דילוג לתוכן

מחאת האוהלים: האם רגב קונטס הוא היועץ הרע?

אוגוסט 10, 2011

אולי שמתם לב, שבתור חובב מותחנים,  תהיתי כמה   פעמים בבלוג הזה ("כמה מילים לדפני ליף", ו"מה אם הספינולוג ביבי יעשה טעות ויסכים למהפכה בשידור חי?"),   מיהו זה שם, בהנהגת המחאה,  שהוא בבחינת היועץ הרע, או הטמבל המתחכם,  ואולי התפוח הרקוב, תקראו לזה כמו שאתם רוצים . היה נראה לי שאחד מאותה חבורה, מישהו הקרוב אל  דפני ליף, המייסדת והמנהיגה,  ואל סתיו שפיר, המסוגלת לדבר  לנוכח פני הטלוויזיה גם ללא דף כתוב,  מטפטף אל אוזניהן  עצות  רעות ממש, המחבלות במחאה ומביאות עליה צרות צרורות ועלולות אף להמיט עליה אסונות אמיתיים.

למשל, לא היה נראה לי  שהשטות הזאת, שהמחאה יכולה להתקדם למקום כלשהו בלי שיהיו לה דרישות ותביעות, יכול לעלות באופן טבעי במוחו של  נשים צעירות ונבונות  כדפני ליף או סתיו שפיר  בדרך העסקים הרגילה. היה ברור לי שכאשר הן מביעות רעיון כזה, הוא בא מבחוץ. מאיזה מישהו בעל כוונות נסתרות, לא עניינייות, שהוא שמלעיט אותן באיוולת הזאת.

וכבר הייתי בטוח בכך לחלוטי חלוטין כשצצה האיוולת הגדולה מכולן (עד כה) , לצלם ולשדר חי את העימות ההיסטורי בין מנהיגי המחאה ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו – ריאליטי-מהפכה!  שקיפות בפעולה!

מזל שירדו  בעצמם חיש קל מהשטות הזאת.

והנה פתחתי  בסופשבוע האחרון את "ידיעות אחרונות" והסתדרו לי כמה פיסות בפאזל. בטור של אמנון אברמוביץ קראתי שארבעת גיבורי המחאה מחוברים למין מצלמות אבטחה, נאק-מייק, 24 שעות ביממה. זאת אומרת – הם משחקים באיזה סרט ריאליטי בעצמם!  ומציין אברמוביץ כך:

"אך טבעי שבנסיבות הללו תבעו שהדיון עם נתניהו יתקיים מול מצלמות, לכפות מופע סטריפטיז בשם  'השקיפות.'" ("ידיעות אחרונות",  05.08.2011)

פיסה ראשונה בפאזל.

דפדפתי כמה עמודים והגעתי לטור של חנוך דאום. אני יודע שדאום הוא שפוט של ביבי, שיש לו תכנית רדיו שבגל"צ קוראים לה "שעת נפש"( ושאני , מחמת חיבתי היתרה למדע הפסיכולוגיה, קורא לה שאט-נפש ), ושהוא מתנחל וכן הלאה, אבל לכתוב הוא יודע,  ולא תאמינו – אני קורא  ברצון רב גם את מי שאינם חושבים כמוני.  וכאשר הם מביאים לפני עובדות חדשות שלא ידעתי –  שבכלל יבורכו, כי  בעיני חשובה האמת מן הדיעה הפוליטית או מכל דיעה אחרת, כי דיעה המבוססת על שקר, היא בעצמה שטות ואיוולת ורק מתחזה להיות דיעה ועדיף להיפטר ממנה מה שיותר מהר.

והנה, בטור שלו ב"ידיעות אחרונות" כותב דאום כך:

"האם יש קשר בין העובדה שבעונה האחרונה של  'מחוברות' צולם רגב קונטס, ממנהיגי המחאה, כשהוא מקיים יחסי מין עם חברתו הנחמדה, לבין דרישתו לשים מצלמה בחדר המשא ומתן? יכול להיות שהוא קצת התבלבל בין הפורמטים?" ("ידיעות אחרונות",  05.08.2011)

פיסה שניה הסתדרה לי בפאזל.

והנה, לרגל תשעה באב, זה מה שכתב אותו רגב קונטס בפייסבוק שלו:

"פקחי עיריית תל אביב ושאר הארץ: אתם יכולים להמשיך לפנות אוהלים בנורדאו,  בלוינסקי, בטייבה, וממה שאני שומע – גם ברוטשילד בקרוב מאוד, ובכך להיזכר בדברי ימי  ישראל כקאפואים קטנים, שתמורת משכורת עלובה חיבלו בדבר הטוב היחיד שקרה לעם הזה  ב-25 שנים, או לסרב ולחזור הביתה כגיבורים שמסוגלים להישיר מבט לעיני ילדיהם בלי  להתכווץ מבושה. הבחירה בידכם",

כלומר, מי שמפנים תמורת משכורתם  מהעיריה אוהלים מהשדירות והמדשאות, כמוהם כמי שמסגירים את אחיהם היהודים למוות בידי הנאצים וכן הלאה.

מובן שהוא התנצל ומחק את הדברים מהפייסבוק שלו.

אבל לא לפני שהסתדרה לי הפיסה השלישית בפאזל.

אז יש לי משהו לומר לדפני ליף, לסתיו שפיר ולחבר הרביעי ברביעיה הסודית, יגאל רמב"ם, וגם לאיציק שמולי מן הסטודנטים ולכל מי שנמצא שם ליד הסירים:

אם אתם חושבים שזה רעיון טוב להיות מחוברים לנאק-מייק ולעשות ממהחאה סרט שבו אתם מככבים כאחד הריאליטי, אז יש לי חדשות בשבילכם.

התוצאה של הפרוייקט הצילומי  ומעורבות הבמאי שלו בתהליך עלולה להיות  סרט שיעסוק בכישלון ידוע מראש.

כישלון אדיר, אולי, חסר תקדים, אולי,  אך מאוד מצולם, זה בטוח.

כישלון מוחלט  ומביש.

לא בטוח שהשחקנים הראשיים בסרט הזה ישמחו לראות אותו אי פעם.

לא בטוח שישמחו שמישהו אחר יראה אותם בהתבזותם הגדולה.

מה שנראה להם כרגע כתפקיד חייהם, עלול להתהפך עליהם לגמרי.

הם יהיו לבדיחה תפלה ועגומה.

אפילו לא בדיחה טובה.

ושיעשו עם הדיעה הזאת שלי ועם האינפורמציה אודות רגב קונטס מה שהם רוצים.

אבל קודם כל  כדאי מאוד שיתנתקו מהמצלמות.

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: