה-20 בספטמבר זה היום

ספטמבר 20, 2011

ה-20 בספטמבר הגיע.  זה היום.  יו"ר הרשות הפלשתינית אבו-מאזן כבר הודיע למזכ"ל האו"ם שבכוונתו לפנות בעוד שלושה ימים למועצת הביטחון  בבקשה להקנות לרשות הפלשתינית מעמד של מדינה. גם ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו כבר נמצא בדרך לניו יורק. "הקוורטט" האירופי והאמריקאים ומן הסתם גם גורמים נוספים מנסים לתווך ולהביא לתחילתו של משא ומתן בין נתניהו לאבו-מאזן.

קרן נויבך, שדרנית רשת ב', פתחה את תכנית הבוקר שלה בסיפור  "ועדת הריכוזיות". לנויבך יש אג'נדה חברתית.  זה מה שהכי מעניין אותה בבוקר ה-20 בספטמבר. הטייקונים שלנו ומה שייעשה בהם. רזי ברקאי מגל"צ פתח את תכנית הבוקר שלו בסיפור תוכנת הריגול הסלולרית. לרזי יש הבוקר אג'נדה צהובה. מה יותר  מעניין מנשים או גברים המתקינים לבני/בנות זוגם מכשירי האזנה לגילוי בגידות.

הדיווחים ששודרו אתמול במהדורות החדשות בטלוויזיה מאת  מכתבינו האמיצים ברמאללה, במזרח ירושלים ובחברון, היו מרגיעים. לפלשתינים עצמם, חתני השמחה המיועדת, יש עניין מועט, בדרך כלל, בהחלטות האו"ם.  והנה ילד יהודי פוסע בשלווה לבדו במורד הרחוב בתוככי העיר חברון. אלימות? אינתיפאדה שלישית? כאלאם פאדי. פנטזיות מזרחיות של כתבים מערביים. שום דבר לא הולך לקרות.  לדיווחים המרגיעים בטח היתה השפעה על החלטותיהם של נויבך  וברקאי לפתוח את תכניותיהם כפי שפתחו.

לפני שלושה חודשים וחצי, ב-30 במאי, פירסמתי את הרשומה הראשונה בבלוג הזה. כותרתו היתה –  שלוש סיבות טובות ליאוש. נתניהו, אבו מאזן ואובמה. זו היתה הרשימה הראשונה שפרסמתי.

ב-15 השבועות שחלפו מאז לא ניתנה לי שום עילה להתחרט על הכותרת.

שלוש הסיבות עדיין עימנו. יותר נכון – על אדמתה של ארה"ב. ועימן יש עוד כמה: הקוורטט, רוסיה וסין ועוד המוני מדינות המיוצגות באו"ם.

From → פוליטיקה

התגובות סגורות.

<span>%d</span> בלוגרים אהבו את זה: