דילוג לתוכן

המשט הבא לעזה: הנינג מנקל, שקרן כפול ארבע

יולי 17, 2011

נראה שסופר המותחנים השבדי הנינג מנקל סבור שמצא שפה משותפת עם הקהל הישראלי, ומסיפוני המשט שלא שט בפיראוס הוא משגר מאמר שני בסידרה ל"הארץ". כלל לא מפריע לו  שכבר נתפס בשקר גס עוד במאמר הראשון, כשהעמיד פני נפגע כאשר מפרסום בפייסבוק התברר שהוא  כביכול מחרים מבחינה ספרותית את ישראל, כלומר – מבקש למנוע מהקוראים פה את מותחניו (המשעממים ביותר ברובם). מדובר ב"מנקל מזוייף" טען המנקל  שכתב את המאמר  הראשון ב"הארץ". על דעתו של מנקל האמיתי לא היה עולה דבר שכזה!  והנה, מה התברר? שמנקל הלא-מזוייף (אם יש דבר כזה) פרסם מאמר בגארדיאן הבריטי שבו הוא עצמו העלה בדיוק את האפשרות הזאת! של החרמת ישראל! ואחר כך הוא מתעצבן כש"מנקל המזוייף"  עושה אותו דבר בפייסבוק!

ועכשיו לקובץ השקרים החדש, מס. 2:

על פי תיאורו של סופר המותחנים מנקל,  הופיעה בנמלי יוון חבורה של בעלי רצון טוב, ב"ספינות לא חמושות" וארעה תקלה:

"…אך לפתע הפכה הפגנה שקטה זו נגד המצור הישראלי הבלתי חוקי…"

ממש!

ראשית, את המשט הפעם כמו גם את הקודם, אירגנו החמאס השולט בעזה וה-ISM, ארגון שנוסד על ידי שני אזרחים אמריקאים, אדם שפירו והואידה עארף. על מקומו המרכזי של שפירו  גם בארגון המשט הזה אפשר היה ללמוד כאשר הודיע ארגון הטירור הטורקי ה-IHH , עוד באמצע חודש יוני השנה,    שלא ישתתף במשט הפעם. היה זה שפירו שמיהר להודיע  כי המשט יתקיים למרות ההיעדרות הטורקית. שפירו עצמו כבר חשף את האסטרטגיה שלו יותר מפעם אחת.  פעם בראיון לכתבת הישראלית נועה קולפף, ופעם בנאום שנשא באוניברסיטת רוטגרס בניו-ג'רסי לרגל איסוף תרומות למשט. כל כוונתו, בכל פעילותו הפוליטית לאורך השנים, הודיע שפירו,  היא לגרות את ישראל לירות ב"מפגינים שקטים", כדי להציג את ישראל כמפלצת קטלנית ולהסית את מדינות העולם לפעולה נגדה ולבידודה.

והנה, לא יתכן שמנינג אינו מכיר את שפירו ואת האסטרטגיה שלו.  הרי הוא כבר השתתף במשט  הקודם  מתוצרת שפירו והחמאס.

לכן, כאשר הוא מגדיר את המשט הפרובוקטיבי כ"הפגנה שקטה" הוא משקר במצח נחושה.

   מנקל יוצא רמאי פעם ראשונה.

שנית, ועדת האו"ם שבדקה את ההתרחשויות במשט הקודם הגדירה את המצור הישראלי על עזה כחוקי. מנקל פרסם את מאמרו אחרי שנודעה פסיקתה של ועדת האו"ם.  ומתעוררת השאלה: מי ומה הוא מנקל, שמסמכותו לקבוע שהמצור הישראלי על עזה  הוא בלתי חוקי? שופט כל הארץ? כאשר מנקל קובע שהמצור הוא בלתי חוקי, הוא מקבל את עמדת החמאס, ארגון  אנטישמי לכל עניין.

   מנקל יוצא רמאי פעם שניה.

איך ארעה התקלה המצערת?  מדוע לא יצא המשט לדרכו? למנקל אין ספק. קבלו קונספירציה מתוך הפרוטוקולים של זקני ציון:

"…לא היינו מוכנים לתרחיש שיוון תמכור לישראל את נשמתה הלאומית במחיר כה נמוך…"

אל תעצרו את נשמתכם בהמתנה לתשובה של מנקל  לשאלה כמה שילמה  ישראל תמורת נשמתה הלאומית של יוון. קורט וואלנדר, הבלש של מנקל, עובד על זה עכשיו.

 למנקל ברור שהתשובה היוונית – שלפי החוק הימי אסור לאשר יציאה לספינות שאינן מציינות נמל מוכר כיעד  – אינה נכונה.  כמו כן, יוון כבר יודעת שהמצור הישראלי  על עזה חוקי – אז למה שתיתן ידה לניסיון להפר את החוק? למה עליה להתיר פעולה נגד מדינה ידידותית כמו ישראל?  ובהינתן היחסים הידועים בין יוון לטורקיה – למה שיוון לא תוציא לטורקיה  אצבע משולשת, אחרי שטורקיה כן נתנה את ידה למשט הקודם,  אשר  תברר כפרובוקציה נגד מדינה ידידותית לטורקיה?

אך מנקל מעדיף טיעונים בנוסח   הפרוטוקולים של זקני ציון, חומרי קריאה ואסמכתאות היסטוריות החביבות גם על החמאס, כאילו הממשלה הציונית המרושעת קונה או מוכרת  ממשלות ומדינות  ואף נשמות לאומיות בכוחו של ההון היהודי העצום.  למה  לברר מה האמת, כשהשקר כה זמין ונוח?

   מנקל יוצא  שקרן  פעם שלישית .

בהתייחס לארועים על סיפון המרמרה במשט הקודם שבו השתתף, כותב מנקל:

"…כאשר חיילי קומנדו ישראלים ירו בלי הגבלה ממסוקים צבאיים…"

מנקל מדבר על ארועי המרמרה מאשתקד. כידוע, חיילי צה"ל ירו בטרוריסטים של ה-IHH שתקפו אותם כדי להיירות, על פי האסטרטגיה הרגילה של שפירו. האירועים על המרמרה צולמו. איש לא טען שהיו יריות מהמסוקים אל הסיפון. אך מנקל יודע לספר לנו שלא סתם ירו מהמסוקים – אלא "ללא  הגבלה". כלומר, לא רק משקר אלא גם מגזים ומפריז.

  מנקל יוצא שקרן פעם רביעית.

וחוץ מהשקרים החשופים והברורים, הנה קצת אתנחתות קומיות:

מנקל  מנסה להעלות לעצמו את המורל :

"אף על פי שהספינות שלנו לא שטו אפילו סנטימטר אחד השנה, זהו כישלון ישראלי נוסף."

אם העובדה שהספינות לא שטו אפילו סנטימטר אחד השנה (לא מדוייק, אגב. שתיים מהן שטו כמה מיילים  הלוך וחזור) היא כישלון ישראלי – מה היה מנקל מחשיב כניצחון ישראלי?

ובלי איזו הפלגת דימיון (אם אין בינתיים הפלגה במציאות, נסתפק גם בכך) אי אפשר. שימו לב לשאלת המחץ
של מנקל:
"באילו נימוקים הם (הישראלים)  יגנו על המצור על עזה, אם הבחירות הבאות יסתיימו בהפסד החמאס?"

כלומר, למנקל נדמה שרצועת עזה היא מין שבדיה  שכזאת, זמינה בכל עת לבחירות דימוקרטיות. שלטון החמאס יערוך שם בחירות חופשיות, יפסיד ויפנה בשקט את השלטון – אך ישראל תמשיך במצור!  על ההנחה הסבירה הזאת הוא מבסס את שאלת התם שלו.  אז  הנה שאלה למנקל, שאינה מצריכה  הפלגות דימיון וספקולציות פרועות: בגדה החמאס אינו שולט, וראה זה פלא – אין מצור על הגדה.  כיצד יסביר זאת  סופר המותחנים  מנקל?

כפי שאני חוזר וטוען, השקר הוא ברירת המחדל של השמאל, זה מחוסר ברירה אחרת: האמת אינה אופציה  מבחינתו, משום שאין בה דבר שיכול לחזק את טיעוניו ועמדותיו.

וכן נראה לי שעל כולנו להכיר תודה לעיתון "הארץ" המפרסם את סדרת מאמריו של ספן המשטים הנינג מנקל, כי רק בזכות מדיניות נועזת  זו של העיתון, מתאפשרת חשיפת השקרים למען  קוראי העברית.

מודעות פרסומת

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: